Esileht Tööelu, raha ja seadused. Millal maksta elatist?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Millal maksta elatist?

Postitas:

Enne maksin mitteametlikult ja nüüd on elatis kiirmenetlusega välja mõistetud ametlikult. Kuna summa muutus ka natuke suuremaks ning hetkel olen juba kaks kuud töötu olnud ( sellega seoses on jaanuaris elatis maksmata), siis tekkis küsimus, et millal on mul kohustus maksta nõutud ametlik summa. Elatise määramise otsus on tehtud 20. jaanuaril. Kas maksmine käib siis nagu tagant järele? Et raha oleks pidanud lapse ema arvel olema 20. veebruariks? Hoolin lapsest ja laps viibib osa kuust ka minu juures, ostan asju jne. Ei ole rongaisa! Lihtsalt hetkel tööga kehvasti.
Vastata võiksid teadjad, mitte isade vaenulikud õelad üksikemad!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.02 13:47; 28.02 14:50; 28.02 15:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elatis määratakse välja hetkest, mil tehti taotlus st esitati hagikohtusse (mitte otsuse tegemisest) ja võimalus on nõuda ka kuni 1a tagasiulatuvalt.

Millal lapse II vanem hagi esitas? See on ju sulle saadetud paberites kirjas?

Makstakse mitte n ö tagantjärele vaid ETTE st kuu algul peab käesoleva kuu eest (§ 100.p4)olema makstud ehk siis täna on viimane päev kanda üle MÄRTSI EEST elatis
st
veebruaris pead maksma märtsi eest, märtsis maksad aprilli eest

Palju võlgu oled st mitme kuu eest, seda uuri dokumentidest(välja mõisteti alates hagi kohtule esitamisest, kui ei nõutud 1a tagasiulatuvalt ka).

Perekonnaseadus
https://www.riigiteataja.ee/akt/127062012012
§ 100. Ülalpidamise andmise viis

(1) Ülalpidamist antakse üldjuhul raha perioodilise maksmisega (edaspidi elatis).

(4) Elatist makstakse iga kalendrikuu eest ette.

§ 108. Tagasiulatuv ülalpidamine

Õigustatud isik võib nõuda ülalpidamiskohustuse täitmist ja kohustuse täitmata jätmise tõttu tekkinud kahju hüvitamist tagasiulatuvalt kuni ühe aasta eest enne elatishagi kohtule esitamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elatist makstakse seaduse järgi ette, mitte tagantjärele.

Pole ju tegelikult ka loogiline maksta tagantjärele st millest see II vanem terve kuu last üleval peab, kui maksad alles lapse kulutused kinni kuu hiljem?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hagi esitatigi 20. jaanuar. Maksmata vaid jaanuaris, ehk siis nagu ma aru saan veebruari eest. See kuu olen raha üle kandnud. Elatise paberites kirjas vaid, summa, mida iga kuu vaja maksta. Kuna hetkel siiski rahaga keeruline ja lapse ema kompromissi teha ei taha ( et maksan siis kui uuesti tööle saan), siis ähvardab kohtutäituriga. Kui kiirmenetluse käigus tagasiulatuvalt nõutud midagi pole, siis kas naine saab seda ilma kohtuta tagant järele nõuda? Ma olen alati maksnud ja teen seda ka edaspidi, ei viili oma kohustustest kõrvale. Kuid no tõesti pole endalgi arvete maksmiseks hetkel.
Tänud vastajatele

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.02 13:47; 28.02 14:50; 28.02 15:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Elatist makstakse seaduse järgi ette, mitte tagantjärele.

Pole ju tegelikult ka loogiline maksta tagantjärele st millest see II vanem terve kuu last üleval peab, kui maksad alles lapse kulutused kinni kuu hiljem?[/tsitaat]

nagu kohalik kirjutab, saab ikka tagasiulatuvalt ka elatist nõuda, mitte seaduse järgi ette jne.
kust sa selliseid seadusi loed, tarkpea?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohalik kirjutas mustvalgel, et seaduse kohaselt tuleb järgmise kuu elatis maksta ETTE st eelmises kuus.
Tagasiulatuvalt saab NÕUDA. Aga küsimus oli, millal tuleb maksta. Ja siin on õige vastus, et ETTE tuleb maksta.

Seega lause: \”Elatist makstakse seaduse järgi ette, mitte tagantjärele\” on 100 % õige.

Tagantjärele saab nõuda elatist, kui II vanem pole last üleval pidanud, kui esitada elatise hagi kohtusse. Ja kuni 1a.

See elatis on siis otsuse tegemise hetkel juba VÕLGU+otsuse tegemise kuu oma ka.

Aga
edaspidi tuleb ikka maksta märtsi eest veebruaris, aprilli eest märtsis jne st ETTE.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud, kohalik. Aga kuna ma muidu ikka iga kuu maksnud, siis võlgu olen ikka ainult veebruari kuu eest, kuna nö dets. on jaanurai eest siis makstud. Lahkuminnes sai rohkem antud ja samal kuul. Seega olen ikka õigesti koguaeg maksnud. See kuu olen ka raha andnud, seega märsti eest on tasutud. Kuid hetkel rohkem pole midagi enda. Lapse ema aga ähvardab kohtutäituriga. Olen üritanud selgitada, et kohe kui tööle saan, tasun ka võla, kuid lootusetu tundub see. Niigi mul omal kõik maksud see kuu maksmata, andsin kõik lapsele. Kuidas saada naisega jutule, et täiturit pole mängu vaja. Ja kuna ta kohtusse päris minna ei taha, kas ta siis saab ametlikult muud moodi nõuda tagant järele? Juhe nii koos juba.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.02 13:47; 28.02 14:50; 28.02 15:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõuda saab võlga st kui sa maksad korrektselt ülekadega ja kirjas on \”elatis…/lapse nimi/le jaanuari eest\” jne
siis n ö tagantjärele midagi nõuda kohtuta ei saa.

Kui jääd võlgu, saab pöördudahtutäituri poole küll, pööratakse nõue sinu töötasule(kui seda on), pangakontodele, kinnisvarale…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Millal maksta elatist?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.