Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Millal pannakse täpsem sünnitustähtaeg paika?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Millal pannakse täpsem sünnitustähtaeg paika?

Postitas:

Esialgu on esimese uh järgi panud 24-28. Kuupäev. Millal see kõige õigem siiski pannakse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päevade järgi pannakse tähtaeg. Kui kuklavoldi (u 12. rasedusnädalal) ultrahelis on vahe rohkem kui nädal, siis uh järgi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.04 11:15; 17.04 22:43; 18.04 09:35; 18.04 09:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene uh all mõtled siis seda, mis arsti kabinetis arvelevõtmisel tehakse? Seal pannakse paika siiski üks kuupäev, mis teoorias peaks olema kõige täpsem,kuid viga tuleb sisse kehvast aparaadist ja ebatäpsest arstist, kes nende mõõtmistega ju igapäevaselt ei tegele.
Kõige täpsem siiski päevade järgi, kuid kui päevi pole olnud või need äärmiselt ebaregulaarsed, siis ka see väga ei aita. Rasedaraamatusse pannakse kirja veel ka kv uh tähtaeg, mida ka üsna täpseks loetakse, kuid minul on need kõigi laste puhul tähtaega mitu päeva ettepoole nihutanud st. laps on olnud suurem. Saan aru, et sul 24 on päevade järgi ja uh järgi 28? Siis seda vahemikku võibki juba üsna täpseks pidada ju, kui vahe oleks kaks nädalat, oleks juba põnevam. Tegelikult on natuke põnev ju ka praegu, sest vabalt võib sul laps sündida ka juba uues kuus või koguni uuel aastal, kui tegemist detsembrilapsega.
Kõige õigema kuupäeva valib ikkagi arst või kui tegu plaanilise keisriga, saad ka ise sõna sekka öelda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 11:23; 17.04 16:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige täpsema saad ilmselt lapse sündimisel ????

Mul pandi sünnitustähtaeg päevade järgi, sest UH ja päevade vahe oli 5 päeva. Aga 28 päevane tsükkel on mul olnud ainult siis kui pille võtsin. Muul ajal on olnud 33 päevane tsükkel. Nii, et mina tõenäoliselt ei kuulu nende hulka, kelle laps täpselt sünnitustähtajal sünnib.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.04 12:27; 17.04 16:31; 18.04 09:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan ka, et kui praegu on pandud tähtaeg 24.-28. kuupäevaks, siis täpsemalt pannakse see tähtaeg paika umbes 1.-35. kuupäeval.

(Mul oli päevade järgi 19. aprill, ultrahelide järgi 7.-10., sündis 30. märts.)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 13:13; 17.04 15:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige täpsema saad ilmselt lapse sündimisel ????

Mul pandi sünnitustähtaeg päevade järgi, sest UH ja päevade vahe oli 5 päeva. Aga 28 päevane tsükkel on mul olnud ainult siis kui pille võtsin. Muul ajal on olnud 33 päevane tsükkel. Nii, et mina tõenäoliselt ei kuulu nende hulka, kelle laps täpselt sünnitustähtajal sünnib.

No mul ka tsükkel tegelikult 24 päeva, aga arst ikka määrab oma 28 päeva järgi tähtaja….seega ov järgi on tähtaeg 15 kuupäev aga arsti pandud 28 tsükli puhul hoopis 20 kuupäev

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige täpsema saad ilmselt lapse sündimisel ????

Mul pandi sünnitustähtaeg päevade järgi, sest UH ja päevade vahe oli 5 päeva. Aga 28 päevane tsükkel on mul olnud ainult siis kui pille võtsin. Muul ajal on olnud 33 päevane tsükkel. Nii, et mina tõenäoliselt ei kuulu nende hulka, kelle laps täpselt sünnitustähtajal sünnib.

No mul ka tsükkel tegelikult 24 päeva, aga arst ikka määrab oma 28 päeva järgi tähtaja….seega ov järgi on tähtaeg 15 kuupäev aga arsti pandud 28 tsükli puhul hoopis 20 kuupäev

Kas te oma arstile ei öelnud, milline teie tsükkel tegelikult on? Kui ma enda omale ütlesin, et tegelikult on tsükkel 35 päeva olnud, siis ta keeras kohe nädala jagu edasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 13:13; 17.04 15:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arstile tuleb öelda jah, siis ta arvestab pigem uh tähtaega. Samas mina enda arstile mainisin seda pidevalt, aga tema väitis, et ei mõjuta see. Võtsin siis endale teadmiseks ja lähtusin ise sellest. Laps sündiski minu enda tähtaja arvestuse kohaselt veidi varem.
Oluline on, et pika tsükli korral ei lasta omale esilekutsumist pähe määrida!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 11:23; 17.04 16:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige täpsema saad ilmselt lapse sündimisel ????

Mul pandi sünnitustähtaeg päevade järgi, sest UH ja päevade vahe oli 5 päeva. Aga 28 päevane tsükkel on mul olnud ainult siis kui pille võtsin. Muul ajal on olnud 33 päevane tsükkel. Nii, et mina tõenäoliselt ei kuulu nende hulka, kelle laps täpselt sünnitustähtajal sünnib.

No mul ka tsükkel tegelikult 24 päeva, aga arst ikka määrab oma 28 päeva järgi tähtaja….seega ov järgi on tähtaeg 15 kuupäev aga arsti pandud 28 tsükli puhul hoopis 20 kuupäev

Ütlesin, aga kuna vahe alla nädala, ei arvestata tähtaega UH järgi vaid jäi päevade järgi. Arvele võtmise UH järgi 11 august. 12 nädala UH aeg oli 4 august ja see olekski olnud mu tsükli järgi täpne päev.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.04 12:27; 17.04 16:31; 18.04 09:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul endal oli lihtne. Viljastumise ja päevade järgi oli ainult 1 päev vahet. Esimeses uh’s vastas täpselt viljastumise järgi ja kv uh’s juba päevade järgi tähtajale, ehk siis oli 1 päeva võrra suuremaks kasvanud või mõõtmisviga, mis väga reaalne, sest pole täppisteadus. Algusest peale on olnud tähtaeg seega päevade järgi ja nii jääbki. Looteanatoomias juba pea nädal aega suurem olnud ja mida aeg edasi, seda kiiremini veel omas tempos kasvanud. Esimesed 2 uh’d väga täpsed.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.04 11:15; 17.04 22:43; 18.04 09:35; 18.04 09:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps tuleb ikka siis, kui tuleb, mingit kuupäev ette küll ei saa panna.

Minu kogemus päevade järgi 19.05, esimene uh 15.05, teine uh 17.05, laps tuli esilekutsumisega 1.06 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps tuleb ikka siis, kui tuleb, mingit kuupäev ette küll ei saa panna.

Minu kogemus päevade järgi 19.05, esimene uh 15.05, teine uh 17.05, laps tuli esilekutsumisega 1.06 ????

Jutt ei käigi sünnipäevast, vaid tähtajast. Eks kõik rasedad leiavad selle info isegi netist, et ainult 5% lastest otsustavad sündida tähtajal. Aga mingi aeg peab olema, orienteeruv ja siiski enam-vähem täpne, et teaks, millal nt esile kutsuda, kui üle läheb jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.04 11:15; 17.04 22:43; 18.04 09:35; 18.04 09:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul pandi andmetesse 12 nädala UH tegrmise järel paika dekreeti minemise esimene päev ja sünnitustähtaeg. Hiljem muudetud ei ole. Kuigi kõikide UHde ja ka päevade järgi olid erinevad päevad tähtajaks, mitte ükski ei kattunud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.04 12:27; 17.04 16:31; 18.04 09:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul pandi andmetesse 12 nädala UH tegrmise järel paika dekreeti minemise esimene päev ja sünnitustähtaeg. Hiljem muudetud ei ole. Kuigi kõikide UHde ja ka päevade järgi olid erinevad päevad tähtajaks, mitte ükski ei kattunud.

Kumb siis, kas päevade või uh järgi? Eelnevalt kirjutad, et päevade järgi ja nüüd, et uh järgi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.04 11:15; 17.04 22:43; 18.04 09:35; 18.04 09:55;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Millal pannakse täpsem sünnitustähtaeg paika?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.