Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Millal saite aru, et vajate viljatusravi?

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Millal saite aru, et vajate viljatusravi?

Postitas:

Millal saiet aru, et vajate viljatusravi?
Ning millal pöördutsite arsti poole?
Ehk avaldate ka enda vanuse ning selle, kas teil, või mehel varasemalt lapsi oli või mitte.
Millise arsti poole ja kuhu te pöördusite? või ehk oskate soovitada kedagi?
Ning kaua võttis sealt arsti juures käimisest veel edasi aega, et lõpuks beebi tuleks?
Või kes veel käivad, siis milliseid võimalusi teie arst proovis enne IVF-i näiteks?

Palju küsimusi aga ehk viitsivad need naised vastata, kellel kogemusi. See pikaaegne triipude püüdmine on nii kurnav. Ja igasugune info on teretulnud, et teaks mis mind ees ootab. Nimelt arvas tavaline günekoloog, et peale 1,5 aastast triipude püüdmist peaksin minema viljatusraviarstile. Ultraheliga kontrollitud, ov toimub kenasti, tavaarsti tehtud proovid kõik korras,ei tea milles viga võib olla. Mees andis ka nüüd spermaproovi aga temal kõik korras, lisaks on tal varasemalt üks laps olemas. MInul lapsi pole ja olen 29 aastane.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.11 14:20; 29.11 13:34; 29.11 13:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pöördusime arsti poole siis kui aasta jooksul üratasime rasestuda Olin siis 23 aastane Enne ivf i oli lap. Op, mingid ravimid milledest kasu polnud Iui katse ei õnnestunud Ivf i katse õnnestus ja 25 aastaselt sain kaksikute emaks Siis oli 9 aastat ilma kaitsevahendita elu Nüüd olen kolmanda lapse ootel tänu IVF le Meil on seletamatu viljatus

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olime päris mitu aastat arvamusel, et laseme tulla ja et lõpuks ikka õnnestub, aga ei juhtunud midagi. Kui ma olin umbes 31aastane, siis arutasime omavahel ja otsustasime, et peaks vist ikkagi viljatusravi kliinikusse minema. Mehel lapsi ei olnud ja tal oli ka kõik korras. Minul avastati algstaadiumis vähk ja raviti poolteist aastat seda, hiljem raviti veel pool aastat liiga paksu emaka limaskesta. Nüüdseks olen saanud rohtu, mis peaks ovulatsiooni korrapäraseks tegema ja lastake vähemalt pool aastat niisama ilma muu bioloogilise sekkumiseta proovida. Kaks tsüklit on olnud ja siiani pole rasedaks jäänud. Loodan, et lähima nelja kuu jooksul siiski õnnestub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin natuke alla 32, mees 33, kui hakkasime mõlema jaoks esimesi triipe püüdma. 1a ja mõned kuud peale õnnestus triibud saada, siis kui tegelikult oli juba kannatus katkemas. Kahjuks rasedus peetus. Kui uut rasedust kohe peale ei tulnud (4 tsüklit), siis läksime viljatusarstile. Sealt saadeti uuele aastasele ringile, kuna ühe korra ju õnnestus pärast 1+ aastast proovimist. Nüüdseks on mul vanust 34, eelmistest triipudest möödas 12 kuud, peetumisest 10 tsüklit. Olen kõigi peale kuri, kelle pärast on see triibuteema pidanud viibima. Enda peale, et viljatu olen. Mehe peale, kes alles selles vanuses sai aru, et kui nüüd ei hakka, siis on liiga hilja, kuigi minu suguvõsas on viljatus olnud probleemiks ka minu ema ja vanaema puhul. Arsti peale, kes saatis mind niisama aega raiskama ja vanust koguma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin varasemalt eelmisest suhtest rasedaks jäänud, aga katkes hilises staadiumis (synnitus tuli esile 24.rasedusnädalal ja laps ei jäänud ellu, terve laps, aga kopsud veel arenemata). Kui praeguse mehega olime proovinud 7-8kuud v6tsin yhendust dr.Ehrenbergiga (olin siis 25 aastane) Valetasin, et 2 aastat proovimist täis. Tema kontrollis ka munajuhade läbitavust, see oli ok. Ka Lap oli ok. Kuid siis kolisime Norra. Jäin rasedaks (6kuud peale Lapi), peetus 8.nädalal. Ja siis yks pikk vaikus. Kurtsin probleemi Norra arstile, aga mitte kuidagi ei tahtnud asjad liikuda. Avastati ka et ovulstsioonid ei käi korrapäraselt iga kuu. Mehel ka sperma kehvav6itu (Eestis oli k6ik ok).
L6puks 3 aastat peale Norra kolimist saime tehtud oma esimese IVF. Negatiivne. Järgnevad katsed positiivsed, kuid katkesid k6ik 1-2 nädala jooksul. Kuna mind edasi ei uuritud, miks rasedused katkevad, v6tsin yhendust Elite kliinikuga, Deniss S6ritsaga. Tegime yhe katse tema juures, eelnevalt sain teada et geenimutatsioon ja pean 5mg foolhapet v6tma. Sellest hoolimata katse 0. Tegime veel katseid Norras, kuid ei midagi. V6tsime teekonna Andrei S6titsa juurde. Ei tea miks, aga tema vähendas ravimite doose. Tekkis hyperi oht, esimest korda nende aastate jooksul. Täna olen rase 35.nädalat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

N34/M31 lapsi kummalgi pole, rase pole kunagi olnud, kehamassiindeks mõlemal kergelt üle normi. Et kõigepealt proovisime aasta. Ov testide ja basaaltemperatuuri järgi arvasin ov toimuvat igakuiselt üsna samal ajal, tsükkel korrapärane. Võtsime multivitamiine, proovisime tervislikumat eluviisi ja kasutasime spermasõbralikku libestit. Edasi naistearsti juures tehti ureaplasma, suguhaiguste testid, kõik oli korras. Arst küll arvas UH põhjal, et mul kahesarveline emakas, mis ei pidavat viljastumist takistama. Suunati ka HSG tegema, munajuhad läbitavad, ent kitsad. Kolm kuud pärast seda tegin Serophene/ Duphastoni kuuri, aga tulemust polnud. Iga kuu oli üks küps folliikul, superovulatsiooni ei toimunud. Kilpnääret testiti ka, oli korras. Mehel spermaproov korras. Kaks aastat sai proovimisest täis, läksime viljatusravi arsti juurde, kus tehti tavapärased uuringud verest, uriinist. Kõik ok, diagnoosiks seletamatu viljatus. Viimase aasta jooksul olen teinud 3 IUId ja 1 IVFi. Arst pole vajalikuks pidanud hormoonide taset uurida, endometrioosi välistada, NK rakke uurida. Ma ise kardan, et nüüd kui 3 aastat täis, äkki peaks ikkagi otsima põhjust, et likvideerida probleem enne kui taas hormoonidega möllutama hakata, aga tuleb arste usaldada. Nii suured on kogu aeg ootused ja lootused, pole kerge see tee.

Üks asi veel, mida olen mõelnud – kas kellelgi on tehtud emakaseina lõige, et aidata pesastumist? Välismaistest foorumitest loen, et seda praktikat rakendatakse, et emakas siis rasedusele vastuvõtlikum.

Tallinna spetsialistid peaksid olema Nova Vitas, Pelgus ja Ida-Tallinna keskhaiglas, Tartus TÜ Kliinikumis ja Elites. Muidugi mine, kui ei õnnestu. Ma ise ka liiga kaua ootasin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on tehtud scraching (kirjapilti ei mäleta), see peaks siis pesastumist kergendama nn l6ige. See tehti mulle Norras enne 3.täisringi. Tol korral ei siirdatud midagi, sest Ovitrelle systiga juhtus midagi. Follikulid ei valminud l6puni.
Nii et tegelikult v6ib öelda et kogemus puudub. Jargmine katse oli mul Eestis dr Andrei S6ritsa juures 5 kuud hiljem ja see katse 6nnestus. Aga see l6ige annab tulemust vaid siis kui on tehtud 1 kuu enne siirdamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Triipe hakkasime püüdma, kui mina olin 31, mees 30. Aasta jooksul ei õnnestunud, käisin ka günekoloogi juures, et hakata asja uurima, aga ta vaid tegi põletikuanalüüsid, vaatas ultraheliga munasarju ja teatas, et kõik on korras. Edasi läksime juba Nova Vitasse, seal tehti muud analüüsid (mehel sperma, minul hormoonid, ureaplasma). Vähehaaval jõudsin LAPini ja selguski, et üks munajuha oli umbes, teine raskesti läbitav, õnneks oli LAPist abi ja kui olin 34, saime lõpuks ka lapsevanemateks (tegelikult küll esimesed kaks rasedust, mis pärast LAPi tulid, peetusid, aga kolmas jäi pidama).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh nii keeruline lugu Lisanna, ja väga tore, et teil lõpuks õnnestus!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.11 14:20; 29.11 13:34; 29.11 13:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas enne LAP-i prooviti ka mingusuguseid OV-d stimuleerivaid ravimeid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.11 14:20; 29.11 13:34; 29.11 13:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul stimuleeriti pärast LAPi, aga kasu ei olnud. Ees IVF.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas enne LAP-i prooviti ka mingusuguseid OV-d stimuleerivaid ravimeid?

Minul kyll jah. Serophene ja Duphasoni kuure. K6ik oli yks ymmargune 0.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh nii keeruline lugu Lisanna, ja väga tore, et teil lõpuks õnnestus!

Kui ausalt öelda, siis ei usu siiani, et rase.
Kuulun ka nende hulka, kes k6ige meelsamini oleks 9 kuud uh aparaadi kylge aheldatult veetnud (leidub ka selliseid)
Olen selle raseduse jooksul 3 korda veritsenud (platsenta eesasetus) ja kartus kaotuse ees on olnud suur ja on seda siiani.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arsti juurde pöördusin, kui olime aasta aega tulemuseta proovinud. Olin siis 26 või 27. Mees paar aastat minust vanem. Mingit viga ei leitud, aga pandi toetavad hormoonid ja olime arsti käsul kindlatel aegadel vahekorras. Ei aidanud. Tehti igaks juhuks kontraistaine uuring (õudsaim kogemus mu elus) ja lap (vanus oli siis 31-32), aga midagi ei leitud. Mehel oli ka kõik korras.

Vahepeal läksid meie teed mehega lahku. Uus suhe ja lootsin, et ehk me eelmisega lihtsalt ei sobinud. Uue mehega võtsime paar aastat vabalt. Vanus oli siis 36. Läksin arsti juurde juba konkreetse IVF sooviga. Siis selgus, et hormoonitase on selline, et mul ilmselt pole enam eriti munarakke järgi jäänud. Mõtlen, et kas see tõesti saab nii äkki juhtuda? Paari aastaga äkki nulli ja enne seda ei mingit märki?

Igatahes tegime kaks IVF´i, aga kummagi korraga ei suudetud mul ühtegi munarakku kasvatada. Tegin ka ühe IVF´i doonorrakuga. Pesastus, aga arenema ei hakanud.

See kõik mõjus psühholoogiliselt nii rängalt, et rohkem pole proovinud. Märtsis saan 40. Mina oleksin valmis lapsendama, mees selleks veel valmis pole. Ja endiselt on mul alles ka usk, et see ime ikkagi ise juhtub. Ma ei teagi miks. Ehk seepärast (nii tobedalt kui see ka ei kõla), et paar selgeltnägijat on mulle öelnud, et nemad näevad mul lapsi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arsti juurde pöördusin, kui olime aasta aega tulemuseta proovinud. Olin siis 26 või 27. Mees paar aastat minust vanem. Mingit viga ei leitud, aga pandi toetavad hormoonid ja olime arsti käsul kindlatel aegadel vahekorras. Ei aidanud. Tehti igaks juhuks kontraistaine uuring (õudsaim kogemus mu elus) ja lap (vanus oli siis 31-32), aga midagi ei leitud. Mehel oli ka kõik korras.

Vahepeal läksid meie teed mehega lahku. Uus suhe ja lootsin, et ehk me eelmisega lihtsalt ei sobinud. Uue mehega võtsime paar aastat vabalt. Vanus oli siis 36. Läksin arsti juurde juba konkreetse IVF sooviga. Siis selgus, et hormoonitase on selline, et mul ilmselt pole enam eriti munarakke järgi jäänud. Mõtlen, et kas see tõesti saab nii äkki juhtuda? Paari aastaga äkki nulli ja enne seda ei mingit märki?

Igatahes tegime kaks IVF´i, aga kummagi korraga ei suudetud mul ühtegi munarakku kasvatada. Tegin ka ühe IVF´i doonorrakuga. Pesastus, aga arenema ei hakanud.

See kõik mõjus psühholoogiliselt nii rängalt, et rohkem pole proovinud. Märtsis saan 40. Mina oleksin valmis lapsendama, mees selleks veel valmis pole. Ja endiselt on mul alles ka usk, et see ime ikkagi ise juhtub. Ma ei teagi miks. Ehk seepärast (nii tobedalt kui see ka ei kõla), et paar selgeltnägijat on mulle öelnud, et nemad näevad mul lapsi.

Appi kui kurb.
Tahaks nii lohutada kuidagi.
Mina käisin selgeltnägija/ravitseja juures 8.jaanuar 2017
Kysisin, kas ja kuna ma lapse saan. Ta ytles, et täpselt aasta pärast jään rasedaks. Ta eksis!! ????
Mul on synnituse tähtaeg 3.jaanuar 2018. Ehk tuleb 8.jaanuar?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Panen ka oma loo kirja. Üritama hakkasime hetkel kui mina olin 26 ja mees 25. Tarvitasin beebipille 6 aastat, pärast lõpetamist tsükkel enam paika ei läinud. Kannatasin pool aastat ebakorrapäraste ja pikkade menstruatsioonide all, käisin erinevate naistearstide juures korduvalt. UH-s kahtlustas arst, et mul on PCO. Sain Duphastoni ravi ja tsükkel läks tänu ravimile korda. Kui sai täis 1 aasta üritamisest, pöördusin uuesti naistearsti juurde. Tema suunas mu edasi Reproduktiivmeditsiini keskusesse LTKH-s. Seal tehti nii mulle kui mehele analüüsid, mis olid mõlemal korras. Kuid diagnoos polütsüstilised munasarjad pidas siiski paika ja see jäi. Sealne arst kirjutas mulle välja Clomifene (sama, mis Serophene), et munasarjade tööd stimuleerida. Esialgu kirjutati välja kaheks kuuks kuid jõudsin teha ühe kuuri ja jäin tänu sellele esimesest korrast rasedaks. Pärast seda mõistsin, et tõenäoliselt ei toimunudki mul selle üritamise jooksul kordagi OV-d, vaid see toimus ainult tänu ravimile. Hetkel olen 24. nädalat rase 🙂
Soovin Sulle ja teistele jõudu, küllap see beebi ikka teie ellu millalgi tuleb. Üritama peab!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Millal saite aru, et vajate viljatusravi?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.