Esileht Tööelu, raha ja seadused. Millal saabub uus masu vol 2

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 102 )

Teema: Millal saabub uus masu vol 2

Postitas:
Kägu

Kui vaesed te küll olete, et see 900 eurot 3-le lapsele teid nii hulluks ajab?

No 600 eurot kuus lisa on ikka väga suur lisa. Pole siin midagi öelda, kui vaesed.

On muidugi väga suur lisa! Autoliising või eluasemelaenu kuumakse oleks nagu maast leitud.

Nii on. Minu jaoks olek 600 eurot väga suur maast leitud summa.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii on. Minu jaoks olek 600 eurot väga suur maast leitud summa.

Jah, aga kui sa peaksid kokku 4 inimest ülal pidama, ennast ja kolm teismelist last, kas siis ka arvad, et paljalt selle lastetoetuse pealt inimene rikas on?

Mina ei saa üldse lastetoetust, lapsed elavad eraldi ja teeniva ise juba. Ja mina saan endale tunduvalt rohkem kulutada, kui kolmelapseline üksikema, kui ta just suurepalgaline ei ole. Ja ma ei ole mingi megapalgaga, üle keskmise küll, aga kõik see 2000 palka on ju enda jaoks. Samas keskmise palgaga kolme lapsega üksikema saab ehk 600 inimese kohta kulutada, kokku siis 1500+900 neljale inimesele.

+6
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii on. Minu jaoks olek 600 eurot väga suur maast leitud summa.

Jah, aga kui sa peaksid kokku 4 inimest ülal pidama, ennast ja kolm teismelist last, kas siis ka arvad, et paljalt selle lastetoetuse pealt inimene rikas on?

Mina ei saa üldse lastetoetust, lapsed elavad eraldi ja teeniva ise juba. Ja mina saan endale tunduvalt rohkem kulutada, kui kolmelapseline üksikema, kui ta just suurepalgaline ei ole. Ja ma ei ole mingi megapalgaga, üle keskmise küll, aga kõik see 2000 palka on ju enda jaoks. Samas keskmise palgaga kolme lapsega üksikema saab ehk 600 inimese kohta kulutada, kokku siis 1500+900 neljale inimesele.

Arvan küll. Saan kahe suure teismelisega hästi hakkama. Kolmas rahaliselt poleks probleem. Sellepärast ei môistagi seda suurt toetust. 600 eurot lisaraha oleks ikka tore mitte vajaduspôhine. Vajaduspôhilisele toetusele ei kvalifitseeru

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kägu12.03.2023

400 lisaraha, mitte 600. 3-lapselised on juba 5 aastat saanud 500EUR kuus ja ei ole tähele pannud varem, et keegi nii hullult kadetseks neid, kui nüüd. Arusaadav, et 400 on ka suur raha, aga tehke siis lapsi juurde või suurendage muud moodi oma sissetulekuid, täiesti ajuvaba kadetsemine käib igas teemas.

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kägu12.03.2023

400 lisaraha, mitte 600. 3-lapselised on juba 5 aastat saanud 500EUR kuus ja ei ole tähele pannud varem, et keegi nii hullult kadetseks neid, kui nüüd. Arusaadav, et 400 on ka suur raha, aga tehke siis lapsi juurde või suurendage muud moodi oma sissetulekuid, täiesti ajuvaba kadetsemine käib igas teemas.

Mine ja suurenda oma tulusid, mis sa kerjad. Näed ju et iive ei kasva. Kerjake omavahel, siis vähemalt rahulikum.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll ta saabub, ega ta tulemata jää.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis jutt see ühe kasutaja poolt on, et hoiused kasvamas on? Elu läheb endiselt aina kallimaks ja tulevad uued maksud ja maksutõusud.
Selgelt jätkavad inimeste hoiused kahanemist.

Kuid praegu on aeg, kus võib öelda, et masu on selgelt käes ja majanduslangus on kestnud juba 1,5 aastat.
Samas ei ole masu veel korralikult mõjuma hakanud, toimuvad küll pankrotid ja koondamised, aga põhipauk on veel olemata.
Näis, kuidas sellega läheb, kinnisvaras on ka juba näha masu märke, aga hetkel veel vähe, läheb veel aega, enne kui hinnad rohkem langema hakkavad.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näis, kuidas sellega läheb, kinnisvaras on ka juba näha masu märke, aga hetkel veel vähe, läheb veel aega, enne kui hinnad rohkem langema hakkavad.

Mingid hinnad sul ei lange, kui peale ei toodeta. Hinnad sõltuvad nõudlusest. Rikkad on ikka rikkad, ka masu ajal.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingid hinnad sul ei lange, kui peale ei toodeta. Hinnad sõltuvad nõudlusest. Rikkad on ikka rikkad, ka masu ajal.

Rikkad küll, aga rikkaid on ehk 20 protsenti rahvast ja nemad kogu majandust üleval ei pea. Palju see üks rikas ikka toitu ostab või tarbida jõuab, ega ta ei osta 20 külmkappi või 10 korterit endale niisama seisma. Kui ülejäänud 80 protsenti inimesi vaesuvad, siis tarbimine ikka kahaneb ja ettevõtlus kiratseb, tulevad koondamised ja pankrotid. Sellises olukorras toetusi suurendada ja makse tõsta on ülim lollus.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praeguses olukorras pole minu jaoks enam kahtlust, masu on käes ja mõjub vaikselt.

Kui hull see masu tuleb ja kui kaua see kestab, ma ei tea.

Hetkel on selline tunne, et läheb üsna valutult mööda, aga ma kardan, et see hetke tunne on petlik ja hullem alles tuleb.
Minu isiklik arvamus, ma pole ekspert.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

et see hetke tunne on petlik ja hullem alles tuleb.

Mida täpselt silmas pead? Mismõttes petlik?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kirjutasin ju selgelt kõik ära, loe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kirjutasin ju selgelt kõik ära, loe.

Kirjutad, et usud, et läheb valutult, aga kardad et mitte. Mida siin ära öeldud on? Kardad, et kaotad töö? Et intressid kahekordistuvad? Või mida? Kui on korralik sissetulek, pole mitte mingit põhjust midagi karta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kirjutasin ju selgelt kõik ära, loe.

Kirjutad, et usud, et läheb valutult, aga kardad et mitte. Mida siin ära öeldud on? Kardad, et kaotad töö? Et intressid kahekordistuvad? Või mida? Kui on korralik sissetulek, pole mitte mingit põhjust midagi karta.

Korralik sissetulek võib ju alla, aga mitte keegi ei ole kaitstud koondamiste eest. Paljud firmad sulgevad siin oma ettevõtted, mis tähendab töö kaotust nii töölistele kui ka juhtidele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei kasutanud sõna usun.

Peaksid ju ise teadma, mida masu tähendab, miks sa veel küsid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Korralik sissetulek võib ju alla, aga mitte keegi ei ole kaitstud koondamiste eest. Paljud firmad sulgevad siin oma ettevõtted, mis tähendab töö kaotust nii töölistele kui ka juhtidele.

Korraliku sissetulekuga inimesel on vast paari aasta varud ka. Aasta saab töötuskindlustushüvitist.

Minul kodulaenu pole.

Liisingu lõppedes ei pikendanud perioodi ja maksin lõpu 13 000 välja. Võrreldes eelmise aastaga on liisingu intress tõusnud 3-lt 6-le. Pole pointi enam maksta, kui nii kallis on.

Küsisin aasta tagasi palgatõusu 40%. Sain ka. Praegusel hetkel  kindlasti enam eriti ei tõsteta.

Kasutan rohkem töökoha hüve osta omahinnaga toidu toorainet-liha, kala, kana ja mereande.

Investeeringud on. Tunnen ennast küllaltki kindlalt.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellise kindluse pealt on hea kukkuda ja väga valus.

40% palgatõus? Kas kõvatad niisama?

Üldjuhul keegi sellist palgatõusu ei saa, veel vähem enamik tavatöölisi, neil on hea, kui 5-10% palgatõusu saavad ja mitte iga aasta.
Ma ei julge endal praegu küsimagi minna, pole selgelt mõtet.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellise kindluse pealt on hea kukkuda ja väga valus. 40% palgatõus? Kas kõvatad niisama? Üldjuhul keegi sellist palgatõusu ei saa, veel vähem enamik tavatöölisi, neil on hea, kui 5-10% palgatõusu saavad ja mitte iga aasta. Ma ei julge endal praegu küsimagi minna, pole selgelt mõtet.

Ei kõvata, nii oli. Ma pole päris tavatööline muidugi ka ning 3 aastat oli sama palk olnud. Miks mul peaks valus kukkuda olema? Nagu ütlesin, on investeeringud. Kui ka töö peaksin kaotama, ei juhtu väga midagi. Lisaks töötuskindlustus aastake.  Seetõttu hakkasingi aasta tagasi valmistama, et rahu majas oleks. Oli ju näha, kuidas lappesse läheb.  See oleks mulle päris mitmes kriis läbi elada. Ausalt öeldes olen siiani kriiside ajal hoopis rohkem teeninud.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda on raske uskuda, et kriisi ajal rohkem teenid.

Saab paremini valmistuda kriisiks tõesti, kuigi investeeringud kipuvad masu ajal alla käima, võlakirjad küll mitte, kui maksta jõutakse.

 

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda on raske uskuda, et kriisi ajal rohkem teenid.

Olen alati teeninud raha laenamisega hea protsendiga. Parimatel juhtudel on see olnud 5% nädalas. Raha kaotanud õnneks ei ole.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Su viimane postitus tõestab, et kõvatad niisama siin.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Su viimane postitus tõestab, et kõvatad niisama siin.

Ei, see tõestab seda, et mida sina ei oska ja ei ole teinud, seda pole olnud ja pole olemas. Väga rumal sinust. Pole mingit põhjust valetada. Sa oled ise valetaja või miks see sulle loomulik tundub?

Kriisi ajal liigub vähe vaba raha. Võidab see, kel pole raha millegi all kinni, sest investeeringute väärtus kukub, kinnisvara hind kukub ning müüa on raske, väärtpaberid võivad kukkuda 3 korda(juhtus mul aastal 2008 ja mitmeks aastaks).

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei usu, et see palgake 40% tõusis praegusel ajal isegi kui tegu madalama palgatasemega.
Toidukaupluse vahetuse vanem vm sarnast?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei usu, et see palgake 40% tõusis praegusel ajal isegi kui tegu madalama palgatasemega. Toidukaupluse vahetuse vanem vm sarnast?

Kirjutasin, et see oli aasta tagasi. Juhiabi. Ei ole kauplus.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei usu, et see palgake 40% tõusis praegusel ajal isegi kui tegu madalama palgatasemega.

Toidukaupluse vahetuse vanem vm sarnast?

Samas ütlen, et minu töövaldkonda pole see masu veel jõudnud. Tööotsijad on ikka väga valivad, pole veel meeleheitlike töötute järjekorda ukse taha tekkinud nagu eelmise masu aeg oli. Ei meelita tööle ka palk nt 2200 eurot bruto. Samas seda uut masu ja laksu on mõni juba aastast 2010 järjepidevalt ennustanud. Ei tulnud suurt laksu nt koroonaga (räägiti, et uiui, kohe kinnisvara hinnad hakkavad kolinal langema jmt), ei tea kas nüüd ka midagi hullu toimuma hakkab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toidukaupluse vahetuse vanem vm sarnast?

Kirjutasin, et see oli aasta tagasi. Juhiabi. Ei ole kauplus.

No siis sarnane pakutule. Kulla inimene, aasta tagasi olime juba korralikus kriisis. Ilmselt tõusis starditasemelt. Milleks seda üldse mainida, see on ilmselgelt erandlik tänases (ära võta sõna-sõnalt, ise oled juhiabi) majandusolukorras.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No siis sarnane pakutule. Kulla inimene, aasta tagasi olime juba korralikus kriisis. Ilmselt tõusis starditasemelt. Milleks seda üldse mainida, see on ilmselgelt erandlik tänases (ära võta sõna-sõnalt, ise oled juhiabi) majandusolukorras.

Ei ole sarnane pakutule, pole lähedalegi. Miks mainisin, sest ütlesin, kuidas olen valmistunud tänaseks päevaks. Ei mingit starditaset, töötan sama ettevõtte samal positsioonil üle 10 aasta. Julge hundi rind on rasvane, muud midagi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Su laenu andmise jutt ebaseadusliku intressiga liiakasu võtmisega tõestas, et kõvatad niisama, ilmselt su palk ka 40% ei tõusnud.
Kõige rohkem kõvatavad just need, kes valetavad.

Enamik Eestlasi ei teenigi 2200 burtopalka, kui sellest rääkida nüüd, nad saavad alla selle, isegi keskmine palk on alla selle, mida enamikule ei maksta.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Su laenu andmise jutt ebaseadusliku intressiga liiakasu võtmisega tõestas, et kõvatad niisama, ilmselt su palk ka 40% ei tõusnud.

Kõige rohkem kõvatavad just need, kes valetavad.

Enamik Eestlasi ei teenigi 2200 burtopalka, kui sellest rääkida nüüd, nad saavad alla selle, isegi keskmine palk on alla selle, mida enamikule ei maksta.

Kuidas see, et enamik ei teeni 2200 brutopalka, asja puutub. Paljud ka teenivad.

Ma tean inimesi, kel ka sel aastal on tõusnud omajagu – kõik valdkonnad ei ole masust mõjutatud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Su laenu andmise jutt ebaseadusliku intressiga liiakasu võtmisega tõestas, et kõvatad niisama, ilmselt su palk ka 40% ei tõusnud. Kõige rohkem kõvatavad just need, kes valetavad. Enamik Eestlasi ei teenigi 2200 burtopalka, kui sellest rääkida nüüd, nad saavad alla selle, isegi keskmine palk on alla selle, mida enamikule ei maksta.

Mis loogika see nüüd on, et kui olen kriiside ajal raha välja laenanud, siis mul palk pole tõusnud? Vabandust, ei mõista su loogikat üldse. Sa ei laenaks raha välja, kui on võimalik teenida ja soovija pakub sellise intressi? Räägin muidugi summadest üle 10 000 euro, mitte kellelegi toiduraha vms.

Ma ei teenigi 2200 brutopalka, kust see üldse tuli? Teenin ikka rohkem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 102 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Millal saabub uus masu vol 2