Esileht Väikelaps Millal laps ise lusikaga sööma hakkas?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Millal laps ise lusikaga sööma hakkas?

Postitas:
Kägu

Mul lsps 1a2k hetkel ja ei oska ise veel süüa. Paneb muidugi suhu lusikat, aga lennutab ka kõikjale mujale toitu ja vehib sellega niisama. Ma olen laisk tema järelt nii palju koristama, kannatust ei ole ja toidu raiskamine ka ei meeldi. Ega ma vist päris hästi seda ise talle selgeks tee, vist tileb ikka kogemusega? Näputoiduga on seni ok, kui kõht täis saab, seejärel lendab demonstratiivselt kõik põrandale (keelamise kiuste) võiduka naeru saatel. Tassist juua oskab, aga suure hooga kallab palju vett ka kaela endale, seega abistan siingi. Kuidas laps ilusti sööma õpetada ja täitsa huvi pärast, mis ajal see läbustamine lõpeb? 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu poiss üsna varakult. Kahvel meeldis rohkem. Kusagil kaheselt suutis ta juba suppi süüa niimoodi, et ei kallutanud lusikat ümber tagurpidi.

Aga väiksena ma lasin tal südamerahuga pläkerdada(mitte loopida) ja kätega süüa(ühes käes oli lusikas niisama ja siis teise peoga sõi) ja ilmselt sai see isu täis ning otsustas siis normaalse inimese kombel söögiriistu kasutada. Nii sai ju rohkem toitu kõhtu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

1-aastaselt küll juba sõi. Esialgu andsin üldse koogikahvli.
Ma arvan, et 3-aastane võiks juba puhtalt süüa ja mitte mängida toiduga.

Tassi panen natukene vett. Kui ära joob, siis lisan juurde. Minul küsib ise.

Näputoitu võid ka väiksemate kogustega anda ja siis juurde. Areneb ka sõnavara. Küsidki, et kas tahad veel?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul on olnud lastel lusikas suht varakult käes. Teisel lapsel ka kahvel (oli näputoidul, aga söögiriistad alati kõrval). Aastasel toskasid mõlemad lapsed kausist lusikaga ise toitu võtta, tõsi, kippusid enne suhupanekut lusikat pöörama. Lisaks olnud ka periood, kui küll oskas, aga ei tahtnud ise süüa. Siiski hiljemalt 1a3k olen lõpetanud igasuguse abistamise toidusuhu panemisel

Kui lapsel kõht täis ja hakkab loopima – no kui mu lapsed olid lusikaga veel kobamad, siis ma hoidsin alati ühe käega neil kausist kinni. Enda toidu lõikasin enne lauda istumist tükkideks, nii et sain ühe käega süüa ja teisega hoidsin lapse kaussi.

jälgi oma last ja õpi tundma, millal tal ise täis, nii et saad taldriku enne eest ära tõmmata. Samuti ära tõsta liiga suuri portse ette, et ta ei saaks segadust tekitada. Alati saab ju juurde tõsta, kui kõht jäi tühjaks.

Veega on nii, et kui panna tassi põhja ainult natuke, siis on lapsel vett raskem kätte saada (peab rohkem kallutama tassi) ja suurem tõenäosus, et valab kaela. Vähem peab kallutama, kui vett rohkem, aga kui õnnetus juhtub, on koristamist rohkem. Hoidsin päris pikalt joomise ajal tassi põhjast kinni, et laps ei saaks valada. Tõsi, teisele laspele see ei meeldinud selline abistamine ja paar õnnetust juhtus meil nö jõuproovi pärast 😀 Siiamaani jälgin, et klaasid ei olek slaua servale liiga lähedal, et kogemata käega seda maha ei lükkaks (lapsed 3 ja 5)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei mäleta täpselt, millal laps korralikult ise sööma hakkas, aga lusika andsin pihku siis, kui ta 7-kuune oli ja juba istus, nii et sain ta söötmistooli istutada. Seal ta siis mässas, ta algusest peale ei lubanud oma kätt, milles lusikas oli, n-ö juhtida, ikka ise pidi mökerdama. Ju sai siis ka isu täis mäkerdada. Kui 1a8k sõime läks, ta igatahes sõi ise.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul 1a3k. Sööb abita. Söögi kõrvale annan nii väikese magustoidukahvli kui lusika (kui just supp pole..).

Eks plädistab ikka, kui just lemmiktoit pole, teinekord tahab vist lihtsalt reaktsiooni saada :).

Please wait...
Postitas:
Kägu

mida rohkem lased mökerdada, seda rutem õpib. niisiis, kui oled laisk, parem lase harjutada, saab varem selgeks. võiks jah väikest kahvlit ka mõnikord pakkuda, see arendab ka silma-käe koordinatsiooni.
on olemas muide iminapp-kinnitusega lastetaldrikuid, sest see vist paratamatu, et isu täitudes visatakse taldrik põrandale. on asju, mida lapsel lihtsam süüa, aga arvestadki, et pärast on koristamist ja pesemist. nt pudrud on head lusikaga harjutamiseks, tükilised road kahvliga.
supi puhul pead tõenäoliselt esialgu abistama.
teine laps õppis kiiremini, kuna polnud aega temaga tegeleda, ja muidu oleks nälga jäänud mõnikord 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vanem laps hakkas 1 a 2 k vanuselt nii sööma, et üldse ei aidanud, eks lauale ja enda peale läks ka aeg-ajalt, aga enam-vähem sai hakkama.
Noorem laps oli osaliselt näputoidul, st püreesid andsin vähe, sai lillkapsa, porgandi jmt kraami hautatult ja tükkidena ise suhu nöbeldamiseks. Tal olid käed tänu sellele ilmselt osavamad, nii et aastaselt sõi ise lusika ja kahvliga. Huvi lusikaga söömise vastu tekkis tal u 9-kuuselt, siis tahtis endale lusikat kätte ja hakkas proovima.

Please wait...
Postitas:
Kägu

8-kuuselt hakkas iseseisvalt sööma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vee kaela ja maha kallamise vasu aitas meid see tass
Sealt laps joob nagu tavalisest tassist aga pikali kallates ei valgu vesi välja ja last ei pea tavalise tassi peale hakkama ümber harjutama nagu nt nokatassi puhul.
Meil aastasena laps sõi ikka üsna ise, vähegi tükilisema toidu puhul sõi kahvli mitte lusikaga. Tükke kahvli otsa saada on märksa lihtsam kui lusikale. Kahesena lasteaeda minnes sõi ise ja puhtalt nii lusika kui kahvliga.

Please wait...
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Esileht Väikelaps Millal laps ise lusikaga sööma hakkas?