Esileht Lapse ootamine Millal sa sünnitama lähed?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Millal sa sünnitama lähed?

Postitas:

Ma ei suuda inimestega suheldes enam normaalseks jääda, üle päeva küsib keegi, millal ma juba sünnitama lähen ja pea kõik neist tere-tuttavad, mis see teiste asi on, millal ma lähen ????
Tähtajani üle 2 kuu, olen 157 cm pikk naine ja tean ise ka, et +10 kg on mu kõhul väga hästi näha. Ma varsti tõesti ei suuda viisakaks jääda, kui veel paar küsimist tuleb.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.11 20:25; 14.11 13:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ole nüüd, see ju nii tavaline küsimus ja üldse mitte pahatahtlik.
On minu käest küsitud ja olen ise küsinud, et millal tähtaeg. Ja ka 180-cm pikkadel paistab rasedus samamoodi välja 🙂

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pole just sel põhjusel ka kellelegi peale pere öelnud oma tähtaega. Ütlen alati, et aasta alguses või jaanuar.
Aga ma tean mida sa tunned…. Tuleb alla suruda ja siiski jääda viisakaks, sest inimesed üldjuhul ei taha halba.
Mul oli see siis, kui sain teada, et ootan teist poissi ja siis paljud tundsid kaasa, et jälle poiss. (k.a. ämm ütles otse välja et oleks tahtnud tüdrukut) vot siis ma läksin endast välja.
Mina õpin sellest nii, et teiste käest pärin ka edaspidi vähem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma üldse ei saa aru, miks inimesed nii tühiste asjade pärast närvi lähevad. Mul on ühel kolleegil 100% mitte-eesti nimi (sh eesnimi) ja ta läheb iga kord närvi, kui keegi tema rahvuse kohta küsib. No anna andeks, muud asiis nimi ära, kui mingid kompleksid. Kui ei meeldi, kui keegi su raseduse kohta midagi küsib või üldse sinuga räägib, sisi istu kodus jne

Õppige olema normaalsed sotsiaalsed inimesed. Sellepärast eestalsi imelikuks peetaksegi, et absoluutselt mitte midagi ei tohi küsida. Nii raske on vastata “jaanuaris”, eks.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele vastuseks:
Sellele “jaanuaris” võiks siis järgneda ka normaalne reaktsioon, mitte “oi, nii palju veel, sul on kõht ikka väga suur, hiljem lausa veered ringi” ja muud sellised kommentaarid. Olekski normaalne ja sotsiaalne, aga 2 kuud ainult rõhutakse, kuidas ma olen nii hiiglama suur ja tõesti, kui septembris inimene küsib, millal tähtaeg ja siis unustab ära ja küsib 1,5 kuu pärast uuesti, et no kas nüüd juba lähed.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.11 20:25; 14.11 13:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, mina saan hoopis öelda, et olen 7.5kuud rase ning kõik saavad shoki kui ütlen et nii kaugel juba rasedus ning kõht on väga väikene. Pigem paneb mõtlema, see et kas siis kõik teised rasedad õgivad nagu napakad endale “kahe ” eest toitu sisse ja peavad välja nägema nagu emavaalad??

+1
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.11 09:59; 15.11 20:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, mina saan hoopis öelda, et olen 7.5kuud rase ning kõik saavad shoki kui ütlen et nii kaugel juba rasedus ning kõht on väga väikene. Pigem paneb mõtlema, see et kas siis kõik teised rasedad õgivad nagu napakad endale “kahe ” eest toitu sisse ja peavad välja nägema nagu emavaalad??

Jah, oled õigesti aru saanud. KÕIK teised rasedad ÕGIVAD kahe eest (kaksikute ootajad loomulikult kolme eest) ja näevad välja nagu emalaevad. Aga sina ole ilus ja sale rase edasi. Paras neile teistele!

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ütleks et mitte paras teistele vaid kui naine ütleb et võttis juurde 20+ kg siis no tõesti tekib küsimus kas oli ikka päriselt nii palju vaja süüa kõike ja ohjeldamatult – ja siis imestatakse et oi mu kõht nii suur plaplapla ja siis imestavad et inimesed küsivad millal sünnitama lähen ja see käib närvidele!?

0
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.11 09:59; 15.11 20:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ütleks et mitte paras teistele vaid kui naine ütleb et võttis juurde 20+ kg siis no tõesti tekib küsimus kas oli ikka päriselt nii palju vaja süüa kõike ja ohjeldamatult – ja siis imestatakse et oi mu kõht nii suur plaplapla ja siis imestavad et inimesed küsivad millal sünnitama lähen ja see käib närvidele!?

Täitsa kahju su lapsest, kui tal nii kibestunud ja õel ema on.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesed ei oska kõhu suuruse järgi raseduse kestust hinnata. Mul on mitu last ja kõhud on erineva suurusega olnud.
Kui kõhtu pole näha, siis tuleb ka igasuguseid naljakaid reaktsioone – ei ole ainult suure kõhu teema.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ütleks et mitte paras teistele vaid kui naine ütleb et võttis juurde 20+ kg siis no tõesti tekib küsimus kas oli ikka päriselt nii palju vaja süüa kõike ja ohjeldamatult – ja siis imestatakse et oi mu kõht nii suur plaplapla ja siis imestavad et inimesed küsivad millal sünnitama lähen ja see käib närvidele!?

Aga kust sa nii täpselt tead, mis kaalutõusu taga on? Tursete ulatusest tulenevalt võib kaal erineda kilode võrra. Lisaks on lootevee kogus väga erinev, liitrike erinevust on täiesti tavaline. Loe veidi ja laienda silmaringi https://expectingscience.com/2017/11/14/five-little-known-facts-about-pregnancy-weight-gain/

P.S. Absoluutselt ei arva, et ülesöömine oleks ok ja eks sagedasti patustatakse ka, aga niimoodi laia malakaga kõigile korraga laiatada on veidi… ee… rumal…?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei suuda inimestega suheldes enam normaalseks jääda, üle päeva küsib keegi, millal ma juba sünnitama lähen ja pea kõik neist tere-tuttavad, mis see teiste asi on, millal ma lähen ????

Tähtajani üle 2 kuu, olen 157 cm pikk naine ja tean ise ka, et +10 kg on mu kõhul väga hästi näha. Ma varsti tõesti ei suuda viisakaks jääda, kui veel paar küsimist tuleb.

Oo jaa, tean, mida sa tunned.
Mina seetõttu üleüldse varjan ja eitan oma rasedust niikaua kui vähegi saan. Ja isegi perele ei ütle konkreetset tähtaega. Sest noh, tegelikult ongi ju ca kuuajane vahemik, mille sees laps võib tulla. Vahemikus 37 – 41 nädal loetakse õigeaegseks ja normaalseks. Ei viitsi küll iga päev küsimustele vastata, et “kas juba sünnitad.” Mäletan selgelt, kuidas üks tuttav oli eelmisel aastal rase ja talle ei antud raseduse lõpus korrakski asu. Pidevalt oli kellelgi vaja uurida, et “on ikka ühes tükis veel?”

Üldisemas pildis inimestel kaob nagu igasugune taktitunne ära kui nad mõnda rasedat näevad. Kui muidu üldiselt ikka saadakse aru, et isikliku elu ja intiimsete asjade kohta ei ole ok uudistada, siis rasedal oleks nagu silt otsa ees “Küsida võib kõike, kõik on avalik.” Korraga on täiesti ok suvalisel teretuttaval küsida “Loomulikul teel rasestusid või?” Nagu…?!?!?!?! Või tuntakse huvi, et “Kuidas sul selle suure kõhuga voodielu on?” Nagu…?!?!?!?!

Mind ajas juba see närvi kui ma 20+ midagi nädalate juures hullult üritasin rasedust varjata – enamasti õnnestuski, kõht väga suur ei olnud, lohvakad riided ja sallid jms. Ja siis ühel üritusel kogemata sall libises natuke valesse asendisse… ja suvaline kolleeg lausa TORMAS juurde KALLISTAMA ja leidma, et “ohhoo, sulle võib õnne soovida vist.” Ma vahtisin ikka väga lolli näoga 2 sekundit, seejärel eitasin kõike, ajasin suviste lisakilode kaela ja ei rääkinud selle kolleegiga jupp aega. No kurat, kui sa nii kullipilguga teiste keskkohti vahid, siis ilmselt saad minu riietevaliku jms järgi ka aru, et ma ei taha kõigile kuulutada.

Mul on ka raske viisakaks jääda sellistega. Rasedusega kaasnev hormoonikokteil sinna otsa ja olengi valmis mõnel “heatahtlikul küsijal / õnnesoovijal” pea otsast hammustama.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 21:15; 02.12 21:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ütleks et mitte paras teistele vaid kui naine ütleb et võttis juurde 20+ kg siis no tõesti tekib küsimus kas oli ikka päriselt nii palju vaja süüa kõike ja ohjeldamatult – ja siis imestatakse et oi mu kõht nii suur plaplapla ja siis imestavad et inimesed küsivad millal sünnitama lähen ja see käib närvidele!?

VÄGA tihti need lisakilod ikkagi ei ole valimatult kõigesöömisest. Inimeste kehad toimivadki erinevalt. Üks ajab endale hommikust õhtuni sõna otseses mõttes burgereid ja kooke sisse ja võtab kogu raseduse peale ca 5kg juurde. Teine öögib 3 kuud jutti ja seejärel toitub ainult porgandist-kapsast ja võtab ikka 20kg juurde. Mõlemad näited mul tutvusringkonnas olemas. Väga lihtne on ainult enda järgi kõigile hinnanguid anda ja kritiseerida.
Kõhu suurus ja asetus sõltub ka väga paljudest asjadest. Alustades naise pikkusest ja kehaehitusest näiteks. Siis mängib rolli, kas platsenta on ees- või tagaseinas. Geenidel on ka oma töö teha. Sõltub ka, mitmenda rasedusega on tegemist. VÄGA palju tegureid mõjutab.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 21:15; 02.12 21:40;
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Lapse ootamine Millal sa sünnitama lähed?