Esileht Ajaviite- ja muud jutud Millal jõudis sulle kohale, et kaal liiga suur?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 75 )

Teema: Millal jõudis sulle kohale, et kaal liiga suur?

Postitas:
Kägu

Käisin eile odavpoodides riideid ostmas ja proovimas ning lõpuks ometi sain aru, et vanaviisi jätkata ei saa enam, sest lihtsalt ei leia enam pükse ja rannariideid mis selga mahuksid! Enne nagu tundus küll, et peaks alla võtma aga vot nüüd jõudis selgelt ja kindlalt see teadmine kohale, et aitab jamast. Ma ei taha palju raha kulutada riietele mida ma kasutan ainult sel suvel. Loodan ikka järgmiseks suveks ju väiksem olla 🤭

Mis olukord teil oli, kes te ka mõistsite, et vot nüüd küll aitab jamast ja pingutate rohkem, et ikka ülekaalu maha saada?

+26
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mina mõistsin, kui kaalusin 54,9 kilo asemel 55,1. Võtsin ühe päevaga need üleliigsed 200g maha.

Mul nimelt selline asi, et olen koolis numbreid õppinud. Nägemine ka olemas, nii et numbreid kaalul näen ja mõistan.

Nii lihtne ongi.

+9
-82
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minu jaoks on häirekell alati, kui hakkan 80 kg-le lähenema. Selleks hetkeks on juba tõeliselt ebamugav olla, pane selga mis tahad, hea välja ei näe, puus hakkab vaeva tegema ja pidevatest söömissööstudest on õhtuti valus olla ja hommikuti pohmellilaadne enesetunne. Et ma kirjutan “alati”, siis see tähendab, et kahjuks see toimubki regulaarselt. Iga mõne aasta tagant jälle olen sealmaal, siis lükkan taas hambad risti ja saan ennast 65 peale, tuju hea, enesetunne hea, tervis hea, välimus hea, kõik tundub korras olevat, mõnda aega ongi, aga siis tuleb elus mõni keerukam periood peale, või hoopis mõnusam periood, tähelepanu hajub, enam ei jälgi ja olengi jälle 80kg-le liginemas. Mul on kogu aeg kõigi mu eri kaalude jaoks riidevaru olemas. Masendav, aga lahendust ei näe. Küllap ainult mingi pidev elukestev teraapiaskäimine aitaks, aga kust seda võtta.

+43
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina mõistsin, kui kaalusin 54,9 kilo asemel 55,1. Võtsin ühe päevaga need üleliigsed 200g maha.

Mul nimelt selline asi, et olen koolis numbreid õppinud. Nägemine ka olemas, nii et numbreid kaalul näen ja mõistan.

Nii lihtne ongi.

Numbreid näed ja mõistad, aga inimesi mitte.

+58
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma arvan, et tervisele tuleb mõelda kuna vanus hakkab peale tulema.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mulle jõudis kurb tõsiasi ajukurdude vahele siis kui nüüd sel kevadel oma kleite selga proovisin, mis eelmisel aastal veel selga mahtusid ja nüüd enam ei mahu. Ühtlasi olen sel kevadel ka tundnud seda, et tekib õhupuudus ja väljas olles ei jaksa liikuda.

Ja ma ei ole mingi hullult ülekaaluline, praegu olen 70 kg. Mingi 12 kilo peaks alla saama, siis oleks okei.

Selleks suvehooajaks seda muidugi ei juhtu, nii et bikiinid tuleb ikkagi suurem number osta 😀 Aga samas on mul suvel alati palju lihtsam kaalust alla võtta, sooja ilmaga ei tahagi üldse midagi süüa, talvel ainult ajaks seapraadi ja mulgi kapsaid näost sisse.

Suvel saab ka supelda ja rattaga sõita, need on ainsad liikumisviisid, mida mulle päriselt ka meeldib teha. mingid hüplemised, jõusaalid, kepikõnnid, jooksmine – no ei.

+17
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tõsi jah? Imeline!

Inimese kehakaal muuseas kõigubki päeva jooksul. üks kilo sinna-tänna pole mingi ime kaalul erinevust näha päeva jooksul.

+25
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma veel mainin seda, et mulle tegelt mahuks küll need XXL riided selga aga need on ju põhimõtteliselt kogu aeg otsas poodidest. Nagu ka eile juhtus. Ma olen lausa rääkinud müüjatega sel teemal aga nad ütlevadki, et ülemused tellivad kõiki suurusnumbreid võrdselt ja polegi midagi teha. Tegelt täitsa tobe olukors ju kui rahval raha on ja kulutaks aga pole mille peale kulutada 😀 pidevalt näen ja seda juba palju aastaid, et enamus riided mis ripuvad poes on XS ja S.. ehk siis suuremaid inimesi ju on palju ja nemad peavadki jahti, et kes ees see mees. Võiks siis ju tellida alates M suurusest ja edasi rohkem aga ei. Tee või ise oma isiklik riidepood 😀

+20
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma veel mainin seda, et mulle tegelt mahuks küll need XXL riided selga aga need on ju põhimõtteliselt kogu aeg otsas poodidest. Nagu ka eile juhtus. Ma olen lausa rääkinud müüjatega sel teemal aga nad ütlevadki, et ülemused tellivad kõiki suurusnumbreid võrdselt ja polegi midagi teha. Tegelt täitsa tobe olukors ju kui rahval raha on ja kulutaks aga pole mille peale kulutada 😀 pidevalt näen ja seda juba palju aastaid, et enamus riided mis ripuvad poes on XS ja S.. ehk siis suuremaid inimesi ju on palju ja nemad peavadki jahti, et kes ees see mees. Võiks siis ju tellida alates M suurusest ja edasi rohkem aga ei. Tee või ise oma isiklik riidepood 😀

Ühesõnaga, selle asemel, et kaalust alla võtta ja suurus S saavutada (nagu sa ka ütled, siis poodides on enamus S-suuruses riided), leiad sina, et mõttekam oleks teha oma riidepood, kus müüakse riideid suuruses XXL?

+9
-40
Please wait...

Postitas:
Kägu

Terviseteema. Tõsta palun õigesse rubriiki. Mis ajaviide see küll on arutada kui paks või kõhn keegi on ja millised tangad või paelad kellelegi kanni vahele mahuvad?!

+2
-46
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ühesõnaga, selle asemel, et kaalust alla võtta ja suurus S saavutada (nagu sa ka ütled, siis poodides on enamus S-suuruses riided), leiad sina, et mõttekam oleks teha oma riidepood, kus müüakse riideid suuruses XXL?

Oleneb inimese pikkusest ka. Ma nt olen 182 cm pikk ja isegi ülikondisena on suurus S minu jaoks väike. Ei ole midagi nii , et vōtad kätte ja saavutad S suuruse. Inimesed on erinevad.

+28
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Suurust S saavutada ei ole väga paljude inimeste jaoks mõeldav. Ja tõesti, alati-alati on need S-id, mis on üle. See ehk ka kajastab seda tegelikkust, et mis kaal on realistlik ja mis ei ole. Erinevate poodide S-id küll ka tähendavad üsna erinevaid asju, aga nende tavaliste kiirmoepoodide juhul – mina peaksin olema S-i jaoks alakaalus. M on minu pikkuse juures saleda inimese riietus, L normaalkaalu ülemine ots ja kerge ülekaal. Pikkusest, luustikust ja muust sellisest sõltub nii mõndagi. Igal juhul puht majandusliku loogika alusel oleks normaalne, et poepidajad natuke mõtleksid ja oma sortimenti vastavalt tellimusele kohandaksid. Teisalt ausalt, võib-olla tõesti see säästab ühiskonda kas või natukenegi rasvumise eest, kui suuri numbreid lihtsalt ei ole poes saada:)

+15
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle jõudis üleeile, kui kaalul oli 87 kilo. Lisa andis, kui jäin vaatama ühel vaateaknal enda peegeldust. 12 kilo ülekaal – see on piir, aitab. Aga mul ei ole arusaama, et kuuga saab asja korda. Vaikselt tuli, vaikselt hakkab kaduma ka.

+18
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen alati olnud ülekaaluline aga kui aasta peale sünnitust kaalusin 15kg ROHKEM kui enne ja kaalule astudes tuli ette number 100 (arvasin et olen ca 88kg), siis teadsin, et nüüd aitab. Need 50kilosed, kes siin inisevad kui paksud nad on, ei hakkagi meid kunagi mõistma 🙂

Võta kindel eesmärk, mis kaaluni tahad jõuda ja hakka kohe selle poole püüdlema. Mõtteviis “ah ma alustan homme” jääbki venima ja venima

+23
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma kannan suurust XL ja päris kindlasti ei hakka ma kunagi mahtuma S suurusesse ega tahagi. Kui võtsin kaalust alla, olin M.

+18
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui ma 30 kg vähem kaalusin aastaid tagasi siis kandsin M suurust, sest mul on laiad puusad. Seega isegi kui ma oleksin normkaalu allotsas, ei saaks ma kunagi kanda S riideid, rääkimata XS riietest.

+10
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

siis, kui kaalunumber kolmekohaliseks läks.

ühe korra.

rohkem pole läinud.

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma sõnastan oma eelmise postituse ümber: Ühesõnaga, selle asemel, et kaalust alla võtta, leiad sina, et mõttekam oleks teha oma riidepood, kus müüakse riideid suuruses XXL.

Pole vahet, kas saavutad kaalulangetusega suuruse S, M või L. Minu jaoks oli huvitav inimese mõtteviis: kaalulangetuse asemel hakkas ta mõtlema, kuidas XXL-suuruses riideid leida ja tekkis isegi idee oma riidepood avada. Ehk siis pigem ei soovigi inimene kaalu langetada, vaid sobivas suuruses riided leida. Seega on teemaalgatus natuke valesti sõnastatud, peaks olema: Ma olen ülekaaluline ja otsin riideid suuruses XXL (NB! Kaalust alla võtta ei plaani).

+7
-22
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ilmselgelt ei tee ma oma poodi, see lause oli ikka poolnaljaga öeldud 😄

Saan väga hästi aru, et vajan kaalulangetamist ja kavatsengi seda teha. Aga kilod ei tulnud üleöö ega kao ka üleöö, isegi kui end totaalselt näljutada mis ei oleks ka muidugi üldse tervislik pikas plaanis ega tehtav. Ikka vaikselt ja tasapisi tuleb hoida päevane kaloraaž natuke väiksem kui kehal kulub. Lihtsalt senimaani tuleb ka ju riideid leida mida kanda.

Sul tundub väga paha tuju olema, et selliselt nokid. Tunnen kaasa sulle.

+22
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii lihtne ongi.

Haige inimene ikka!

+13
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Käisin eile odavpoodides riideid ostmas ja proovimas ning lõpuks ometi sain aru, et vanaviisi jätkata ei saa enam, sest lihtsalt ei leia enam pükse ja rannariideid mis selga mahuksid! Enne nagu tundus küll, et peaks alla võtma aga vot nüüd jõudis selgelt ja kindlalt see teadmine kohale, et aitab jamast.

Peaaegu sama keiss. Käisin H&Mis ja proovisin selga kleiti, suuruses 42. Ei mahtunud! Mõtlesin, et ah, ju erinevatel kettidel ongi erinevad need numbrid. Reservedis kordus sama asi. Siis mõistsin, et asjaga on päriselt pahasti.

+17
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii lihtne ongi.

Aga sa oled lihtsalt jobu, seda ilmselt muuta ei saa.

+8
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Reservedis kordus sama asi.

Reservedist suuremaid kui 38-40 riideid ei tasu osta, ümbermõõt läheb suuremaks, aga varukad on sama väikesed. No ei ole kõik õunad kellel iga lisakilo on kõhu peal.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

XXL riided on vajalikud. Ka hetkel, mil ma taipan, et XL enam ei mahu ja tuleb alla võtta, tahaksin ma midagi selga panna, mitte alasti lipata. Samuti ei pea ma ringi löntsima seljas kartulikott. Ka kaalu langetades võib inimene end normaalsena tunda.

+14
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

See kevad jõudiski. Enam ei lähe varasematest riietest ka suuremad selga :/ Kaalu koju veel ostnud pole, peab ostma. Aasta alguses kaalusin 61, nüüd juba 66. Varasemalt püsisin aastaid kaalus 48-52. Olin pisike ja sale pool elu. Ei taha klassikokkutulekule ka minna. Võib olla on need numbrid paljude jaoks väikesed, aga ma tôesti olin väike ja sale ja muutus on kohe märgatav teiste jaoks. Kôht eriti paks ja suur. Viimasest lapsest möödas 2 aastat.

+6
0
Please wait...

Postitas:
iwar

siis kui püksirihmal augud otsa said

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

172,5 cm pikk ja sel kevadel 76,8 kilo.

Kodus pole kaalu (läks pool aastat tagasi katki ja uut ei märganud osta), koroona ajal eriti inimeste seas ei käinud (nii et ükskõik oli, milline välja näen), kiire stressiaja tõttu sai palju magusat söödud.

Kui siis lõpuks sõbra juures kaalule astusin, siis nägingi, kui palju ma endale selga olen söönud. Aasta tagasi olin 64 kilo. Vahetult pärast rasedusi olen lühiajaliselt muidugi veel rohkem kaalunud kui praegu, ent see ei loe ning läks iseenesest kiirelt maha ka. Nii et väljaspool rasedusega seotud faktoreid elu kõrgeim kaal, olen elus esimest korda ka ametlikult ülekaaluline.

Nüüd hakkasin natuke rohkem toitumist jälgima, ostsin ka kaalu. Väga hullusti ennast ei piira, aga lõunasöögi juurde magustoitu enam ei võta, koogikesi ja saiu söön vähem ning maiustusi (kommid, küpsised) peaaegu üldse mitte. Füüsilist aktiivsust olen ka pisut tõstnud. Kuu ajaga olen kaotanud 3 kilo, aga kui tendents kasvõi samas vaimus jätkub, siis asi seegi.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma sõnastan oma eelmise postituse ümber: Ühesõnaga, selle asemel, et kaalust alla võtta, leiad sina, et mõttekam oleks teha oma riidepood, kus müüakse riideid suuruses XXL. Pole vahet, kas saavutad kaalulangetusega suuruse S, M või L. Minu jaoks oli huvitav inimese mõtteviis: kaalulangetuse asemel hakkas ta mõtlema, kuidas XXL-suuruses riideid leida ja tekkis isegi idee oma riidepood avada. Ehk siis pigem ei soovigi inimene kaalu langetada, vaid sobivas suuruses riided leida. Seega on teemaalgatus natuke valesti sõnastatud, peaks olema: Ma olen ülekaaluline ja otsin riideid suuruses XXL (NB! Kaalust alla võtta ei plaani).

Ikka lased edasi jumala mööda juttu. Võib-olla plaanib küll, aga ega see üleöö ju ei toimu, seni peab ka millegagi käima. Ja jumal, kuidas ma vihkan tänitajaid.

+7
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Raske öelda. Mul on 6 kg ülekaalu. Laps on juba neljakuune, kuid minu kaal on viimased 3 kuud paigal püsinud. Sünnitusest saati tean, et on vaja alla võtta ja varasemast tean, et ega imetamine mind ei aita, pigem takistab. Riiete ostmisega pole muret, minu suurusi saab igast poest, aga ma ei taha endale osta neid riideid, mis loodetavasti varsti mulle suured on. Ja kapitäis kenasid rõivaid, mis mulle veel selga ei lähe, ootavad. Ma väga loodan, et järgmise kolme kuu jooksul on 1-2 kilogi liigset pekki minust lahkunud.

Kuna mul on kaal kodus alati olemas olnud ja kaalun end regulaarselt, siis suurt ülekaalu pole mul kunagi olnudki. Kui kaal üle normi hakkab minema, siis tuleb söömisega piiri pidada ja rohkem trenni teha.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Need riidenubrid on ikka vastupidi nihkes st. märgitakse võimalikult väike, et ostjaid meelitada. Eriti armastavad seda teha just kiirmoeketid.
Proovige nt. Montonis mõnda täiesti venimatut kontorikleiti selga, saate oma tegeliku numbri teada. Nende mõõdutabel on koostatud eesti naisi mõõtes. Siis muidugi võib tabada veelgi ebameeldivam üllatus, et suurim suurus, mida nad toodavad (46 vist), ei lähegi selga.

+9
-4
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 75 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Millal jõudis sulle kohale, et kaal liiga suur?