Esileht Tööelu, raha ja seadused. Millal saabub uus masu vol 2

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 102 )

Teema: Millal saabub uus masu vol 2

Postitas:

Kuna vana teema on suletud, alustaks uut.
Vaatasin, et vanas teemas käis artutlus nii 3-4a tagasi, kus sai ka masu ennustatud.
Nüüd siis üllatavalt pika aja pärast on uus masu kas alanud või algamas, vähemalt minu hinnangul.
Eelmise masu algusest on 14-15 aastat möödas.

Kui vaadata ringi ja lugeda uudiseid ja prognoose, siis viitab kõik vägagi uuele masule, lisaks sellele ka energiakriis ja väga suur inflatsioon.

Kinnisvarahinnad on ka hetkel tipus, tõusnud palju rohkem, kui nad olid 3-4a tagasi, kui sai vanas teemas selle üle arutletud.
Ühtlasi ka euribor tõuseb, mis teeb kodulaenud ja autoliisingud kallimaks.
Saame näha, mis nüüd täpselt juhtuma hakkab, igatahes ennustatakse ka kinnisvarahindade langust.

+11
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Sellest masust sulle veel ei piisa, unistad võimsamast?

+9
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida sa öelda tahad?

Masu alles läheb korralikult käima, minu hinnangul algas see suve algul juba vaikselt.

Jälgi prognoose.

+12
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmise masu ajal kolisin ma linnast maale ja nüüd kolin linna tagasi…

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohe hakkavad kõik talviseid gaasi- ja elektriarveid saama ju. Kütus maksab miljon eurot. Toidukaubad on kõik kallimaks läinud. Seda on ka juba aasta-poolteist räägitud, et kinnisvara omamine (või pigem ostmine) hakkab olema üksnes päriselt rikaste inimeste privileeg. Et kui palju rohkem masumaks sa veel tahad :D? Mina arvan, et eelmisest küttehooajast kuni tänaseni ja veel paar aastat edasi on ikka üsna must auk, ka tulevikus tagasivaates. Sõda ei too endaga kunagi midagi head kaasa.

+11
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei oska teile soovitusi anda, mida müüa, igaühe enda keeruline otsus praegu.

Praegu on halvad asjad koos mitmed jah, sõda on ühiskonnale kindlasti kahjulik jah, ei ole kahtlustki.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitavad ajad igal juhul. Eelmise talve kõrgeim küttearve korrutage umbes 3ga, siis saate aimu, mis ees ootab.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmise talve kõrgeim küttearve korrutage umbes 3ga, siis saate aimu, mis ees ootab.

Meil õliküte, eelmisel sügisel maksime kütteõli eest veidi üle 1,5 euro liitrist, sel sügisel ilmselt umbes 2 eurot liitrist. Kui see aktsiisivabastus ka tuleb, siis saab vist umbes sama hinnaga mis eelmisel aastal.

Kui siiani oli õliküte kõige kallim, siis nüüd pigem soodsamate seast, hinnad on küll tõusnud, aga mitte sellises tempos nagu muude kütteliikide hinnad.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuleb raske aasta. Mul on küsimus, et miks eelmistel aastatel on kütma hakatud poolest sügisest, kui juba tükk aega olen lõdisenud ja nüüd, kui soovitused on stiilis “pane rohkem riided”, hakatakse kütma juba siis, kui pool nädalat on 12 kraadi olnud. Keerasime kõik nulli, sest pole veel vaja seda õhku kuivatada, aga maksma peab ju ikka. Muidugi Perekooli asemel peaks hoopis korteriühistusse kirjutama ????

+1
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmise masu algusest on 14-15 aastat möödas.

See küll tõsi ei ole. Eelmine masu oli aastatel 2009-2010, mitte 14-15 aastat tagasi.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmise masu algusest on 14-15 aastat möödas.

See küll tõsi ei ole. Eelmine masu oli aastatel 2009-2010, mitte 14-15 aastat tagasi.

Ega ta ju nii väga mööda ei pannudki. Aeg läheb väga ruttu. MASU oli 2008-2010, nii et 12-14 aastat tagasi.  Või tegelikult hakkas see tasapisi kerima juba 2007 aasta detsembris, hoo sai sisse üsna täpselt 14 aastat tagasi 2008 aasta septembris.

https://et.wikipedia.org/wiki/Eesti_2008.%E2%80%932010._aasta_majandussurutis

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ah, mul pole enam masu, vaid TÄPE juba käes. Kes iganes selle lühendi tähendust mäletab… igatahes maksin arved ära ja perele jääb elamiseks täpselt 147€. Kuu aja pärast (kui veel nälga pole surnud) oskan kindlasti ühest kanast mitte kolm, vaid suisa viis rooga teha. Kuigi hinda vaadates ei jõua seda krdima kana vist soetadagi. Igatahes nali naljaks, aga mul on totaalne paanika.

+34
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on selline tunne, et millalgi lähiajal toimub Euriga midgi rahareformi laadset.

Igatahes tundub, et kõige lollim tegu on raha hoida rahas….

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohe hakkavad kõik talviseid gaasi- ja elektriarveid saama ju. Kütus maksab miljon eurot. Toidukaubad on kõik kallimaks läinud. Seda on ka juba aasta-poolteist räägitud, et kinnisvara omamine (või pigem ostmine) hakkab olema üksnes päriselt rikaste inimeste privileeg. Et kui palju rohkem masumaks sa veel tahad :D? Mina arvan, et eelmisest küttehooajast kuni tänaseni ja veel paar aastat edasi on ikka üsna must auk, ka tulevikus tagasivaates. Sõda ei too endaga kunagi midagi head kaasa.

Kinnisvara omamine on tõeliselt rikaste inimeste teema igas arenenud riigis tegelikult …

Eestis ongi oldud ses osas mägedes, et iga piimavuntsides poja koos pruudiga arvab, et peaks Noblessnerisse korteri ostma.

+17
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ah, mul pole enam masu, vaid TÄPE juba käes. Kes iganes selle lühendi tähendust mäletab… igatahes maksin arved ära ja perele jääb elamiseks täpselt 147€. Kuu aja pärast (kui veel nälga pole surnud) oskan kindlasti ühest kanast mitte kolm, vaid suisa viis rooga teha. Kuigi hinda vaadates ei jõua seda krdima kana vist soetadagi. Igatahes nali naljaks, aga mul on totaalne paanika.

Ja sealt edasi tuli veel TÄPU….

Mul on kahju, et sa juba augusti arvetega nii piiri peal.

Mis edasi? Küte vaja ju millalgi sisse lylitada?

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas te juba nii hädas olete, pole ju veel mingit masu? Kuni on tööd, peaks ikka toime tulema, hulluks läheb siis, kui ettevõtted uksi sulgema ja töötajaid koondama hakkavad. Eriti, kui on omale mitmeid laene ja kohustusi kaela võetud.

 

 

+4
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis edasi? Küte vaja ju millalgi sisse lylitada?

Augustis olid kooliasjad ja rohkemate lastega sinna ikka raha kulub. Lisaks üks väiksem autoremont. Õnneks neid kulusid järgmistel kuudel ehk pole. No ja kütame pelletiga. Ostsingi seda ka tonni. Selle hind on tõesti TÄPU. Nii ta läheb.  Pisikesed säästud olid, aga need said juba otsa. Nüüd otsin keldrist välja sõjaks varutud toidukraami ja kuu lõpus võtame kasutusele. AGA…juhhuu! Mul tuli just meelde, et keldrisse on varutud veel autole kütust. Selle ka võtame kasutusele. Jumalukene, ma olin juba veendunud, et sel kuul tuleb autost loobuda, aga näe kui hästi. Elame veel. Töökoht vast ära ei kao, töötan koolis. Äkki järgmisel aastal isegi tõstetakse natuke palka, aga kes seda teab.

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmise masu algusest on 14-15 aastat möödas.

See küll tõsi ei ole. Eelmine masu oli aastatel 2009-2010, mitte 14-15 aastat tagasi.

 

Eelmine masu algas 2007-2008, seetõttu ongi 14-15 aastat möödas, hoia end asjadega kursis.

Teine küsimus on muidugi see, miks hakata üldse mõne aasta kallal norima?

Kuid minu info on õige, 2007 juba algas masu vaikselt peale ning 2008 lõi ta korralikult ja algas sügav masu, mis loomulikult ka 2009 veel kestis.
masu ise kestis 2007-2012, lihtsalt ta ei olnud enam sügav masu lõpus.
Peale seda ka veel heaks ei läinud, aga asi vaikselt paranes, suurem paranemine tuli nii 2015.

Täpsete aastate üle võib vaielda, aga umbes nii see oli.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmise masu algusest on 14-15 aastat möödas.

See küll tõsi ei ole. Eelmine masu oli aastatel 2009-2010, mitte 14-15 aastat tagasi.

Ega ta ju nii väga mööda ei pannudki. Aeg läheb väga ruttu. MASU oli 2008-2010, nii et 12-14 aastat tagasi. Või tegelikult hakkas see tasapisi kerima juba 2007 aasta detsembris, hoo sai sisse üsna täpselt 14 aastat tagasi 2008 aasta septembris.

https://et.wikipedia.org/wiki/Eesti_2008.%E2%80%932010._aasta_majandussurutis

Nii ta on Lehman Brothers kukkus 2008 september.

Loomulikult on iga masu isemoodi, omades samas pea alati põhimõttelisi sarnasusi.
Ehk siis eelmisest masust peaks olema meil kõigil õppida.
Oma tööl ma hetkel näen, et tarbimine käib edasi, tõsi ma näen ainult osa sellest, aga nii see hetkel on.
Samas eeldan, et paari kolme kuu jooksul näen ka oma tööl tarbimise vähenemist, sellised asjad tulevad viitega.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui te juba praegu, enne kütteperioodi algust, olete hädas, siis saab see talv teile tõesti raske olema. Pole veel majanduslangus alanudki, aga mõnel juba raha otsas ja säästudki kulutatud.

+4
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu hinnangul on majanduslangus juba alanud suve algusest saati, lihtsalt korraliku mõju kohale jõudmine võtab aega.
Meenutan asjaolu, et teises kvartalis oli majanduskasv väga madal.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui te juba praegu, enne kütteperioodi algust, olete hädas, siis saab see talv teile tõesti raske olema. Pole veel majanduslangus alanudki, aga mõnel juba raha otsas ja säästudki kulutatud.

Jah, saabki. Mõnel polegi sääste, mõnel on isegi praeguse seisuga juba võlad. Ja kalliks on läinud asjad, mida ka kehvik vajab: küte, elekter, toit. Rääkimata muidugi sellest, et autot võid sa mitte kasutada, aga kallid kütusehinnad ja muidugi ka elekter ja küte mõjutavad sind ikka, sest kõiki kaupu ka tarnitakse ja kauplusi, lao- ning tootmishooneid on vaja ka elektriga varustada ja kütta. Ja kui veel paljud töötuks jäävad või enam tarbida ei suuda suurt, siis see mõjutab ju ahelana ka teenustepakkujaid ja vähemalt mõningaid tootjaid. Ma kardan, et see masu tuleb hullem kui eelmine, sest nii suuri hinnatõuse mina ei mäletagi, võib-olla vabariigi teise tulemise ajal ja enne seda oli midagi sarnast, siis ma olin veel noor ja muretu ja mäletan ainult seda, et poest polnud suurt midagi vahepeal saada, kui just valuutat ei olnud.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei nimetaks neid inimesi just kehvikuteks, see ei ole kohane nii öelda.
Kuid üleüldiselt tüüpilisel Eestlasel läheb raskeks jah.
Ega ka jõukatel inimestel pole just lihtne elektriga praegu kütta, kui just head fikseeritud hinda pole.

Probleem on ka see, et kõrge elektrihinna tõttu on ka ettevõtted raskustes.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ah, mul pole enam masu, vaid TÄPE juba käes. Kes iganes selle lühendi tähendust mäletab… igatahes maksin arved ära ja perele jääb elamiseks täpselt 147€. Kuu aja pärast (kui veel nälga pole surnud) oskan kindlasti ühest kanast mitte kolm, vaid suisa viis rooga teha. Kuigi hinda vaadates ei jõua seda krdima kana vist soetadagi. Igatahes nali naljaks, aga mul on totaalne paanika.

Uurid ehk omavalitsusest, ehk saad toimetulekutoetust?

Toimetulekutoetust on õigust saada inimesel või perel, kelle kuu netosissetulek pärast eluasemekulude mahaarvamist on alla kehtestatud toimetulekupiiri.

2022. aastal on toimetulekupiir:

pere esimesele või ainsale liikmele 200 eurot,

igale järgnevale täiskasvanud pereliikmele 160 eurot ja

igale alaealisele lapsele 240 eurot.

 

Või siis ehk kasvõi ühekordset kütte toetust nende pelletite eest?

Tean, et on imelik minna toetusi küsima, kui alati hakkama saadud, aga no 147 euroga peret toita ikka keeruline isegi siis, kui varud  olemas. Ja lisaks toidule võib ju lastel muidki kulusid tulla alati.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis edasi? Küte vaja ju millalgi sisse lylitada?

Augustis olid kooliasjad ja rohkemate lastega sinna ikka raha kulub. Lisaks üks väiksem autoremont. Õnneks neid kulusid järgmistel kuudel ehk pole. No ja kütame pelletiga. Ostsingi seda ka tonni. Selle hind on tõesti TÄPU. Nii ta läheb. Pisikesed säästud olid, aga need said juba otsa. Nüüd otsin keldrist välja sõjaks varutud toidukraami ja kuu lõpus võtame kasutusele. AGA…juhhuu! Mul tuli just meelde, et keldrisse on varutud veel autole kütust. Selle ka võtame kasutusele. Jumalukene, ma olin juba veendunud, et sel kuul tuleb autost loobuda, aga näe kui hästi. Elame veel. Töökoht vast ära ei kao, töötan koolis. Äkki järgmisel aastal isegi tõstetakse natuke palka, aga kes seda teab.

Ma tõsiselt imetlen sind. Selline mõnus kehva olukorra huumoriga võtmisega oskus. Sinusuguseid inimesi täna tihti enam ei kohta.

Kui oled Tallinnas, minu poolt sulle ja su perele üks priske kana kingituseks! Jäta palun kontakt siia.

Pakkumine on täiesti tõsiselt ja südamest mõeldud, ära häbene.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tõsiselt imetlen sind. Selline mõnus kehva olukorra huumoriga võtmisega oskus. Sinusuguseid inimesi täna tihti enam ei kohta. Kui oled Tallinnas, minu poolt sulle ja su perele üks priske kana kingituseks! Jäta palun kontakt siia. Pakkumine on täiesti tõsiselt ja südamest mõeldud, ära häbene.

Ärge tehke sellest nüüd mingit kerjamise ja almusepakkumise teemat!

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina mõtlen, et täna ma küll veel kurta arvetega seoses ei julge (kuigi augustikuu el. arve oli nukrakstegev).

Tark oleks lahti võtta eelmise talve (ehk selle aasta) jaanuari arve ja kWh kogust vaadata, ning tänase hinnaga korrutada.

Augusti arve ei anna meile mingit tarkust veel ju! Küte oli 0 eur, elektrit kulus ju kõige vähem aasta kontekstis – väljas oli +30, me sõime palju salateid ( pliiti-ahju palju järele ei pannud, igaõhtuselt mingeid praekanasid ei küpsetanud) jahutasin end duši all.  KWh oli alla 200.

Talveti läheb ikka 1000 juurde ARVED alles tulevad ju… (oktoobri pärast ma ka veel ei muretse).

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui oled Tallinnas, minu poolt sulle ja su perele üks priske kana kingituseks! Jäta palun kontakt siia.

Kui priske see kana täpselt on? Kui see esimene tahtja kanast loobub, siis panen end ise järjekorda. Kas saate kana ka ise kohale tuua Tallinna piires?

+6
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Enne eelmist masu oli tohutu tõus nii kinnisvara hindades, kui palgad tõusid lakke, pangad jagasid lahkelt laenu  – kuigi Ansip hoitaks lõhkilaenamise eest, võeti tohutult laenu ja igaüks tahtis oma maha.  Ehitussektor, kinnisvaraarendus teenis tohutult, siis tuli tagasilöök, tekkis töötus, enam ei jõutud laene maksta – tekkis nõiaring – 200 000 maksev maja maksis ühteäkki 120 000, seega müügist ei jätkunud ka laenujäägi maskmiseks – inimesed jäid makma n.ö. surnud hobust jne.

Hetkel olukord, selliseid lõhkilaenamisi on vähem, probleem on elukalliduse tõus, mis sööb säästud ja palgad ei jõua järgi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ansipist https://majandus.postimees.ee/6482010/pank-10-osa-aga-mis-toimus-tegelikult?fbclid=IwAR163KTbJ2Yp0Ja_iS4iKuOzwUNgdpM6EopYKRfRWcFOtXAh-CK4W5EniJk

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 102 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Millal saabub uus masu vol 2