Esileht Koroonaviirus COVID-19 Millal käib pauk?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )

Teema: Millal käib pauk?

Postitas:
Kägu

Lugesin FB-st, kus surnuaial haua külastuseks nõuti koroonapassi ja kellel ei olnud, seda ei lastudki oma lähedase hauale ning tänu sellise olukorra absurdsusele tabasin end nüüd mõttelt, et mõnel varsti see kõik nii üle viskab, et korraldab midagi katastroofilist. Tekkis seos filmiga Klass, kus suruti inimene nii nurka, et ei näinud enam muud väljapääsu. Ausaltöeldes tekkis mul täitsa hirm, kuna neid inimesi on väga palju, tõenäoliselt kümneid või isegi sadu tuhandeid, kes täna nii tunnevad ja kunagi ei tea, millal ja kuidas see piir kellelgi lõplikult kohale jõuab. Olgu öeldud, et ma ei ole ise vaktsiinivastane ja olen ka vaktsineeritud, kuid olen vastu praegusele survestamise meetodile, see on tõesti liiale läinud ning pinget õhus on juba liiga palju tunda.

+15
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kardan ka ja nagu ikka kannatajateks osutuvad süütud.

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siim on haiglas, näis kas Kerro ennustus täitub.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olgu öeldud, et ma ei ole ise vaktsiinivastane ja olen ka vaktsineeritud

Sama siin. Surnuaias juhtunut lugedes olin küll nõutu.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oled shill?

Vaktsineerimisvastastes ringkondades liiguvad ammu jutud, kuidas valitsuste järgmine samm on lavastada midagi sellist, millest sa räägid.

Nagu nägime Leedus – terves maailmas on 18 kuud toimunud ulatuslikud protestid, ainus millest meie meedia kirjutas oli see õnnetu Leedu, kus tõestatult erariietes politseinikud hakkasid meeleavaldust provotseerima ning “päris politseinike” suunas kivisid loopima.

Kui juhtub see, millest sa kirjutad ja mõne vaktsiinivastase psüühika murdub, siis see väljendub pigem selles, et ta läheb lihtsalt vaktsineerima. Kui sa aga näed kuskil uudist, et vaktsiinivastane tappis poetäie inimesi, siis see on pigem CIA töö.

 

+8
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugesin FB-st, kus surnuaial haua külastuseks nõuti koroonapassi ja kellel ei olnud, seda ei lastudki oma lähedase hauale ning tänu sellise olukorra absurdsusele tabasin end nüüd mõttelt, et mõnel varsti see kõik nii üle viskab, et korraldab midagi katastroofilist.

Kui usud fb kirjutatust poolt, saad ikka poolega petta.
MIKS peaks keegi kontrollima surnuaias koroonapassi, KES maksab selle kontrollimise kinni (ööpäev läbi?), KUIDAS see kontroll peaks käima (oma surnuaedades on ikka seda sissepääsu võimalusi terve surnuaia piiril ja aiast roni üle, kust tahad, sissepääse ka kümneid).
Kellegi tore iba või lihtsalt serveeriti mingi muu asi nii nagu vaja (nt oli seal mingi üritus? kellegi matus ja see oli korralda palve kontrollida?).

+15
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõesti usud ka seda surnuaial vaktsineerimistõendi küsimist või? Mõtle nüüd ise ka, surnuaiad on Eestis vabas õhus, kui see väike fakt tähelepanuta jäi.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui usud fb kirjutatust poolt, saad ikka poolega petta. MIKS peaks keegi kontrollima surnuaias koroonapassi, KES maksab selle kontrollimise kinni (ööpäev läbi?), KUIDAS see kontroll peaks käima (oma surnuaedades on ikka seda sissepääsu võimalusi terve surnuaia piiril ja aiast roni üle, kust tahad, sissepääse ka kümneid). Kellegi tore iba või lihtsalt serveeriti mingi muu asi nii nagu vaja (nt oli seal mingi üritus? kellegi matus ja see oli korralda palve kontrollida?).

See toimus setomaal ning neil oli seal surnuaiapüha. Kuid sellegipoolest ei olnud tegu mingi avaliku üritusega, mida peaks või võiks piirata. Umbes sama, kui hingedepäeval või jõuludel vaktsineerimata inimesed ei tohi oma lähedaste hauale minna.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui usud fb kirjutatust poolt, saad ikka poolega petta. MIKS peaks keegi kontrollima surnuaias koroonapassi, KES maksab selle kontrollimise kinni (ööpäev läbi?), KUIDAS see kontroll peaks käima (oma surnuaedades on ikka seda sissepääsu võimalusi terve surnuaia piiril ja aiast roni üle, kust tahad, sissepääse ka kümneid). Kellegi tore iba või lihtsalt serveeriti mingi muu asi nii nagu vaja (nt oli seal mingi üritus? kellegi matus ja see oli korralda palve kontrollida?).

See toimus setomaal ning neil oli seal surnuaiapüha. Kuid sellegipoolest ei olnud tegu mingi avaliku üritusega, mida peaks või võiks piirata. Umbes sama, kui hingedepäeval või jõuludel vaktsineerimata inimesed ei tohi oma lähedaste hauale minna.

Jumal hoia- ma pole küll kunagi Paasapäival käinud kuid kuna see on Päädnitsapäeva sarnane siis valgustan sind siis natuke mida see püha obinitsas endast kujutab. Päädnitsapäev ja Paasapäev on kaks tähtsamat seto püha kus lauldakse, tantsitakse, süüakse, kaubeldakse ja üleüldse on see üks suur pidu surnuaias, kirikus ning selle ümbruses. Õhtul sellele lisaks siis veel disko (vähemalt Päädnitsal). Teha sellise asja kohta teema kuidas vaest mutikest ei lastud ilma vaktsiinipassita hauale lähedasi mälestama on sama hea kui kurta, et keset pandeemiat ei ole võimalik öölaulupeol ilma covidpassita osaleda – tõtt-öelda oli seal minu hinnangul see aasta vähem rahvast kui viimasel päädnitsal kus ma paar aastat tagasi käisin. Arvestades pensionäride hulka sellel üritusel siis on see minu arvates ainuke võimalus kuidas sellist püha hetkel üldse pidada, vaata kasvõi pilte netist palju nendel üritustel rahvast käib enne kui siin kriiskama tuled kui ise ei tea millest jutt käib. Võrrelda seda surnuaiaga hingedepäeval või jõuludel EI SAA.

+14
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käin küll surnuaias iga aasta hingedepäeval ning jõuludel kuid tõtt-öelda pole sellist massi seal kunagi kohanud ????‍♀️.

 

https://m.youtube.com/watch?v=QwosbWcmGk8

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugesin FB-st, kus surnuaial haua külastuseks nõuti koroonapassi ja kellel ei olnud, seda ei lastudki oma lähedase hauale ning tänu sellise olukorra absurdsusele tabasin end nüüd mõttelt, et mõnel varsti see kõik nii üle viskab, et korraldab midagi katastroofilist. Tekkis seos filmiga Klass, kus suruti inimene nii nurka, et ei näinud enam muud väljapääsu. Ausaltöeldes tekkis mul täitsa hirm, kuna neid inimesi on väga palju, tõenäoliselt kümneid või isegi sadu tuhandeid, kes täna nii tunnevad ja kunagi ei tea, millal ja kuidas see piir kellelgi lõplikult kohale jõuab. Olgu öeldud, et ma ei ole ise vaktsiinivastane ja olen ka vaktsineeritud, kuid olen vastu praegusele survestamise meetodile, see on tõesti liiale läinud ning pinget õhus on juba liiga palju tunda.

Inimesed jaotuvad suures plaanis kaheks: ühed, kes süüdistavad kõigis oma probleemides ja emotsioonides teisi (pereliikmeid, töökaaslasi, riiki) ja ähvardavad, et kui need teised ei hakka käituma nende soovi kohaselt, juhtub midagi halba. Ja siis need teised, kes võtavad endale vastutuse saada hakkama kõigi olukordadega, mida elu neile toob, nii hästi kui oskavad. Proovi vaadata elule korraks nende teiste pilgu läbi, usu mind, hakkab palju kergem.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingit pauku kuskilt ei tule, kohanetakse, kel vaja, hakkab kiirteste tegema, kindlasti leitakse ka mingi jokk-skeem susserdamiseks.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis kui esimestel lastel minek  ..

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga miks just niipidi, et vaktsiinivastastel saab kõrini? Ausalt, minul hakkab just neist vaktsiinivastastest kõrini saama. Hetkel on ju 75% haigestunutest ja 80% haiglas olijatest vaktsineerimata. Nemad on need, kes hoiavad praegu nakatumise kõrgel. Nende pärast peame kandma maske, esitama mingeid tõendeid, olema hirmul, et paari kuu pärast jälle kõike lukku ei pandaks ja lapsed järjekordselt distantsõppel ei maanduks. Kui enamik oleks vaktsineeritud, siis ei oleks mingit passi vaja esitada, poleks maske vaja kanda, haiglad võiks töötada normaalselt ja lapsed käia koolis.

+17
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui enamik oleks vaktsineeritud, siis ei oleks mingit passi vaja esitada, poleks maske vaja kanda, haiglad võiks töötada normaalselt ja lapsed käia koolis.

Siis oleks kõik hästi nagu Iisraelis, eks?

+11
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui enamik oleks vaktsineeritud, siis ei oleks mingit passi vaja esitada, poleks maske vaja kanda, haiglad võiks töötada normaalselt ja lapsed käia koolis.

Siis oleks kõik hästi nagu Iisraelis, eks?

Just.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimesed jaotuvad suures plaanis kaheks:

need, kes jaotavad inimesi kaheks ja need, kes ei jaota.

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui enamik oleks vaktsineeritud, siis ei oleks mingit passi vaja esitada, poleks maske vaja kanda, haiglad võiks töötada normaalselt ja lapsed käia koolis.

Arvestasin välja, et vähemalt ühe doosiga vaktsineerituid pluss alla 12-aastaseid lapsi on kokku ligi 887000. Lisaks läbi põdenud 140 000. Neid arve ei saa otseselt küll otsa liita, kuna paljud neist on nii vaktsineeritud kui ka põdenud ning osad alla 12-aastased, kuid palju on jäänud ka testimata ja epideemia seisukohalt selles vahet ei ole. Saame kokku ligi miljon inimest, kellel on olemas antikehad või kes ei saa vanuse tõttu vaktsineerida. Eesti mõistes on see väga suur enamik.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga miks just niipidi, et vaktsiinivastastel saab kõrini? Ausalt, minul hakkab just neist vaktsiinivastastest kõrini saama. Hetkel on ju 75% haigestunutest ja 80% haiglas olijatest vaktsineerimata. Nemad on need, kes hoiavad praegu nakatumise kõrgel. Nende pärast peame kandma maske, esitama mingeid tõendeid, olema hirmul, et paari kuu pärast jälle kõike lukku ei pandaks ja lapsed järjekordselt distantsõppel ei maanduks. Kui enamik oleks vaktsineeritud, siis ei oleks mingit passi vaja esitada, poleks maske vaja kanda, haiglad võiks töötada normaalselt ja lapsed käia koolis.

Sama siin. Kõrini hakkab saama vaktsiini ja maski vastastest. Olen hakanud tutvusringkonnas vältima neid, fb bloki saab kohe üks samuti. Poes vaatan maskita inimest kaastundega. Ega midagi teha pole, kui maa on lapik, siis maa on lapik.

+9
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda “pauku” ei tule ka seetõttu, et kui praegu on üle 50% täisealistest vaktsineeritud, osad on läbi põdenud jne, siis ülejäänutest on kindlasti suur hulk, kes ei käigi eriti sellistes kohtades, kus vaja tõendit näidata. Käivad toidupoes ja tööl ja kõik, poes mask ette, muud polegi vaja ju. Kui kord aastas teatrisse läheb, siis võib kiirtesti ka teha. See piirangute vastu kisajate hulk pole nii suur, kui näidata üritatakse.

Parem piirangud ja testimine, kui et jälle tuleb piirata plaanilist ravi, lapsed ei saa kooli jne. Selline poole vinnaga ja teatud tingimustel ühiskonna lahti hoidmine on igal juhul parem, kui kõige kinni keeramine.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda “pauku” ei tule ka seetõttu, et kui praegu on üle 50% täisealistest vaktsineeritud, osad on läbi põdenud jne, siis ülejäänutest on kindlasti suur hulk, kes ei käigi eriti sellistes kohtades, kus vaja tõendit näidata. Käivad toidupoes ja tööl ja kõik, poes mask ette, muud polegi vaja ju. Kui kord aastas teatrisse läheb, siis võib kiirtesti ka teha. See piirangute vastu kisajate hulk pole nii suur, kui näidata üritatakse.

Parem piirangud ja testimine, kui et jälle tuleb piirata plaanilist ravi, lapsed ei saa kooli jne. Selline poole vinnaga ja teatud tingimustel ühiskonna lahti hoidmine on igal juhul parem, kui kõige kinni keeramine.

Täpsustan oma kommentaari, et tänase seisuga siiski juba 63% täisealistest vaktsineeritud. Nii et kui palju neid protestijaid siis varsti üldse jääb? Vaktsineeritutel vast ei võta tükki küljest poodi vm siseruumi minnes ka mask ette panna, see ei ole mingi üle mõistuse nõue, nii et ma ei näe küll, et kuskilt väga neid “paugutajaid” tuleks.

 

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sama siin. Kõrini hakkab saama vaktsiini ja maski vastastest. Olen hakanud tutvusringkonnas vältima neid, fb bloki saab kohe üks samuti. Poes vaatan maskita inimest kaastundega. Ega midagi teha pole, kui maa on lapik, siis maa on lapik.

No siin perekoolis kisavad maskikohustuse vastu ju just vaktsineeritud ja arvavad, et turvamehed peavad nendega jagelema ja nende vaktsiinipasse skännima? Ei tea, misasi teil lapik on – maa või aju – eks ise teate paremini.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päris vaktsiinivastaseid on vähemus, aga neil on jube kõva hääl ning nobedad näpud, mis igasugust jama kribavad ja jagavad.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvestasin välja, et vähemalt ühe doosiga vaktsineerituid pluss alla 12-aastaseid lapsi on kokku ligi 887000. Lisaks läbi põdenud 140 000. Neid arve ei saa otseselt küll otsa liita, kuna paljud neist on nii vaktsineeritud kui ka põdenud ning osad alla 12-aastased, kuid palju on jäänud ka testimata ja epideemia seisukohalt selles vahet ei ole. Saame kokku ligi miljon inimest, kellel on olemas antikehad või kes ei saa vanuse tõttu vaktsineerida. Eesti mõistes on see väga suur enamik

Mina arvutaks vastupidi. Kui võtta kogu Eesti elanikkonnast maha  alla 12-aastased lapsed ja need, kes vähemalt ühe doisiga vaktsineeritud, saan 429 000. Neist osad jah on antikehadega kuna on koroona läbi põdenud. Aga mitte väga paljud, sest paljud koroona läbipõdenud sisalduvad juba vaktsiini saanute hilgas. Seega umbes 300 000-  400 000 on neid, jes saaksid ennast vaktaineerida ja antikehasid ei ole. See on suur osa eestimaslastest, veerand kuni kolmandik.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga miks just niipidi, et vaktsiinivastastel saab kõrini? Ausalt, minul hakkab just neist vaktsiinivastastest kõrini saama. Hetkel on ju 75% haigestunutest ja 80% haiglas olijatest vaktsineerimata. Nemad on need, kes hoiavad praegu nakatumise kõrgel. Nende pärast peame kandma maske, esitama mingeid tõendeid, olema hirmul, et paari kuu pärast jälle kõike lukku ei pandaks ja lapsed järjekordselt distantsõppel ei maanduks. Kui enamik oleks vaktsineeritud, siis ei oleks mingit passi vaja esitada, poleks maske vaja kanda, haiglad võiks töötada normaalselt ja lapsed käia koolis.

Vaktsineeritud hoiavad ka taset kõrgel, mis puudutab nakatumist.  Terviseamet avaldas 2 päeva protsentuaalsed osad testitutest (vaktsineerimata ja vaktsineeritute hulgast). Ülla-ülla, kummas oli suhteliselt rohkem positiivseid? Muidugi TA kohe siis ka lõpetas nende arvude avaldamise, sest inimesed said kinnitust, et nakatumist see vaktsiin ära ei hoia.

Minu meelest suurim lollus on see, et vaktsineeritutel lastakse igal pool ilusti käia. Testige kõiki – vot siis jäävad vb numbrid väikseks. Seni kuni teatakse, et vaktsimine ei hoia nakatumist ära, aga neile antakse õigused igal pool käia, siis ei hoia me viirust kontrolli all niikuinii.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks veel, et kui kontroll on enamus kohtades nii suur ja kõik on ju jube turvaline, siis mis moodi need numbrid ikka veel nii hullud on?

Inimesed, kes end testida lasevad, et kuskilgi käia, on raudselt negatiivsed. Aga neile ei paku keegi turvalisust – vaktsitud inimesed tulevad ja levitavad luba küsimata koroonat. Siinkohal ei tasu öelda, et a miks sa ei vaktsi siis või ära käi siis ringi. Vot, kurat, käin, sest pean tõestama ja testima. Pakkuge siis mulle seda turvalist keskkonda. Kui sealt koroona saan, kes siis vastutab? Mina omalt poolt andsin kõik, et näidata, et olen terve ju.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaktsineeritud hoiavad ka taset kõrgel, mis puudutab nakatumist.  Terviseamet avaldas 2 päeva protsentuaalsed osad testitutest (vaktsineerimata ja vaktsineeritute hulgast). Ülla-ülla, kummas oli suhteliselt rohkem positiivseid? Muidugi TA kohe siis ka lõpetas nende arvude avaldamise, sest inimesed said kinnitust, et nakatumist see vaktsiin ära ei hoia.

Minu meelest suurim lollus on see, et vaktsineeritutel lastakse igal pool ilusti käia. Testige kõiki – vot siis jäävad vb numbrid väikseks. Seni kuni teatakse, et vaktsimine ei hoia nakatumist ära, aga neile antakse õigused igal pool käia, siis ei hoia me viirust kontrolli all niikuinii.

Täpselt nii ongi! Kui valitsus sellest aru ei saa (mida on raske uskuda), siis ei saa nad olla kuigi targad inimesed seal koos. Mis imemoodi see nakatumine saab alla minna, kui vaktsineerituid keegi ei testi, ehkki ometi on teada (ja ka Lutsar on selle välja öelnud), et viiruskoormus deltaga nakatumisel on ninas kõigil ühesugune?

Tänasest TA statistikast oli võimalik need vaktsitute pos protsendid taas välja arvutada, ehkki oli näha, et vajalike arvude peitmisega oli hoolega vaeva nähtud ja need mööda artiklid laiali pillutatud. Ning tõesti on see pos testide % vaktsineeritute puhul isegi suurem.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja selle kohta, millal võiks piiranguid leevendada, ei osanud Kiik midagi öelda. Isegi see läks meelest ära, et äkki haiglasolijate arvu järgi otsustaks 😀

“Praeguse seisuga ei ole valitsus ühtegi selliste sihttaset kehtestanud, mille alusel me otsustaksime, et siis kaovad piirangud ära. Aga loomulikult, mida kõrgem on vaktsiinidega hõlmatus, mida väiksem viiruse levik, seda vabam kogu ühiskond, seda paremini kaitstud,” ütles Kiik.

Ikka vaktsineerituse tase on see võlunäitaja tema sõnul, ja see peaks meile kuidagi tagama väiksema viiruse leviku. Kas ei ole juba ammu teada (ja ka näha), et viiruse levikul ei muuda see küll midagi?

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga miks just niipidi, et vaktsiinivastastel saab kõrini? Ausalt, minul hakkab just neist vaktsiinivastastest kõrini saama. Hetkel on ju 75% haigestunutest ja 80% haiglas olijatest vaktsineerimata. Nemad on need, kes hoiavad praegu nakatumise kõrgel. Nende pärast peame kandma maske, esitama mingeid tõendeid, olema hirmul, et paari kuu pärast jälle kõike lukku ei pandaks ja lapsed järjekordselt distantsõppel ei maanduks. Kui enamik oleks vaktsineeritud, siis ei oleks mingit passi vaja esitada, poleks maske vaja kanda, haiglad võiks töötada normaalselt ja lapsed käia koolis.

<p style=”text-align: center;”>Sama siin. Kõrini hakkab saama vaktsiini ja maski vastastest. Olen hakanud tutvusringkonnas vältima neid, fb bloki saab kohe üks samuti. Poes vaatan maskita inimest kaastundega. Ega midagi teha pole, kui maa on lapik, siis maa on lapik.

</p>
Ei pane see kaastundlik pilk mind küll maski kandma. Vaktsiin on tehtud loomulikult.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei pane see kaastundlik pilk mind küll maski kandma.

Sul on loomulikult see õigus, kuin metsas elad. Mõned meist elavad linnas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Millal käib pauk?