Esileht Beebi ja mitmikud Millal lisandub menüüsse teine toidukord?

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Millal lisandub menüüsse teine toidukord?

Postitas:

Beebi kohe 5-kuune, saab püreesid (suvikõrvits,lillkapsas, porgand,kartul,õun) ca 40-50gr korraga. Viimasel 4,5kuu visiidil soovitas perearst hakata putru pakkuma. See peaks ju hiljem lisanduma? Rpa laps on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lapsel on mingeid eriprobleeme, et nii vara nii palju lisa peab andma?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

6k lõunane püree, 7k hommikune puder, 8k õhtune püree.

Nii vara, 4k tohib lisaga alustada vaid äärmuslikel juhtudel.
Aga eks kõik on targad…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arst soovitas lisa andma hakata kuna sõi rpa 10x päevas 150ml. Põhjus et harjuks uute maitsetega, läbi rp ju saab need kätte…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rpa lastel alustataksegi enamasti lisa andmisega 4-5 kuu, muidugi laps peab selleks ka valmis olema. Teine toidukord lisatakse kuu- kaks pärast esimesega alustamist, selleks ajaks peaks olema laps tutvust teinud vähemalt 5 aed- ja puuviljaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jaa oli valmis -hoidis pead, suutis lamamistoolis (püstisemas asendis siis) sirgelt istuda, ja ka neelatada. taipas vast nädalaga,kuidas lusikalt toitu võtta.loomulikult ma valin mida talle annan-porgandipüreed saab võimalikult vähe,et ei koormaks neere. st teadvustan,mida talle söödan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Anetikas kirjutas:[/small]
[tsitaat]Arst soovitas lisa andma hakata kuna sõi rpa 10x päevas 150ml. Põhjus et harjuks uute maitsetega, läbi rp ju saab need kätte…[/tsitaat]
Arst on sul ilmselt veel sügavas nõuka-ajas kinni 😀 Maitsetega harjumine nüüd küll mingi argument pole- pole veel ükski laps nälga surnud, kuna toidu maitse ei meeldi.
Näib, et sa ka ise kahtled oma arstis, et ta juba lisaks putru anda soovitab?

Kaaluprobleemi puhul saaks aru, kui on vaja lisatoiduga (1x päevas) varem alustada, aga kui probleeme pole, siis enne 6. elukuud tänapäeva uurimuste järgi ka RPA-laps lisatoitu ei vaja.

6-kuusel 1x päevas lisatoit, 7-kuusel 2x, 8-kuusel 3x. Kuuajased vahed on normaalsed.

Millal sa lapsele püreesid hakkasid andma? Minu laps sõi sellist menüüd nagu sa nimetasid alles 7-kuusena. Ühte köögivilja antakse algul nädal aega (5-6 päeva kindlasti), et oleks näha kas see lapsele sobib, siis nädal aega teist, ja niimoodi tasapisi saab uusi köögivilju harjutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

4,5-kuuselt hakkasime vaikselt,teelusikatäie kaupa harjutama.ei tekkinud mingeid vaevusi,seega olengi jätkanud. seedimine korras,ei tekita püreed punne ega punetust, beebi rõõsa ja rõõmus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu olukorras ei lisaks ma teist toidukorda kindlasti enne 6. elukuu täitumist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nii ma arvasingi,puder tundub kuidagi liialt toekas lisatoit:) arst soovitas lisa anda, kuid möönas et otsest vajadust pole. hakkasin andma,kuna kõik rpa-d panid kõhu totaalselt kinni,see paar tl püreed on kõhu märgatavalt paremaks teinud. duphalaci või microlaxi anda ei taha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie poiss saab kohe 6-kuuseks ja reedel arst soovitaski, et hakata andma ka teine kord lisatoitu andma. Kaaluiive pärast just.
Putru ei anna ma talle siiski siiani. Kui hakkan andma, siis täiesti tavalisi putrusid. Mitte neid beebidele spetsiaalselt tehtud.
Rääkisin arstiga, et hakkan talle andma esimeseks pudruks tatrajahust putru. Kiitis heaks. Aga ootan veel paar nädalat sellega. Annan edasi püreesid nii kaua. Vett proovisin ka arsti soovitusel, aga seda võtab ta päeva jooksul vähe

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Anetikas kirjutas:[/small]
[tsitaat]4,5-kuuselt hakkasime vaikselt,teelusikatäie kaupa harjutama.ei tekkinud mingeid vaevusi,seega olengi jätkanud. seedimine korras,ei tekita püreed punne ega punetust, beebi rõõsa ja rõõmus.[/tsitaat]

Sa räägid endale vastu. Ütlesid, et 4,5k visiidil soovitas arst putru juba, aga nüüd alles alustasite??

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellel teemal ei ole mõtet siin vaielda. Alustasin esimese lapse puhul lisatoiduga 6. elukuu täitudes ning maadlesime 7 kuud tugeva rauapuudusega (hgb miinimumis, aga ferritiin täiesti olematu). Teine laps on olnud Tallinna Lastehaigla arstide jälgimisel ning nendel on viimastel aastatel teistsugune seisukoht. Nimelt ei soovita nad enam 6 kuud oodata, vaid hakata vaikselt pakkuma 5. elukuu täitudes. Alustada tuleks köögiviljadega ja üsna kiiresti lisada menüüsse liha. Seda just seetõttu, et tugev rauapuudus on väga levinud ja perearstidel jääbki see tuvastamata, sest nad kontrollivad vaid hemoglobiini, aga jätavad ferritiini tähelepanuta. Teine söögikord peaks lisanduma esimese harjutamiskuu lõpul ning päris alguses peaks kindlasti vältima raskesti seeditavaid toite (sh kartul ja porgand) ning tuntud tugevaid allergeene (kuigi absoluutselt kõik võib allergiat põhjustada). Ja ma võin kinnitada, et Tallinna Lastehaigla kõik pediaatrid ei ole nõuka-ajas kinni, seda enam, et veel mõnda aega tagasi soovitasid nad lisatoiduga peale 6. elukuud alustada. Aeg läheb edasi ja seisukohad muutuvad. Absoluutset tõde pole olemas. Samas tundub mulle praegu, et iganenud seisukohtadesse on kinni jäänud hoopis Perekooli valdav enamus. Selle lisatoiduga on nüüd kahes äärmuses ära käidud ja lõpuks jõutud sinna vahepeale. Varsti on jälle mingi uus teooria 🙂 Lisan, et see eelnev jutt käib RP kohta. RPA osas on arstidel ilmselt veel omaette arvamused. Perearste ma oma kogemuste põhjal laste toitumise küsimustes ei usalda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.01 18:39; 31.01 22:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihast imendub raud äärmiselt halvasti rpa-d saades. Kaltsium takistab seda.
Lisaks lihale on hulgaliselt muid väga häid raua allikaid, mida lapsele pakkuda nt peet,leib,tatar ,spinat , üldse rohelised lehtköögiviljad, oad + juurde süüa c-vitamiini,sest muidu ta ei imendu.
See on OT küll praegu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

elan iirimaal ja minu beebi saab ka kahjuks ainult rpa-d.Ei viitsi seletama hakata miks. Viimasel visiidil kui beebi sai 3 kuuseks, anti mulle hunnik materjali. See sis selle kohta, et kuidas hakata harjutama 4ndast kuust alates lisatoidu andmist beebile. Kui laps saaks rinda, siis jah alles 6ndast kuust lisatoit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]lootusekiir kirjutas:[/small]
[tsitaat]nt peet,[/tsitaat]

Peeti ei soovitata alla-aastastele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]lootusekiir kirjutas:[/small]
p

Peeti ei soovitata alla-aastastele.[/tsitaat]
Täienduseks veel, et ka spinatit mitte. Ning imiku jaoks peab see peedi ja spinati kogus üüratu olema. Eesmärk pole mitte see, et laps saaks 7-kuuselt meeletult rauda lihast. Eesmärk on see, et ta saaks arvestatavas koguses liha nii umbes 9-kuuselt. Ärgem siiski unustagem, et inimene on segatoiduline. Liha on raskemini seeditav ja seda ei saa hakata kohe kõvasti sisse uhama. Ka lihaga peab organism harjuma. Samas, nagu ma ütlesin… varsti on uued teooriad. Kui meie vanavanemateks saame, jagame oma lastele neid iganenud nõuandeid, mille peale silmi pööritatakse. Mul on kaks last ja mu ema käib ikka nagu uni peale, kui vale see on, et imikutele niisama vett ei joodeta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.01 18:39; 31.01 22:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil tuli teine toidukord 8-kuuseks saades.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sellel teemal ei ole mõtet siin vaielda. Alustasin esimese lapse puhul lisatoiduga 6. elukuu täitudes ning maadlesime 7 kuud tugeva rauapuudusega (hgb miinimumis, aga ferritiin täiesti olematu). Teine laps on olnud Tallinna Lastehaigla arstide jälgimisel ning nendel on viimastel aastatel teistsugune seisukoht. Nimelt ei soovita nad enam 6 kuud oodata, vaid hakata vaikselt pakkuma 5. elukuu täitudes. Alustada tuleks köögiviljadega ja üsna kiiresti lisada menüüsse liha. Seda just seetõttu, et tugev rauapuudus on väga levinud ja perearstidel jääbki see tuvastamata, sest nad kontrollivad vaid hemoglobiini, aga jätavad ferritiini tähelepanuta. Teine söögikord peaks lisanduma esimese harjutamiskuu lõpul ning päris alguses peaks kindlasti vältima raskesti seeditavaid toite (sh kartul ja porgand) ning tuntud tugevaid allergeene (kuigi absoluutselt kõik võib allergiat põhjustada). Ja ma võin kinnitada, et Tallinna Lastehaigla kõik pediaatrid ei ole nõuka-ajas kinni, seda enam, et veel mõnda aega tagasi soovitasid nad lisatoiduga peale 6. elukuud alustada. Aeg läheb edasi ja seisukohad muutuvad. Absoluutset tõde pole olemas. Samas tundub mulle praegu, et iganenud seisukohtadesse on kinni jäänud hoopis Perekooli valdav enamus. Selle lisatoiduga on nüüd kahes äärmuses ära käidud ja lõpuks jõutud sinna vahepeale. Varsti on jälle mingi uus teooria 🙂 Lisan, et see eelnev jutt käib RP kohta. RPA osas on arstidel ilmselt veel omaette arvamused. Perearste ma oma kogemuste põhjal laste toitumise küsimustes ei usalda.[/tsitaat]

Nõus. Minu (enneaegne) laps on jälgimisel Tartu lastehaigla arsti juures ja ka tema on seisukohal, et lisa andmisega ei tuleks oodata enam 6nda elukuuni. Just nimelt rauapuuduse tõttu. Kuna minu laps saab rauatilkasid lisaks, siis ma väga ei kiirusta liha andmisega, 1-2x nädalas küll, jah, kuid tal tekitab see ikka väga kõhuvaevusi, nii et ootan veel veidi:)
Minu tütar hakkas lisa saama 5-kuuseks saades (köögivilju lõunal), 6ndal kuul lisandus hommikune puder (riis, mais või hirss) ja nüüd, 7ndal kuul olen mõned korrad andnud ka õhtuti vedelamat putru. Ja tirts magab öösiti kohe tunduvalt paremini ja ei ärka iga paari tunni tagant, et rinda nõuda:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sama siin 🙂 enneaegne laps meil ka LAstehaiglas jälgimisel ja soovitati lausa 3,5kuuselt hakata lisa andma! ja tunnustatud ja auhinnatud arst oli, mitte mingi iganenud känd.

Me siiski hakkasime 5-kuuselt andma aga 8-kuuselt sõi juba 4 korda päevas, 150-200 g korraga.

mina arvan et kui asi liiga hilja peale jätta ja mitu kuud sama asjaga mämmutada, ei harju laps erinevate maitsetega ja ei saa aru, et vedelik ei ole söök (100x päevas rp ei ole söök). SIin on ju paljud hädas et aastane keeldub söömast, ja enda tutvusringkonnaski on palju lapsi kes 10.eluaastani keelduvad uusi maitseid proovimast ning kasvavad nt ainult makaronide peal.

Ise olen seda tabelit jälginud
http://226996.edicypages.com/imiku-ja-vaikelapse-toitmine/uleminek-tahkele-toidule

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no ongi käes… ka mina olen nö uusimaid uuringuid lugenud ja nii nagu aastate eest, ollakse ka nüüd aina rohkem seisukohal, et lisa andmisega tuleks ikkagi alustada 4.-5-kuuselt, mitte 6-kuuselt, milles paljud perekoolikad siin nii kinni on. Siit järeldus: emmed tehke enda sisetunde järgi, sest mis ühel hetkel on hea, see on teisel hetkel halb ja mõne aasta pärast jälle hea… ning tegelikult on läbi aegade see vanus olnud 4.-6. elukuu, nii et kes alustab 4-kuuselt, kes 5 või 6-kuuselt, tublid emmed kõik, ei ole vaja nii range olla siin nende kuudega, st teisi kritiseerida (eriti neid 4-kuuselt alustajaid), tuleb jälgida oma last ja vastavalt tema vajadustele ja reaktsioonidele lisatoidule, ka käituda. Kui lapsel mingeid probleeme ei kaasne lisatoidu andmisel, siis võib seda rahulikult jätkata, kui aga ilmnevad probleemid (kõhuprobleemid, allergilised reaktsioonid vmt), siis võiks veel natuke oodata ja alustada hiljem uuesti.
Mina eelmise, st 3. lapsega alustasin lisatoidu andmist 4,5-kuuselt, probleeme ei kaasnenud, nii et jätkasin ja 6-kuuselt sõigi laps ühe toidukorra juurvilja-puuviljapüreed, 6-kuuselt lisasin pudru, 7-kuuselt liha jne.
Nüüd 4. lapsega proovisin ka lusikatäie lillkapsapüreed anda -põsed lõid punaseks ja karedaks. Hommikuks oli kõik korras, teisel päeval andsin veel ühe lusikatäie – jälle põsed punased, seega laps pole lisatoiduks veel valmis ja nüüd ootan selle lisatoidu andmisega natuke ning proovin nädala-paari pärast uuesti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Beebi ja mitmikud Millal lisandub menüüsse teine toidukord?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.