Esileht Tööelu, raha ja seadused. millal oleks parim aeg rasestuda (raha teema)

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: millal oleks parim aeg rasestuda (raha teema)

Postitas:

plaanime mehega veel ühte last. praegu üritan välja arvutada (rahaliselt) ideaalsema aja rasestumiseks, loomulikult lootuses, et see ka kohe õnnestub.

nimelt, tahan jääda rasedus-sünnituspuhkusele aastal 2013, kuna jooksval aastal palk suurem kui eelmisel ning tahaks nii dekreedirahad kui ka vanemahüvitise saada 2012 aasta järgi.

küsimus aga sellest, et kuulsin kunagi kuskilt ka seda, et näiteks kui uuel (2013)aastal olen saanud palka alla 3 kuu, siis on on 2014 tuludeklaratsiooni alusel mul tagastamisele kuuluv summa suurem, kui juhul, kui töötaksin näiteks uuel aastal 6 kuud….ei mäleta täpselt, mismoodi see käis.

Kas keegi oskaks mind aidata, millal oleks kõige kasulikum jääda rasedus-sünnituspuhkusele, et saada maksimum seadusest tulenevaid \”toestusi\”

PS. Loodan, et ei jää mulje, et tahan saada last raha pärast 🙂 Lapse soov on suur ning tahaksime last ka juhul, kui poleks VH-d (nagu esimese lapse ajal). Aga lihtsalt, kui juba otsustasime rasedust planeerida, siis sooviks saada maksimumi, mis riik pakub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga kuu eest, mil inimene ei saa enam palka vähemalt 144 eurot ja ei saa juba VH vähemalt 144 eurot, on õigus tulumaksutagastusele, mis on 21% 144-st 30,…eurot.

Kui sa aastal 2013 oled dekreedis 4,6 k, siis sul ongi 4 k-5k, mille eest saad pärast tagastust.
Vahet pole, kas need kuud on aasta algul, keskel või lõpus tagastuse seisukohalt
st
see pole küll määrav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh jah kohalik, ajasid teistel nüüd titetegemise isu ära, olekski olnud üks maksumaksja rohkem tulevikus.

Aga kui vastata teemasse, et MILLAL … kui mehel ikka \”pool kuus\” siis ei sobi kohe mitte, aga \”südaööl\” küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtle ka selle peale, mis tööd sa teed. Kui sellel aastal rasestud, kas suudaksid tööd samaväärselt aasta lõpuni teha, see muidugi tükitöö korral. Pead kindel olema, et ei tekiks vajadust 2012 aastal haiguslehte võtta, sest see mõjutab dekreedirahasid. Kui kontoritööl oled, siis anna aga tuld 🙂

Olen ise üks nendest, kes endale kõik ette mõtles ja kindlasti ei taha ma lapse pealt teenida aga last vaesuses hoida ka mitte. See on loomulik, et iga ema tahab oma lapsele parimat. Olen ka suhteliselt kõrges vanuses juba ja ootan esimest last ja seda ainult selle pärast, et ennem polnud majanduslikult võimalik last kasvatada, polnud elamistingimusigi. Kuna teen füüsiliselt väga rasket tööd, pidin arvestama, kuna hiljemalt koju pean jääma, minul õnnestus nii planeerida siis, et kergemale tööle lasin üle viia uue aasta jaanuaris (teadsin, et mulle ei ole kergemat tööd ja saadetakse julmalt koju). Nüüd kannatan mõned kuud 70% -ga palgast, see on küll raske aga hiljem saan jälle 100% 2011 aasta palgast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. millal oleks parim aeg rasestuda (raha teema)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.