Esileht Ilu ja tervis millal lähete testima?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Teema: millal lähete testima?

Postitas:

Kui olete käinud reisimas ja teil tekib köha? Ei ole käinud reisimas, aga on tekkinud kuiv köha? Testimine ei ole ju sugugi odav. Samas, kui see on väga nakkav ja inimene lihtsalt köhib ja elab oma igapäevaelu edasi, annab kooli tunde, siis toimubki ju plahvatuslik haigestumine. Kuidas siis ära tunda, millaltasub test teha?

+6
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 05.03 16:39; 05.03 16:55; 05.03 17:12; 05.03 17:18; 05.03 17:24; 05.03 23:31; 05.03 23:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda ei saa “minna testima”. Kiirabibrigaad käib kodus testimas ja jätab kodusele ravile, kui just eluohtlik seis pole.

+19
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.03 16:47; 05.03 21:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda ei saa “minna testima”. Kiirabibrigaad käib kodus testimas ja jätab kodusele ravile, kui just eluohtlik seis pole.

ok. Siis peab ikka hull olema, et kiirabi välja kutsuda. Kerge köha puhul seda ju ei tee.

+6
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 05.03 16:39; 05.03 16:55; 05.03 17:12; 05.03 17:18; 05.03 17:24; 05.03 23:31; 05.03 23:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei lähe testima ega kutsu kedagi koju mind testima. Istun kodus ja töötan kodukontoris selle nädala algusest. Kuiv köha, palavik. Ise reisimas ei ole käinud, küll aga tuli eelmisel nädalal mu laps Itaaliast, mitte päris riskipiirkonnast, oli mõnisada kilomeetrit lõuna pool. Laps on terve, aga ka kodukontor. Mina ravin ennast ise: hanerasv, kuum aur, soojad sokid jne.

+15
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.03 16:57; 05.03 17:23; 05.03 17:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii mitmed inimesed ei pidanud 14 päeva kodus olemist vajalikuks ja on tööl. See on ju täiesti vastutustundetu. Kui inimesed saavad karistada kui levitavad HIVi jms, siis see on täitsa võrdne.
Teemaalgataja kirjutas, et see oli õpetaja. Tänastes lehtedes lugesime, et isegi medtöötajad. Pole sõnu! Ja mitte keegi ei vastuta ka…

+16
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii mitmed inimesed ei pidanud 14 päeva kodus olemist vajalikuks ja on tööl

Aga kui on niisugune töö, mida ei saa kodus teha? Haigushüvitist sellel puhul ei saa, haiguslehte välja ei kirjutata. Millest inimene peaks elama?

+18
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest haiguslehte saab väga kergelt. Ütled kuskilt valutab, tunned end halvasti.. Või ytled, et tulid riskipiirkonnast – ega tõestama seda ju ei pea

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

käisin just reisil ja nüüd on nohu (köha pole). Palavkku ka pole. ei näe vajadust testima minna.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need, kes on käinud Itaalias ja ei jää karantiini, need on vastutustundetud. Aga kui pole käinud reisil ja on kuiv köha, aga palavikku ega midagi muud pole? Tavatingimustes ju ei jää koju ja ei torma ju arstile ka. Aga nüüd? Peaks minema? Kutsuma koju testi tegema?

+2
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 05.03 16:39; 05.03 16:55; 05.03 17:12; 05.03 17:18; 05.03 17:24; 05.03 23:31; 05.03 23:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea kuidas teil seal Eestis asjad käivad aga Soomes on rangelt keelatud koroona kahtlusega kuhugile minna. Inimene helistab infotelefonile ja kiirabi tuleb järgi ning viib haiglasse kontrolli.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida ma testima peaks minema? Koormust? Verd? Vererõhku? Uriini?väljaheidet?

+5
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.03 17:15; 05.03 23:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei lähe testima ega kutsu kedagi koju mind testima. Istun kodus ja töötan kodukontoris selle nädala algusest. Kuiv köha, palavik. Ise reisimas ei ole käinud, küll aga tuli eelmisel nädalal mu laps Itaaliast, mitte päris riskipiirkonnast, oli mõnisada kilomeetrit lõuna pool. Laps on terve, aga ka kodukontor. mna ravin ennast ise: hanerasv, kuum aur, soojad sokid jne.

Mart, sina või?

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea kuidas teil seal Eestis asjad käivad aga Soomes on rangelt keelatud koroona kahtlusega kuhugile minna. Inimene helistab infotelefonile ja kiirabi tuleb järgi ning viib haiglasse kontrolli.

Küsimus olngi, et kuidas eristada panikööri abivajajast. Millisel juhul tasub kutsuda kiirabi kohale. Kõikidel positiivse testiga inimestel on olnud kerged kaebused. Mida tähendab siin kerged kaebused?

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 05.03 16:39; 05.03 16:55; 05.03 17:12; 05.03 17:18; 05.03 17:24; 05.03 23:31; 05.03 23:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

oli 3 päeva 39 palavik, nõrkus, kuiv köha, iiveldus. nüüd on nädal möödas ja muud vaevused on kadunud ainult köha veel on, kuigi nüüd lahtine juba ning hääl on ka ära.
ma ei tulnud selle pealegi, et ennast kuskile testima minna. viiruste hooaeg ju.
mida see teadmine, et mul on näiteks gripp, mulle annaks? mingit ravi ju pole otseselt, ikka istu kodus ja ravi ennast nagu tavalise “külmetushaiguse” puhul.

+12
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui olete käinud reisimas ja teil tekib köha? Ei ole käinud reisimas, aga on tekkinud kuiv köha? Testimine ei ole ju sugugi odav. Samas, kui see on väga nakkav ja inimene lihtsalt köhib ja elab oma igapäevaelu edasi, annab kooli tunde, siis toimubki ju plahvatuslik haigestumine. Kuidas siis ära tunda, millaltasub test teha?

Noo niikaua kui sa ei mõtle arsti juurde minekule, vaid ainult testi tegemisele, siis niikaua pole testi vaja. Vat kui tunned, et enam hingata ei saa, siis tuleb kiirabi kutsuda.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mart, sina või?

Ei, see oli väike iroonia, tegelikult mul siiski ka köharohi ja hanerasva asemel apteegist saadud salv. No tavapärane köha ravi. Ja mis ma siis teie arvates tegema peaksin? Perearst ütles telefonis mu olukorra kirjelduse peale sama – püsi kodus, et ei levitaks, ravi ja kui hullemaks läheb, helista taas. No mis ma teha saan, nad ju muid piirkondi kui Itaalia põhjaosa ei pea riskipiirkonnaks ning sealt tulnuid ei testi. Hetkel ma ei ole kellelegi ohtlik, kuniks kodus püsin ja seda ma teen. Vahet pole, kas koroona või mingi tavaline viirus, ei ole vaja seda mööda ilma levitada mul. Nii et mis ma siis miinustajate arvates tegema peaksin? Nuttes Emosse jooksma, kuigi perearst käskis kodus püsida? Et ikka kõik sealolijad ka mu viiruse (mis on vastik viirus, kuigi suure tõenäosusega mitte koroona) endale saaksid?

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.03 16:57; 05.03 17:23; 05.03 17:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui olete käinud reisimas ja teil tekib köha? Ei ole käinud reisimas, aga on tekkinud kuiv köha? Testimine ei ole ju sugugi odav. Samas, kui see on väga nakkav ja inimene lihtsalt köhib ja elab oma igapäevaelu edasi, annab kooli tunde, siis toimubki ju plahvatuslik haigestumine. Kuidas siis ära tunda, millaltasub test teha?

Noo niikaua kui sa ei mõtle arsti juurde minekule, vaid ainult testi tegemisele, siis niikaua pole testi vaja. Vat kui tunned, et enam hingata ei saa, siis tuleb kiirabi kutsuda.

Tegelikult mõtlesin ka teistele nakkusohtlik olemise peale.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 05.03 16:39; 05.03 16:55; 05.03 17:12; 05.03 17:18; 05.03 17:24; 05.03 23:31; 05.03 23:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii mitmed inimesed ei pidanud 14 päeva kodus olemist vajalikuks ja on tööl

Aga kui on niisugune töö, mida ei saa kodus teha? Haigushüvitist sellel puhul ei saa, haiguslehte välja ei kirjutata. Millest inimene peaks elama?

No kuule, selline inimene kes reisidel saab käia nii vaene ikka ei ole, et 14p kodus ei saa istuda.

Lugesin, et spets kiiraabi on Eestis kes testimas käivad. Ei ole mingi suvaline brigaad.

Minu oma tööandja istub koduses karantiinis, nad viibisid 3 kuud teises riigis, ennetavad haiguse levikut juhuks kui lennujaamast/lennukist midagi külge noppisid.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kuule, selline inimene kes reisidel saab käia nii vaene ikka ei ole, et 14p kodus ei saa istuda.

Tahtsin just sama kirjutada. Reisima ei peaks minema oma viimase raha eest nii, et kahenädalane palga auk sind nälga jätab. Mul endal on tööandjaga veadnud, on avalikult väljaöeldud, e riski piirkonnast tulijad igal juhul kaheks nädalaks koju. Kui töö seda lubab, siis kodutöö.Kui ei, siis lihtsalt koju, täispalga eest. Aga mina ise jääksin koju ka palgat, kui vaja. Varud on ju ometi olemas. Kui varusid ei oleks, siis ju ei raiskaks raha reisimisele ka. Söön niikuinii varem koju varutut, ei käi viirust levitamas. Nii et ka kulud tavalisest väiksemad.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.03 16:57; 05.03 17:23; 05.03 17:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea kuidas teil seal Eestis asjad käivad aga Soomes on rangelt keelatud koroona kahtlusega kuhugile minna. Inimene helistab infotelefonile ja kiirabi tuleb järgi ning viib haiglasse kontrolli.

Eestis sama, et ise ei tohi emosse või perearsti juurde minna, kui koroonakahtlus, spetsbrigaad käib kodus testimas.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi seletaks, mis värk selle koroonaga on. Mille poolest see erineb gripist? Ma mäletan, et umbes 2004a. oli kõritursega gripp liikvel ja ka oli kõrge haigestumus ja suremus. Mingit isolatsiooni ei kohaldatud kellelegi. Igapäev tuli uudistest hoiatusi ja soovitusi, mis hetkel tuleb kiirabi kutsuda. Haiglad olid ääreni täis ja kohti polnud. Tol aastal oli minu meelest kõrge just laste suremus vanurite kõrval. Olin ise ka väga-väga raskelt haige tookord. Mis see põhjus ikkagi on, et nüüd sellist lamenti lüüakse?

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi seletaks, mis värk selle koroonaga on. Mille poolest see erineb gripist? Ma mäletan, et umbes 2004a. oli kõritursega gripp liikvel ja ka oli kõrge haigestumus ja suremus. Mingit isolatsiooni ei kohaldatud kellelegi. Igapäev tuli uudistest hoiatusi ja soovitusi, mis hetkel tuleb kiirabi kutsuda. Haiglad olid ääreni täis ja kohti polnud. Tol aastal oli minu meelest kõrge just laste suremus vanurite kõrval. Olin ise ka väga-väga raskelt haige tookord. Mis see põhjus ikkagi on, et nüüd sellist lamenti lüüakse?

Inimeste elu on nii igavaks muutunud, et ainuke põnevus on ülemaailmse hirmu ja paanika külvamine.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need, kes on käinud Itaalias ja ei jää karantiini, need on vastutustundetud. Aga kui pole käinud reisil ja on kuiv köha, aga palavikku ega midagi muud pole? Tavatingimustes ju ei jää koju ja ei torma ju arstile ka. Aga nüüd? Peaks minema? Kutsuma koju testi tegema?

Sel juhul ei ole vaja testida. Lihtsalt lähed perearstile, tema kuulab kopsud läbi. Kui on kuulda mingeid vilesid ja kiuneid, siis võib täiendavaks uuringuks röntgenisse saata (aga ei pruugi). Kui diagnoositakse põletik kopsus, siis arst kirjutab retsepi, ravimi ostad apteegist. Ausalt – mingit testi pole selleks vaja.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui inimene pole ise hiljuti reisil käinud, pole viibinud riskipiirkonnas ega isegi mitte lennujaamades, ei ole sõitnud Riiast sama bussiga, millega tuli nt esimene koroonaahaige – kust tuleb pähe mõte, et oi, peaksin ennast testima minema? Kust see koroona sel juhul tuli? Viirushaigusi on ju terve hulk, miks see just koroona peaks olema? Mõtlema ka enne ikka natukene peaks, kui tegutsema asuda.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi seletaks, mis värk selle koroonaga on. Mille poolest see erineb gripist? Ma mäletan, et umbes 2004a. oli kõritursega gripp liikvel ja ka oli kõrge haigestumus ja suremus. Mingit isolatsiooni ei kohaldatud kellelegi. Igapäev tuli uudistest hoiatusi ja soovitusi, mis hetkel tuleb kiirabi kutsuda. Haiglad olid ääreni täis ja kohti polnud. Tol aastal oli minu meelest kõrge just laste suremus vanurite kõrval. Olin ise ka väga-väga raskelt haige tookord. Mis see põhjus ikkagi on, et nüüd sellist lamenti lüüakse?

See on täiesti uus haigus, mille kohta teadmisi pole. Mis on teistmoodi- mõjutab hingamisteid ja haigetest väga suur protsent vajab intensiivravi. Intensiivravi kohti ei ole kuskilt võtta sellisel hulgal, kui see viirus peaks tõesti kontrollimatult laiali minema. Siis surevad koroonahaiged või need teised intensiivravi vajavad haiged nagu infarktihaiged. Põhja-Itaalia teataski mõni päev tagasi, et neil ei ole enam haiglates kohti. Samuti pole kellelgi aimu, millal puhang lõpeb.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.03 16:47; 05.03 21:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi seletaks, mis värk selle koroonaga on. Mille poolest see erineb gripist? Ma mäletan, et umbes 2004a. oli kõritursega gripp liikvel ja ka oli kõrge haigestumus ja suremus. Mingit isolatsiooni ei kohaldatud kellelegi. Igapäev tuli uudistest hoiatusi ja soovitusi, mis hetkel tuleb kiirabi kutsuda. Haiglad olid ääreni täis ja kohti polnud. Tol aastal oli minu meelest kõrge just laste suremus vanurite kõrval. Olin ise ka väga-väga raskelt haige tookord. Mis see põhjus ikkagi on, et nüüd sellist lamenti lüüakse?

Maailm on muutunud: meedia + sotsiaalmeedia.
Need on muutunud meelelahutuseks, mitte infoallikaks. Meelelahutus ei pea olema just positiivne, ka õudusfilmid on populaarsed.
Kui inimesed ei kuulaks-loeks-vaataks iga 5 min tagant koroonaviiruse uudiseid ja ei laseks end närvi ajada, siis see viirus hääbuks iseenesest.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No tegelt on ikka nii, et tuleks alustada helistamisest perearstide infotelefonile 1220. Sealt saad täpsustuse oma võimalike sümptomite kohta (võibolla on sul veel sümptomeid, mille peale ise pole tulnud, et neid haigusega seostada).

Kui infotelefoni konsultatsioonis kahtlustatakse sul covid19, siis saadetakse sinu koju kiirabi sind testima. Kahtluse korral on keelatud ise minna emosse või perearsti juurde. Diagnoosi saamisel jääd kodukarantiini kuni sümptomid tugevnevad.

Kui infotelefonist arvatakse, et sul ikkagi covid19 pole, aga ise jääd veel kahtlevale seisukohale, siis tuleb väljas liikudes kanda maski ja seda vahetada iga 3 tunni tagant. Muideks maskid ongi mõeldud ja kasuks ainult siis kui haiged neid kannavad, mitte tervetele inimestele ennetamiseks, nii et ei tea miks “haiged” on apteegid neist tühjaks ostnud ja sellega päris haigetele leviku takistamise raskemaks teinud. Muidugi lisaks korralik 20 sekundiline kätepesu sagedasti ja korralik igapäevane kodupindade puhastus (ukselingid, kraanid, tasapinnad jne).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samuti pole kellelgi aimu, millal puhang lõpeb.

Lõpeb siis, kui ilmad lähevad soojemaks. Sügisel algab uue hooga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui infotelefonist arvatakse, et sul ikkagi covid19 pole, aga ise jääd veel kahtlevale seisukohale, siis tuleb väljas liikudes kanda maski ja seda vahetada iga 3 tunni tagant. .

Maske ju pole müügis. Kas Eestis ei ole mõni õmblusfirma maske tootma hakanud? Muidugi, kui vahetada maske iga 3 tunni tagant, tuleks neid väga palju ja odavalt toota.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 05.03 16:39; 05.03 16:55; 05.03 17:12; 05.03 17:18; 05.03 17:24; 05.03 23:31; 05.03 23:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samuti pole kellelgi aimu, millal puhang lõpeb.

Lõpeb siis, kui ilmad lähevad soojemaks. Sügisel algab uue hooga.

Ei saa öelda, et Itaalias praegugi jahe oleks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )


Esileht Ilu ja tervis millal lähete testima?