Esileht Koroonaviirus COVID-19 Millal koolilaps kooli võib minna pärast positiivset COVID19 testi?

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Millal koolilaps kooli võib minna pärast positiivset COVID19 testi?

Postitas:
Kägu

Vabandan, et siit uurin. Perearsti ja infoliini on võimatu kätte saada ning koolilapsi puudutavad nõuded on ajas muutunud.

Vaktsineeritud koolilaps sai positiivse PCR testi ja põdes kergete sümptomitega haiguse läbi. Kas ta peab 10 päeva kodus olema alates positiivsest kiirtestist, positiivsest PCR testist või haigussümptomite algusest? Kõik olid erinevatel päevadel.

Ja kas kooli võib minna, kui on tehtud negatiivne kiirtest, negatiivne PCR, haigussümptomeid ei ole olnud 3 päeva jooksul või kui perearst lubab?

+2
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

10 päeva alates postiivsest PCR testist, kui siis on terve. Kui siis veel ikka haige, siis kui pole enam 3 päeva sümptomeid olnud. Teste enam ei pea tegema.

+2
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaktsineeritud koolilaps sai positiivse PCR testi ja põdes kergete sümptomitega haiguse läbi. Kas ta peab 10 päeva kodus olema alates positiivsest kiirtestist, positiivsest PCR testist või haigussümptomite algusest? Kõik olid erinevatel päevadel.

Kui olid sümptomid, siis 10 p sümptomite tekkest eeldusel, et ägedad haigusnähud on puudunud viimased 3 p (konkreetsel juhul, ma saan aru, pole ägedaid nähtusid olnudki).

Ka perearst või terviseamet tõesti ei suunanud pärast pos pcr testi ühegi ametliku allika juurde, mis käsitleb isolatsiooni jms?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

10 päeva alates postiivsest PCR testist

See kehtib asümptomaatiliste puhul, sümptomitega ikka alates haigusnähtude tekkest.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitu

Vaktsineeritud koolilaps sai positiivse PCR testi ja põdes kergete sümptomitega haiguse läbi. Kas ta peab 10 päeva kodus olema alates positiivsest kiirtestist, positiivsest PCR testist või haigussümptomite algusest? Kõik olid erinevatel päevadel.

Kui olid sümptomid, siis 10 p sümptomite tekkest eeldusel, et ägedad haigusnähud on puudunud viimased 3 p (konkreetsel juhul, ma saan aru, pole ägedaid nähtusid olnudki).

Ka perearst või terviseamet tõesti ei suunanud pärast pos pcr testi ühegi ametliku allika juurde, mis käsitleb isolatsiooni jms?

Mitu päeva pärast ametliku positiivse PCR testi tulemuse saamist helistas Terviseameti robot ja käskis kodus püsida 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitu päeva pärast ametliku positiivse PCR testi tulemuse saamist helistas Terviseameti robot ja käskis kodus püsida ????

Tavaliselt saabub koos pos testitulemusega ka sms, kus on kirjas vajalik link info saamiseks.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitu päeva pärast ametliku positiivse PCR testi tulemuse saamist helistas Terviseameti robot ja käskis kodus püsida ????

Tavaliselt saabub koos pos testitulemusega ka sms, kus on kirjas vajalik link info saamiseks.

Jah, see saabus ka 2 päeva pärast testi andmist.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, see saabus ka 2 päeva pärast testi andmist.

Siis oleks pidanud ju kõik arusaadav olema…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie lapse haigestudes kirjutas pereõde meilis, et patsient võib isolatsioonist väljuda, kui kolm viimast isolatsioonipäeva on olnud ilma palaviku ja ägeda köha-nohuta.

Lapsel kadusid nähud juba teisel päeval, neljandast päevast alates iga päev tehtud kiirtestid olid negatiivsed ja 10. päeval läks kooli.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://isolatsioonikalkulaator.netlify.app/

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandan, et siit uurin. Perearsti ja infoliini on võimatu kätte saada ning koolilapsi puudutavad nõuded on ajas muutunud.

Vaktsineeritud koolilaps sai positiivse PCR testi ja põdes kergete sümptomitega haiguse läbi. Kas ta peab 10 päeva kodus olema alates positiivsest kiirtestist, positiivsest PCR testist või haigussümptomite algusest? Kõik olid erinevatel päevadel.

Ja kas kooli võib minna, kui on tehtud negatiivne kiirtest, negatiivne PCR, haigussümptomeid ei ole olnud 3 päeva jooksul või kui perearst lubab?

Jah, ta peab 10 päeva kodus olema.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil sai laps positiivse kiirtesti, 2 päeva pärast tegi PCR-i, ka positiivne. Ühtegi sümptomit ei ole. Perearst ütles, et PCR-i tegemise päeva tuleks lugeda 0-päevaks ja sealt edasi 10 p. Nii et lugema hakkas PCR-i järel, mitte kiirtesti positiivsest tulemusest. Nii et päris pikalt peab ühegi sümptomita ka kodus istuma.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See kehtib asümptomaatiliste puhul, sümptomitega ikka alates haigusnähtude tekkest.

Kui see on nii, siis ma mõtleksin sel juhul, kui asümptomaatilisena + PCR testi saaksin, vist küll hästi järele, et kas mul mitte kolm päeva tagasi hommikul natuke kurk kähe ei olnud …

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sümptomite tekkimise päev loetakse 0. päevaks, mitte 1. päevaks. Isolatsioon kestab vähemalt 10. päeva lõpuni ja alles siis saab selle lõpetada tingimusel, et 72 tundi on möödas viimasest palavikust ja muud ägedad nähud lõppenud. Varem kui 10. päeva järel ei saa ühelgi juhul, olgu sümptomitega, kuidas on.

 

Asümptoomsete puhul on tõesti, et ametlikult peaks positiivse PCR-testi päev olema 0. päev. Aga ausalt öeldes oleme meie oma keskuses küll võtnud natuke inimlikumalt, ja kui ainus põhjus PCR-testile saata on olnud positiivne kiirtest, lugenud ikkagi selle kiirtesti päeva 0. päevaks. Sest selge ju on see, et hiljemalt tolleks päevaks oli patsiendil erakordselt suure tõenäosusega juba nakkus käes, ja asümptoomseid lihtsalt põhimõtte pärast veel pikemalt kodus venitada kui sümptoomseid patsiente tundub nagu sihilik ja mittemõistuspärane kiusamine.

 

Perearst

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasutaksin seda teemat ära ja küsiksin, et kas arst peab koroonast “tervenemise” ka kuidagi digiloos kinnitama, et laps läbipõdenuks ja taas koolikõlbulikuks tunnistatakse?

 

Meil on selline situatsioon, et laps “põdes” asümotomaatiliselt koroona läbi. Sai rutiinse testimise käigus positiivse tulemuse, perearsti infoliinilt saime saatekirja ja käisime PCR-il, mis oli samuti positiivne. Häda on, et perearsti ei ole õnnestunud kätte saada – telefon kutsub, aga keegi ei vasta. 3 päeva pärast saab lapsel kohustuslik karantiin läbi (arvutasin ise isolatsiooni kalkulaatori järgi). Kas saadan siis lapse lihtsalt kooli? Aga kui arsti kätte ei saa, kas sios ripub digiloos jätkuvalt, et ta on “positiivne” . Või lõpetatakse haiguslugu automaatselt 10 päeva möödudes?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas saadan siis lapse lihtsalt kooli? Aga kui arsti kätte ei saa, kas sios ripub digiloos jätkuvalt, et ta on “positiivne” . Või lõpetatakse haiguslugu automaatselt 10 päeva möödudes?

Seal ei ole mingit haiguslugu, kui kodune põdemine ja ravi pole vajanud. just nii, peale 10.päeva võib kooli minna (ja ühtlasi, peale 10. päeva tekib läbipõdemise tõendi genereerimise võimalus digilukku)

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas saadan siis lapse lihtsalt kooli? Aga kui arsti kätte ei saa, kas sios ripub digiloos jätkuvalt, et ta on “positiivne” . Või lõpetatakse haiguslugu automaatselt 10 päeva möödudes?

Seal ei ole mingit haiguslugu, kui kodune põdemine ja ravi pole vajanud. just nii, peale 10.päeva võib kooli minna (ja ühtlasi, peale 10. päeva tekib läbipõdemise tõendi genereerimise võimalus digilukku)

Aitäh!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas saadan siis lapse lihtsalt kooli? Aga kui arsti kätte ei saa, kas sios ripub digiloos jätkuvalt, et ta on “positiivne” . Või lõpetatakse haiguslugu automaatselt 10 päeva möödudes?

Seal ei ole mingit haiguslugu, kui kodune põdemine ja ravi pole vajanud. just nii, peale 10.päeva võib kooli minna (ja ühtlasi, peale 10. päeva tekib läbipõdemise tõendi genereerimise võimalus digilukku)

Ma ei saa küll kinnitada seda. Haiguslugu ikka avatakse, ilma ei saa arst haigekassale arvetki esitada. Meil ei olnud peres kellelgi mingeid haigusnähtusid ja seega ei vajanud ka ravijuhiseid, kuid juhtum on kõigil digiloos olemas – avatud ja lõpetatud. Selgelt on kirjas, et patsient on isolatsioonist vabastatud. TA-l soovitan arstile lihtsalt meil saata, et sümptomeid enam pole ja saadad lapse kooli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sümptomeid enam pole ja 72 tundi pole palavikku olnud, võib lihtsalt kooli saata. Kui vanemal on hooldusleht, siis peab arstile teatama, et soovite seda lõpetada — võib ilmselt ka meili teel, aga peaks olema väga selgelt ja üheseltmõistetavalt märgitud, mis on hoolduslehe viimane kuupäev ja mis töölemineku esimene kuupäev. (Ma nt sain täna peaaegu samal kellaajal kaks meili sama sõnastusega: “Palun lõpetada mu TVL 1. veebruari seisuga.” Kui üle helistasin, et mida sellega mõeldi, siis selgus, et ühel oli 1.02 TVL viimane päev, aga teine oli 1.02 juba tööle läinud. Kui oleks üheselt kirjas olnud, oleksin kahe tagasihelistamiste aja kokku hoidnud.)

 

Kui hoolduslehte pole, ei pea midagi teatama, eeldusel, et ise korrektselt isolatsiooni lõpetamise nõudeid järgite. Perearsti juures avatud haiguslugu pannakse ilmselt kuu lõpus niikuinii kinni (igaüks ju näeb, et isolatsioon ammu läbi, ja kui helistatud pole, ju siis on kõik korras). Kui perearsti juures haiguslugu avatud ei olegi (nt testima suunas 1220), oleks eriti ratsionaalne mitte ekstra teatama hakata. Muidu peab arst või õde avama uue haigusloo lihtsalt selleks, et tervenemist dokumenteerida. Positiivse testi ja seega läbipõdemise info on niikuinii olemas (lööb perearsti programmis eraldi ette), see kuhugi ei kao.

 

Perearst

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Haiguslugu ikka avatakse, ilma ei saa arst haigekassale arvetki esitada.

Haigekassale arve? Mille eest?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Haiguslugu ikka avatakse, ilma ei saa arst haigekassale arvetki esitada.

Haigekassale arve? Mille eest?

Visiiditasu, diagnoos jne. Vaata oma digiloost, kui oled kindlustatud ja hiljuti käinud – sealt saad näha, mis arveid arstid on haigekassale edastanud, kui nende teenuseid kasutanud oled.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Visiiditasu, diagnoos jne. Vaata oma digiloost, kui oled kindlustatud ja hiljuti käinud – sealt saad näha, mis arveid arstid on haigekassale edastanud, kui nende teenuseid kasutanud oled.

Mis hiljuti käinud? Siin oli jutt olukorrast, kus ei ole perearsti juures käinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Visiiditasu, diagnoos jne. Vaata oma digiloost, kui oled kindlustatud ja hiljuti käinud – sealt saad näha, mis arveid arstid on haigekassale edastanud, kui nende teenuseid kasutanud oled.

Mis hiljuti käinud? Siin oli jutt olukorrast, kus ei ole perearsti juures käinud.

Kägu 02.02.2022 14:10 kirjutab segaselt, aga viimasest lausest jäab siiski mulje, et haiguslugu on avatud – miks ta muidu püüab perearsti selle lõpetamiseks kätte saada.

Aga kui arsti kätte ei saa, kas sios ripub digiloos jätkuvalt, et ta on “positiivne” . Või lõpetatakse haiguslugu automaatselt 10 päeva möödudes?

Ja minu kommentaar ravijuhu dokumenteerimise ja hk-le arve esitamise kohta ei olnud üldse selle käo jutule vastuseks, vaid ühele teisele (02.02.2022 14:48), kes väitis, et kui oled olnud kodusel ravil ja pole arsti juures käinud, siis lugu ei avatagi. Vaadake oma digiloost, kõik helistamised on perearstil telefonivisiitidena dokumenteeritud. Vähemalt mul ja minu pereliikmetel küll on. Arvate, et nad teevad tasuta tööd?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Haiguslugu ikka avatakse, ilma ei saa arst haigekassale arvetki esitada.

Haigekassale arve? Mille eest?

Perearsti või -õe konsultatsioon (sh telefoni- või meilikonsultatsioon) HK kindlustusega nimistu pt-le on 0 €, aga dokumenteerida ja see 0 € arve tuleb ikka saata. Kui on tehtud analüüse vm uuringuid, siis need ka maksavad ja tuleb HK-le arve esitada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

(Ma nt sain täna peaaegu samal kellaajal kaks meili sama sõnastusega: “Palun lõpetada mu TVL 1. veebruari seisuga.” Kui üle helistasin, et mida sellega mõeldi, siis selgus, et ühel oli 1.02 TVL viimane päev, aga teine oli 1.02 juba tööle läinud. Kui oleks üheselt kirjas olnud, oleksin kahe tagasihelistamiste aja kokku hoidnud.)

Ära raiska mõttetult aega, see ei ole sinu probleem. “1. veebruari seisuga” tähendab seda, et 1. veebruar on lõpetamise päev.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põdesin läbi paari mittemidagiütleva sümptomiga, mis kestsid kaks päeva. Terviseametist sain automaatkõne ja SMSi. Kuivõrd mul midagi häda polnud, siis ei üritanud perearstile helistada. Kirjutasin neile teate, helistasid viimasel isolatsioonipäeval, ütlesin, et kõik kombes. Avati tagantjärele haiguslugu, kus ka kirjas, et isolatsioon lõppenud. Ma ei tea küll, kui palju närvirakke kulub neil, kes peavad tõesti perearsti tõsise mure pärast kätte saama, kui vähegi võimalik, võiksid asümptomaatilised ja nohused omapäi hakkama saada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

(Ma nt sain täna peaaegu samal kellaajal kaks meili sama sõnastusega: “Palun lõpetada mu TVL 1. veebruari seisuga.” Kui üle helistasin, et mida sellega mõeldi, siis selgus, et ühel oli 1.02 TVL viimane päev, aga teine oli 1.02 juba tööle läinud. Kui oleks üheselt kirjas olnud, oleksin kahe tagasihelistamiste aja kokku hoidnud.)

Ära raiska mõttetult aega, see ei ole sinu probleem. “1. veebruari seisuga” tähendab seda, et 1. veebruar on lõpetamise päev.

Oi, ja kuidas veel on minu probleem. Kui haigekassasse saadetud töövõimetuslehte parandama hakata, siis see tähendab arstile eraldi formulari täitmist, salvestamist, digiallkirjastamist ning haigekassa meilile saatmist. Seejärel haigekassa mitte ei paranda lehte minu soovi järgi, vaid tühistab selle. Ning siis pean mina veel kord uue lehe õigesti tegema. Iga kell on lihtsam ja kiirem patsiendile helistada.

 

Samuti ei saa mina anda hinnangut, kumma patsiendi tõlgendus fraasist “lõpetada X kuupäeva seisuga” on õigem.

 

Kui üldse neid lihtsalt julmalt lõpetama hakata, siis pigem ikka niipidi, et viimane päev jääks 31.01. Sel juhul on võimalik lihtsalt üheks päevaks jätkuleht teha, kui pärast selgub, et inimene vajas lehte siiski pikemalt.

 

Kõige parem on kohe kindlasti, kui on kirjas konkreetselt: palun lugeda TVL viimaseks päevaks 31.01, lähen tööle 01.02. Siis pole mingit segaduse võimalust. Isegi see “lõpetamise päev” võib mõne arust tähendada, et selleks päevaks on juba lõpetatud. Pärast patsiendi pahameelega tegeleda on kohe kindlasti suurem aja- ja närvikulu, kui seda ennetada.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Raske on olla ebanormaalne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Millal koolilaps kooli võib minna pärast positiivset COVID19 testi?