Esileht Sünnitus Millal otsustatakse, kas tuleb plaaniline keisrilõige?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Millal otsustatakse, kas tuleb plaaniline keisrilõige?

Postitas:

Mul saab kohe-kohe 37.nädalat täis ja 38s hakkab jooksma. On olnud juttu, et võib-olla tuleb plaaniline keisrilõige, sest eelmine laps sündis erakorralise keisriga tuhude nõrkuse ja funktsionaalselt kitsa vaagna tõttu. Praegune laps jääb tõenäoliselt umbes samasse kaalu, mis eelmine (ehk siis võib ka minu jaoks liiga suur olla). Samuti on mul diagnoositud looteveeliigsus (mis võib ju minu teada jällegi tuhudenõrkust põhjustada?) ja rasedusdiabeet. Viimane on küll dieediga kontrolli all. Tahaks ennast vaimselt ette valmistada kas siis sünnituseks või keisrilõikeks, aga praeguse seisuga ma ei teagi, mis mind ees ootab. Millal Teie keisrilõike vajadus kindlalt ära otsustati (ja mis põhjuseks oli?)?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pidin 37+0 minema sünnitusplaani koostama (et kas tuleb keiser või proovin ise sünnitada). Esimene sünnitus oli enneaegne, ka teine tuli enne tähtaega erakorralise keisriga – seepärast nii vara sinna saadetigi.
Noh, ma sünnitasin päev varem, st 36+6 juba erakorralise keisri abil ära.
Aga üldiselt kui tervis korras, siis plaaniline keiser tehakse tähtajale võimalikult lähedal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.01 18:57; 18.01 19:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimusele konkreetselt vastata ei oska, aga mainiksin seda, et ühel sünnitusel funktsionaalselt kitsas vaagen ei pruugi järgmisel seda enam olla, see sõltub ka lapse asendist ja muudest asjaoludest. Igatahes mina sünnitasin pärast 1. erakorralist keisrit (funktsionaalselt kitsa vaagna tõttu) järgmise lapse täiesti edukalt ise, kusjuures see 2. laps oli 200 g raskem kui esimene, sünnitus oli kiire ja kerge.
Mäletan ka, et mingi sünnitusplaani koostamine toimus enne 2. sünnitust, mis seisnes pmst selles, et minult küsiti, kuidas ma sünnitada sooviksin ja kuna ma soovisin ise sünnitada, siis keegi midagi vastu ka ei väitnud. Kui 41. nädalat peaaegu täis oli, siis hakkas arst natuke kahtlevaid nägusid tegema ja andis saatekirja haiglasse 42+0 nädalaks (sõnades: “eks nad seal siis vaatavad, mida nad teiega teevad”), aga ma jõudsin 41+6 sinna juba täies hoos sünnitusega ja nad ei jõudnud enam eriti kahtlema hakata selles, kas ma sünnitamisega ikka ise hakkama saan (siiski, mul on mingi hägune mälupilt sellest, kuidas sünnituse lõppfaasis pistab keegi, vist arst, pea ukse vahelt sisse ja küsib: “Tahtsite ikka vaginaalset sünnitust või?”). Jah, tahtsin, ja kõik sujus üle ootuste hästi.
Seega soovitan ka ise enda jaoks valmis mõelda, mis oleks Sinu eelistus. Kui arstid leiavad, et meditsiinilistel põhjustel on kindlasti vaja keisrilõiget, siis muidugi, aga täiesti võimalik, et saad ka ise sünnitada.
Soovin edu!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 23:29; 08.01 12:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimane kägu, kus haiglas sünnitasid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.01 15:42; 18.01 10:45; 18.01 10:47; 18.01 11:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimane kägu, kus haiglas sünnitasid?

TÜ kliinikumis, aga see oli juba peaaegu 10 aastat tagasi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 23:29; 08.01 12:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on suure anomaaliaga kahesarveline emakas kahe emakakaelaga. Lisaks emakale on vahesein ka emakakaelas. Kevadel käisin munasarjatsüsti eemaldamas mille käigus prooviti korrigeerida hüsteroskoopia teel ka minu emakat mis ei osutunud võimalikuks kuna emakakaelad olid nii kitsad, et ka kõige peenem sond sealt sisse ei mahtunud. Kuna olen juba 30 ja pole veel sünnitanud ja viimane rasedus katkes, soovitas arst hakata koheselt pere planeerima kuna rasestumine on raskendatud ning katkemisoht suurem kui tavalise emaka puhul. Kui uurisin milline näeks välja minu sünnitus ütles ta, et minu puhul on tavasünnitus täielikult välistatud. Nii ma siis selle mõttega harjusin. Kuni eilseni kui käisin siis sünniplaani tegemas ja arst(mitte see sama kes mind opereeris) leidis, et peaksin ikkagi ise sünnitama. Ma olin nii suures shokis, et ei osanud kohe reageeridagi. Kui küsisin, et kui peenike sond ei mahtunud mu emakakaelast sisse, siis kuidas see laps sealt peaks välja mahtuma? Vastuseks sain, et sünnituse käigus kõik venib. Mul poleks midagi tavasünnituse vastu kui mul oleks tavaline emakas. Minu argumenteerimise peale nähvati mulle, et ega keiser pole mingi sõrmenips nagu teie arvate,mida ma pole kunagi arvanudki. Kuna olin arvestanud juba keisriga olin ennast kõigega juba korralikult kurssi viinud ja ka kõikide kaasnevate ohtudega. Kuna ma täielikult keeldusin oma lapse tervisega nii moodi riskimast siis kutsuti mind kahe nädala pärast konsiiliumi ette. Tõenäolisus on, et olen tolleks ajaks juba sünnitanud kuna on 38+ ja eile ka öeldi, et vabalt võib tulla enneaegne laps kuna ruumi on vähem kui tavalise emaka puhul. Nüüd istun ahastuses kodus ilma igasuguse kindla sünniplaanita ja nutt kurgus hirmust mis saama hakkab. Kas mul ei ole absoluutselt õigust arvamusele mida tehakse minu lapse ja minu kehaga? Paberil on kirjas kõrgriski rasedus ja ma pean hakkama sünnitama. Aga kui ta jääb kinni sünnitusteedesse? Kas see on vähem ohtlik siis kui keisrilõige? Kui mu emakas pooleks rebeneb kas ma kaotan vähem verd kui keisrilõike teel? Ma lepin iseenda rebenditega kui ma võin kindel olla, et minu laps ei kannata ega saa sel teel kahjustusi. Pikk kommentaar … Vabandan

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.01 10:39; 18.01 11:14; 18.01 12:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmine kägu – õudne lugeda lausa. Kas need arstid olid siis erinevad, et üks ütles, et kindel keiser ja teine, et loomulik sünnitus? Kus haiglas/haiglates jutul käisid või praegu arvel oled?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.01 15:42; 18.01 10:45; 18.01 10:47; 18.01 11:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, märkadin nüüd, et erinevad jah. Aga kas sind opereerinud arsti arvamust ei saaks siis kuidagi esile tuua? Ja ilka huvitab, et mis haiglas niimoodi on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.01 15:42; 18.01 10:45; 18.01 10:47; 18.01 11:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jutt on TÜK kliinikumist. Saatsin just end opereerinud arstile kirja ning selgitasin olukorda. Loodan, et ta vastab mulle. Lootust on, et ta on ka konsiiliumis aga tahan kindel olla, et ta veelkord oma seisukohta kinnitaks. Täpsustan, et 38+2 on mul konsiiliumi ajaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.01 10:39; 18.01 11:14; 18.01 12:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Anna kindlasti teada, mis otsustati! PS: kas mõnes väiksemad haiglas ei annaks proovida? Nt Viljandi või Võru?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.01 15:42; 18.01 10:45; 18.01 10:47; 18.01 11:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen Võru peale mõelnud küll aga ootan veidi veel. Võrru mul vähem maad ka Tartu on ca 110 km. Olengi kartnud siiani, et kui sünnitus kodus pihta hakkab mis siis saab. Kui ei saa ise sünnitada ei saa seda põllusünnitust ka harrastada mis meil siin lõuna-eestis populaarsust kogub, kuna haiglad on kaugel. Annan kindlasti teada mis minust saab. Aitäh kaasa mõtlemast 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.01 10:39; 18.01 11:14; 18.01 12:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina see enneaegsest sünnitajast Kägu. Mul hakkasid 36+6 sünnitusvalud, kiirustasin haiglasse. Seal üritasin 8 tundi ise sünnitada enne kui valvearst tegi ettepaneku uuesti erakorraline keiser teha. Võimalik, et kui sul sünnitus pihta hakkab, oleneb täiesti arstist, kes sel hetkel valves on.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.01 18:57; 18.01 19:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul kogemus kahe enneaegse sünnitusega.
Esimesel juhul oli teada, et tuleb kindlalt keiser ja üldnarkoosis. Kuna oli enneaegne sünnitus ja erakorraline keiser, siis tehti seljasüstiga ja kedagi ei huvitanud haiglas minu sünnitusplaan. Tulemuseks olid seljasüstist tulenevad komplikatsioonid ja raskem taastumine.

Järgmise raseduse ajal öeldi kohe, et tuleb keiser sest sünnitusteed kitsad ja emakas viltu. Jällegi enneaegne sünnitus, looteveed hakkasid tilkuma ja haiglas hakati edile kutsuma ja jällegi kedagi ei huvitanud, et oli oma arstiga läbi räägitud keiser. Mu oma ämmaemand hakkas ka loomuliku sünnituse juttu ajama. No ja siis 5 päeva kutsusid esile ja lõppes ikka erakorralise keisriga. Mina sain esilekutsumisest põletiku ja 5 päeva pärast laste sündi olin intensiivis ega saanud oma lapse eest hoolitseda.

Mina olen TÜ kliinikumis pettunud. Positiivne on see, et lastega on kõik korras olnud, aga iseendal on taastumine raskem olnud. Nüüd kolmas rasedus ja vaatame kuidas see lõpeb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Sünnitus Millal otsustatakse, kas tuleb plaaniline keisrilõige?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.