Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Millal saite teada emakavälisest rasedusest?

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Millal saite teada emakavälisest rasedusest?

Postitas:

Tere!
Millal te saite teada emakavälisest rasedusest ja kuidas?
Mul on olnud üks emakaväline rasedus ja see lõppes munajuha eemaldamisega.
Olen nüüd taaskord lapseootel, kuid nii kardan, et äkki jälle emakaväline.
Esimene ämmaemanda vastuvõtt on alles ligi kuu aja pärast. Siis peaks olema 8+nädalat. Mõtlesin aega liiga vara mitte panna.

Nüüd mõtlen, et kui äkki peaks jälle emakaväline olema. Kui vara saaks seda kõige varem tuvastada? Millal teil on tuvastatud? Niisama EMOsse selle jutuga, et tahaks kontrollida, ei tasu tõenäoliselt minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain teada, et midagi on valesti umbes 5ndal nädalal kui 48h vahega tehtud veretest tuvastas aeglase hcg tõusu. Siis ei olnud UHga veel midagi näha- ei munajuhades ega emaka sees. Peale seda jälgitigi raseduse kulgu korduvate veretestidega (hcg koguaeg tõusis aga väga aeglaselt). Kui lõpuks hcg üle 500 tõusis siis leiti rasedus munajuhast- prooviti 2 x süstiga, et munajuha säästa aga kumbki süst ei mõjunud ja tehti ikka LAP & kaotasin munajuha (kirurg ütles, et munajuha sääta polnud võimalik ja muidu oleks oht, et uus rasedus jääb vigastatud munajuha armidesse uuesti kinni).
Sulle lohutuseks, ma olen 2 last peale munajuha eemaldamist sünnitanud (& ootan kolmandat).
Kui sul on eelnev emakaväline olnud, siis ma teekski praegu mõned veretestid ja küsiks 6ndal nädalal UH, et kinnitada lootekoti olemasolu emakas.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul juhtus nii, et algas määrimine, mis läks üle suuremaks veritsuseks. Valusid jms kaebusi ei olnud. Eelnevalt olin raseduses veretestidega veendunud, nii et olin kindel, et katkemine(paar kuud enne emakavälist oli mul ka üks katkemine varakult). Kui veritsus oli juba ca 3 nädalat kestnud, siis sain aru, et see ikka päris okei pole ja läksin arstile. Seal tuvastati ultrahelis, et on emakaväline. Arst lasi ka uuesti hcg määrata, mis oli kuskil 700 juures. Õnneks mul lahenes nii, et katkeski lõpuks ise ära, ei olnud vaja süsti ega operatsiooni. Üle päeva käisin veretestil jälgimas hcg langemist ja kokku oli veritsus ca 2 kuud. Nii et ei pruugi ka valusid olla.

Nüüd olen taas rase ja tegin ca 2 nädala vältel vereteste, et jälgida hcg kasvu ja umbes 5. nädalal käisin ka arstil just selle jutuga, et oli emakaväline ja tahan veenduda, et nüüd rasedus õiges kohas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Millal saite teada emakavälisest rasedusest?