Esileht Väikelaps Millal ööd mähkuvabaks?

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Millal ööd mähkuvabaks?

Postitas:

Päevad ja lõunauinakud ilusti meil mähkuvabad ja küsib ilusti potile.
Aga ööd, kuidas need ka saada mähkuvabaks.
Täna öösel oli ilma mähkmeta, aga 3x vahetasi öö jooksul pükse, kuna lasi püksi siis.
Une peale ei oska küsida potile.
Kui kaua teil läks ennem, kui ka ööd ilusti kuivad olid.
Iga nipp on teretulnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 09:59; 10.02 11:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps on käinud 3 kuud potil. Potil käimine on väga edukas olnud, paar õnnetust ainult päevasel ajal.

Päevaunedel kümnest uinakust ühel pissib mähkmesse. Kuid kolme kuu jooksul on olnud vaid mõni üksik päev, kus mähe on hommikuni kuiv olnud.

Eks ma mähkmete pealt hakkan vaatama. Kui on juba tükk aega kuiv, võtan mähkme üldse ära.

Ma olen nii raske unega öösel, et praegu veel ei saa midagi sellest rääkida, et ma teda öösel potile panema hakkaks 😉

Kuid kui sa suudad öösel ärgata, et pükse vahetada, siis katsu teda öö jooksul siis 3x potile panna. Nii väiksed ei pruugi veel tunda seda, et pissihäda on – magades

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nippe ei oska anda,aga poiss oli 1,6 aastane,kui jäi päevane mähe ära ja päev enne oma teist sünnipäeva jäi ka öine mähe,sest tal tõusis vaktsiini süstist kõrge palavik ja kiirabi soovitas mähkmeteta olla ja nii jäigi meie lapsel öine mähe ära,nüüd poja 2,5aastane ja selle aja jooksul on olnud öösiti vaid paar õnnetust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

öise mähkme jätsin ära koos päevasega. ei tahtnud last segadusse ajada sellega, et päeval pole mähet aga öösel on. umbes 3 nädalat sai last öösel korra potile tõstetud, aga siis kadus selleks vajadus. õnnetusi ikka juhtus, aga selleks sai madratsikate ostetud. lina pesemine tundus oluliselt mugavam, kui mähkmega mässamine. kuskil 2 kuuga jäid ka öised õnnetused ära (korra aastas juhtub siiani apsakaid, aga seda ei arvesta). enne 2 eluaastat oli laps täiesti mähkmevaba.
potitreeningut ei tasu karta. ega meie lapsed siis rumalad pole, lihtsalt natuke harjutamist ja küll tuleb. 2 aastasele ju õpetame joonistamist ja rääkimist, miks siis mitte potile küsimist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahju, et sa ei kirjuta, kui vana su laps on.

Mina nippe ei kasutanud. Kui öine mähe oli ikka juba 3 kuud kuiv olnud, siis lihtsalt seda enam alla ei pannud ja nii oligi. Õnnetusi juhtub kuskil 1-2 korda kuus. Öösel pole lapsi kunagi potitanud, vaid juhatan nad potile siis, kui nemad seda ise küsivad. Üks lastest enamasti küsib öösel pissile, teine magab alati ärkamata. Mähkmeid jäid ära, kui lapsed olid 2 aastased.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vist oleneb lapsest.
Mina jätsin lapsel mähku ära, kui öömähku oli kuiv. Päeval käis vahel potil, vahel mitte. Ööd jäid kuivaks umbes 1a7k. Täiesti mähkuvabaks sai 1a8k. Selle eest teine laps on kahene ja iga jumala öö mähe ääreni täis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene laps sai nii öösel kui päeval mähkmevabaks 1a8k.Teine laps sai päevad mähkmevabaks 1a10k ja ööd täiest kuivaks 3a7k.Kasutasin öösiti kõikvõimalikke asju – öine mähe,paljalt magamine pott voodi kõrval,öine pissitamine,pissi sees magada laskmine,õhtune joomise piiramine,enda kaissu võtmine ja siis vähkremise peale kohe potile aga ei midagi.Lõpuks lihtsalt ootasin kuni laps ise valmis oli.
Kolmas on päeviti mähkmevaba olnud 1a8k.Kasutame mähet vaid linnas ja õueskäikudel igaks juhuks,sest siis ei saa nii ruttu potile kui vaja.Viimasel ajal siiski harva.Kohe kui väljas soemaks läheb ei pane enam ka igaks juhuks mähet alla.Ööd on lapsel viimased nädal aega vist kuivad olnud.Panen talle küll õhukese mähkme alla aga enne magama jäämist kuulen kui veel ise potil käib ja hommikuti ka kohe peale ärkamist läheb potile.Voodi on kuiv,kuigi ta võtab ise öösel omalt mähkme ära.Nüüd nädalavahetusel ei pane talle enam mähet alla ja vaatan mis saab.Laps siis 1a11k.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps sai mähkmevabaks päris hilja, kuid väga kiiresti jällegi. Öine mähe jäi kohe esimesel päeval kuivaks ja nii jäigi.
Jälgi, et laps ei saaks palju magusaid jooke ennem magaminekut, minu lapsel on nende magusate jookide tõttu juhtunud 2x õnnetust ( kodus neid ei saanud, vaid külas ). Ega muud vist ei oskagi soovitada… ja üldse igasugune rohke vedeliku tarvitamine vahetult enne magamajäämist võib põhjustada ,, õnnetusi ,,.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2a8kuuselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vabadust laps on meil juba 1a.10k.
päeval pole probleeme, teeb ilusti potti.
Aga samas jälle, kui tal mähku öösel all on siis küsib küll potile, aga kui mähkut pole, siis teeb magamise ajal püksi.

Esimese lapsega ei mäleta enam, millal jäid mähku ka öösel ära :D.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 09:59; 10.02 11:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub, et see öine pissimine vist siiski treenitav ei ole. Kui laps on selleks valmis, siis on ja mitte ükski imeasi ei aita vastupidiseks. Minu 4 lapsest 3 olid öösel kuivad juba enne 6k saamist, et mul lihtsalt ei jäänud muud üle kui neid potitama hakata. Pole olemas sellist mähet, mis öö läbi kuivalt olnud lapse pissi kõik ühekorraga vastu suudab võtta. Kõik lapsed olen saanud mähkmevabaks kuksil 1a vanuses, kuid üks tüdrukutest pissis öösel suht tihti alla veel 2-selt. Ta lihtsalt ei olnud veel valmis. Kui rääkida probleemi ennetamisest, siis mu 4-ne tüdruk tahab öösel pissile siis, kui ta õhtul palju joonud on. Kui õhtul mingit tohutut joomist ei ole, siis magab ta terve öö rahulikult. Natuke saab aidata see, kui õhtul enne magaminekut ei jooda (lutipudeliga magamajäämist meie peres ei tunta), kui õhtuste protseduuride hulka kuulub ka potil käimine. Mul 4a tüdruk magab kaisus ja kui ta kesest ööd äkki kuidagi enam rahulikult magada ei saa, siis ajan ta üles ja küsin, kas ta pissile tahab, tavaliselt on vastus ei, kuid kui juba potil istub, on rahu majas – saab häda ära tehtud ja ülejäänud öö on rahulik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See kõik oleneb laspest. mu oma laps jäi mähkme vabaks 1,8 aastaselt. Seda päeva pealt ja kohe ka öine. Oma voodisse pole kordagi alla pissinud. Samas sõbranna laps on 4 aastane ja pea iga öö pissib alla. See oleneb ilmselt väga palju lapsest endast, tema päevastest üleelamistest jne.
Usun et aitab kui lapsele vähemalt 2-3 tundi enne magama minekut juua ei anna (ütlen kohe et joomisel ja joomisel on vähe ka, kas tassi täis vett või paar lonksu vett) Igasugu muud magusad joogid on üldse õhtul välistatud. Ja enne magama minekut saata kindlasti pissile. Isegi kui ta ütleb et ei taha tuleks siiski ta sinna potile sundida. Uskuge, midagi tal ikka tuleb potti 🙂
ja kui vähegi tahtmist lapsega tegelda on soovitatud ta lihtsalt mingi aeg une pealt üles ajada ja potile suunata jälle. Küll lõpuks see mõjuma hakkab ja tekivad ka pissivabad ööd. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Väikelaps Millal ööd mähkuvabaks?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.