Esileht Koroonaviirus COVID-19 Millal kaob Eestis koroonapass?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 73 )

Teema: Millal kaob Eestis koroonapass?

Postitas:
Kägu

Ma kuulasin ka eile, suu lahti, seda juttu. Tekkis tõesti küsimus, et kas tema andmetel vaktsineerimine kaitseb omikroni eest? Kas ta jagaks laia üldsusega ka neid andmeid? (Ükski ajakirjanik sellist küsimust muidugi esitama ei hakka, see oleks junpoliitiliselt ebakorrektne.)

(Et keegi ei hakkaks siin midagi eeldama, siis ma olen vaktsineeritud. Ja ka põdenud. Enne vaktsineerimist.)

Miinus su sulgudes oleva lause eest.

Kumbades sulgudes?

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei viitsinud üle kuulata, aga minu kõrvad on valitsuse kommunikatsioonist enamasti püüdnud  kinni sõnumi, et vaktsineerimine vähendab koroona rasket põdemist ja seda näitavad täiesti selgelt ka omriconiaegsed numbrid, kui võtta statistikas arvesse nii vanuse kui ka valimite suuruse faktor, kui neid kahte faktorit arvesse ei võta, siis tegelikult võrdled siga ja kägu. Lisaks propageeritakse täiesti ametlikult vaktsineerimist 60+ inimeste seas seepärast, et tegelikult pole praegu mitte kellelgi infot, kas sügisel saab hoo sisse mõni uus koroonatüvi, või mitte. Haiguspuhangutega on alati nii, et ära hoida on asju tunduvalt lihtsam kui tagajärgedega pärast tegeleda.

+5
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaktsineerimistõend kehtib üheksa kuud ja läbipõdemistõend kuus kuud. Viimase kehtivusaega ei ole kavas pikendada.

“Tegelikult on vastupidiseid ettepanekuid, on neid, kes ütlevad, et see tõend ei peakski nii kaua kehtima, kuna me näeme, et varasema tüve läbipõdemine ei anna kaitset uue nakatumise vastu,” ütles Kiik.

Kas Kiik näeb, et vaktsineerimine (erinevalt läbipõdemisest) annab kaitset nakatumise vastu? Kui jah, siis millistel andmetel see järeldus tugineb?

Ma kuulasin ka eile, suu lahti, seda juttu. Tekkis tõesti küsimus, et kas tema andmetel vaktsineerimine kaitseb omikroni eest? Kas ta jagaks laia üldsusega ka neid andmeid? (Ükski ajakirjanik sellist küsimust muidugi esitama ei hakka, see oleks junpoliitiliselt ebakorrektne.)

(Et keegi ei hakkaks siin midagi eeldama, siis ma olen vaktsineeritud. Ja ka põdenud. Enne vaktsineerimist.)

Tõesti oksele ajab juba see üle igasuguste piiride ebaloogiline jutt valitsuselt ning ajakirjanduse pugejalikkus. Praegu ootame ka mingit maagilist 25 uue nakatunu piiri. Tundub et valitsus järgib pigem mingit numeroloogiat kui teadust. Äkki ootaks veel 25 päeva või 25 nädalat ja kutsuks siis 25 “eksperti” kokku ja vaataks kristallide või kohvipaksu pealt, mida edasi teha. Vahepeal ajaks aga rahvale mingit suvalist ebaloogilist iba.

+6
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ei viitsinud üle kuulata, aga minu kõrvad on valitsuse kommunikatsioonist enamasti püüdnud kinni sõnumi, et vaktsineerimine vähendab koroona rasket põdemist ja seda näitavad täiesti selgelt ka omriconiaegsed numbrid, kui võtta statistikas arvesse nii vanuse kui ka valimite suuruse faktor, kui neid kahte faktorit arvesse ei võta, siis tegelikult võrdled siga ja kägu. Lisaks propageeritakse täiesti ametlikult vaktsineerimist 60+ inimeste seas seepärast, et tegelikult pole praegu mitte kellelgi infot, kas sügisel saab hoo sisse mõni uus koroonatüvi, või mitte. Haiguspuhangutega on alati nii, et ära hoida on asju tunduvalt lihtsam kui tagajärgedega pärast tegeleda.

Ja kuidas see vaktsineerimata lähikontaktsete isolatsiooniga seostub, millest Kiik räägib?

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kumbades sulgudes?

See on tõesti hea küsimus, ma ise ka ei märganud, et mul kaks lauset oli sulgudes. Arvasin kohe automaatselt, et viimase eest ikka miinus.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei viitsinud üle kuulata, aga minu kõrvad on valitsuse kommunikatsioonist enamasti püüdnud kinni sõnumi, et vaktsineerimine vähendab koroona rasket põdemist ja seda näitavad täiesti selgelt ka omriconiaegsed numbrid, kui võtta statistikas arvesse nii vanuse kui ka valimite suuruse faktor, kui neid kahte faktorit arvesse ei võta, siis tegelikult võrdled siga ja kägu. Lisaks propageeritakse täiesti ametlikult vaktsineerimist 60+ inimeste seas seepärast, et tegelikult pole praegu mitte kellelgi infot, kas sügisel saab hoo sisse mõni uus koroonatüvi, või mitte. Haiguspuhangutega on alati nii, et ära hoida on asju tunduvalt lihtsam kui tagajärgedega pärast tegeleda.<br /><br />

<br />Rasket põdemist vähendab eelnev põdemine kordades enam, ja seda täitsa ametliku statistika põhjal. Seda enam on jabur Kiige jutt vaktsineerimise ülimuslikkusest läbipõdemise ees.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Rasket põdemist vähendab eelnev põdemine kordades enam, ja seda täitsa ametliku statistika põhjal.

Jah, aga seda kordades suurema riskiga, et sa juba esimesel põdemisel põed nii raskelt, et kannatad tagajärgede käes elu aeg.  Mind hämmastab, et inimesed, kes suhtuvad ülima tõsidusega vaktsiini võimalikesse kõrvalmõjudesse (mis on olemas aga väiksema tõenäosusega esinevad), suhtuvad täieliku suvaga koroona enda palju suurema tõenäosusega tekitatud pikaajalistesse kõrvalnähtudesse. Need kopsusiirdamised toimuvad ka päriselt, mitte ainult ajakirjanduse lehekülgedel.

+7
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Keegi siin ütles, et välismaal sellepärast piirangud kadunud, et neil kõrge vaktsineeritus. Tuttav rumeenlane just ütles, et Rumeenias kõik piirangud kadunud alates 08.03. Palju seal vaktsineerituid oligi, 30%?

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Keegi siin ütles, et välismaal sellepärast piirangud kadunud, et neil kõrge vaktsineeritus. Tuttav rumeenlane just ütles, et Rumeenias kõik piirangud kadunud alates 08.03. Palju seal vaktsineerituid oligi, 30%?

Miks? Vaatame näiteks esimest ettejuhtuvat tabelit:

Rumeenias surmasid viimase 7 päeva jooksul miljoni elaniku kohta: 19.32

Eestis surmasid viimase 7 päeva jooksul miljoni elaniku kohta: 39.95

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks? Vaatame näiteks esimest ettejuhtuvat tabelit: Rumeenias surmasid viimase 7 päeva jooksul miljoni elaniku kohta: 19.32 Eestis surmasid viimase 7 päeva jooksul miljoni elaniku kohta: 39.95

Haigestumust mõjutavad erinevad faktorid, vaktsineerimine on ainult üks neist, lisaks on sessoonsus, inimeste geneetika jne.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Rasket põdemist vähendab eelnev põdemine kordades enam, ja seda täitsa ametliku statistika põhjal.

Jah, aga seda kordades suurema riskiga, et sa juba esimesel põdemisel põed nii raskelt, et kannatad tagajärgede käes elu aeg. Mind hämmastab, et inimesed, kes suhtuvad ülima tõsidusega vaktsiini võimalikesse kõrvalmõjudesse (mis on olemas aga väiksema tõenäosusega esinevad), suhtuvad täieliku suvaga koroona enda palju suurema tõenäosusega tekitatud pikaajalistesse kõrvalnähtudesse. Need kopsusiirdamised toimuvad ka päriselt, mitte ainult ajakirjanduse lehekülgedel.

Võiks juba aru saada ja tunnistada, et inimesed on erinevad. Mind hämmastab jällegi, et inimesed, kes manavad täie tõsidusega, kuidas vaktsineerimata inimeste saatus on koroonasse nakatudes vooliku all piinarikkalt surra, olles eelnevalt haiglaid ummistanud, suhtuvad täieliku suvaga vaktsiinide võimalikesse nii lühi- kui ka pikaajalistesse kõrvalnähtudesse, mille esinemissagedus on oluliselt suurem kui kopsusiirdamiste oma. Ka päris elus.

+10
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks? Vaatame näiteks esimest ettejuhtuvat tabelit: Rumeenias surmasid viimase 7 päeva jooksul miljoni elaniku kohta: 19.32 Eestis surmasid viimase 7 päeva jooksul miljoni elaniku kohta: 39.95

Haigestumust mõjutavad erinevad faktorid, vaktsineerimine on ainult üks neist, lisaks on sessoonsus, inimeste geneetika jne.

Võib-olla sealne valitsus on jaganud oma rahvale infot, et D-vitamiini puudus on raske põdemisega otseses seoses. Kahe aastaga jõuab depood ära täita küll.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võib-olla sealne valitsus on jaganud oma rahvale infot, et D-vitamiini puudus on raske põdemisega otseses seoses. Kahe aastaga jõuab depood ära täita küll.

Arvestades, mis laiuskraadil Rumeenia asub, sealsele rahvale pole vaja D-vitamiinist jutustada, nemad saavad seda täiesti looduslikul teel niisamagi. Ja neid artikleid , et D-vitamiin on imuunsüsteemile vajalik on peavoolumeedia täis. Kahjuks kapsli ja õli kujul d-vitamiini manustamine on vähem efektiivne.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, aga seda kordades suurema riskiga, et sa juba esimesel põdemisel põed nii raskelt, et kannatad tagajärgede käes elu aeg. Mind hämmastab, et inimesed, kes suhtuvad ülima tõsidusega vaktsiini võimalikesse kõrvalmõjudesse (mis on olemas aga väiksema tõenäosusega esinevad), suhtuvad täieliku suvaga koroona enda palju suurema tõenäosusega tekitatud pikaajalistesse kõrvalnähtudesse. Need kopsusiirdamised toimuvad ka päriselt, mitte ainult ajakirjanduse lehekülgedel.

Jutt käib ju inimestest, kes juba on põdenud, suhtumine ei puutu enam asjasse ja ilmselt ei ole nad seda haigust sihilikult hankimas käinud. Nemad on statistiliselt haiglasüsteemile vähem ohtlikud ja peaksid olema eelisolukorras vaktsineeritute ees, aga ei ole. See ongi ülirumal.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nemad on statistiliselt haiglasüsteemile vähem ohtlikud ja peaksid olema eelisolukorras vaktsineeritute ees, aga ei ole.

Mis eelisolukorras, suhteliselt samas olukorras on ju. Kui ma vaatan koolilapsi oma lapse klassis, siis mingit eelist see põdemine vaktsineerimise ees ei anna, mõni laps on juba kolmandat korda koroonas, teist korda on paljud (mõni oli jaanuaris ja nüüd on uuesti) vaktsineeritute seas sellist asja ikka ei tea.

+2
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis eelisolukorras, suhteliselt samas olukorras on ju. Kui ma vaatan koolilapsi oma lapse klassis, siis mingit eelist see põdemine vaktsineerimise ees ei anna, mõni laps on juba kolmandat korda koroonas, teist korda on paljud (mõni oli jaanuaris ja nüüd on uuesti) vaktsineeritute seas sellist asja ikka ei tea.

No minu laps on vaktsineerimata, esimeses klassis käib. Ja ei ole koroonas olnud, kuigi klassis on koroonaviirus sees käinud ja olime ka isolatsioonis korra. Testitud on kaks korda nädalas, nii et võib vast arvata, et pole olnud.

Mõni ei põe seda haigust, teine põeb ka vaktsineerituna mitu korda. Selline see haiguste asi on – täiesti erinev igal inimesel. Ja seega mina ei poolda ka seda, et kõiki inimesi peaks kindlasti ühtmoodi vaktsineerima. Kui mingites asjades on oluline kollektiivsus ja ühtemoodi käitumine, siis tervise küsimustele mina sellist asja ei laiendaks. See on ikka puhtalt individuaalne ja kas kuskil mõni teismeline on süstitud või mitte, ei muuda minu vanaema haiguse kulgu. Piltlikult öeldes.

Ootan tõesti juba seda aega, et piirangud kaovad. Meil saavad peres koroonapassid aprillis läbi ja ei ole plaanis kolmandaid doose teha.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Postitan siia, ehk on rohkem vastajaid, palun mitte Covid foorumisse ümber tõsta.

Eesti on varsti praktiliselt ainus riik Euroopas, kus veel koroonapassi nõutakse. Enamus riike on passi juba kaotanud või kohe kaotamas. Mida Eestis veel oodatakse?

11 märts otsustatakse.

Kuskohast sul sellised andmed? Valitsus räägib, et samal päeval, kui haiglasse võetute keskmine arv langeb alla 25, tuleb valitsusel kasvõi telefoniistung ja järgmisest päevast on passid siseriiklikult maas.

Ei tea, mis siis saab, kui ülejärgmisel päeval jälle 26 on? 😀 Hea tsirkus.

jutt käib 10 päeva keskmisest. aga sellenigi võib siiski veel aega minna.

https://novaator.err.ee/1608528766/koroonaviiruse-hulk-on-reovees-nadalaga-kasvanud

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Arvestades, mis laiuskraadil Rumeenia asub, sealsele rahvale pole vaja D-vitamiinist jutustada, nemad saavad seda täiesti looduslikul teel niisamagi. Ja neid artikleid , et D-vitamiin on imuunsüsteemile vajalik on peavoolumeedia täis. Kahjuks kapsli ja õli kujul d-vitamiini manustamine on vähem efektiivne.

Tõesti või? Iga päev söögi alla ja söögi peale nagu valitsuse “vaktsineerige, vaktsineerige, vaktsineerige” kampaania? Mina küll ei ole märganud. Kas sa saadaksid palun 3 kohta, kus mõni valitsuse liige, terviseameti esindaja või teadusnõukoda oleks midagi D-vitamiinist rääkinud ja seda sarnaselt vaktsiinile propageerinud?

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tõesti või? Iga päev söögi alla ja söögi peale nagu valitsuse “vaktsineerige, vaktsineerige, vaktsineerige” kampaania? Mina küll ei ole märganud. Kas sa saadaksid palun 3 kohta, kus mõni valitsuse liige, terviseameti esindaja või teadusnõukoda oleks midagi D-vitamiinist rääkinud ja seda sarnaselt vaktsiinile propageerinud?

kui valitsus hammaste pesemise vajalikkusest ei räägi, siis sina hambaid ei pese?

erinevalt vaktsiinist ei ole d-vitamiin mingil moel koroona spetsiifiline. perearstid räägivad d-vitamiini vajalikkusest täiskasvanutele juba vähemalt 15+ aastat. kes kuulda on tahtnud, on kuulnud.

+4
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eile viidi raske kovidiga haiglasse 15 inimest. Homme võib passid ära unustada?

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

10 päeva keskmisest oli ikka jutt, mitte ühest päevast.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

10 päeva keskmisest oli ikka jutt, mitte ühest päevast.

No keskmine oligi täna 26 ju.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja mis siis? Kui üks päev on 15 ja teine päev 26, siis keskmine ei tule ju kumbki neist? 10 päeva keskmisest on jutt, mis peab alla 25 olema.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja mis siis? Kui üks päev on 15 ja teine päev 26, siis keskmine ei tule ju kumbki neist? 10 päeva keskmisest on jutt, mis peab alla 25 olema.

Võiksid ju natuke süveneda enne kirjutamist – 10 päeva keskmine oligi tänaseks 26.
Ma saan aru, et mõnel pime viha ei lase uskuda seda, mida foorumis kirjutatakse, aga see info on ju igapäevaselt terviseameti pressiteates olemas (kõik meediaväljaanded avaldavad).

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võiksid ju natuke süveneda enne kirjutamist – 10 päeva keskmine oligi tänaseks 26. Ma saan aru, et mõnel pime viha ei lase uskuda seda, mida foorumis kirjutatakse, aga see info on ju igapäevaselt terviseameti pressiteates olemas (kõik meediaväljaanded avaldavad).

Nojah, eks siis veel ootavad või muudavad reegleid. Mis on sinu probleem?

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nojah, eks siis veel ootavad või muudavad reegleid. Mis on sinu probleem?

Miks sa arvad, et minul üldse probleeme on? Ma lihtsalt edastasin selle, et keskmine ongi juba praktiliselt 25 – üks kägu siin avaldas kahtlust, et passide kadumise üle rõõmustaja ei tea, et keskmisest lähtutakse.

Ja millest sa selle järelduse tegid, et reegleid muudetakse või oodatakse, kuigi 25 on kohe käes? Mingi otseühendus valitsusega?

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ootan tõesti juba seda aega, et piirangud kaovad. Meil saavad peres koroonapassid aprillis läbi ja ei ole plaanis kolmandaid doose teha.

Tuleb mööda poode ja kohvikuid käia, siis ei pea niipea järgmist doosi tegema. Mul ka oleks aprillis tõend ära aegunud, aga saime terve perega positiivsed testid (kõik kahe doosiga vaktsineeritud) ja nüüd pooleks aastaks uus tõend olemas. Haige polnud meist keegi, mul üks õhtu pea valutas, lapsel tuli kerge nohu, mehel pole üldse midagi häda.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja millest sa selle järelduse tegid, et reegleid muudetakse või oodatakse, kuigi 25 on kohe käes? Mingi otseühendus valitsusega?

Millest sa ise aru ei saa? Kui öeldi 25, aga on 26, siis ju ilmselgelt tuleb oodata. See on ilma otseühenduseta selge, et 26 ei ole 25.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja mida need passid siis aitavad?

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ühiskond tundub õnneks olevat passidest suht loobunud juba. Viimastel nädalatel olen sattunud mitmesse (meelelahutus- või söögi-) kohta, kus ei ole viitsitud passi küsida. Pean seda eluterveks ja inimlikuks, ei ole hakanud ise ka toppima.

+5
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 73 )

Esileht Koroonaviirus COVID-19 Millal kaob Eestis koroonapass?