Esileht Väikelaps Millal need mänguväljakud lahti tehakse?

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Millal need mänguväljakud lahti tehakse?

Postitas:

Igas artiklis on eri jutt. Kas keegi on aru saanud, kas tehakse mai alguses lahti?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.04 11:54; 30.04 13:01; 30.04 17:09; 02.05 14:47; 02.05 20:45; 03.05 15:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meediast käis läbi, et mai alguses. Varsti ühesõnaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mänguväljakute sulgemine on ju olnud omavalitsuste otsus. See võibki olla erinev, aga üldiselt vist tõesti homsest.
Pigem jälgi kohalikke (valla) teateid.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie omad on kinni, aga näiteks kõrval valla omad on koguaeg lastele avatud olnud, mis oli täitsa üllatuseks mulle kui ükspäev mööda sõitsin. Eriti naljakas on veel see, et meie valla alla kuuluvas ühes väikeses asulas on ka koguaeg avatud olnud, aga meie linnas on lindid ümber. Selles väikeses asulas aga on lapsi veel rohkem kui siin väikelinnas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Ma elan Tallinnas ja meil on isegi meie kortermaja hoovis asuvale ronimispuule linn lindid ümber pannud ja näen, et see on paljudes kohtades siin nii. 🙁

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.04 11:54; 30.04 13:01; 30.04 17:09; 02.05 14:47; 02.05 20:45; 03.05 15:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tartus ja Pärnus avatakse homme, Tallinna kohta pole veel otsust tehtud.
https://www.err.ee/1083563/tartu-ja-parnu-avavad-nadala-lopus-avalikud-spordi-ja-manguvaljakud

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.04 13:40; 30.04 19:59; 02.05 11:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tartus ja Pärnus avatakse homme, Tallinna kohta pole veel otsust tehtud.

https://www.err.ee/1083563/tartu-ja-parnu-avavad-nadala-lopus-avalikud-spordi-ja-manguvaljakud

Siin on kirjas, et Tallinna mänguväljakud jäävad esialgu suletuks. 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.04 11:54; 30.04 13:01; 30.04 17:09; 02.05 14:47; 02.05 20:45; 03.05 15:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa üldse aru miks need kinni pandi?
Vaevalt koroona kuskil välispindadel, kõikuvates ilmastikuoludes püsiks pikalt nakatumisvõimeline. Ja mingi Briti uus uuring ju leidis, et laste keskel koroona levib väga vähe ja lapsed ise ei kanna seda nakkust eriti edasigi. Isegi Soome tervisespetsid ju võtsid seda uuringut arvesse ja avavad kõik koolid ja lasteaiad.

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.04 17:23; 03.05 18:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tartus olid juba päeval mänguväljakutel lindid ära võetud ja sildid pandud kuidas mänguväljakul käituda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa üldse aru miks need kinni pandi?

Vaevalt koroona kuskil välispindadel, kõikuvates ilmastikuoludes püsiks pikalt nakatumisvõimeline. Ja mingi Briti uus uuring ju leidis, et laste keskel koroona levib väga vähe ja lapsed ise ei kanna seda nakkust eriti edasigi. Isegi Soome tervisespetsid ju võtsid seda uuringut arvesse ja avavad kõik koolid ja lasteaiad.

Koroona kohta selgub pea iga päev uusi asjaolusid ja ka nimetatud uuring pole kuigi vana. Seega saab koroona osas ainult tagantjärele targutada, 7 nädalat tagasi olid ka maailma tippviroloogid veel suht nõutud.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.04 13:40; 30.04 19:59; 02.05 11:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa üldse aru miks need kinni pandi?

Vaevalt koroona kuskil välispindadel, kõikuvates ilmastikuoludes püsiks pikalt nakatumisvõimeline. Ja mingi Briti uus uuring ju leidis, et laste keskel koroona levib väga vähe ja lapsed ise ei kanna seda nakkust eriti edasigi. Isegi Soome tervisespetsid ju võtsid seda uuringut arvesse ja avavad kõik koolid ja lasteaiad.

Koroona kohta selgub pea iga päev uusi asjaolusid ja ka nimetatud uuring pole kuigi vana. Seega saab koroona osas ainult tagantjärele targutada, 7 nädalat tagasi olid ka maailma tippviroloogid veel suht nõutud.

Siiski on algusest peale teada, et lapsed põevad kergelt jne. Seega mänguväljakute sulgemise asemel oleks võinud juhendada, et kui sinu laps või muu pereliige on riskirühm, ei külastaks mänguväljakuid.

Saue vallas on minu teada eriolukorra lõpuni kõik kinni. Lintide järgi ei saa oletada, need on üksikutel väkjakutel.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et kahjuks on Tln nende kinnihoidmine õige samm, sest kuna lasteaiad-koolid on kinni, vanemad kodutööl jne, oleks mänguväljakutel suur rahvasumm. Ja 2m nõudest ei pea lapsed nagunii kinni, ega vanemadki seal lapsi kanteldades ja neil järel joostes.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa üldse aru miks need kinni pandi?

Vaevalt koroona kuskil välispindadel, kõikuvates ilmastikuoludes püsiks pikalt nakatumisvõimeline. Ja mingi Briti uus uuring ju leidis, et laste keskel koroona levib väga vähe ja lapsed ise ei kanna seda nakkust eriti edasigi. Isegi Soome tervisespetsid ju võtsid seda uuringut arvesse ja avavad kõik koolid ja lasteaiad.

Koroona kohta selgub pea iga päev uusi asjaolusid ja ka nimetatud uuring pole kuigi vana. Seega saab koroona osas ainult tagantjärele targutada, 7 nädalat tagasi olid ka maailma tippviroloogid veel suht nõutud.

Siiski on algusest peale teada, et lapsed põevad kergelt jne. Seega mänguväljakute sulgemise asemel oleks võinud juhendada, et kui sinu laps või muu pereliige on riskirühm, ei külastaks mänguväljakuid.

Saue vallas on minu teada eriolukorra lõpuni kõik kinni. Lintide järgi ei saa oletada, need on üksikutel väkjakutel.

Noh, ega me tegelikult saa midagi eriti kindlalt teada, üks teadlane leiab, et on nii ja teine, et on naa:
https://www.theguardian.com/world/2020/may/01/children-as-likely-to-spread-coronavirus-as-adults-says-scientist?CMP=fb_gu&utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR1BHT1nS_jnO8fxusYqNx6L1ouxjKw8_rDFw6y4A1eLKGBHx7h740r9McA#Echobox=1588348047

Küll aga saab üsna kindel olla selles, et lastele on üsna keeruline selgeks teha, et nad hoiaks 2 m vahet mänguväljakul. Ja kui nüüd aus olla, ongi see päris keeruline…

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.04 13:40; 30.04 19:59; 02.05 11:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et kahjuks on Tln nende kinnihoidmine õige samm, sest kuna lasteaiad-koolid on kinni, vanemad kodutööl jne, oleks mänguväljakutel suur rahvasumm. Ja 2m nõudest ei pea lapsed nagunii kinni, ega vanemadki seal lapsi kanteldades ja neil järel joostes.

No maja hoovis asuv liivakast või ronimispuu võiks küll lahti olla, eriti kui majas on väga vähe lapsi ja nad seal korraga niikuinii kunagi ei käi. Ma saan aru, et linna üldkasutatavad suured platsid on kinni.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.04 11:54; 30.04 13:01; 30.04 17:09; 02.05 14:47; 02.05 20:45; 03.05 15:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, mul oma kahepoolesele polnud raske seletada miks mänguväljakule ei saa, kui need kinni olid. Polnud meil mingit kisa ega ündamist sinna. Ise teatas alati nendest möödudes, et “paha pisik on ja ei tohi minna”. Samuti pole raske olnud pargis jalutades või mängides teda teistest eemal hoida ega ka täna mänguväljakul käies. Enne minekut seletasin, et on sellised reeglid, et kätega nägu ei katsu, teistele lähedale ei lähe ning enne ja pärast käed puhtaks. Ja ma muudkui loen erinevatest kohtadest, KUI raske selliseid asju ikka lastele seletada on, lausa võimatu kohe…

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis valu on minna mänguväljakutele praeguses olukorras?

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.05 15:42; 04.05 10:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis valu minna või? Natuke imelik, kui laps üle kuu aja ei tahaks mänguväljakule, kui harjunud käima. Ausalt öelda ikka üsna üle pingutatud piirangutega, minu arvamust mööda, näiteks ühe kooli juures väljak, kus muidu ka keegi ei mänginud muidu kui kooli suure vahetunni ajal, kus oma lapsega tavaliselt aega viitsin, kui vanemat last trennist ootasin, ka kinni teibitud.
Lasteaedades käimine on ka nii ebamugavaks ja mõttetuks tehtud (mis ma last sinna viin, kui ta ei saa oma sõpradega arvatavasti samasse gruppi, ja õues ka koos siis mängida ei tohi). Kui mu laps teisi mänguväljakul ei tunne, siis ei kipu ka võõrastele külje alla, ise samamoodi. Nii et võiks lahti olla küll. Kogu aeg jälgin uudiseid, ja Kõlvart väitis, et Tallinnas pole võimalik lihtsalt kogu aeg mänguväljakuid desinfitseerida, seega siin ei avata 🙁

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis valu on minna mänguväljakutele praeguses olukorras?

Mis selles olukorras on sellist, mis reaalselt takistab koduõues üksinda liivakasti minemast?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.04 11:54; 30.04 13:01; 30.04 17:09; 02.05 14:47; 02.05 20:45; 03.05 15:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kooli juures väljak, kus muidu ka keegi ei mänginud muidu kui kooli suure vahetunni ajal, kus oma lapsega tavaliselt aega viitsin, kui vanemat last trennist ootasin, ka kinni teibitud.

Ja suure vahetunni ajal mängis seal ka ainult paar last 2m vahedega, onju.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kooli juures väljak, kus muidu ka keegi ei mänginud muidu kui kooli suure vahetunni ajal, kus oma lapsega tavaliselt aega viitsin, kui vanemat last trennist ootasin, ka kinni teibitud.

Ja suure vahetunni ajal mängis seal ka ainult paas last 2m vahedega, onju.

Mis sellest rääkida, mis kunagi oli. Praegu ju kooli ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.04 11:54; 30.04 13:01; 30.04 17:09; 02.05 14:47; 02.05 20:45; 03.05 15:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, mul oma kahepoolesele polnud raske seletada miks mänguväljakule ei saa, kui need kinni olid. Polnud meil mingit kisa ega ündamist sinna. Ise teatas alati nendest möödudes, et “paha pisik on ja ei tohi minna”. Samuti pole raske olnud pargis jalutades või mängides teda teistest eemal hoida ega ka täna mänguväljakul käies. Enne minekut seletasin, et on sellised reeglid, et kätega nägu ei katsu, teistele lähedale ei lähe ning enne ja pärast käed puhtaks. Ja ma muudkui loen erinevatest kohtadest, KUI raske selliseid asju ikka lastele seletada on, lausa võimatu kohe…

Muhahhaha, oota, kuni su laps on koolieelik või algklassilaps ja käib seal mänguväljakul ilma sinuta. Kui samal ajal on mänguväljakul sõber, kellega varem igapäevaselt lasteaias ja selsamal mänguväljakul ninapidi koos mängiti, siis läheb see distantsi reegel väga kiirelt meelest. Täna meie mänguväljakul oli päris mitu punti lapsevanemata lapsi õues koos mängimas (ei olnud sama pere lapsed). Kõõlusid atraktsioonidel, siis sõitsid ratastega, vahepeal uurisid telefone. Ma tuttavamale naabrilapsele pakkusin kätedeso, kui ta jälle telefoni uurima hakkas. Siis ehmatas küll ära ja leidis ka enda taskust desopudeli üles.
Minu kolmene sai samal ajal suurepäraselt aru, et enne ei tohi karusselli või kiike katsuda, kui emme on selle desolapiga üle käinud ja pärast geelitasime käed ilusti ära 😀 Teiste laste nina alla ta ka väga ei roninud, kuigi üks ta rühmakaaslane oli samal ajal seal mängimas. Ent minul puudub illusioon, et ka 4 aasta pärast mu laps üksi sama mõistlikult mänguväljakul käituks.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis valu on minna mänguväljakutele praeguses olukorras?

Soomes pole ükski mänguväljak kinni. Tõsi, enamasti mängib seal 1 pere või mõni last korraga aga päris kinni ei ole ühtegi pandud. Ma olen ka lapsega käinud kiikumas ja liumäest alla laskmas.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.04 17:23; 03.05 18:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis valu minna või? Natuke imelik, kui laps üle kuu aja ei tahaks mänguväljakule, kui harjunud käima. Ausalt öelda ikka üsna üle pingutatud piirangutega, minu arvamust mööda, näiteks ühe kooli juures väljak, kus muidu ka keegi ei mänginud muidu kui kooli suure vahetunni ajal, kus oma lapsega tavaliselt aega viitsin, kui vanemat last trennist ootasin, ka kinni teibitud.

Lasteaedades käimine on ka nii ebamugavaks ja mõttetuks tehtud (mis ma last sinna viin, kui ta ei saa oma sõpradega arvatavasti samasse gruppi, ja õues ka koos siis mängida ei tohi). Kui mu laps teisi mänguväljakul ei tunne, siis ei kipu ka võõrastele külje alla, ise samamoodi. Nii et võiks lahti olla küll. Kogu aeg jälgin uudiseid, ja Kõlvart väitis, et Tallinnas pole võimalik lihtsalt kogu aeg mänguväljakuid desinfitseerida, seega siin ei avata ????

Kui sul on võimalik last kodus pidada, siis loomulikult pole vaja teda lasteaeda viia!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praeguses olukorras ma oma last ei ole mänguväljakule lubanud ega luba. Suurepäraselt saab aru, miks PRAEGU käia seal ei või. Seda sellepärast, et see pole turvaline. Kunagi ei tea, kes mida kannab. Mu laps on mänguväljakult kätte saanud nohud, köhad, rota, silmaviiruse. Mänguväljak ise on pisike, mis vahet seal hoida saab? Õigem on mitte minnagi sinna. Suvel tõenäoliselt on juba raskem. See ei tähenda, et me ei liigutaks end. Põhiliselt mängime kodus toas, aga iga päev käime rattaga sõitmas, jalutamas, tõuksiga sõitmas. Parki saab ka minna, kui tahaks.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.05 15:42; 04.05 10:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, mul oma kahepoolesele polnud raske seletada miks mänguväljakule ei saa, kui need kinni olid. Polnud meil mingit kisa ega ündamist sinna. Ise teatas alati nendest möödudes, et “paha pisik on ja ei tohi minna”. Samuti pole raske olnud pargis jalutades või mängides teda teistest eemal hoida ega ka täna mänguväljakul käies. Enne minekut seletasin, et on sellised reeglid, et kätega nägu ei katsu, teistele lähedale ei lähe ning enne ja pärast käed puhtaks. Ja ma muudkui loen erinevatest kohtadest, KUI raske selliseid asju ikka lastele seletada on, lausa võimatu kohe…

Muhahhaha, oota, kuni su laps on koolieelik või algklassilaps ja käib seal mänguväljakul ilma sinuta. Kui samal ajal on mänguväljakul sõber, kellega varem igapäevaselt lasteaias ja selsamal mänguväljakul ninapidi koos mängiti, siis läheb see distantsi reegel väga kiirelt meelest. Täna meie mänguväljakul oli päris mitu punti lapsevanemata lapsi õues koos mängimas (ei olnud sama pere lapsed). Kõõlusid atraktsioonidel, siis sõitsid ratastega, vahepeal uurisid telefone. Ma tuttavamale naabrilapsele pakkusin kätedeso, kui ta jälle telefoni uurima hakkas. Siis ehmatas küll ära ja leidis ka enda taskust desopudeli üles.

Minu kolmene sai samal ajal suurepäraselt aru, et enne ei tohi karusselli või kiike katsuda, kui emme on selle desolapiga üle käinud ja pärast geelitasime käed ilusti ära ???? Teiste laste nina alla ta ka väga ei roninud, kuigi üks ta rühmakaaslane oli samal ajal seal mängimas. Ent minul puudub illusioon, et ka 4 aasta pärast mu laps üksi sama mõistlikult mänguväljakul käituks.

Mul on nii lasteaialaps kui koolilapsed, sh algklassides üks. Keegi pole käinud eriolukorra ajal üksi väljas sõpradega mänguväljakutel ega üldse kohtunud. Sest on eriolukord. Ma ei mõista vanemaid, kes seda lubavad olukorras, kus koolid on koduõppel ja kogu maailm näeb vaeva, et haigust kontrolli alla saada. Lastel ei ole olnud probleemi selle mõistmisega. Eriolukord pole päris sama mis koolivaheaeg vms.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, mul oma kahepoolesele polnud raske seletada miks mänguväljakule ei saa, kui need kinni olid. Polnud meil mingit kisa ega ündamist sinna. Ise teatas alati nendest möödudes, et “paha pisik on ja ei tohi minna”. Samuti pole raske olnud pargis jalutades või mängides teda teistest eemal hoida ega ka täna mänguväljakul käies. Enne minekut seletasin, et on sellised reeglid, et kätega nägu ei katsu, teistele lähedale ei lähe ning enne ja pärast käed puhtaks. Ja ma muudkui loen erinevatest kohtadest, KUI raske selliseid asju ikka lastele seletada on, lausa võimatu kohe…

Muhahhaha, oota, kuni su laps on koolieelik või algklassilaps ja käib seal mänguväljakul ilma sinuta. Kui samal ajal on mänguväljakul sõber, kellega varem igapäevaselt lasteaias ja selsamal mänguväljakul ninapidi koos mängiti, siis läheb see distantsi reegel väga kiirelt meelest. Täna meie mänguväljakul oli päris mitu punti lapsevanemata lapsi õues koos mängimas (ei olnud sama pere lapsed). Kõõlusid atraktsioonidel, siis sõitsid ratastega, vahepeal uurisid telefone. Ma tuttavamale naabrilapsele pakkusin kätedeso, kui ta jälle telefoni uurima hakkas. Siis ehmatas küll ära ja leidis ka enda taskust desopudeli üles.

Minu kolmene sai samal ajal suurepäraselt aru, et enne ei tohi karusselli või kiike katsuda, kui emme on selle desolapiga üle käinud ja pärast geelitasime käed ilusti ära ???? Teiste laste nina alla ta ka väga ei roninud, kuigi üks ta rühmakaaslane oli samal ajal seal mängimas. Ent minul puudub illusioon, et ka 4 aasta pärast mu laps üksi sama mõistlikult mänguväljakul käituks.

Praeguses olukorras lihtsalt ei luba normaalsed vanemad oma lapsi üksi mänguväljakule. Loomulikult kõik lapsed ei oska hoida vahet jms aga selleks ongi ju vanemad, kes peavad ennetama selliseid olukordi.

Oma lapsed (algklass ja koolieelik) said suurepäraselt aru tingimustest ning ei trüginud kuhugi sõpradega hängima ja ega sõprugi kodust välja ei lubata. Ainus, mida lubasime oli, et läksid ilusa ilmaga kortermaja ette ning lobisesid naabrilastega. Kõik hoidsid mitu meetrit vahet ning ei mänginud aktiivseid mänge.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga millal te jälle lapsi õues sõbraga kokku lasete? Kui 2+2 ära lõpeb või mingitel tingimustel enne juba?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Väikelaps Millal need mänguväljakud lahti tehakse?