Esileht Tööelu, raha ja seadused. Millal seda pensionisamba raha saab välja võtta?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 72 )

Teema: Millal seda pensionisamba raha saab välja võtta?

Postitas:

.

+11
-22
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Tõesti ise ei oska Google’i otsingut kasutada?

https://raha.geenius.ee/rubriik/uudis/pensionireform-laks-labi-millal-raha-valja-votta-saab/

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Erinevad otsingumootorid pakuvad, et “küsi homme jälle”.
Kui teha otsing, mida tähendab lause “küsi homme jälle”, tuleb sama vastus.

No kuulge, ärge jamage, nii tuleb varsti ülehomme!

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

President ei kuulutanud seda seadusemuudatust välja ju ja asi on praegu Riigikohtus alles.
Minu arust küll uudised pidevalt räägivad sellest, alles eile või üleeilegi oli AK-s juttu.

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tõesti loodan, et seda seadust ei kuulutata välja.

+15
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tõesti loodan, et seda seadust ei kuulutata välja.

Miks sa tahad elada riigis, kus KEEGI TEINE (näiteks sulle täiesi tundmatu proua president) otsustab SINU rahakasutuse üle?

Mina küll ei taha.

+21
-22
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 07.08 11:42; 07.08 12:48; 07.08 15:18; 07.08 15:54; 07.08 15:55; 07.08 16:33; 07.08 16:44; 07.08 19:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tõesti loodan, et seda seadust ei kuulutata välja.

Miks sa tahad elada riigis, kus KEEGI TEINE (näiteks sulle täiesi tundmatu proua president) otsustab SINU rahakasutuse üle?

Mina küll ei taha.

Sa makse maksad vabatahlikult ja poes maksad leiva eest, mis ise tahad või ikka seda, mis poemüüja tahab?

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.08 12:22; 07.08 15:26; 07.08 15:56; 08.08 16:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tõesti loodan, et seda seadust ei kuulutata välja.

Miks sa tahad elada riigis, kus KEEGI TEINE (näiteks sulle täiesi tundmatu proua president) otsustab SINU rahakasutuse üle?

Mina küll ei taha.

II samba sissetöötamise ajal polnud proua president veel mingi presdient. Miks sa üldse liitusid sellega kui õigeks ei pea?
Või oledki peale 1983 sündinud – siis pead ehk veel veidi elukogemust koguma enne arvamuse kujundamist.

+12
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tõesti loodan, et seda seadust ei kuulutata välja.

Miks sa tahad elada riigis, kus KEEGI TEINE (näiteks sulle täiesi tundmatu proua president) otsustab SINU rahakasutuse üle?

Mina küll ei taha.

Aga vanaduses tahad ikka riigilt pensioni saada. Praegune solidaarne pensionisüsteem on oma aja ära elanud, sest pensionimaksjaid ehk maksumaksjaid pole tulevikus piisavalt ja sellepärast peavad inimesed panustama juba tööl käimise ajal. Ma pakun, et enamus, kes kibelevad raha välja võtma, ei tee seda sellepärast, et seda ise investeerida, vaid tahavad raha lihtsalt kohe ära kulutada. Kui seda 2% palgast poleks pensionisambasse kogutud, siis suurel osal inimestest selliseid summasid kogutud ei oleks, sest uuringud näitavad, et enamusel leibkondadest pole isegi ühe kuu kulude tagavara kõrvale pandud. Sellistele inimestele ei saagi paraku usaldada ise pensioniks raha kogumist.

+18
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.08 12:35; 10.08 13:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Või oledki peale 1983 sündinud – siis pead ehk veel veidi elukogemust koguma enne arvamuse kujundamist.

Ei, ma olen ikka enne 1970-t sündinud.
Kas siis ei peagi elukogemust koguma enne arvamuse kujundamist?

……..

Aga ma näen, et käod ei oska selle kohta midagi tarka öelda, kui võõrad su raha üle otsustama kipuvad.
Kes ajab mingi käojaani poes leiva ostmisest ja kes kargab liitumise teemadel ninna.

Aga ilmselt pole keegi selle peale veel tulnud, et asja niipidi võtta.

(See liitumine toimus ju nii ammu, siis polnud ammugi mingit mõistust peas ja tol hetkel ei mõelnud üldse. Lihtsalt liitusin, sest kõik liitusid.)

+11
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 07.08 11:42; 07.08 12:48; 07.08 15:18; 07.08 15:54; 07.08 15:55; 07.08 16:33; 07.08 16:44; 07.08 19:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tõesti loodan, et seda seadust ei kuulutata välja.

Miks sa tahad elada riigis, kus KEEGI TEINE (näiteks sulle täiesi tundmatu proua president) otsustab SINU rahakasutuse üle?

Mina küll ei taha.

Sa makse maksad vabatahlikult ja poes maksad leiva eest, mis ise tahad või ikka seda, mis poemüüja tahab?

Loomulikult maksan ma poes vabatahtlikult oma kauba eest. Sind sunnib keegi poest leiba ostma või? Huvitav, kes?
Mõni ikka ei paista kohe üldse pihta saavat, mis on vabatahtlik ja mis kohustuslik. Räägi siis sellistele, kuidas nende raha praegu pensionifondides “põleb” ja kuidas fondi kogunenud inimese enda rahast lõpuks veel kindlustusselts suur summa omale võtab.
Jube, milliseid põmmpäid meie riik täis on.

+7
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.08 15:02; 07.08 15:30; 07.08 15:51; 07.08 15:57; 07.08 16:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proua president tekitas olukorra, et koroona nullib selle fondi, inimesed ei saa tagasi midagi.
Liituma sunniti (ok veendi) näiteks laenuvõtjaid.
Mina käisin Tartus Annelinna (vist swedi/hansa) kontoris kas raha võtmas või ülekannet tegemas kui teller (igas sõrmes suure kiviga sõrmus) hakkas mulle pensionifondi peale suruma. Keeldusin. Väljudes hõikas veel üle kontori järele: te ei taha siis paremini elada?

+9
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.08 15:04; 07.08 16:01; 07.08 16:14; 07.08 16:36; 07.08 16:38; 07.08 17:25; 07.08 19:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proua president tekitas olukorra, et koroona nullib selle fondi, inimesed ei saa tagasi midagi.

Aga pangad ju saavad kasu.
Ja mitte vähe. Ja nad oleks päris suures jamas olnud, kui oleksid pidanud selle raha korraga rahvale välja maksma.

Või, kui ropumalt väljenduda, neil oleks tõsine per..se käes olnud.
Aga president nüüd päästis nad, sest ta on Kangelane.

Igaüks kipuks ju selle päästmise peale küsima, et mis oli selle hind?

+8
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 07.08 11:42; 07.08 12:48; 07.08 15:18; 07.08 15:54; 07.08 15:55; 07.08 16:33; 07.08 16:44; 07.08 19:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tõesti loodan, et seda seadust ei kuulutata välja.

Miks sa tahad elada riigis, kus KEEGI TEINE (näiteks sulle täiesi tundmatu proua president) otsustab SINU rahakasutuse üle?

Mina küll ei taha.

Sa makse maksad vabatahlikult ja poes maksad leiva eest, mis ise tahad või ikka seda, mis poemüüja tahab?

Loomulikult maksan ma poes vabatahtlikult oma kauba eest. Sind sunnib keegi poest leiba ostma või? Huvitav, kes?

Mõni ikka ei paista kohe üldse pihta saavat, mis on vabatahtlik ja mis kohustuslik. Räägi siis sellistele, kuidas nende raha praegu pensionifondides “põleb” ja kuidas fondi kogunenud inimese enda rahast lõpuks veel kindlustusselts suur summa omale võtab.

Jube, milliseid põmmpäid meie riik täis on.

Minul oli liitumine vabatahtlik ja ma ei liitunud.
Aga nii põmmpea olen küll, et saan aru, et eluspüsimiseks tuleb toituda js soojust leida. Jumala kohustuslikud asjad, midagi pole teha.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.08 12:22; 07.08 15:26; 07.08 15:56; 08.08 16:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tõesti loodan, et seda seadust ei kuulutata välja.

Miks sa tahad elada riigis, kus KEEGI TEINE (näiteks sulle täiesi tundmatu proua president) otsustab SINU rahakasutuse üle?

Mina küll ei taha.

Sa makse maksad vabatahlikult ja poes maksad leiva eest, mis ise tahad või ikka seda, mis poemüüja tahab?

Loomulikult maksan ma poes vabatahtlikult oma kauba eest. Sind sunnib keegi poest leiba ostma või? Huvitav, kes?

Mõni ikka ei paista kohe üldse pihta saavat, mis on vabatahtlik ja mis kohustuslik. Räägi siis sellistele, kuidas nende raha praegu pensionifondides “põleb” ja kuidas fondi kogunenud inimese enda rahast lõpuks veel kindlustusselts suur summa omale võtab.

Jube, milliseid põmmpäid meie riik täis on.

Minul oli liitumine vabatahtlik ja ma ei liitunud.

Aga nii põmmpea olen küll, et saan aru, et eluspüsimiseks tuleb toituda js soojust leida. Jumala kohustuslikud asjad, midagi pole teha.

Aga selle peale ei tule, et alati on võimalik kogu toit endale ise kasvatada? Ei pea poest ostma, ostmine on täiesti vabatahtlik. Suur hulk inimesi maksab täiesti vabatahtlikult lihtsalt oma mugavuse eest, kui poest ostavad.
Ehk inimestel on valikuvabadus osta või mitte osta.

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.08 15:02; 07.08 15:30; 07.08 15:51; 07.08 15:57; 07.08 16:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga selle peale ei tule, et alati on võimalik kogu toit endale ise kasvatada?

Mis sa niisama tuututad. Kus kõik need inimesed terve oma aastase toiduvaru küll ise kasvataksid? Vilja, liha, köögi- ja puuviljad? Sa kujutad ette, kui kallis ja mõttetu see oleks?

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.08 15:45; 07.08 16:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Või oledki peale 1983 sündinud – siis pead ehk veel veidi elukogemust koguma enne arvamuse kujundamist.

Ei, ma olen ikka enne 1970-t sündinud.

Kas siis ei peagi elukogemust koguma enne arvamuse kujundamist?

……..

Aga ma näen, et käod ei oska selle kohta midagi tarka öelda, kui võõrad su raha üle otsustama kipuvad.

Kes ajab mingi käojaani poes leiva ostmisest ja kes kargab liitumise teemadel ninna.

Aga ilmselt pole keegi selle peale veel tulnud, et asja niipidi võtta.

(See liitumine toimus ju nii ammu, siis polnud ammugi mingit mõistust peas ja tol hetkel ei mõelnud üldse. Lihtsalt liitusin, sest kõik liitusid.)

Mulle tundub raske uskuda, et inimesel, kes liitus pensionisüsteemiga, sest kõik liitusid, on nüüd äkki nii palju teadmisi, et investeerida raha tulemuslikumalt, kui investeerimisfondid. Kas sul ikka on raha üle viidud kõige madalama tasuga ja suurema tootlusega indeksfondi? Praegu on võimalik valida üle 20 fondi seast, millel on väga erinev investeerimisprofiil ja kulud. Sellegipoolest istub enamus madala tootluse ja suurte tasudega fondides. Miks sellistele inimestele anda kätte suurem valikuvabadus, kui nad isegi piiratud vabaduse tingimustes ei suuda 3 aasta jooksul, kui väikese tasuga indeksfondid turul on olnud, enda raha kõige tulusamalt suunata? Loomulikult võib inimestele raha kätte anda, et nad selle siis telefonikelmide soodsatesse skeemidesse “investeeriks”.

+13
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga selle peale ei tule, et alati on võimalik kogu toit endale ise kasvatada?

Mis sa niisama tuututad. Kus kõik need inimesed terve oma aastase toiduvaru küll ise kasvataksid? Vilja, liha, köögi- ja puuviljad? Sa kujutad ette, kui kallis ja mõttetu see oleks?

Et sinusugustele põmmpeadele selgeks teha, et ma nõuan II pensionisamba puhul samasugust valikuvabadust, kas maksta fondidele ja kindlustusseltsidele selle pensioniraha “kogumise” “mugavuse” eest või mitte.
See, et enamik ei viitsi omale toitu ise kasvatada, ei tähenda, et neil poleks vabadust seda teha, kui tahtmine peaks tekkima.

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.08 15:02; 07.08 15:30; 07.08 15:51; 07.08 15:57; 07.08 16:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult võib inimestele raha kätte anda, et nad selle siis telefonikelmide soodsatesse skeemidesse “investeeriks”.

Mismõttes “loomulikult võib kätte anda”`?

Ei antud ju, pangad panid salajasel ümarlaual papi kokku ja ostsid omale seaduse.
Et ei peaks rahvale andma.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 07.08 11:42; 07.08 12:48; 07.08 15:18; 07.08 15:54; 07.08 15:55; 07.08 16:33; 07.08 16:44; 07.08 19:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult võib inimestele raha kätte anda, et nad selle siis telefonikelmide soodsatesse skeemidesse “investeeriks”.

Mismõttes “loomulikult võib kätte anda”`?

Ei antud ju, pangad panid salajasel ümarlaual papi kokku ja ostsid omale seaduse.
Et ei peaks rahvale andma.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 07.08 11:42; 07.08 12:48; 07.08 15:18; 07.08 15:54; 07.08 15:55; 07.08 16:33; 07.08 16:44; 07.08 19:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tõesti loodan, et seda seadust ei kuulutata välja.

Miks sa tahad elada riigis, kus KEEGI TEINE (näiteks sulle täiesi tundmatu proua president) otsustab SINU rahakasutuse üle?

Mina küll ei taha.

Sa makse maksad vabatahlikult ja poes maksad leiva eest, mis ise tahad või ikka seda, mis poemüüja tahab?

Loomulikult maksan ma poes vabatahtlikult oma kauba eest. Sind sunnib keegi poest leiba ostma või? Huvitav, kes?

Mõni ikka ei paista kohe üldse pihta saavat, mis on vabatahtlik ja mis kohustuslik. Räägi siis sellistele, kuidas nende raha praegu pensionifondides “põleb” ja kuidas fondi kogunenud inimese enda rahast lõpuks veel kindlustusselts suur summa omale võtab.

Jube, milliseid põmmpäid meie riik täis on.

Minul oli liitumine vabatahtlik ja ma ei liitunud.

Aga nii põmmpea olen küll, et saan aru, et eluspüsimiseks tuleb toituda js soojust leida. Jumala kohustuslikud asjad, midagi pole teha.

Aga selle peale ei tule, et alati on võimalik kogu toit endale ise kasvatada? Ei pea poest ostma, ostmine on täiesti vabatahtlik. Suur hulk inimesi maksab täiesti vabatahtlikult lihtsalt oma mugavuse eest, kui poest ostavad.

Ehk inimestel on valikuvabadus osta või mitte osta.

Sa oled nagu väike laps…ei, üks inimene ei ole võimeline tänapäeval üksi endale toitu maha panema, korjama, säilitama, puid langetama, jne Üksi, ilma maata ja ressurssideta mitte.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.08 12:22; 07.08 15:26; 07.08 15:56; 08.08 16:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Või oledki peale 1983 sündinud – siis pead ehk veel veidi elukogemust koguma enne arvamuse kujundamist.

Ei, ma olen ikka enne 1970-t sündinud.

Kas siis ei peagi elukogemust koguma enne arvamuse kujundamist?

……..

Aga ma näen, et käod ei oska selle kohta midagi tarka öelda, kui võõrad su raha üle otsustama kipuvad.

Kes ajab mingi käojaani poes leiva ostmisest ja kes kargab liitumise teemadel ninna.

Aga ilmselt pole keegi selle peale veel tulnud, et asja niipidi võtta.

(See liitumine toimus ju nii ammu, siis polnud ammugi mingit mõistust peas ja tol hetkel ei mõelnud üldse. Lihtsalt liitusin, sest kõik liitusid.)

Mulle tundub raske uskuda, et inimesel, kes liitus pensionisüsteemiga, sest kõik liitusid, on nüüd äkki nii palju teadmisi, et investeerida raha tulemuslikumalt, kui investeerimisfondid. Kas sul ikka on raha üle viidud kõige madalama tasuga ja suurema tootlusega indeksfondi? Praegu on võimalik valida üle 20 fondi seast, millel on väga erinev investeerimisprofiil ja kulud. Sellegipoolest istub enamus madala tootluse ja suurte tasudega fondides. Miks sellistele inimestele anda kätte suurem valikuvabadus, kui nad isegi piiratud vabaduse tingimustes ei suuda 3 aasta jooksul, kui väikese tasuga indeksfondid turul on olnud, enda raha kõige tulusamalt suunata? Loomulikult võib inimestele raha kätte anda, et nad selle siis telefonikelmide soodsatesse skeemidesse “investeeriks”.

Püha müristus! Inimesed ju uskusid fondidesse, et nad teenivad ka inimestele midagi, nagu seda teevad pensionifondid mujal maailmas. Paraku meie pensionifondid otsustasid poliitikute kaasabil minna olematu tootluse näol rahval naha üle kõrvade tõmbamise teed. Kas te nagu üldse seda teemat ei valda?

+12
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.08 15:02; 07.08 15:30; 07.08 15:51; 07.08 15:57; 07.08 16:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks I ja II samba vahelist mängust/pettusest said vähesed aru.
Kes siis ei tahaks

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.08 15:04; 07.08 16:01; 07.08 16:14; 07.08 16:36; 07.08 16:38; 07.08 17:25; 07.08 19:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

..

Sa oled nagu väike laps…ei, üks inimene ei ole võimeline tänapäeval üksi endale toitu maha panema, korjama, säilitama, puid langetama, jne Üksi, ilma maata ja ressurssideta mitte.[/quote]

Krt, kaua võib rääkida, et see, et mõni pole millekski võimeline, ei tähenda, et tal ei tohi olla vabadust otsustada. Sinu loogika järgi tuleks inimesed, kelle puhul tekib kahtlus, et nad ei saa laste kasvatamisega hakkama, steriliseerida, kuna neil ei tohi olla vabadust otsustada, kas saada lapsi või mitte.
Sa oled hullem kui väike laps, kes vähemalt midagigi taipab.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.08 15:02; 07.08 15:30; 07.08 15:51; 07.08 15:57; 07.08 16:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tõesti loodan, et seda seadust ei kuulutata välja.

Miks sa tahad elada riigis, kus KEEGI TEINE (näiteks sulle täiesi tundmatu proua president) otsustab SINU rahakasutuse üle?

Mina küll ei taha.

Aga vanaduses tahad ikka riigilt pensioni saada. Praegune solidaarne pensionisüsteem on oma aja ära elanud, sest pensionimaksjaid ehk maksumaksjaid pole tulevikus piisavalt ja sellepärast peavad inimesed panustama juba tööl käimise ajal. Ma pakun, et enamus, kes kibelevad raha välja võtma, ei tee seda sellepärast, et seda ise investeerida, vaid tahavad raha lihtsalt kohe ära kulutada. Kui seda 2% palgast poleks pensionisambasse kogutud, siis suurel osal inimestest selliseid summasid kogutud ei oleks, sest uuringud näitavad, et enamusel leibkondadest pole isegi ühe kuu kulude tagavara kõrvale pandud. Sellistele inimestele ei saagi paraku usaldada ise pensioniks raha kogumist.

See 50€ pensionilisa tulevikus on tõesti SUUREKS abiks!

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See 50€ pensionilisa tulevikus on tõesti SUUREKS abiks!

Praegu oma raha peremeheks saades saaks ehk mõnigi selle abil korteri sissemaksuraha kokku ja säästaks edaspidi üürimakselt. Aga ei, selle asemel saab ta ehk mõne pätsi leiba kuus rohkem osta.

+13
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.08 15:04; 07.08 16:01; 07.08 16:14; 07.08 16:36; 07.08 16:38; 07.08 17:25; 07.08 19:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellistele inimestele ei saagi paraku usaldada ise pensioniks raha kogumist.

Ei saa jah. Sest seepole kasulik “meie” Rootsi pankadele.
Ega ka meie Eesti pankadele.(LHV)

Aga selles ju küsimus ongi, et kui kaugele me vabas riigis selle inimese usaldamisegsa saame minna või mitteminna.

Mulle ühel ilusal päeval tundub, et sa ei sõida nii hästi, kui Tänak, ma võtaks sult juhiloa ikkagi ära.
Sest ma ei usalda sind.

Kööginuga ma samuti sinu kätte ei usalda, mine tea, mida teed sellega või keda lõikuma lähed.

Isegi pesumasinat ma sulle ei usaldaks, sest pole ju kindel, et sa sinna sisse kassi vms elusolendit ei topi.
Ma ei usalda, mõistad? Ja ma otsustan selle ära sinu eest ja sinuga nõu pidamata.
Ma olen Pank ja ma olen President ja sinusugune ei tule kobisema.

Kas jõudis midagi kohale?
Või ikka arvad, et osad inimesed ongi teistest lollimad ja neid ei saa usaldada?

+9
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 07.08 11:42; 07.08 12:48; 07.08 15:18; 07.08 15:54; 07.08 15:55; 07.08 16:33; 07.08 16:44; 07.08 19:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma igaks- juhuks mainin ära, et kui tekibki võimalus see II Samba raha kätte saada, siis kätte saab ikkagi 2%, selle, mis ise sisse makstud. See 4%, mis riik lisas, see liigub tagasi ühisesse pensioni katlasse. Jämedalt öeldes, kui teil on seal 6000 eur praegu nähtaval, siis kätte saab sealt 2000. Kui on 10000, siis saab 3333… ja kui 15.000, siis saab kätte 5000. Mida te selle raha eest suurt kavatsete maksta või paigutada?

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.08 16:33; 07.08 16:54; 07.08 16:57;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Või ikka arvad, et osad inimesed ongi teistest lollimad ja neid ei saa usaldada?

Need lollimad joovad/süstivad oma pensioni ära vaatamata selle suurusele. Kui palju saavad, siis kahjustavad oma tervist rohkem kui vähe saades. Kuidas neid hoida?

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.08 15:04; 07.08 16:01; 07.08 16:14; 07.08 16:36; 07.08 16:38; 07.08 17:25; 07.08 19:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma igaks- juhuks mainin ära, et kui tekibki võimalus see II Samba raha kätte saada, siis kätte saab ikkagi 2%, selle, mis ise sisse makstud. See 4%, mis riik lisas, see liigub tagasi ühisesse pensioni katlasse. Jämedalt öeldes, kui teil on seal 6000 eur praegu nähtaval, siis kätte saab sealt 2000. Kui on 10000, siis saab 3333… ja kui 15.000, siis saab kätte 5000. Mida te selle raha eest suurt kavatsete maksta või paigutada?

saavad oma arest. aktid ära maksta ja inimesena elama hakata.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.08 15:04; 07.08 16:01; 07.08 16:14; 07.08 16:36; 07.08 16:38; 07.08 17:25; 07.08 19:30;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 72 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Millal seda pensionisamba raha saab välja võtta?