Esileht Tööelu, raha ja seadused. Millal peaks dekreediraha tulema?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Millal peaks dekreediraha tulema?

Postitas:

Tere!

Dekreet algas 10.02, tööandjale sai dekreedileht kohe viidud, aga ma ei tea, millal ta selle haigekassale saatis.
eesti.ee portaalis on endiselt, et arst on väljastanud.
Kas võib olla, et nad ei ole veel sinna märkinud, et tööandjalt on leht saabunud tegelikult?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööandjal on aega 7 päeva lehte edastada. Küsisin täna Harjust üle, täna on töös töövõimetuslehed, mis jõudsid neile 09.02. Ehk siis, leht võib kohal olla, aga järjekorras menetletakse. Öeldi, et kui tekib arvestatud summa sinna, siis on ka raha oodata, seni on märge arsti poolt edastatud. Mul on alates 02.02 nii.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle kanti enne raha kontole ära (täpselt 10 päeva läks aega) ja paar päeva hiljem tuli alles esimene märge eesti.ee portaali.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimase käo juhtum on juba kahtlane. Ma kardan, et see leht on kuhugi jalutama läinud. Mul jaanuari lõpus (u 23-24.01 vist andsin tööandjale) esitatud lehe eest (küll oli hooldusleht) ammu rahad arvel.

Aga algatajal on veel vara muretseda. Oota veel 1 nädal ja arvatavasti on rahad arvel. Kui ka 10p pärast veel pole, siis on põhjust muretseda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina viisin oma dekreedi lehe juba eelmise kuu lõpus ära ja tööandja on selle juba ammu haigekassale saatnud, kuid rahasi pole siiani veel..
Mitte kuskilt ei näe ka seda, kas seda on menetletud või mis iganes..
Varsti on sellet kuu aega möödas ja siiani pole mitte midagi[/tsitaat]
Su juhtum tõesti kahtlane.
Ma lõpetasin haiguslehe 24.jaanuar ja raha laekus 3. veebruaril. Pead vist hakkama uurima milles asi on ja kus ta rändama vms läinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]pillekas20 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul algas dekreet 26 jaanaur 2012. Viisin siis oma tööandjale oma lehe 25 jaanaur.. Uurisin siis, et tööandja on mu lehe haigekassasse saatnud, et haigekassas öeldi, et nemad seda ei näe, kuna seda lehte pole üldse menetlema hakatutki.. Tööandja ütles, et tema poolt kõik tehtud ja haigekassasse juba ammu ära saadetud.
Selline asi ajab jumala vihale, et teised kõik on oma rahad kätte saanud, kuid mina ikka pole saanud oma rahasi.. Kuid peab vist haigekassale kirja kirjutama, et kas nad hakkavad siis ise lapsele asju ostma, et nad nende rahadega nii kaua venitavad..[/tsitaat]

Veebruaris said ju veel jaanuarikuu eest töötasu.
Sünnitushüvitis ehk dekreediraha on 140 päeva eest – ehk siis sellega tuleb hakkama saada kui esimese vanemahüvitise laekumiseni, s.o ca 5-5,5 kuud.

Haigekassas ei registreeritagi lehti nende majja saabumisel eraldi. Märkmed riigiportaali tehakse siis, kui lehte juba reaalselt menetletakse. Haigekassal aega väljamakseks 30 päeva.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tööandja võib mis iganes rääkida, ega sa seda kontrollida ei saa.
mul näiteks 5 aastat tagasi oli taoline juhus et kui 1,5 kuud peale tööandjale lehe viimist hakkasin dekreediraha jälgi ajama, selgus et raamatupidaja oli lihtsalt unustanud lehe saatmast ja see seisis ikka tema laual. Raha sain kätte peale lapse sündi, kuigi läksin 70 päeva enne dekreeti.
aga tähtajalisel hoiusel on see raha mul seniajani alles, mustadeks päevadeks. Nagunii oli plaan mingi puhverraha tekitada ja lapse asjad ostsime enamuse kasutatud kujul. Kui palju raha oleks käes olnud, oleks ehk kõik uued ostnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Millal peaks dekreediraha tulema?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.