Esileht Beebi ja mitmikud Millal paremaks läheb?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Millal paremaks läheb?

Postitas:
Kägu

Mul saab laps kohe 4 kuu vanuseks. Sünnist saati on ta halvasti maganud. Põhjuseks pigem gaasid. Päeva aeg magab 5 und ja need kõik on 30 min. Kui ärkab siis on näha et tahab veel magada kuid ei suuda ma ühegi nipiga teda edasi magama saada . Jõuab vaevalt 1 h üleval olla kui nutab ja hõõrub silmi.  Siis uinub jälle 30 min. Magama jääb õnneks ise. Viriseb veidi ja kui olen pidevalt käinud lutti suhu tagasi panemas sis lõpuks magab. Ööunne läheb kell 20.00. Jääb samamoodi veidi niheledes. Aga öösel magab ka kehvasti. Nutab ja punnitab tihti. Ja nii terve öö. Vahest harva suudab magada 1 -2 h jutti. Enamasti ikka magab 5 min ja nutab. 15 min ja nutab jne.. rinda annan siis kui tõesti võtab. Enamasti ei taha ta seda. Lutt aitab vaid veidikeseks. Näha on et enamus ärkamist on põhjustatud gaasidest. Nutab ja puuksutab. Ei aita gaasirohud ega minu toitumine . Kuidas hakkama saada ? Ilmselgelr on tal üleväsimus ja unest puudu. Samuti olen ise üleväsinud. Minu puhkus ongi siis need päeva ajad kus magab 30 min. Üritan siis ise ka tuvastada. Nii palju kui teiste beebide emmedega suhelnud olen siis nende beebid magavad öösiti imehästi.  Nii kadedaks teeb:(

Beebist nii kahju 🙁

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis gaasirohtu lapsele annad? Mina mõistan sind täiesti, sest minu esimene laps oli ka selline. Kui leidsime õige gaasirohu, siis asi paranes. Minu lapsele oli probleemiks ka see, et rinnapiimast kõhtu täis ei saanud, hakkasin rpa andma vastu ööd ja siis magas ikka mitu tundi korraga.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen proovinud kõiki gaasirohtusid. 🙁 ükski ei mõju

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil olid colinox ja cuplaton, aga kas perearst ei ole midagi soovitanud? Äkki tervislik probleem hoopis

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Perearst ütleski et gaasid segavad vaid ilmselt. Ja samas ju rõõmus laps. Kasvab ja areneb nagu peab. Ja öösiti ju näen et ärkab ja siis puuksutades nutab. Et ju ikka gaasidest see unetus 🙁

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina laseks b12 vitamiini kontrollida, kui veel ei ole seda tehtud.

1h ärkvel olla 4kuuse kohta on väga vähe. 1,5-2h võiks juba.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul oli lapsega täpselt sama asi. Ma ostsin kokku kõik võimalikud rohud ja abivahendid, et leevendust leida. Olin valmis kasvõi peapeal seisma keskööl kolme tee ristis, et asi natukenegi muutuks.

Ainus, mis aitas, oligi see maagiline 6 kuu piir. Et beebi juba ise muutus aktiivsemaks, et sai oma seedeprobleemid liikuvusega leevendada. Ja kogu lugu. Käisime isegi lastehaiglas lõpuks selle pärast. Mitte midagi ei saanud abiks.

Selle nimi on koolikud.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

B12 taset tasub kontrollida, see on üks sagedasemaid halva une põhjuseid.

Kas sul oleks võimalik kaasata lapsega tegelemisesse rohkem lapse isa? Nt kui mees töölt koju tuleb, söödad lapsel kõhu täis ja lähed ise magama. Saad kuni lapse järgmise toidukorrani vähemalt 2-3 tundi magada. Või teed kokkuleppe, et lapse esimene öine ärkamine on isa tegeleda, kui ta ka öösiti ainult 1-2 tunni kaupa magab, pole mees veel enne lapse ärkamist magama jõudnud minnagi.

Magamise abivahendina tasuks äkki proovida kõhukotti või kandelina. Kas ta ka siis ärkab 5-15 min pärast, kui sa magav laps kotis ringi õõtsud? Minul oli kandelina nendel kõige hullematel perioodidel suureks abiks.
<p style=”text-align: left;”>Kas ka õues vankris üle 30 min ei maga? Ma mõistan, et sa tahaks lapse uneajal ise ka magada, aga lapse uni on nagu nõiaring. Mida kehvemini ta ühe une magab, seda kehvemini magab järgmise jne. Õues värskes õhus magavad lapsed tavaliselt paremini kui toas. Hea oleks, kui üksainukegi päevauni üle tunni kestaks. Siis jaksaks ta ehk ka kauem üleval olla, et järgmiseks uneks rohkem ära väsiks.</p>

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täna võtsin ta peale ärkamist kohe sülle.  Lutt suhu ja unelapp kõrvale. Kiigutasin.  Magas 1 h otsa. Aga see üliharv kui nii juhtub. Õues samad uned. 30-45 min. Kandekotis ta üldse olla ei taha.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lugesin, et ta ei taha sul kandekotis olla. Veendu, et kandekoti pepuosa on piisavalt lai (näiteks vt Ergobaby 360 pilte), ning et ta oleks sul kõhu pool ja mõnusalt, aga mitte liiga tuugalt vastas.

Mina soovitan proovida vaatamata protestile lasta tal selles magama jääda, ja mis veel tähtsam – samas kohas sinu kaisus ärgata. Siis kui su keha rohkem harjub, teed temaga rohkem uinakuid ka nii – eeldades, et su beebi ka harjunud on.

Soovitan nii, sest minu beebi oli täpselt samasugune, ja koduseks diagnoosiks panen tagantjärele “üksinda ärkamise hirm”. Umbes neljanda kuu pealt ma enam ei füüsiliselt ega vaimselt ei jaksanud ja öösel oli ta mul sealtmaalt alates ohutuid meetmeid kasutades kaisus.

Siis läks iga päevaga paremaks. Endal oli muidugi vaja sellise mini-siiamikaksiku eluga harjuda, aga rahulikum laps oli ikkagi vaimule kergem.

Lisaks võid proovida pärast ärkamist või söömist või millal endale õige tundub; pissitamiseks-kakamiseks-gaasideks M-asendit nt kraanikausi kohal:

https://godiaperfree.com/wp-content/uploads/baby-potty-position-classic-over-sink.jpg

Täiesti võimalik, et minu jutt sinu beebi puhul üldse ei tööta, aga tahtsin ka sellist kogemust jagada.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõhukotis nii väiksena kindlasti kõht-kõhu vastas *

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu 2.5-kuusel beebil aitab  kui peale sööki krooksud välja, päeval võimlemine ( jalgratta liigutused, venitused külgedele ) lamamistoolis köögis  kubu melu saatel uinub kergelt.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul ei olnud piisavalt piima, aga elu eest ikka püüdsin teda ainult rinnapiimal hoida. Kui lõpuks rpa-d hakkasin lisaks andma, hakkas nädala-kahe jooksul pikemate juppidena magama ja sealt edasi läks kuidagi iseenesest nii, et varsti magas juba terve öö järjest.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul ei olnud piisavalt piima, aga elu eest ikka püüdsin teda ainult rinnapiimal hoida. Kui lõpuks rpa-d hakkasin lisaks andma, hakkas nädala-kahe jooksul pikemate juppidena magama ja sealt edasi läks kuidagi iseenesest nii, et varsti magas juba terve öö järjest.

Kuidas sa aru said, et ei olnud piisavalt rinnapiima? Kas ei võtnud kaalus juurde?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Läbi elatud. Paremaks läks, kui laps oli umbes pooleaastane. Seni sai proovitud gaasirohtusid ja igasugu muid soovitusi, ei aidanud muu, kui vaid aeg.

Kõige muu hulgas sai proovitud vibraga lamamistooli, igasugu kandelinasid ja -kotte (maha visatud raha, kui lapsele ikka ei meeldi seal kandekotis, siis ei meeldi, vahet pole, et mõnele teisele lapsele on see sobinud, ei ole mõtet hakata raha nende peale kulutama, kui juba ühega proovitud).

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Gaasi probleemide vastu aitas, kui jõin ise ploomi mahla. Pani beebi puuksutama ja gaasid väljusid kergelt.</p>

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pole sama Kägu, aga ma sain aru, et rinnapiimast ei piisa selle järgi, et rpa-d lisaks andes hakkas korralikult magama ja ei röökinud öösiti enam nii.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Gaasirohu asemel andsime Reladrops probiootikumi tilku, need parandasid und (ja kõigi elu). Mingil htkeltundus, et rinnapiimast jääb väheseks, andsime enne ööund RPA juurde ja uni pikenes. Mingist artiklist kunagu lugesin, et gaaside ja rahutu une põhjuseks võib olla laktoositalumatus, eemaldasin enda menüüst piimatooted ja lapse uni paranes.

0
0
Please wait...

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Esileht Beebi ja mitmikud Millal paremaks läheb?