Esileht Tööelu, raha ja seadused. Millal seda pensionisamba raha saab välja võtta?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 72 )

Teema: Millal seda pensionisamba raha saab välja võtta?

Postitas:

No ma igaks- juhuks mainin ära, et kui tekibki võimalus see II Samba raha kätte saada, siis kätte saab ikkagi 2%, selle, mis ise sisse makstud. See 4%, mis riik lisas, see liigub tagasi ühisesse pensioni katlasse. Jämedalt öeldes, kui teil on seal 6000 eur praegu nähtaval, siis kätte saab sealt 2000. Kui on 10000, siis saab 3333… ja kui 15.000, siis saab kätte 5000. Mida te selle raha eest suurt kavatsete maksta või paigutada?

Ei saa ju kätte. Tulumaks tuleb ka ära maksta.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.08 15:45; 07.08 16:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Või ikka arvad, et osad inimesed ongi teistest lollimad ja neid ei saa usaldada?

Ilmselgelt on ju, kui sa nii küsid.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.08 16:41; 08.08 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida te selle raha eest suurt kavatsete maksta või paigutada?

Kasvõi pigem Nvidia aktsiaid osta.
Ikka parem, kui neid sveapanku nuumata.

Ja vaevalt, et arvutivärk või graafikaprotsessorid nüüd kokku peaks hakkama kuivama.
Ikka vastupidi.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 07.08 11:42; 07.08 12:48; 07.08 15:18; 07.08 15:54; 07.08 15:55; 07.08 16:33; 07.08 16:44; 07.08 19:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

..

Sa oled nagu väike laps…ei, üks inimene ei ole võimeline tänapäeval üksi endale toitu maha panema, korjama, säilitama, puid langetama, jne Üksi, ilma maata ja ressurssideta mitte.

Krt, kaua võib rääkida, et see, et mõni pole millekski võimeline, ei tähenda, et tal ei tohi olla vabadust otsustada. Sinu loogika järgi tuleks inimesed, kelle puhul tekib kahtlus, et nad ei saa laste kasvatamisega hakkama, steriliseerida, kuna neil ei tohi olla vabadust otsustada, kas saada lapsi või mitte.

Sa oled hullem kui väike laps, kes vähemalt midagigi taipab.[/quote]

Khm. No ausalt öeldes, ma kaldun tõepoolest sinnapoole, et need, kes ei saa laste kasvatamisega hakkama, need inimesed ei peakski lapsi saama. Miks on ühe inimese õigus ise otsustada tähtsam selle kõrval, et ta sellel konkreetsel juhul rikub oma laste elu?

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.08 16:33; 07.08 16:54; 07.08 16:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma igaks- juhuks mainin ära, et kui tekibki võimalus see II Samba raha kätte saada, siis kätte saab ikkagi 2%, selle, mis ise sisse makstud. See 4%, mis riik lisas, see liigub tagasi ühisesse pensioni katlasse. Jämedalt öeldes, kui teil on seal 6000 eur praegu nähtaval, siis kätte saab sealt 2000. Kui on 10000, siis saab 3333… ja kui 15.000, siis saab kätte 5000. Mida te selle raha eest suurt kavatsete maksta või paigutada?

Ei saa ju kätte. Tulumaks tuleb ka ära maksta.

Ahjaa, muidugi, 20 % veel maha. Ja arvestagem ka sellega, et meie tulumaks sõltub sissetuleku numbrist, seega lendab paljudele upppi ka see lubatud tulumaksumiinimum. Ehk siis iga tuhande pealt miinis 200 eur ja lisaks kaotus senise tulumaksusoodustuse pealt.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.08 16:33; 07.08 16:54; 07.08 16:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui inimene ei oska isegi endale selgeks teha, kuidas pensionisambad töötavad. Mis on tootlikkus ja kuidas see tekib. Miks kriisi tingimustes “raha põleb” ja miks pikaegse investeeringu puhul pole see eriti oluline, siis on mul küll väga raske näha, kuidas saab kasulik olla, et inimestel on kasulikum see raha välja võtta. Seda esiteks. Teiseks, mis ulmesummasid te olete maksnud sinna 2. sambasse? 2% palgast teeb ju nt 2000€ palga juures 40€. Riik omaltpoolt andis veel omalt poolt 80€. Pole nagu mega summa…

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riik omaltpoolt andis veel omalt poolt 80€. Pole nagu mega summa…

aasta 2020 ja ikka veel mõni usub riigi andmist?
Siin on seda andmist lihtsalt seletatud
Viimast lõiku üliheast tootlusest ärge tõepähe võtke, selleks peaksite 100+ vanaks elama, et edasi lükkamine ära tasuks.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.08 15:04; 07.08 16:01; 07.08 16:14; 07.08 16:36; 07.08 16:38; 07.08 17:25; 07.08 19:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jälle see ebastabiilne teemaalgataja platsis oma kustutamisega?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.08 17:30; 20.10 16:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasvõi pigem Nvidia aktsiaid osta.
Ikka parem, kui neid sveapanku nuumata.

Mis seadus käseb 2. sammast hoida Rootsi pankades?

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.08 18:32; 07.08 18:36; 07.08 19:03; 07.08 20:41; 07.08 21:42; 26.10 19:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõni ikka ei paista kohe üldse pihta saavat, mis on vabatahtlik ja mis kohustuslik. Räägi siis sellistele, kuidas nende raha praegu pensionifondides “põleb” ja kuidas fondi kogunenud inimese enda rahast lõpuks veel kindlustusselts suur summa omale võtab.

Aga palun räägi siis kuidas see raha seal fondides põleb! Kindlustuse osas olen nõus ja usun, et selles osas midagi muutub.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.08 18:32; 07.08 18:36; 07.08 19:03; 07.08 20:41; 07.08 21:42; 26.10 19:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küll on tore ikka lolle lüpsta.
Ja lolle tundub lademetes
Riik ei pane 2.sambasse sentigi.
See raha võetakse 1.sambast.
2.samba keskmine pensionilisa tuleks 50€ kanti mis on selleks hetkeks kui pensioniiga käes viie leivapätsi hind.
Niipalju siis tuleviku kindlustamisest. Kui see raha läheks 1. sambasse oleks kasu rohkem.
2.sammas on kasulik kõigile teistele peale koguja. Sellisel kujul tuleks see kuritegelik moodustis likvideerida. See oleks viimase 20a suurim tegu valitsuste poolt.

+18
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.08 18:49; 07.08 19:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

2.samba keskmine pensionilisa tuleks 50€ kanti mis on selleks hetkeks kui pensioniiga käes viie leivapätsi hind.
Niipalju siis tuleviku kindlustamisest. Kui see raha läheks 1. sambasse oleks kasu rohkem.

Palun arvutusi nende väidete kohta!
Mis vanuses inimeste kohta see väide käib?

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.08 18:32; 07.08 18:36; 07.08 19:03; 07.08 20:41; 07.08 21:42; 26.10 19:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis seadus käseb 2. sammast hoida Rootsi pankades?

Rahune, tead ju et ei käsE.
Aga enamus ilmselt hoiab nendes kahes suuremas S. pangas.

Mul on jah, LHV-s ja kõige järsemas.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 07.08 11:42; 07.08 12:48; 07.08 15:18; 07.08 15:54; 07.08 15:55; 07.08 16:33; 07.08 16:44; 07.08 19:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

2.samba keskmine pensionilisa tuleks 50€ kanti mis on selleks hetkeks kui pensioniiga käes viie leivapätsi hind.
Niipalju siis tuleviku kindlustamisest. Kui see raha läheks 1. sambasse oleks kasu rohkem.

Palun arvutusi nende väidete kohta!
Mis vanuses inimeste kohta see väide käib?

Palun, link uuesti, miks sa ei loe?

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.08 15:04; 07.08 16:01; 07.08 16:14; 07.08 16:36; 07.08 16:38; 07.08 17:25; 07.08 19:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust ma saan teada, kui palju neid keskmiselt elada jäänud aastaid on mõeldud?

Seda arvutab statistikaamet. Ja näha saad seda statistikaameti uudistest või kui sügavamalt huvi tunned ning ise uurida viitsid, siis statistikaameti anemdbaasist: http://pub.stat.ee/px-web.2001/Database/Rahvastik/01RAHVASTIKUNAITAJAD_JA_KOOSSEIS/01RAHVASTIKUNAITAJAD_JA_KOOSSEIS.asp . Nätieks selleston võimalik leida aruanne aasta, vanuserühma, soo ja rahvuse kaupa. Saad teada, et aastal 2018 oli 65-69 aastasel eestlasest naisel keskmsielt jäänud elada 20,83 aastat ja mehel 15,77 aastat. Kindlasti kuskil on lisaks vanuserühmadele ka täpsete vanuste kaupa. Kui huvi tunned, otsi sealt ise.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellest rahast mis teise sambasse kogute saate tagasi ainult mingi osa. Inflatsioon ja sellest rahast toituvad puugid teevad oma töö. Süsteem töötaks, kui tootlus oleks oluliselt kõrgem ja igasugu haldus jm tasudeks arvestatakse mingi protsent tootlusest.
http://www.maksumaksjad.ee/modules/smartsection/item.php?itemid=2443

Eks see on suur ja stabiilselt tiksuv suutäis. Selge,et selkest ei taheta ilma jääda.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.08 18:49; 07.08 19:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun, link uuesti, miks sa ei loe?

See on demagoogia. Umbes 50 € on see praegu. Seega kehtib see väide nende kohta kes on juba kindlustusega lepingu sõlminud. Loodetavasti selleks ajaks kui mina pensionile lähen(10-15 aasta pärast) on see kindlustuse jama lõpetatud. Päris kindlasti ei ole sel ajal keskmine 2. samba pension 50 € ja kindlasti saab selle eest rohkem kui 4 pätsi leiba.
Kui inimestele meeldib oma raha hoida kõige konservatiivsemates ja kõrgete tasudega fondides tuleks süsteemi kirumise asemel kiruda selle inimese lolli pead kes peeglist vastu vaatab.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.08 18:32; 07.08 18:36; 07.08 19:03; 07.08 20:41; 07.08 21:42; 26.10 19:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei liitunud omal ajal selle sambaga. Sain täna Swedilt kirja, et üle 10 aasta saavad need aastakäigud, mis omal ajal liitumata jätsid, nüüd siis lahkelt selle vea parandada. Nalja teete või, lugupeetud pangahärrad-prouad?

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui inimestele meeldib oma raha hoida kõige konservatiivsemates ja kõrgete tasudega fondides tuleks süsteemi kirumise asemel kiruda selle inimese lolli pead kes peeglist vastu vaatab

On ikka ullikesi kes kipuvad alati teisi õpetama.
Väga pikka aega (kuni Tuleva fondide tulekuni) oli “valida” enamvähem kolme sama sita fondi vahel. Kuna 2. sammas oli kohustuslik siis suurt vahet polnud millisele rasvamaost pankurile sa oma raha andsid, kõik sõid selle ära. Sellepärast paljud ei viitsinud jamada ja avasid samba kodupangas.
Tuleva passiivsed fondid panid rasvamaod natuke liigutama aga see muutis vähe – põhimõte, et 2. sammas on kohustuslik, jäi samaks. Massiliselt ei hakatud rahasid ümber tõstma ja rasvamaod kandsid minimaalset kahju.
Kui nüüd 2. sammas vabatahtlikuks tehakse siis tekivad õiged turumajanduse reeglid – rasvamaod peavad ise kliente meelitama. Selle õuduse vastu teatud poliitilise kalduvusega inimesed võitlevadki, ennekuulmatu, et rasvamagudelt võetakse aastakümneteks garanteeritud sadade miljardite suurune kasum 🙂

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On ikka ullikesi kes kipuvad alati teisi õpetama.
Väga pikka aega (kuni Tuleva fondide tulekuni) oli “valida” enamvähem kolme sama sita fondi vahel. Kuna 2. sammas oli kohustuslik siis suurt vahet polnud millisele rasvamaost pankurile sa oma raha andsid, kõik sõid selle ära. Sellepärast paljud ei viitsinud jamada ja avasid samba kodupangas.
Tuleva passiivsed fondid panid rasvamaod natuke liigutama aga see muutis vähe – põhimõte, et 2. sammas on kohustuslik, jäi samaks. Massiliselt ei hakatud rahasid ümber tõstma ja rasvamaod kandsid minimaalset kahju.
Kui nüüd 2. sammas vabatahtlikuks tehakse siis tekivad õiged turumajanduse reeglid – rasvamaod peavad ise kliente meelitama. Selle õuduse vastu teatud poliitilise kalduvusega inimesed võitlevadki, ennekuulmatu, et rasvamagudelt võetakse aastakümneteks garanteeritud sadade miljardite suurune kasum ????

Liitusin üsna alguses ja juba siis oli valida umbes 10 fondi vahel. Vahetasin 2-3 aasta pärast kuna tootlus mind ei rahuldanud. Jutt sellest, et kõik fondid on sama sitad on jama.
Sadade miljardite suurune kasum on täielik müstika. Ameerikast räägid? Umbes 20 aastaga on fondide kogumaht kasvanud umbes 5 mrd.-ni ja sina räägid sadadest miljarditest kasumitest aastakümnete jooksul. Kui isegi suurusjärgud on nii tume maa siis polegi midagi imestada, et 4 ja 0,4 protsendil vahet ei tee.

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.08 18:32; 07.08 18:36; 07.08 19:03; 07.08 20:41; 07.08 21:42; 26.10 19:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küll on tore ikka lolle lüpsta.

Ja lolle tundub lademetes

Riik ei pane 2.sambasse sentigi.

See raha võetakse 1.sambast.

2.samba keskmine pensionilisa tuleks 50€ kanti mis on selleks hetkeks kui pensioniiga käes viie leivapätsi hind.

Niipalju siis tuleviku kindlustamisest. Kui see raha läheks 1. sambasse oleks kasu rohkem.

2.sammas on kasulik kõigile teistele peale koguja. Sellisel kujul tuleks see kuritegelik moodustis likvideerida. See oleks viimase 20a suurim tegu valitsuste poolt.

100% nõus. Kui õnnestub II sambasse koguda nii palju, et väljamakseid tehakse elu lõpuni, siis pole vbl nii hull vahe…
Aga süsteemiga meelitati omal ajal liituma ka neid väiksepalgalisi, kellel oli pensionieani mõni aasta. Mu kultuuritöötajast ema sai “tänu” II sambale 3 esimest aastat u 40 eurot pensionilisa. Nüüd on see läbi ja ta saab elu lõpuni 4% väiksemat esimese samba pensionit. Riigile korralik kokkuhoid, sest paljude 1950-datel sündinud inimestega on sama. Pankadel oleks pidanud olema kohustus hoiatada, et sellise sissetuleku ja vanuse juures pole mõtet liituda.
Tegemist on riiklikul tasandil petuskeemiga oma pensionäride pügamiseks ja ma ei saa siiani aru, miks sellest nii vähe räägitakse.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tõesti loodan, et seda seadust ei kuulutata välja.

Miks sa tahad elada riigis, kus KEEGI TEINE (näiteks sulle täiesi tundmatu proua president) otsustab SINU rahakasutuse üle?

Mina küll ei taha.

II samba sissetöötamise ajal polnud proua president veel mingi presdient. Miks sa üldse liitusid sellega kui õigeks ei pea?

Või oledki peale 1983 sündinud – siis pead ehk veel veidi elukogemust koguma enne arvamuse kujundamist.

Arvad, et 35 või 37-aastane inimene pole piisavalt elukogenud oma arvamuse jaoks? Või oma vanaduspõlve kindlustamist kujundama?

Mina näiteks pidin sunniviisiliselt selle 2. sambaga liituma, aga arvasin juba 18. aastaselt et sellest sambasse pandud rahast pole pensionieas mingit kasu. Võibolla pätsi leiba saab. See süsteem tundus mulle juba siis lihtsalt täiendav riigimaks, aga selle erinevusega, et suured kasusaajad on kommertspangad.

Raha sealt sambast ma siiski ei kiirusta välja võtma. Praegu mul seda vaja ei lähe ja investeerimisvõimalused on üsna riskantsed. Olen küll senimaani enam-vähem inflatsiooni ületava tootluse saanud, aga suuremat summat nii paigutada ei julgeks. Samas kinnisvarasse investeerimiseks on see summa jälle liialt väike. Palgast lähiaastatel nii palju kõrvale ei pane ka, et investeerimiseks sobiva kinnisvara jõuaks osta. Laene ei ole ja laenu kustutamine selle sambarahaga ei pruugi ka alati parim idee olla.

Nii et kuigi ma selle 2. samba lahti laskmisest midagi isiklikult eriti ei võidaks ega oma elu ei muudaks, pooldan seda seetõttu, et kogus see 2. samba süsteem on ebaõiglane ja diskrimineeriv. Algusest peale.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See 50€ pensionilisa tulevikus on tõesti SUUREKS abiks!

Tulevikus on see kindlasti suurem ja 50 eurot on praegu minu ühe nädala eelarve. Ei leia, et see on väike raha. Sellegipoolest pooldan, et soovijad saaks oma raha välja võtta, kuid tingimusel, et pensionieas riik nende lollust kinni maksma ei hakka.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.08 16:41; 08.08 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

..

Sa oled nagu väike laps…ei, üks inimene ei ole võimeline tänapäeval üksi endale toitu maha panema, korjama, säilitama, puid langetama, jne Üksi, ilma maata ja ressurssideta mitte.

Krt, kaua võib rääkida, et see, et mõni pole millekski võimeline, ei tähenda, et tal ei tohi olla vabadust otsustada. Sinu loogika järgi tuleks inimesed, kelle puhul tekib kahtlus, et nad ei saa laste kasvatamisega hakkama, steriliseerida, kuna neil ei tohi olla vabadust otsustada, kas saada lapsi või mitte.

Sa oled hullem kui väike laps, kes vähemalt midagigi taipab.[/quote]

Ja kas sinu lapsel on vabadus otsustada, mis ta tahab? Kas sa küsisid ta käest, kas ta tahab üldse sündida või sinu perre sündida?

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.08 12:22; 07.08 15:26; 07.08 15:56; 08.08 16:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellistele inimestele ei saagi paraku usaldada ise pensioniks raha kogumist.

Ei saa jah. Sest seepole kasulik “meie” Rootsi pankadele.

Ega ka meie Eesti pankadele.(LHV)

Aga selles ju küsimus ongi, et kui kaugele me vabas riigis selle inimese usaldamisegsa saame minna või mitteminna.

Mulle ühel ilusal päeval tundub, et sa ei sõida nii hästi, kui Tänak, ma võtaks sult juhiloa ikkagi ära.

Sest ma ei usalda sind.

Kööginuga ma samuti sinu kätte ei usalda, mine tea, mida teed sellega või keda lõikuma lähed.

Isegi pesumasinat ma sulle ei usaldaks, sest pole ju kindel, et sa sinna sisse kassi vms elusolendit ei topi.

Ma ei usalda, mõistad? Ja ma otsustan selle ära sinu eest ja sinuga nõu pidamata.

Ma olen Pank ja ma olen President ja sinusugune ei tule kobisema.

Kas jõudis midagi kohale?

Või ikka arvad, et osad inimesed ongi teistest lollimad ja neid ei saa usaldada?

No siin on vahe selline, et enamus inimesi ei tee autodega raskeid avariisid ja enamus inimesi ei lõigu noaga teisi ja kassi ei topi pesumasinasse peaaegu mitte keegi, aga enamusel inimestest ei ole peaaegu mingit raha kogutud, need on faktid, mitte et äkki inimesed siis ei kogugi raha, nad ei kogugi ju. Kui pensioniaeg käes on, siis võib rääkida palju tahes, et elu aeg on makse makstud ja ollakse väärt head pensioni, aga kui tulevikus on üks maksumaksja pensionäri kohta, siis loeb ikkagi see, mida on reaalselt võimalik maksta.

Kes siin kommenteeris, et kui saaks raha kätte, siis saaks äkki korterile sissemakse teha. Kas keegi üritab väita, et 2%, mis brutopalgast maha läheb, on seni takistanud korteri sissemaksu kogumast?

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.08 12:35; 10.08 13:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Või oledki peale 1983 sündinud – siis pead ehk veel veidi elukogemust koguma enne arvamuse kujundamist.

Ei, ma olen ikka enne 1970-t sündinud.

Kas siis ei peagi elukogemust koguma enne arvamuse kujundamist?

……..

Aga ma näen, et käod ei oska selle kohta midagi tarka öelda, kui võõrad su raha üle otsustama kipuvad.

Kes ajab mingi käojaani poes leiva ostmisest ja kes kargab liitumise teemadel ninna.

Aga ilmselt pole keegi selle peale veel tulnud, et asja niipidi võtta.

(See liitumine toimus ju nii ammu, siis polnud ammugi mingit mõistust peas ja tol hetkel ei mõelnud üldse. Lihtsalt liitusin, sest kõik liitusid.)

II sambaga liiitumine algas aastal 2002. Sina oled sündinud kõige hiljem 1969. aastal. Ja sa ütled hämmastava enesekriitilisusega, et 33 aastaselt polnud sul mingit mõistust peas. Hämmastav ausus. Aitäh tõe eest!

Kui sinusuguseid ausalt enese vaimsete võimete suhtes kriitilisi inimesi oleks maailmas rohkem, oleks meil vähem lahmimist, halvustamist ja ärapanemist.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See väide, et riik annab/kingib/lisab 4% on jah üks laialt kuulutatav müüt. Ei anna ju mitte s..gi, vaid liigutab ühest taskust teise. Aga muudkui taotakse kõigile pähe-riik “paneb lisaks” ????

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://m.arileht.delfi.ee/article.php?id=91404219&fbclid=IwAR0zKQPeyt9zRCd66n4WTk9-Xo2dKIDGL8jSZWedR64AQPzGJ9dMWr-v-eM

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma igaks- juhuks mainin ära, et kui tekibki võimalus see II Samba raha kätte saada, siis kätte saab ikkagi 2%, selle, mis ise sisse makstud. See 4%, mis riik lisas, see liigub tagasi ühisesse pensioni katlasse.

Kust sa selle välja lugesid?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.08 17:30; 20.10 16:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi on seda sotsiaalkindlustusameti lehel olevat kalkulaatorit kasutanud ?https://pension.sotsiaalkindlustusamet.ee/kalkulaator

Mina liitusin II sambaga kohe algusaastatel ning olen sündinud 70ndate lõpus. Kalkulaator näitab, et kui ma saaksin pensioni ainult esimesest sambast, siis oleks pension ca 600 eurot kuus. Koos teise sambaga aga 780 eurot kuus.

Kuna pensisumma 600 eurot on niikuinii üliväike, siis ausalt öeldes see 180 eurot kuus on ikka tunduvalt parem.

Ise sukasäärde kogudes mul seda summat ilmselt pensionieaks alles ei oleks.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 72 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Millal seda pensionisamba raha saab välja võtta?