Esileht Beebi ja mitmikud Millal laps loomulikult öisest rinnast loobub?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Millal laps loomulikult öisest rinnast loobub?

Postitas:

Kellel juba rohkem lapsi ja kogemusi.   Kui vanalt teie lapsed on öisest söömisest ise loobunud, kui te pole ise kuidagi teadlikult võõrutanud?

Ise ärkan seitsmekuusega mõnel ööl 4-6 korda ja iga kord annan rinda, sest ta muudmoodi ei rahune. Mõtlen, kas võõrutada öisest rinnast või ikka oodata kuni ta ise loobub, aga see vist võib võtta päris kaua? Miks tasuks öösel ikka edasi imetada ja mitte võõrutada? Mõtlen, et hea une jaoks oleks nagu tore kui öösel enam ei söödaks ja äkki beebi magaks ka siis paremini, aga samas olen aru saanud, et paljud mingil põhjusel ei võõruta ja imetavad öösel isegi 1+ aastast… Miks kõik teadlikult varajase võõrutamise teed ei lähe?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.08 20:58; 06.08 10:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks kõik teadlikult varajase võõrutamise teed ei lähe?

Ütlen ausalt, lihtsalt pole motivatsiooni lapsega jagelema ja kräunutama hakata, eriti keset ööd. Rind suhu ja magame edasi, kuigi laps juba 1a2k. Loodan vist imet, et millalgi ise loobub.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

3 last ja mul ei ole ühegi lapsega õnnestunud eraldi öine võõrutamine, kuigi kõigiga sai korduvalt proovitud. Hüpitad öösel kräunuvat last, endal tissid piima purskamas. Te mõlemad teate, kus peitub lahendus. Õnnestus alles öine+päevane võõrutamine korraga vanuses 1a + paar kuud, siis kui olin valmis võõrutama täielikult. Siis läks kergelt, 24 tunniga. Sel ajal nad sõid öösel 2-3 korda ja pärast võõrutamist hakkasid enam-vähem öö läbi magama.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.08 21:42; 07.08 23:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen põhimõtteline nutuga võõrutamise vastane. (Ilmselt enda sisemine kiiks või lapsepõlvetrauma)

Aga mu suurem laps võõrdus aasta ja ma arvan nelja-kuuselt kuidagi sujuvalt. Eks ma suunasin ka veidi. Jäin rasedaks ja imetamine muutus veidi vastumeelseks.

Loodan, et teisega juhtub umbes samamoodi, lihtsalt rase ei tahaks enam olla. 😛

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul loobus ise 7 kuuselt. Kolm ööd ärkas, kuid rinna pakkumise peale hakkas veel rohkem karjuma. Peale seda kolme ööd hakkas öö läbi magama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina oleks võinud jäädagi seda lapse oma algatust ootama, mõlemad tüdrukud said rinda rohkem kui 2aastat.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõne jaoks pole öine toitmuna lihtsalt probleem. Nt ei tunne väsimust. Või ka peale 1-2 ööd võõrutust antakse alla – oodatakse imet.

Võõrutamisel tehakse tihti 2 viga:

1. Üritatakse korraga kogu öö toitmata olla

2. Mees kolib hea une nimel teise tuppa, mitte ei jää aitama.

Mina võõrutasin teise lapse tunni kaupa 10kuuselt. Sõi südaöö paiku esimene kord. Kuni 01ni silitasin ja rahustasin, kui enam ei jaksand ise, võttis mees üle. 4. ööl tahtis laps ise alles 01 paiku süüa. Tegime siis paar rahulikku ööd ja jätkasime 02 peale nihutamist jne. Niimoodi ei olnud mu rinnad lõhkemas, me kumbki polnud täitsa magamata ja vahepeale kohanemusöid jättes püsisime ka terve mõistuse juures???? A ja rinnast võõrutamisega üheaegselt harjutasime ta võrekasse magama.

Esimene loobus, kui talle 1 öö pudelit olin pakkunud 9kuuselt (pidin täielikult imetamise lõpetama).

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.08 12:51; 07.08 17:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese lapsega hakkasin toitmiskordi vähendama kui ta oli u 7-8kuune, sõi selle ajani u 3 korda öösel, aga siis hakkas juba iga 2 h tagant ärkama ja selles vanuses toitmiskordade suurenemine tundus ulme ja hakkas hoopis ühe korra kaupa vähendama. Mingit nuttu ei olnud, tegin voodis talle pai seljale kuni magama jäi, esimesed ööd läks u 2 h sellega, aga edasi oli kõik korras. Lõpuks rinnapiimast loobus ise 1 a 2 k.

Teine laps sõigi sünnist alates 1 kord öösel. Selle ta jättis ise ära u 9kuuselt ja samuti rinnast loobus 1 a 2 k ise. Mõlemad üks õhtu lihtsalt ei tahtnud enam ja jäid magama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ongi tunne, et meil pole enam ammu öine söömine vaid lihtsalt harjumus iga ärkamise ajal rinnale saada. Nii siis ärkabki mu 7-kuune iga 1-3 tunni järel ja kui rinda ei saa karjub.

Magama jääb õhtul suht rahulikult lutiga, aga ärkamise korral ei rahune ei lutiga, silitades, süles… Ainult rinnaga jääb uuesti magama. Nüüd mõtlengi, et mis mu lahendus oleks olukorrale. Kas öisest rinnast täielikult võõrutada üle öö või on see kõigile liiga suur šokk? Või siis anda paar korda öösel ikka süüa, aga äkki siis laps segaduses, et miks mõnikord saab ja teinekord ei saa rinda. Olen igal juhul kergelt ahastuses juba iga 1-3h järel ärgata, et last rinnaga uinutada. Isegi kui ühes voodis magame on see ikka juba häiriv, et ainult rind suhu aitab magada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.08 20:58; 06.08 10:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli esimene laps suure lähedusevajadusega ja öisest söötmisest õnnestus võõrutada alles 1a4k vanuses. Noorem laps on teisest puust ja tema juba 11k vanuses öösiti enamasti ei söönud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

3-kuuselt ei söönud enam kumbki laps öösel. Õhul oli viimane söögikord kella 00 paiku ja hommikul esimene 06-07 paiku.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.08 11:17; 11.08 20:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

3-kuuselt ei söönud enam kumbki laps öösel. Õhul oli viimane söögikord kella 00 paiku ja hommikul esimene 06-07 paiku.

00 on ikka ju öine söömine.

Mu laps on ka 6-8 h öösiti söömata, ainult, et ta läheb unne kl 19-20 paiku juba ja logish, et 12h söömata pole ????

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.08 12:51; 07.08 17:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõne jaoks pole öine toitmuna lihtsalt probleem. Nt ei tunne väsimust. Või ka peale 1-2 ööd võõrutust antakse alla – oodatakse imet.

Võõrutamisel tehakse tihti 2 viga:

1. Üritatakse korraga kogu öö toitmata olla

2. Mees kolib hea une nimel teise tuppa, mitte ei jää aitama.

Mina võõrutasin teise lapse tunni kaupa 10kuuselt. Sõi südaöö paiku esimene kord. Kuni 01ni silitasin ja rahustasin, kui enam ei jaksand ise, võttis mees üle. 4. ööl tahtis laps ise alles 01 paiku süüa. Tegime siis paar rahulikku ööd ja jätkasime 02 peale nihutamist jne. Niimoodi ei olnud mu rinnad lõhkemas, me kumbki polnud täitsa magamata ja vahepeale kohanemusöid jättes püsisime ka terve mõistuse juures???? A ja rinnast võõrutamisega üheaegselt harjutasime ta võrekasse magama.

Esimene loobus, kui talle 1 öö pudelit olin pakkunud 9kuuselt (pidin täielikult imetamise lõpetama).

See nihutamise meetod saab toimida, kui laps juba enne harjutamist ärkab kindlatel aegadel. Enamasti lapsed ei käi nagu kellavärk, 1-2 tundi on ikka kõikumist. Sa võid nihutada ärkamist 01 suunas ja järgmine kord ärkab ta kell 22.30. Kuhu sa siis nihutad? Siis on veel hammaste tulek, haigused või lihtsalt lähedusevajadus. Päeval vares kraaksatas vankri kõrval ja uni jäi 20-minutiseks, see kõik ka mõjutab ööd.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.08 21:42; 07.08 23:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Beebid on valmis öösel söömata magama u 3-4-kuuselt, sest pole enam vajadust. Peale seda öösel toitmist jätkates kujuneb neil sellest sõltuvus ja vanemat last peab võõrutama juba sõltuvusest. Mitte ajada segi vajadusega! Pealegi tulevad u 6-kuuselt esimesed hambad ning hammaste tervisele pole hea kogu aeg toiduga koos olla. Lisaks ei kujuta keegi ette, kuidas eristada hammaste lõikumise vaevust öisest söömise sõltuvusest.

See pikalt öösel söötmine on kohalik kiiks. Prantslastel on nt hoopis teine arusaam. Seal on parim aeg võõrutuseks loomulik ajaaken enne hammaste lõikumist. Hiljem ongi raskem.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

3-kuuselt ei söönud enam kumbki laps öösel. Õhul oli viimane söögikord kella 00 paiku ja hommikul esimene 06-07 paiku.

00 on ikka ju öine söömine.

Mu laps on ka 6-8 h öösiti söömata, ainult, et ta läheb unne kl 19-20 paiku juba ja logish, et 12h söömata pole ????

Minu ja mu laste jaoks pole kunagi öö alanud kell 19. Kui ma ise ei lähe magama enne kella 00, siis ei alga ju minu jaoks öö enne seda.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.08 11:17; 11.08 20:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaks last öisest söömisest (selleks loen ka varahommikulist imetamist 5-6 paiku, mis kadus viimasena) loomulikul moel ise loobunud u teiseks eluaastaks. Ja imetamisest kui sellisest mõned kuud peale kolmandat sünnipäeva.

Mulle pikk imetamine sobib – lihtne viis lapsele turvatunde tekkimiseks, mis evolutsiooni käigus looduse poolt välja mõeldud ning emalt mingeid suuri jõupingutusi ei eelda. Öösel saime kõik kenasti puhata (rahutud beebid mõlemad), loobumine oli rahulik ja ilma nututa. Piisas sellest, et lapse tähelepanu mujale suunata (raamatud jne). 2-3 aastase lapse imetamine on ka midagi muud, kui beebi imetamine. Rinda tahetakse kord-kaks päevas või siis force major olukorras (haigus, vigastus, võõras keskkond, nt haigla, reisimine jne). Tasapisi hakkasid vahed pikenema, mõnikord pole imetamine mitu päeva meelde tulnud, ja siis oli õige aeg võõrutamiseks.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ise loobumine võib u. kolmandal eluaastal tulla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on neli last, noorim 8kuune ja pole keegi loomulikult öisest rinnast loobunud. Kui on hammaste tuleku aeg või muul põhjusel rahutum uni, siis on kõik lapsed sagedamini öösel rinda soovinud. Aga muidu on mõni 6 tundi, vahel ka 8 tundi järjest maganud, ilma piima soovimata. Enamasti on siiski korra-kaks kõik lapsed öösel rinda soovinud, kuni võõrutamiseni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ei võõrdu nad ise, ikka peab ema ise võõrutama.

Esimene laps sööks mul siiani kui ma poleks kätte võtnud. Temaga oli see mure, et ta ei söönud päeval eriti midagi ja öösel siis sõi. Kaalu pärast tegime ära, ta tõesti oli kaalukõverast väljas. Laps 1 aasta ja 1 kuud.

Teise võõrutasime sest mul endal sai siiber, lapsed olid väikese vahega ka ja kuidagi jube zombi oli olla. Laps oli 1 aasta ja 2 kuud.

Kolmas poeg oli aktivist, vendadele järgi jõudmisel oli vaja kogu aeg liikuda, söömine polnud prioriteet ja kuna oli suvi ka, siis tuli vesi asemele ja oligi tehtud. Sai ka 1 aasta ja 1 kuud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii suure beebi puhul ei ole öine söömine enam vajadus, vaid lihtsalt harjumus ja seetõttu ärkab ta regulaarselt üles.

Minul oli õnneks vähe piima selleks ajaks alles ja hakkasin teadlikult öösiti võõrutama (sest rinnast ta nagunii ei saanud enam ammu piisavalt ja pudelit tegema ei viitsinud ma öösel minna).

Esimesed paar ööd oli palju patsutamist ja silitamist, aga väga kiiresti hakkas pikemate juppide kaupa magama, kuni ärkas lõpuks öö jooksul ainult korra ja varsti enam üldse mitte. Mu enda elukvaliteedile andis see väga palju juurde, sest ma polnud und täis saanud magada juba üle poole aasta ja korraga olin nii väljapuhanud tänu sellele, et lapsel polnud enam harjumust öösel ärgata!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgatajana ütlen küll täna, et jumal tänatud et öise võõrutuse kätte võtsin. Jah oli raske, sest laps tõesti nuttis palju, aga nüüd magame juba kaks kuud magusat und öösel!

Meil läks kokku veidi vähem kui 2 nädalat võõrutamisega, sest alguses jätsin ainult ühe toidukorra ja siis lõpetasin ka selle. Ärgates ja rinna mitte saamist nuttis ta ligi tunni. Silitasin jm, aga välja voodist ei võtnud. Juba paari ööga jäi ärkamisi palju vähemaks ja nüüd magame lapsega mõlemad enamasti kogu öö ja oleme lihtsalt rõõmsamad kui enne.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

7-kuust last võõrutama mina küll ei hakkaks. Mäletan (oma kahe lapsega) kui raske ja kurnav see aeg oli, aga lapse turvatunne, mida ta nii päevasest kui öisest rinnal olemisest saab, on hindamatu. Mu mõlemad lapsed said rinda 4-5 korda öö jooksul ning mõlemad loobusid ise 1a ja 2k vanuselt ning on sellest ajast alates maganud rahulikult läbi öö. Jutt sellest, et kui alla aastast ei võõruta, siis ta ise ei loobugi, on ilmselge liialdus.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1 laps oli 1,2 kuud vana. Päeval ei söönud ja öösiti oli ainult tissi otsas. Lõpetasime 1 ööga- ema läks teise tuppa magama ja isa jäi lapsega (käis temaga mööda tuba ringi ja lohutas kui vaja).

Teise lapsega oli samamoodi, laps jäi ööseks ainult isaga..temaga läks 2 ööd.

Lähtusime loogikast, et kui laps on emaga..siis ta lihtsalt ei mõista miks ema talle järsku enam rinda ei anna. Isaga koos ta saab aru, et rinda ei saa ja uinub ka ilma selleta lõpuks.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina söötsin öösiti iga 2 tunni tagant kuni lapse 11 kuuseks saamiseni. Siis öösel enam ei andnud. Kui ärkas nutuga, võtsin sülle, kiigutasin, laulsin, ühesõnaga proovisin rahustada muud moodi. Esimene öö oli kõige rohkem ringi jalutamist, teine öö ärkas juba vähem ning juba 3 öö ei ärganud. Kui mu käest küsitakse, et mida ma teeksin teisiti, siis kindlalt võtaks selle öise vöörutamise varem ette.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimasele käole sorri, ei tahtnud miinustada vaid plussida, sest see mõte, et oleks varem võinud alustada, mõlgub minulgi peas.

Ise olen hetkel nüüd sammu tegemas võõrutamisele, sest laps on 11 kuune ja minu arust ripub ta terve öö rinna otsas ja ilmselt tänu sellele pole tal päeval väga isu lisa toitu süüa. Päeval saab enne und rinda mida on siis 2x, õhtul enne magama minekut kolmandat korda ja siis öö on täitsa lappes. Ega vist muud siin polegi, kui tuleb katsetada esinevaid variante. Ma päris zombi ei ole, aga ilgelt tahaks magada ka terve öö üle pika pika aja.. ( raseduse ajal oli öine põis)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul vanem tüdruk sai aastani 5-6 korda öö jooksul kuni lõpuks võtsin end kokku ja alustsasin ise öist võõrutamist. Sujuvalt vähendasin toitmise kordi ja umbes kolme nädala pärast enam öösel ei ärganud. Kahjuks mingi asendus talle ka ei sobinud ja phmt oli esimene nädal kogu aeg unine, sest pool ööd nõudis rinda, mida ma ei andnud…

Aga see oli parim otsus üldse, kogu pere sai lõpuks rahulikult öösiti magada! Uue beebiga nii kaua ei viivita.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgatajana ütlen küll täna, et jumal tänatud et öise võõrutuse kätte võtsin. Jah oli raske, sest laps tõesti nuttis palju, aga nüüd magame juba kaks kuud magusat und öösel!

Meil läks kokku veidi vähem kui 2 nädalat võõrutamisega, sest alguses jätsin ainult ühe toidukorra ja siis lõpetasin ka selle. Ärgates ja rinna mitte saamist nuttis ta ligi tunni. Silitasin jm, aga välja voodist ei võtnud. Juba paari ööga jäi ärkamisi palju vähemaks ja nüüd magame lapsega mõlemad enamasti kogu öö ja oleme lihtsalt rõõmsamad kui enne.

Kes rinalapse öösel on võõrutanud  kas see teie piimahulka ei mõjutanud?

Olen totras olukorras kus laps võiks magada öö läbi aga mina ajan teda iga öö üles toitmiseks – kui seda ei tee, hakkab piim päeval ka vähenema.

Oskab keegi mulle nõu anda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgatajana ütlen küll täna, et jumal tänatud et öise võõrutuse kätte võtsin. Jah oli raske, sest laps tõesti nuttis palju, aga nüüd magame juba kaks kuud magusat und öösel!

Meil läks kokku veidi vähem kui 2 nädalat võõrutamisega, sest alguses jätsin ainult ühe toidukorra ja siis lõpetasin ka selle. Ärgates ja rinna mitte saamist nuttis ta ligi tunni. Silitasin jm, aga välja voodist ei võtnud. Juba paari ööga jäi ärkamisi palju vähemaks ja nüüd magame lapsega mõlemad enamasti kogu öö ja oleme lihtsalt rõõmsamad kui enne.

Kes rinalapse öösel on võõrutanud kas see teie piimahulka ei mõjutanud?

Olen totras olukorras kus laps võiks magada öö läbi aga mina ajan teda iga öö üles toitmiseks – kui seda ei tee, hakkab piim päeval ka vähenema.

Oskab keegi mulle nõu anda?

Kui vana laps on? Ja millest järeldad, et piima kogus vähenenud?

Mul näiteks pärast u 8 kuud imetamist rinnad lihtsalt muutusid. Ei tundnud enam üldse, et läheksid niimoodi pakitsevalt täis nagu imetamise algusajal. Nüüd aastane laps saab rinda 3x päevas, öösel ei saa ja keha kõigega kohanenud. Ma ei osanud isegi otseselt muretseda kas piima jätkub või ei, ma ei tea ega näe ju seda palju laps ära sööb.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgatajana ütlen küll täna, et jumal tänatud et öise võõrutuse kätte võtsin. Jah oli raske, sest laps tõesti nuttis palju, aga nüüd magame juba kaks kuud magusat und öösel!

Meil läks kokku veidi vähem kui 2 nädalat võõrutamisega, sest alguses jätsin ainult ühe toidukorra ja siis lõpetasin ka selle. Ärgates ja rinna mitte saamist nuttis ta ligi tunni. Silitasin jm, aga välja voodist ei võtnud. Juba paari ööga jäi ärkamisi palju vähemaks ja nüüd magame lapsega mõlemad enamasti kogu öö ja oleme lihtsalt rõõmsamad kui enne.

Kes rinalapse öösel on võõrutanud kas see teie piimahulka ei mõjutanud?

Olen totras olukorras kus laps võiks magada öö läbi aga mina ajan teda iga öö üles toitmiseks – kui seda ei tee, hakkab piim päeval ka vähenema.

Oskab keegi mulle nõu anda?

Kui vana laps on? Ja millest järeldad, et piima kogus vähenenud?

Mul näiteks pärast u 8 kuud imetamist rinnad lihtsalt muutusid. Ei tundnud enam üldse, et läheksid niimoodi pakitsevalt täis nagu imetamise algusajal. Nüüd aastane laps saab rinda 3x päevas, öösel ei saa ja keha kõigega kohanenud. Ma ei osanud isegi otseselt muretseda kas piima jätkub või ei, ma ei tea ega näe ju seda palju laps ära sööb.

7kuune, öö läbi magama hakkas 6kuuselt.

Laps muutub rinna otsas rahutuks ja kurjaks, pumbates tuleb vähem piima, kaaluiive vähenes sellel perioodil kui lapsin tal öösiti magada. Kui hakkasin öösel ise piima pakkuma muutus kõik tagasi endiseks – laps rinna otsas rahulik, ise pumbates piima rohkem, kaalu tuli kuuga rohkem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma alles esimese ootel ja loen siin, et laps vajab öösel tissitamist turvatunde pakkumiseks aga kui ta saab vääristatud ja terve öö magab rahulikult, siis kas päevasest lähedusest siis ei piisa?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Beebi ja mitmikud Millal laps loomulikult öisest rinnast loobub?