Esileht Beebi ja mitmikud Millal peaks beebit hakkama potitama???

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Millal peaks beebit hakkama potitama???

Nägin seda potitreeningu kursuse kuulutust, kus oli kirjas 0-3-aastaseni. Millal üldse peaks last hakkama potile panema? Kes on juba alustanud, kui vana lapsega alustasite? Kaua aega läks? Kas tegite ka suvel? Mul beebs 6 kuune, mõtlen kas peaksin juba kurssi viima end teemaga…

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks tark raamat siin ütleb, et võib juba harjutada 6-kuu vanuselt (see raamat, mis arvele võttes saab kaasa).
Mina ise nii varakult ei hakanud, laps oli 1 aasta ja mõned kuud peale vana, kui vaikselt hakkasime harjutama. Aga edukas ei ole, sest talle ei meeldi potil istuda, kuigi enne istus ja ei olnud probleemi. Hetkel ilmad nii palavad ja soojad, et ta on põhimõttelisemt terve päev alasti ja laseb sinna kuhu laseb (maal murule, kodust likvideerisin vaibad). ????‍♀️
Eks ta millalgi saab aru, kuhu peaks laskma (näitan küll kus piss-piss on ja küsin kas tahab pissida) ja oskab ehk millalgi rohkem märku anda, kui häda on.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kommentaar eemaldatud.

Perekool.ee Foorumis on keelatud: 4.8 omavoliline kooskõlastamata reklaam.

 

Perekooli Moderaator

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veidi üle 2a panin esimest korda potile, hakkas sisuliselt päevapealt kohe õnnetusteta käima. Pikk harjutamine pole minu jaoks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvasin, et kuna mina olen tubli ema ja hakkan varakult potitama (alustasime 6-kuuse lapsega), siis minu laps on kindlasti hiljemalt kaheselt mähkmevaba. Reaalsus oli see, et potil pidi käima hakkama ikkagi laps, mitte mina ja laps polnud valmis. Tema hakkas lõpuks potil käima alles paar päeva enne kolmeseks saamist ja öisest mähkmest sai vabaks 4,5-aastaselt. Varajane potitamine talle lihtsalt ei sobinud, vaatamata minu püüdlustele.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil hakkas 7 kuusena. Hakkasin vaikselt harjutama. Tutvustasin potti, istusime seal alguses niisama ja ma rääkisin mis toimub. Vahepea tuli piss – kui tuli siis kiitsin/musitasin/kallistasin – vahepeal ei tulnud, aga ma sundinud. Kui hakkas nutma võtsin potilt ära. 9 kuusena olime mähkmevabad ja 1 aastasena öösel mähkmevabad. Ma ise tundsin, et ta on valmis ja sisetunne oli õige. Sai hästi aru mis teeb ja 9 kuusena ütles juba “piss” kui tahtis potile. 🙂

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.06 23:06; 18.09 15:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanarahva tarkus soovitab last potitama hakata siis, kui ta istub iseseisvalt.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei ole tahtnud potitamisega mässata, kui laps ei ole valmis ja ise täpselt aru ei saa ning tuleb lihtsalt treenida-treenida-treenida. Olen mõlema lapsega alustanud siis, kui nad on valmis, ja potil käimise õpetamine on läinud ülikergelt. Mõlemal lapsel oli see pisut enne kaheseks saamist. Selgitasin lihtsalt, et nüüd oled nii suur, võtame mähkud ära ja hakkad tegema potti. Laps sai aru ja hakkas. Mingit protesti polnud, sest last polnud kunagi vägisi potile surutud, kui ta ei saa aru, mis ta sinna tegema peab. Muidugi ei pea kõigil ka selles vanuses nii kergelt minema ja mõnel läheb ka palju nooremana kergelt, aga jagan lihtsalt kogemust.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastele meeldib teha ja osata uusi asju. Seega hakkavad nad seda asja ikka tegema siis, kui nad on sellest aru saanud ja valmis.
Mul on 3 last. Esimesega sai seda tsirkust kohe hakatud tegema, kui istuma õppis. Oli rohkem mäng. Potile hakkas käima 1,5 aastaselt, kui hakkas pihta saama asjale. Teisega ei viitsinud küll sellist tsirkust teha, käima hakkas potil 1,5 aastaselt, kui hakkas ka pihta saama asjale.
Kolmas, ainuke poiss, oskas asja juba 1,3 aataselt, aga lihtsalt ei tahtnud potil käia (mõned korrad tegi jakaotas huvi). Ei meeldinud, ei huvitanud. Rääkisime hommikust õhtuni seda poti juttu ja käisime potiga kannul. Polnud nõus isegi peale istuma. Nüüd lõpuks kaheselt järsku hakkas käima ja käibki ainult potil nüüd. Õnnetusi sisuliselt ei juhtu. Terve pere aplodeerib iga kord. Neljakesi saab juba päris hea aplausi korraldada. Huvitav on see, et peale paari kuud potil käimist ei pissi enam ka öösel püksi. Veel pole siiski julgenud öösel ilma mähkmeta magama panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul õppis alles lasteaia esimeses rühmas ja teiste eeskujul selgeks. Pole selle pealegi tulnud, et 6-kuust potitada, kes isegi veel ei istu ega kõnni ega aru ei saa, mida sa teha üritad.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul laps 11- kuune ja kogu potil toimuv on sulaselge juhus. Seega veel hirmsasti ei kiirusta sellega ja ei sunni takka. Need ise sööma hakkamise ja potitamise teemad tekitavad emades lihtsalt stressi. Või igasugune muu teema ja arengu võrdlemine, apgari hindest lapse gümnaasiumi lõpuni. Ka minu tutvusringkonnas kihtab veel- äää minu laps hakkas kõndima 9-kuuselt juba ja 10- kuuselt ütles a la 15 sõna. Ja siis need emad, kelle lapsed veel aasta ja ühekuuselt ei kõnni ja räägivad baa-baa ja emmm-e, need nutavad patja. Tunne iseennast ja oma last ja tee nii nagu arvad. Oleme kõik varem või hiljem inimesteks saanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkasin harjutama u 10-kuuselt (osaliselt välise surve tõttu ja lootuses, et ehk tõesti läheb see potitrenn siis kiirelt). Algus läks väga edukalt, püüdsime enamus potti ja lootused olid kõrged. Aastaselt enam ei olnud nõus potil olema, keeldus täielikult potil olemast, ei sundinud ka ja olime 0 seisus tükk aega. Laps hakkas ennast ka peitma kui midagi püksi tegi. Nüüd on 1a8k ja ei käi potil. Olen viimased 2-3 ndl kasutanud potitreeningu pükse ja nüüd on paar üksikut juhust olnud, kus ütleb enne kui teeb ja läheb minu suunamise peale potile. On hakanud ka aru saama, et mähe on ebamugav (kisub jalgevahelt). Järgmise lapsega nii pikalt seda tsirkust ei viitsi küll teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil hakkas 7 kuusena. Hakkasin vaikselt harjutama. Tutvustasin potti, istusime seal alguses niisama ja ma rääkisin mis toimub. Vahepea tuli piss – kui tuli siis kiitsin/musitasin/kallistasin – vahepeal ei tulnud, aga ma sundinud. Kui hakkas nutma võtsin potilt ära. 9 kuusena olime mähkmevabad ja 1 aastasena öösel mähkmevabad. Ma ise tundsin, et ta on valmis ja sisetunne oli õige. Sai hästi aru mis teeb ja 9 kuusena ütles juba “piss” kui tahtis potile. ????

Mul on su üle nii hea meel, et oled ka lōpuks mähkmevaba. Lapse eeskujul?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed on väga erinevad. Mõnda ei häiri absoluutselt suur põlvini rippuv pissine mähe, teine võib juba nädalaselt tahta pissida siis kui mähkme lahti teed st ei taha enda peale pissida.

Ise olen alustanud proovimisega siis kui laps korralikult istub. Kusjuures, käima õppimise järel on kõigil olnud selge potil käimise huvi langus. Meil aitas selle vastu lapse kiitmine juba potile panekut alustades. Kiitmine oli ikka selline korralik ülevoolav.
Teine nipp oli lemmik kaisuka eeskuju ja petupiss. Salaja kalla natuke kollast mahla potti ja kaisukas sinna peale istuma. Kutsu laps vaatama, kiida kaisukat taevani ja las laps ka kiidab, paitab, kallistab kaisukat. Panime koos kaisukale ka alukad jalga jne. Kasutasime fantaasiat ja tegime asja nagu mänguks ja rollimänguks.

Vahepeal pidasime ka lapse potil käimist iseenesest mõistetavaks ning ei kiitnud enam üldse või korra ütlesime “tubli”. Sellest ei piisanud. Laps soovis ikka pikalt seda seda korralikku ülevoolavat kiitmist. Sellisest asjast võib ka tagasilöök tulla.

Pottide mudelitest on lastele kõige rohkem meeldinud istuda BabyBjörni seljatoega potil. Alla aastasega alustades vaatasime aga alguses BabyBjörni madalama poti, kus istudes ulatusid lapsel jalad ilusti maha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil hakkas 7 kuusena. Hakkasin vaikselt harjutama. Tutvustasin potti, istusime seal alguses niisama ja ma rääkisin mis toimub. Vahepea tuli piss – kui tuli siis kiitsin/musitasin/kallistasin – vahepeal ei tulnud, aga ma sundinud. Kui hakkas nutma võtsin potilt ära. 9 kuusena olime mähkmevabad ja 1 aastasena öösel mähkmevabad. Ma ise tundsin, et ta on valmis ja sisetunne oli õige. Sai hästi aru mis teeb ja 9 kuusena ütles juba “piss” kui tahtis potile. ????

Mul on su üle nii hea meel, et oled ka lōpuks mähkmevaba. Lapse eeskujul?

Loodan, et see kommentaar tegi su tuju paremaks.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.06 23:06; 18.09 15:54;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Beebi ja mitmikud Millal peaks beebit hakkama potitama???