Esileht Erivajadustega laps Millal peab hakkama asju ajama, et lapsele saada nõustamiskomisjoni soovitus ja koht koolis?

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Millal peab hakkama asju ajama, et lapsele saada nõustamiskomisjoni soovitus ja koht koolis?

Postitas:

Kui laps on sündinud 2008 aasta septembri lõpus, siis millal peaks käima eriarstide juures ja nõustamiskomisjonis, et saada soovitus ja ka siis koht soovitud koolis? Psühhiaater arvab, et meie laps on kindlasti väikeklassi-kandidaat, kuid tean, et neid väikeklasse on väga vähe ning soovivaid palju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ajakulu sõltub sellest, et kui pikalt pead eriarstide järjekorras olema ning kui pikad on nõustamiskomisjoni istungile saamise järjekorrad, nt Harju maavalitsuse nõustamiskomisjoni sain aprilli alguses istungi aega broneerides alles aja juunisse, seega ca 3 kuud on järjekord. Otsuse suunamise kohta saan seega jaanipäevaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida varem, seda parem! See on pikk ja tüütu protsess. Väga palju jooksmist, palju paberimajandust, meeletult bürokraatiat, mis kõik on tohutult ebamugav lapse ja vanema jaoks. Samas, teise nurga alt ma mõistan, miks süsteem on selline. See on vajalik, et välja sõeluda tegelikud abivajajad.

Mul läks veel nii halvasti, et kui olin oma kadalipuga ühele poole saanud, siis selgus, et nõustamiskomisjon oli suunanud lapse tasandusklassi (mitte ekslikult, vaid me ei teadnud kuni eelviimase koolipäevani, kuhu kooli ja klassi meie laps vastu võetakse). Aga lõpuks sai laps väikeklassi. Ja kuna tasandusklass ja väikeklass on erinevad asjad, aga paberid peavad ju korras olema, siis kästi meil kõike otsast peale alustada, et suunamiskomisjon saaks lapsele anda suunamiskirja väikeklassi. Kõige lollim on kogu loo juures see, et seda ei muudetud lihtsalt paberi peal ära, vaid me alustasimegi kõike otsast peale. Uuesti psühhiaatri juurde, uuesti logopeedile jne. jne.

Ma kahetsen väga, et ma kõike enda käike, helistamisi jne. ei dateerinud ja kroonikat ei pidanud. Sellest oleks saanud ühe paksu raamatu kirjutada haridusministeeriumile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alustuseks võiks aasta pikendust võtta ja siis kui vajadus on väikeklassi suunamine.Meie poisid on 2008 sept algus sündinud ja plaanime koolipikendusega aega võita,aasta lisaks ja eks siis selgu milliseks on olukord muutunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Erivajadustega laps Millal peab hakkama asju ajama, et lapsele saada nõustamiskomisjoni soovitus ja koht koolis?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.