Esileht Kodunurk Millal kütma hakatakse?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 56 )

Teema: Millal kütma hakatakse?

Postitas:

Toad on juba mitu päeva külmad.

+6
-12
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

ma ei tea, millal sul hakatakse, me lülitasime endal juba eelmisel ndl kütte sisse. minu teada ei ole meil eestis juba aastaid enam üht üleriiklikku kuupäeva, millal kütmist alustatakse.

+28
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.09 13:31; 11.09 23:35; 12.09 13:46; 17.09 10:33; 17.09 22:21; 18.09 12:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui elad eramajas, siis ilmselt siis kui ise sisse lülitad. Kui elad kortermajas, siis küsi oma KÜ juhatuse käest.

+20
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

eelmine aasta hakati küll suht varakult, kortermaja. Maksta ei taha aga sooja tahan küll, seega valin ikka maksmise 🙂

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.09 13:40; 22.09 15:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui augusti viimasel päeval soojasõlmes näitusid võtmas käisin, panin korraga kütte sisse. Selleks ajaks oli juba tunda, et tubades kipub jahedaks minema.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.09 13:45; 11.09 13:59; 11.09 19:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ahi köeb mühinal praegu. Külm niiväga polegi, aga ebameeldivalt niiskeks kisub tubades, õues õhk on nii niiske.

+17
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kortermaja, kütet üldse välja ei võetagi vaid on välistemperatuuri anduritega. Lisaks kõigil reguleeritavad radikad.

Endal praegu elutoas küte sees ja magamistubades väljas.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paneelikas elades enne novembrit kütma ei hakata. Vähemalt oma mälu järgi oskan nii palju öelda.

+2
-26
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.09 13:55; 11.09 14:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paneelikas elades enne novembrit kütma ei hakata. Vähemalt oma mälu järgi oskan nii palju öelda.

Jah, sügisel algavad igaaastased Eesti Meistrikad võidukülmetamises. Võidab see, kes kõige kauem kütet sisse panemata vastu peab. Auhinnaks on kokkuhoid 15 eurot.

+32
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.09 13:45; 11.09 13:59; 11.09 19:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma täna ei küta, tundub jube soe. Aga muidu septembris ikka olen ahju alla tuld teinud 😀

Keskküttega korteris tasuks küsida KÜ juhatuse käest, mitte perekoolist, sest igaüks kütab praegu nii kuidas juhtub, osadel majadel on oma gaasikatel, osad lülitavad selle sisse varem, teised hiljem. Oma maja kohta saad teada ikka kas oma maja haldajalt või siis oma omavalitsusest.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.09 14:01; 12.09 13:46; 13.09 10:01; 13.09 10:18; 15.09 12:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paar päeva on köetud, ags kuns toas niigi 24 kraadi, siis on radikad väljas.
Tallinna korterelamu.

Kontoris aga ei miskit

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, sügisel algavad igaaastased Eesti Meistrikad võidukülmetamises. Võidab see, kes kõige kauem kütet sisse panemata vastu peab. Auhinnaks on kokkuhoid 15 eurot.

Sügisel jah loodetakse, et suvi tuleb tagasi. Samas kevadel sellist kokkuhoidu ei harrastata. Siis kütab päike radikatega võidu.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.09 14:09; 11.09 20:16; 12.09 12:53; 12.09 14:18; 18.09 12:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis kui ise radikad sisse keeran, siiani pole veel vajadust olnud (päikese poolne korter).

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paneelikas elades enne novembrit kütma ei hakata. Vähemalt oma mälu järgi oskan nii palju öelda.

Jah, sügisel algavad igaaastased Eesti Meistrikad võidukülmetamises. Võidab see, kes kõige kauem kütet sisse panemata vastu peab. Auhinnaks on kokkuhoid 15 eurot.

Miks mind miinustatakse? Nii lihtsalt on. Ainult et kütmise kulu siin 50 eurot kuus.
Pole mõelnudki tegelikult, et tänase 15 kraadi ja vihmaga peaksin sooja radikat tahtma, ka aknad mul lahti.

+1
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.09 13:55; 11.09 14:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siiani mäletan, kuidas ülikooliajal korteris külmetasimi terve oktoobri. Nüüd kümme aastat eramaja ja juba eelmisest nädalast kütan, nii mõnus.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänapäeval otsustab iga kortermaja ise. Renoveeritud soojasõlme korral käib see vastavalt välistemperatuurile automaatselt.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänapäeval otsustab iga kortermaja ise. Renoveeritud soojasõlme korral käib see vastavalt välistemperatuurile automaatselt.

See
Tallinnas Lasnamäel väidetavalt ei otsusta iga kortermaja ise kuna küte sisse panna. Kevadel rääkisin esinaisega ja sealt vestlusest koorus välja, et Iru elektri-ja soojuskoostootmisjaam otsustab kuna kellegi võrku ühendab. Tehakse mingi järjekorraline nimistu ja selle järgi. Ei pidavat saama kõiki korraga ühendusse võtta.
Selline tunne, et kas oleme tagasi Nõukogude Liidus või valetati mulle otse näkku mingit enda väljamõeldud lugu. Pole viitsinud veel Iru jaama helistada selle jutu kinnitamiseks aga siinse tagasiside järel võibolla, et isegi võtaksin selle ette.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millal tahad.
Tood kuurist puid ja kütad ahju.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavaline trall, et soojasõlm/jmt kuulub mingile müstilisele korteriühistule ja OMANIK istugu külmas.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kuulnud väidet, et külma hakatakse siis kui ööpäeva keskmine temperatuur langeb alla 15 kraadi.
Aga ise olen pliidi alla tuld teinud mitu korda viimastel nädalatel. Külm pole aga rõskeks kisub.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui augusti viimasel päeval soojasõlmes näitusid võtmas käisin, panin korraga kütte sisse. Selleks ajaks oli juba tunda, et tubades kipub jahedaks minema.

Ning käisin nüüd huvi pärast vaatamas, kui palju on vahepealse 11 päevaga sooja kulunud. Summaks 2.15 korteri kohta (renoveeritud maja).

Renoveeritud soojasõlme korral käib see vastavalt välistemperatuurile automaatselt.

Nii ja naa. Tihti lülitatakse ka renoveeritud süsteemi korral küte suveks ikkagi käsitsi täiesti välja.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.09 13:45; 11.09 13:59; 11.09 19:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

eramajas elan ja ausalt ega külm küll ei ole. kütma hakkame tavaliselt siis kui öised kraadid juba alla +10.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.postimees.ee/2932307/lugeja-kusib-millal-on-oige-aeg-elamut-kutma-hakata

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.09 14:09; 11.09 20:16; 12.09 12:53; 12.09 14:18; 18.09 12:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks mind miinustatakse? Nii lihtsalt on.

Enne oli “Vähemalt oma mälu järgi oskad niipalju öelda” ja nüüd juba “nii lihtsalt on”?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinnas Lasnamäel väidetavalt ei otsusta iga kortermaja ise kuna küte sisse panna. Kevadel rääkisin esinaisega ja sealt vestlusest koorus välja, et Iru elektri-ja soojuskoostootmisjaam otsustab kuna kellegi võrku ühendab. Tehakse mingi järjekorraline nimistu ja selle järgi. Ei pidavat saama kõiki korraga ühendusse võtta.

Ma elan ka Lasnamäel. Kõigis ruumides on põrandaküte ja iga ruumi seinal on mõõtur, kust saab endale sobiva temperatuuri keerata. Ja küte ei tule Irust, vaid majakatusel olevatest päikesepaneelidest.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma elan ka Lasnamäel. Kõigis ruumides on põrandaküte ja iga ruumi seinal on mõõtur, kust saab endale sobiva temperatuuri keerata. Ja küte ei tule Irust, vaid majakatusel olevatest päikesepaneelidest.

ei nad usu sind, lasnamäel elavad ainult umbkeelsed vankad, kellel ei ole raha, et mujale kolida.

+2
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.09 13:31; 11.09 23:35; 12.09 13:46; 17.09 10:33; 17.09 22:21; 18.09 12:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ahiküte, seega kütan aastaringselt ja vajaduse põhiselt. Eile kütsin ja kolmapäeval kütsin. Kohe mõnusam ja õdusam olemine. Ajab niiskuse ja rõskuse välja. Aga paneelikates on vist nii,et mida hiljem, seda odavam.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma elan ka Lasnamäel. Kõigis ruumides on põrandaküte ja iga ruumi seinal on mõõtur, kust saab endale sobiva temperatuuri keerata. Ja küte ei tule Irust, vaid majakatusel olevatest päikesepaneelidest.

Töötasin kunagi põrandaküttega kontoris, minul ja mõnel veel pani see soe põrand jalad valutama.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.09 14:09; 11.09 20:16; 12.09 12:53; 12.09 14:18; 18.09 12:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei nad usu sind, lasnamäel elavad ai pnult umbkeelsed vankad, kellel ei ole raha, et mujale kolida.

No ei oska küll leida põhjust, miks nii koledas kohas peaks elama, kui raha on. Normid korterid seal 180 tuhat, selle raha eest elaks juba mujal.
Mul tuleb masendus peale, kui pean Lasnast läbi sõitma.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil uus kortermaja, aga vist pingviinidele mõeldud. Küttega venitatakse tõesti nagu nõuka ajal- stabiilse pluss 8 juures läheb sisse. Õudne. Ma ei salli külma. Radikatega kütan juurde. Teistele elanikele köik sobib.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 56 )


Esileht Kodunurk Millal kütma hakatakse?