Esileht Koolilaps Millal kooli peale haigust?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Millal kooli peale haigust?

Postitas:
Kägu

Lapsel nohu ja eile oli palavik 38 kraadi. Kolmap on lapse klassis väljasõit kuhu ta väga tahaks minna aga mina pole päris kindel asjas. Koolis on reegel, et peab olema 1 palavikuvaba päev ja siis võib minna kooli tagasi. Nohu ei ole tal selline, et peab nuuskama koguaeg. See polevat samuti sel juhul probleem kooli jaoks. Laps juba pisarsilmil küsis, et kas ta ei saagi väljasõidule minna, mina olen nagu kits kahe heinakuhja vahel. Kas saata ta kolmap kooli või ei? Laps on 8a.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kaua laps juba haige on? Kui palavik oli eile esimest päeva, siis arvestaks paranemisele nädala. Nohu ja palavikuga teeks kindlasti ka covid kiirtesti, sellega juba on 7p isolatsiooni.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga keeruline on sedasi öelda, kas laps on kolmapäevaks terve või mitte. Kui eile oli kõrge palavik, siis mina hoiaks nädala lõpuni kodus, et saaks täiesti terveks ega külmetuks. Koroona testi teeks ka.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda näeb mu meelest ennekõike lapse pealt. Kui päev pärast väikest palavikku tundub, et tal oleks normaalne koolis olla (palavikuohtu ei paista, pea pole paks, kiiremini ei väsi jne), siis ülejärgmine päev võib kooli saata küll. Ette seda aga planeerida ei saa.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa seda ei täpsusta, kas täna ka palavik või ei.

Oma lapsed tihti põevad ainult 1-2 päeva. Kui ta täna täiesti ok ja ainult kerge nohu, siis muidugi lubaks kolmapäeval minna.

Kui aga täna ka 38, siis hoiaks nädala lõpuni kodus.

Oleneb muidugi ka kuhu väljasõit on. Kas rahulikult muuseumi/teatrisse või pooleks päevaks metsa matkama.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palavik oli eile õhtul. Tänase päeva jooksul pole olnud. Küll aga on nohu ja nina on päris kinni. Väljasõit on muuseumisse bussi ja metrooga.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Annaks turset alandavaid ja nina lahtisemaks tegevaid ravimeid ja kui laps ennast hästi tunneb ja väga tahab minna, siis lubaks.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kaua laps juba haige on? Kui palavik oli eile esimest päeva, siis arvestaks paranemisele nädala. Nohu ja palavikuga teeks kindlasti ka covid kiirtesti, sellega juba on 7p isolatsiooni.

Et kui lapsel on palavik ühe päeva, siis hoiad teda veel nädala jagu kodus? Üle ei pinguta või?

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga keeruline on sedasi öelda, kas laps on kolmapäevaks terve või mitte. Kui eile oli kõrge palavik, siis mina hoiaks nädala lõpuni kodus, et saaks täiesti terveks ega külmetuks. Koroona testi teeks ka.

Kui kaua laps juba haige on? Kui palavik oli eile esimest päeva, siis arvestaks paranemisele nädala. Nohu ja palavikuga teeks kindlasti ka covid kiirtesti, sellega juba on 7p isolatsiooni.

Koolist ei nõuta isolatsiooni. Laps on juba 4x koroonat põdenud. Viimase 2 haigestumise korral anti koolist samad soovitused nagu tavalise tatitõve korral, et 1 palavikuvaba päev peab olema ja kui enesetunne lubab, tohib kooli tulla.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saada jah, siis see laps korjab kindlasti hullemad tõved külge ja saab jälle paari päev kaupa palavikku ja valu tunda kuni lõpuks lapsevanem taipab, et ükski viirus ei kao paari päevaga ära. Lõpuks on laps nii põdur, et ei saagi terveks

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kaua laps juba haige on? Kui palavik oli eile esimest päeva, siis arvestaks paranemisele nädala. Nohu ja palavikuga teeks kindlasti ka covid kiirtesti, sellega juba on 7p isolatsiooni.

Et kui lapsel on palavik ühe päeva, siis hoiad teda veel nädala jagu kodus? Üle ei pinguta või?

Palavik on haiguse sümptom, kui lisaks on veel ninakinnisus, nohu – siis ilmsegelt põeb laps viirushaigust ning palaviku kadumine ei tähenda, et laps on terve (eriti kui kasutati palavikualandajat).  Seega on lihtsam haigus korralikult välja ravida, kui lasta pool põdurana kooli (tegu on 8-aastase lapsega), eriti arvestada kui palju on praegu haigestumisi. Metroo ja bussiga kindlasti ei lubaks sõitma.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kaua laps juba haige on? Kui palavik oli eile esimest päeva, siis arvestaks paranemisele nädala. Nohu ja palavikuga teeks kindlasti ka covid kiirtesti, sellega juba on 7p isolatsiooni.

Et kui lapsel on palavik ühe päeva, siis hoiad teda veel nädala jagu kodus? Üle ei pinguta või?

Nohu ja kõrge palavikuga viirushaigusest paranemine võiks võtta aega umbes nädala.  Kui soovite, et laps oleks palavikuvaba ja saaks ekskursioonile minna- ärge kraadige teda. Kui ei kraadi, ei ole ka palavikku ja jäävad sellised dilemmad ära, et 38C nohune ja kurb laps peab kodus haige olema.
Kui kaua laps juba haige on? Kui palavik oli eile esimest päeva, siis arvestaks paranemisele nädala. Nohu ja palavikuga teeks kindlasti ka covid kiirtesti, sellega juba on 7p isolatsiooni.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust peaks igaüks oma last tundma. Kui haigus alles algas esmaspäeval, siis on tõesti natuke kahtlane kolmapäeval kooli või väljasõidule saata. Samas kui oligi korraks palavik ja terve teisipäeva oli täiesti normaalne (umbes 36,6. mitte 37.1), siis võib-olla isegi saadaks. Ise oma last nädalate kaupa kodus ei hoia, aga kui on näha, et ta ikkagi päris terve ei ole (väike nohu ei loe), siis ei saada ka kusagile. Covid kiirtest ka kindlasti teha igaks juhuks.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa enda lapse tervisest ei hooli siis äkki mõtled teiste laste peale, keda sinu laps võib nakatada. Usu, neid väljasõite tuleb veel.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas laps esimest korda haige, kuidas varasemate haiguste korral toimisid?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas laps esimest korda haige, kuidas varasemate haiguste korral toimisid?

no erinevus ju tuleb sellest, et lapsel on väljasõit tulemas. Mina lubaks oma lapsel minna, kui ta ennast hästi tunneb. Ja kooli saadetakse pidevalt lapsi, kellel hommikul on palavik, nohu jne aga vanemad arvavad, et laps peab ikka koolis olema ja kooliõde on see, kes last seal poputab.

+2
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kooli saadetakse pidevalt lapsi, kellel hommikul on palavik, nohu jne aga vanemad arvavad, et laps peab ikka koolis olema ja kooliõde on see, kes last seal poputab.

Pidevalt tehakse igasuguseid lollusi, see ei ole mingi õigustus.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Heldeke, Skandinaaviasse kolides vist eesti emade lapsed ei saakski kooli, sest iga väikse haigusekesega hoitakse lapsi nädal-paar kodus …

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Heldeke, Skandinaaviasse kolides vist eesti emade lapsed ei saakski kooli, sest iga väikse haigusekesega hoitakse lapsi nädal-paar kodus …

Meie Eesti lapsi ongi vähe ja peame tõesti neid väikseid eestlasi hoidma

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma selle teema kontekstis olen vist hülgurema aga kui peale palavikku on juba päev terve oldud, köha-nohu toimetamist ei sega (jäänud vaid ärrituskoha või köhatamine, nuuskab mõned korrad päevas ja nina ei jookse pidevalt) siis läheb laps kooli. Kindlasti ei oota kuni enam ühtki köhatust ei esine või üldse pole nuusata vaja. Meie kliimavöötmeks tuleks selleks küll laps koduõppele jätta…

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Heldeke, Skandinaaviasse kolides vist eesti emade lapsed ei saakski kooli, sest iga väikse haigusekesega hoitakse lapsi nädal-paar kodus …

Asi on vist ka selles, kuidas see haiguslehe süsteem välja näeb? ????????‍♀️ Tean, et näiteks Soomes makstakse 3 päeva ainult kinni ja edasi siis vist istudki rahatult kodus või lähed tööle. Sellepärast Soomes ka need nohused-köhased lapsed lasteaeda-kooli saadetaksegi, et raha on ju vaja ja 3 päevaga tavaliselt köhast-nohust ikka päris lahti ei saa.
Ma küll ei tea kuidas Eestis see haige lapsega kodus süsteem on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen TA.
Kui palju viiruseid võib järjest põdeda?!
Laps sai terveks, oli täna TEIST päeva koolis ja jälle hull nohu, tatti jookseb, nina kinni… Vahepeal haigestusin ka mina, 3 päeva tagasi teine laps ärkas nuttes, et külmävärinad, jube peavalu, kurguvalu, kõrvad kumisevad ja valutavad… Mees ütles, et ta võtab varsti hotellitoa, et see on hull mis kodus toimub ???? Ma ise tunnen ka, et kuidagi väga hull on olukord, me polegi nii haiged väga kaua aega olnud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millal kooli peale haigust?

Kui ma koolilaps olin, saadeti mind ka ükskord niimoodi kooli, et üleeile oli viimast päeva palavik, siis läksin kooli. Järgmisel päeval olin angiinis. Edaspidi jättis ema mind alati nädalaks koju pärast palavikku, et ikka kindel olla, et ma tõesti terve olen.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, kas lastel on sama, aga ise, kui tunnen kodus end tervena ja lähen tööle, siis tegelikkuses on organism veel nõrk. Mis sest, et kodus paigal olles tunnen, et olen terve. Tihti on olnud nii, et selg on märg ja enesetunne läheb kiirelt kehvaks. Nüüd alati nädal vähemalt, kui mitte rohkem, olen kodus ja lasen organismil taastuda. Teiseks, ma ei taha teisi nakatada ja seetõttu pigem olen ikka kodus. Laste organism peab ka puhkama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis seal ikka imestada, kui pidevalt saadetakse “pool pidune” laps kooli või väljasõidule. Peale haigust, eriti palavikku tahaks organism taastuda ja puhata.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen TA.
Laps sai peaaegu 2 nädalat käia koolis ja eile rääkis, et kurgus kõditab. Suuremal kapsel ka jälle kurgus kriibib. Öösel oli väiksemal palavik jälle. Algab taas kõik otsast peale ????????‍♀️  Lapsed saavad D vit + tsinki iga päev.
Hakkasin mõtlema, et äkki peale 2 aastat, kui olid koroonapiirangud, organism puutub kokku taas paljude viirustega ja sellepärast koguaeg haige?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen TA.

Laps sai peaaegu 2 nädalat käia koolis ja eile rääkis, et kurgus kõditab. Suuremal kapsel ka jälle kurgus kriibib. Öösel oli väiksemal palavik jälle. Algab taas kõik otsast peale ????????‍♀️ Lapsed saavad D vit + tsinki iga päev.

Hakkasin mõtlema, et äkki peale 2 aastat, kui olid koroonapiirangud, organism puutub kokku taas paljude viirustega ja sellepärast koguaeg haige?

Need ju kõik koroona sümptomid. Miks testi ei tee?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga võib-olla ongi asi selles, et sa ei lase lapsel rahulikult kodus taastuda, vaid saadad ta viiruse poolt nõrgestatud organismiga suurde seltskonda – küll kooli, küll metroosse ja muuseumisse.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen TA.

Laps sai peaaegu 2 nädalat käia koolis ja eile rääkis, et kurgus kõditab. Suuremal kapsel ka jälle kurgus kriibib. Öösel oli väiksemal palavik jälle. Algab taas kõik otsast peale ????????‍♀️ Lapsed saavad D vit + tsinki iga päev.

Hakkasin mõtlema, et äkki peale 2 aastat, kui olid koroonapiirangud, organism puutub kokku taas paljude viirustega ja sellepärast koguaeg haige?

Need ju kõik koroona sümptomid. Miks testi ei tee?

Ja mis see teadmine annab? Koroonanõudeid pole enam ja ravitakse ju samanoodi nagu tavalist külmetushaigust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need ju kõik koroona sümptomid. Miks testi ei tee? Ja mis see teadmine annab? Koroonanõudeid pole enam ja ravitakse ju samanoodi nagu tavalist külmetushaigust.

Annab teadmise, kuidas käituda, et mitte teisi ohtu seada. See on kõige nakkavam viirushaigus. Ükski teine ei levi nii kiiresti ja ainult praktiliselt  pealehingamisega. Igaüks võiks ju sellele mõelda, kuidas ka teisi säästa.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Koolilaps Millal kooli peale haigust?