Esileht Beebi ja mitmikud Millal läheb kergemaks?

Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )

Teema: Millal läheb kergemaks?

Postitas:
Kägu

Mul on ebapopulaarne arvamus – lapsega ei ole lihtne, ei pea lihtne olema, mitte kunagi ei pruugi lihtsamaks minna. Üks raskus asendub teisega. Me harjume raskusega, õpime uusi toimetulekumehhanisme, muutume efektiivsemaks. Mõni teeb endale elu võimalikult lihtsaks ja ei põnna kõige pärast, mõni lükkab raskust edasi, mõni teeb elu meelega raskemaks ja põeb iga teema pärast, aga see on juba enda iseloomus kinni.

Eesti emad on pikalt kodused, samal isikliku hea sissetulekuga, enamik ei tööta seal kõrval, ei pea aega ega loomi. Elu on nii lihtne nagu üldse olla saab lapsega.
Ei, ma ei ole ise 30 aastat tagasi lapsi saanud ja iidvana mälestusega kui lihtne kõik oli. Olen täna oma esimese 7kuusega kodus. Mul pole ka teisi toetamas, vanavanemad käivad tööl ja elavad teises linnas, mees töötab pikki päevi ja sageli ka öid. Ma tean väga hästi kui raske on. Ei peagi lihtne olema, läheb väikelapse raske mööda tuleb lasteaialapse raske, siis koolilapse raske, jääbki raskeks. Lapsed annavad tagasi teist moodi samal ajal.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

TA olen ja tegelikult ma peaks mainima, et 4kuusega juba on lihtsam 🙂 . Saan ta panna mängumatile, kus mängib vabalt kuni tund aega iseseisvalt (muusikaga lelud aitavad). Saan samal ajal rahulikult samas ruumis süüa ja puhata. Vankris ärgates ka ei hakka kohe nutma. Eile öösel ärkas ainult 2 korda, mis on imeline (rp laps). Päevakava on meil nii palju paigas, et lapse maksimaalne ärkvelolekuaeg on 1,5h ja siis hakkan magama panema teda. Jonnihooge on tänu graafikule minimaalselt.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jonnihooge on tänu graafikule minimaalselt.

Sulle juba öeldi, et jonn on midagi muud kui mõnekuuse beebi nutt. Nii halb on seda lugeda.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jonnihooge on tänu graafikule minimaalselt.

Sulle juba öeldi, et jonn on midagi muud kui mõnekuuse beebi nutt. Nii halb on seda lugeda.

Pole vaja halvustada, inimene ei ole kursis, et alla aastased lapsed ei jonni.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Umbes nii 25 aasta pärast.

Selle väitega olen ma väga nõus. Lastega ei lähegi elu kergemaks. Eriti siis, kui neid on mitu. Ja muidugi oleneb lapsest ja kui neid on mitu, siis nad kõik on ka erinevad. Meil viimane beebi on superlaps olnud. Jah, esimestel kuudel õhtuti väsis ära ja nuttis. Aga see oli pisisasi. Nüüd ta on 8-kuune. Toimetab põrandal ringi. Ta veel ei käputa ega keera end ise istuma. Küll aga roomab ja niisama kolab mööda tube. Mul on aega netis istuda, telekat vaadata, oma toimetusi teha. Kui köögis olen, panen ta söögitooli istuma ja tema jälgib, kui ma süüa teen või söön. Ei mingit nuttu. Kõik on rahulik, kuni meie 6-aastane on lasteaias. Tema on meil perekonna n.ö must lammas. Karjub-röögib, nõuab, sõimab, peksab jne. Ei saa kuidagi öelda, et mingis vanuses läheb elu kergemaks. Tema puhul on ainult hullemaks läinud. Ja ta ei ole meil mingi puudega. Täiesti tavaline raske iseloomuga laps. Tema on väga hea peegeldaja ja manipulaator. Täpselt nagu me isegi. Ainult tema ei saa aru, et on laps ja meie täiskasvanud. Tema ütleb, et kui sa mul hambaid pesed, siis mina lasteaeda ei lähe. Mina ütlen, et kui sa korralikult ei käitu, siis tahvlit ei saa.

Ja siis tuleb koju 15-aastane pubekas. Ajab oma rumalat pubeka juttu, nõuab mitmesaja-euriseid asju, räägib, kui mõttetu on õppimine ja kuidas tema ikka hakkab ilma tööl käimata raha teenima. Tööl käivad inimesed on kõik rumalad, tema on maailma targem inimene. Ja kui sa temaga nõus pole, prõmmutab ukse nii kinni, et krohv seinast lendab. Aga mul kulm ka selle peale ei tõuse, sest ma tean, et tema aju alles saavutab oma arengutipu 20ndate eluaastate alguses. Sinnani on veel aega.

Hmm, me 15 teist suve tööle ja väga meeldib käia ning oma raha teenida.

Lastega läheb lihtsamaks neljandast eluaastast.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on mõlema lapsega palju kergem olnud, kui mees pundis pole. Ema ja lapse kooslus omaette on minule sobivaim. Mehele jätan muidugi lapsi hoida, ärge saage valesti aru, aga kõige raskem seis on, kui kaks vanemat korraga asjatavad, lapsed jonnakamad ja kasutavad olukorda ära. Anname vaheldumisi aega mehega üksteisele.

+1
0
Please wait...

Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )

Esileht Beebi ja mitmikud Millal läheb kergemaks?