Esileht Koolilaps millal see streik peaks olema?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 65 )

Teema: millal see streik peaks olema?

Postitas:
Kägu

lapsed (2.ja 5.klass) rääkisid täna,et nende õpetajad lähevad kolmeks päevaks streikima. lastel,ma saan aru,on siis vabad päevad.oskab keegi kuupäevi nimetada? teaks lastele tegevust organiseerida. mõtetes toetan streiki.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
kohalik

RE: millal see streik peaks olema?

Haridustöötajate streik on 7.-9.märts.

Please wait...
Postitas:
kohalik

Haridustöötajate streik on 7.-9.märts.

Please wait...
Postitas:
Kägu

aitäh.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kontrolli siiski igaks juhuks koolist üle, kas konkreetse kooli õpetajad streigivad kõik kolm päeva. mitmed koolid nt streigivad vaid 7.-8. ja 9. on siis jälle koolipäev.
(ma lihtsalt hea pärast, noh et sa oma organiseerimisega kogemata põhjuseta puudumist ei organiseeriks lastele 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil pandi täna ekooli, et 7-9. tunde ei toimu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

paljudes koolides on streik üks päev, koolist kindlasti teatatakse teile, mis päeval/päevadel teie õpetajad streigivad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

see on jama. Mul on lasteaialapsed ja võin neid koju jättes, ise kodus neid valvates ka töökoha ohtu seada. Tore kui õpetajad palka juurde saavad, aga mina üksikemana kaotan töö. Mul ei ole kedagi hoida võtta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

meie lasteaias oli täna silt väljas, et 7,8,9.o3 on lasteaed suletud.Ja vanematelt võeti allkirjad ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui täpsemaks minna, siis nt Westholmis 7. märts.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Meil sama: 7.-9. kooli ei ole

Please wait...
Postitas:
Kägu

TPL-is peaks vist 7.-8. märts olema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina lapsevanemana sellist streiki kuidagi toetada ei saa. Paraku ei saa ma enda isiklikele kogemustele tuginedes kinnitada, et kõik pedagoogid väärivad ühtlast palgatõusu ;( Pealegi on kolmeks päevaks koolimaja või lasteaia uste sulgemine täiesti uskumatu hoolimatus laste vastu. Kuhu te need lapsed saadate, mida teeb üksi kodus nt lasteaia laps, 1.klassi õpilane,?! Põhikooli omad longivad kolm päeva Solarises ja Viru keskuses! Kuidas selgitada lastele, et neil on koolikohtustus kui nad niimoodi õpetajate tõttu tänavale jõlkuma saadetakse! Mis saab toitlustamisest, riik on toiduraha eraldanud, kuhu see jääb? Toitlustaja ja köögipersonal ei tohiks kuidagi keelduda lapsi toitlustamast ja koolimajade uksed olgu laste jaoks avatud, raamatukogutöötajad ei ole pedagoogid, miks nemad ei tööta??? Ma olen kohe päris tige, nendelt alamakstud haritud inimestelt eeldaks küll laste suhtes mõistvamat suhtumist!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ega see streik ju tegelikult tulemust ei too. Meie \”isakesed\” sülitavad sellele, raha pole ja kogu lugu, on tüüpvastus (mis siis, et Kreekale on anda ja neile omale kuluhüvitisi jmt).
Omaette teema on, kas ikka on nii väga vaja seda palgatõusu just õpetajatele, samas kui kogu ülejäänud riigiaparaat, kes streikida seaduse järgi ei saa, peab suu puhtaks pühkima. Ei tasu ka unustada, et suure masu alguses (minu mäletamist mööda) õpetajate palka ei kärbitud 8%, nagu ülejäänud riigitöötajatel tehti. Ja nüüd siis vaja veel tõusu? Kõigepealt võiks hoopis need langetatud palgad tagasi tõsta ja siis juba üleüldisest riigiametnike palgatõusust rääkida. Miks need õpetajad just sellised eelistatud peavad olema, piirivalvurid – päästjad teenivad praegu vähem, kui õpetajad, aga töö iseloom ja raskus hoopis teine.
No ja teemasse tagasi minnes tahaks teada, kuhu need lapsed siis 7-9 märts panna?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Streigi mõte ongi ju see, et see nö \”halvaks\”elu. Näit. kui riigikogu töötja või mõni ministeeriumi ametnik streigiks,siis poleks ju midagi, oma lõbust. Näit. kas keegi tundis puudust pr. Palost, kui ta 2 nädalat puhkas??? Siit siis ka olulisuse vahe.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]see on jama. Mul on lasteaialapsed ja võin neid koju jättes, ise kodus neid valvates ka töökoha ohtu seada. Tore kui õpetajad palka juurde saavad, aga mina üksikemana kaotan töö. Mul ei ole kedagi hoida võtta.[/tsitaat]

Vot siis võta jalad selga ja ühine streigiga. Streigi mõte ongi see, et näidata- te ei saa ilma meieta hakkama.

[tsitaat]Mina lapsevanemana sellist streiki kuidagi toetada ei saa. Paraku ei saa ma enda isiklikele kogemustele tuginedes kinnitada, et kõik pedagoogid väärivad ühtlast palgatõusu ;( Pealegi on kolmeks päevaks koolimaja või lasteaia uste sulgemine täiesti uskumatu hoolimatus laste vastu. Kuhu te need lapsed saadate, mida teeb üksi kodus nt lasteaia laps, 1.klassi õpilane,?! Põhikooli omad longivad kolm päeva Solarises ja Viru keskuses! Kuidas selgitada lastele, et neil on koolikohtustus kui nad niimoodi õpetajate tõttu tänavale jõlkuma saadetakse! Mis saab toitlustamisest, riik on toiduraha eraldanud, kuhu see jääb? Toitlustaja ja köögipersonal ei tohiks kuidagi keelduda lapsi toitlustamast ja koolimajade uksed olgu laste jaoks avatud, raamatukogutöötajad ei ole pedagoogid, miks nemad ei tööta??? Ma olen kohe päris tige, nendelt alamakstud haritud inimestelt eeldaks küll laste suhtes mõistvamat suhtumist![/tsitaat]

Sa räägid täiesti iseenda vastu. Esiteks ütled, et sa ei poolda streiki, kuna sul pole lapsi kuskile panna. Sinu suhtumine o n haridustöötajasse nagu orja. Vot miks kurat ei tee, eeldaks ikka seda ja teist. Aga vot ei saa! Kui tahad, et sinu töökoht säiliks ja et lastel oleks lasteaiakasvatajaid, siis ühine streigiga ja tõsta häält. Streiki ei saa kahjuks teha nii, et keegi ei kannata. Sellisel juhul on see nagu vastutuult kusemine. Selleks, et keegi streikijate häält kuulda võtaks, tulebki töö seisata täielikult ja üksmeelselt.

PS, ise ma haridustöötaja ei ole. Ma arvan, et see streik läheb jälle perse, kuna olen juba kuulnud siit- sealt, et asjas ei ole üksmeelt. St et streikijad ei tööta koos nagu üks mees. Igaüks ajab oma joru.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mina lapsevanemana sellist streiki kuidagi toetada ei saa. Paraku ei saa ma enda isiklikele kogemustele tuginedes kinnitada, et kõik pedagoogid väärivad ühtlast palgatõusu ;( Pealegi on kolmeks päevaks koolimaja või lasteaia uste sulgemine täiesti uskumatu hoolimatus laste vastu. Kuhu te need lapsed saadate, mida teeb üksi kodus nt lasteaia laps, 1.klassi õpilane,?! Põhikooli omad longivad kolm päeva Solarises ja Viru keskuses! Kuidas selgitada lastele, et neil on koolikohtustus kui nad niimoodi õpetajate tõttu tänavale jõlkuma saadetakse! Mis saab toitlustamisest, riik on toiduraha eraldanud, kuhu see jääb? Toitlustaja ja köögipersonal ei tohiks kuidagi keelduda lapsi toitlustamast ja koolimajade uksed olgu laste jaoks avatud, raamatukogutöötajad ei ole pedagoogid, miks nemad ei tööta??? Ma olen kohe päris tige, nendelt alamakstud haritud inimestelt eeldaks küll laste suhtes mõistvamat suhtumist![/tsitaat]

Eks inimesed on erinevad, mina just lapsevanemana saan streiki toetada, minu laste heaolust on jutt!
Mis teha, kui ülemakstud harimatud inimesed (eeldatavasti sa seda oled, kui nii julgelt end kasvatajetle vastandad) pole kunagi mõelnud sellel, kuhu omaenda lapsi paariks päevaks saaks organiseerida kui on väga vaja. Jube on lugeda, et inimesel pole varuplaani oma laste jaoks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ma arvan, et see streik läheb jälle perse, kuna olen juba kuulnud siit- sealt, et asjas ei ole üksmeelt. St et streikijad ei tööta koos nagu üks mees. Igaüks ajab oma joru.[/tsitaat]

vot, siit saavadki enamus meie probleeme alguse. ma ei tea, kas see on mingi eestlaste spetsiifiline viga või on ikka enamvähem igal pool sama.
tekk on väike. aga selle asemel et omavahel tihedamalt kokku hoida või tekki suuremaks kududa, kisub igaüks oma nurka enda poole. mingit konstruktiivset lähenemist kuskilt ei paista.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks inimesed on erinevad, mina just lapsevanemana saan streiki toetada, minu laste heaolust on jutt!
Mis teha, kui ülemakstud harimatud inimesed (eeldatavasti sa seda oled, kui nii julgelt end kasvatajetle vastandad) pole kunagi mõelnud sellel, kuhu omaenda lapsi paariks päevaks saaks organiseerida kui on väga vaja. Jube on lugeda, et inimesel pole varuplaani oma laste jaoks.[/tsitaat]
Mis mõttes on jube lugeda, et inimestel pole varuplaani? Mu lapsed on hoitud ja hoolitsetud. Kui jäävad haigeks, võtab keegi haiguslehe.Koolivaheaegadel on vanavanemate juures või laagritel, peale kooli käivad huviringides. Puhkuse ajal reisime koos jne . Teatud õpetajatepoolne suhtumine on minu hoiakute aluseks :(. Kuidas see streik minu laste heaolu mõjutab??? Lasteaedades ja koolides töötavad edasi need, kelle koht seal ei ole ja saavad meie kõigi ühisest rahakotist kõrgemini tasustatud. Tallinnas on mõnes koolis õpetajate palgad samaväärsed insenertehnilistes valdkondades töötavate spetsialistidega. Nad ei ole alamakstud, erinevalt nt meditsiini -, pääste -, kultuuri – või sotsiaalvaldkonna töötajatest. Mina isiklikult kuulun ühte eelpoolloetletud valdkonda ja olen seisukohal ,et streik ei tähenda vabu päevi vaid viibimist töökohal, tööd mitte tehes. Mitte, et võetakse kolm vaba päeva! Koolimajade uksed olgu avatud, seda peaks nõudma koolidelt kohalik omavalitsus, lapsed olgu toitlustatud. Sööklatöötajad ka streigivad???

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie kandis ei ole uksed suletud. Kooli tulnud laste eest vastutab direktor ja organiseerib (ilmselt koos teiste mittepedagoogidest töötajatega) neile tegevusi. Pole siin kandis kuulnud ühestki haridusasutusest, mis lapsed tänavale jätaks. Toitlustamise kohta ei oska midagi öelda, aga kindlasti on kokad tööl.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis mõttes on jube lugeda, et inimestel pole varuplaani? Mu lapsed on hoitud ja hoolitsetud. Kui jäävad haigeks, võtab keegi haiguslehe.Koolivaheaegadel on vanavanemate juures või laagritel, peale kooli käivad huviringides. Puhkuse ajal reisime koos jne . Teatud õpetajatepoolne suhtumine on minu hoiakute aluseks :(. Kuidas see streik minu laste heaolu mõjutab??? Lasteaedades ja koolides töötavad edasi need, kelle koht seal ei ole ja saavad meie kõigi ühisest rahakotist kõrgemini tasustatud. Tallinnas on mõnes koolis õpetajate palgad samaväärsed insenertehnilistes valdkondades töötavate spetsialistidega. Nad ei ole alamakstud, erinevalt nt meditsiini -, pääste -, kultuuri – või sotsiaalvaldkonna töötajatest. Mina isiklikult kuulun ühte eelpoolloetletud valdkonda ja olen seisukohal ,et streik ei tähenda vabu päevi vaid viibimist töökohal, tööd mitte tehes. Mitte, et võetakse kolm vaba päeva! Koolimajade uksed olgu avatud, seda peaks nõudma koolidelt kohalik omavalitsus, lapsed olgu toitlustatud. Sööklatöötajad ka streigivad???[/tsitaat]
Rahu, koolimaja uksed ongi avatud, süüa saavad lapsed ka kui hommikul kohale tulevad. Ülejäänud päevast lapsed konutavad kusagil ruumis ja ootavad, millal saavad minema. Keegi nendega ei tegele; seda muidugi peab juhtkond tagama, et keegi lastest ennast ja teisi ei vigastataks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

et siis lapsed lähevad kooli-lasteaeda, kus kasvatajad on kohal, aga nende eest ei hoolitse? Mis oleks selle mõte? Küsimus pole ainult palgas, vaid selles, et kasvatajad teevad ebaproportsionaalselt palju tööd sellise palga eest. Sina seda muidugi ei mõista, sest sinu lapsed on ju hoitud ja hoolitsetud … teiste poolt. Ära ole kuri, võta ka kolm vaba päeva ja ole OMA lastega koos, see polegi nii hirmus.
Oletagem, et ühel päeval vahetavad kõik lasteaiakasvatajad ametit või lähevad pensionile. Kes siis hädas on – nemad või sina, kelle lapsed pidevalt teiste inimeste hoole all viibivad (ringid, laagrid, vanavanemad)? Kas lasteaiad on selleks, et lapsi hoida või lapsed selleks, et saaks lasteaedu üleval pidada?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Uskumatu… arusaadav, et kõike on võimalik oma suva järgi tõlgendada. Ringid, laagrid, vanavanead on ikka lapse huvides, mitte selleks, et neid enda kaelast ära saada! Ma kasvatan oma lapsi tõepoolest ise, käin tööl, et võimaldada neile eluks vajalik. Kolme vaba päeva võtmine ei ole nüüd küll mingi muuseas tegemine! Arusaamatu, kas siin liiguvad vaid kodused emad või need, kelle ametikoht on nii ebaoluline, et sealt võib suvalt 3 vaba päeva võtta? Hoitud ja hoolitsetud olemise all pidasingi silmas seda, et pere poolt hoitud ja hoolitsetud. Koolilapse eest koolis küll keegi ekstra ei hoolitse, ise peab toime tulema. Koolis pakutakse haridust, mille eest me kõik maksumaksjatena maksame. See on avalik teenus ja mul on täielik õigus oma pahameelt väljendada kui lapsed peavad lihtsalt kuskil nurgas konutama. Pidevalt korrutatakse, et meil on koolikohustus. õppetöö ajast reisile minek on koletu kuritegu… kuidagi variserlik on see suhtumine?!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie koolis hoolitsevad nende laste eest, kes kooli tulevad, direktor, õppealajuhataja jm nö mitte-pedagoogid. Toit tellitakse toitlustajalt, paluti teada anda ette, kui palju lapsi tulemas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie koolis hoolitsevad nende laste eest, kes kooli tulevad, direktor, õppealajuhataja jm nö mitte-pedagoogid. Toit tellitakse toitlustajalt, paluti teada anda ette, kui palju lapsi tulemas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina toetaksin ka streiki siis, kui näen, et tõesti õpetajad, kes palgatõusu nimel sellise sammu astuvad, viibivad kohusetruult oma ametipostil, aga ei tee tööd vaid streigivad. Arvan, et paljud võtavad streiki kui vabasid päevi ja siia ma oma lugupidamist ja poolehoidu ei saa anda. Hetkel vaid oletan, aga kahtlustan, et mul on õigus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Õpetajad on kohal aga tunde ei anna=tööd ei tee ja selle 3p eest palka ei saa (mõnes koolis komp. ametiühing selle oma liikmetele).

Lapsed võetakse vastu, kui tulevad. Kohal on ja laste jaoks nii mittepedagoogiline kollektiiv (medõde, raamatukoguhoidja, huvijuht jne tegelevad lastega) ja juhtkond (tegeleb lastega), köök töötab ja süüa saab.

Lasteaed meil ei streigi kuid deklareerib avalikult ja ametlikult, et toetab haridustöötajate streiki. Miks? Sest meid rahastab OV ja nad on nagunii teinud kõik endast oleneva nii maja remondiks, vahendite muretsemiseks jne jne kui ka võimaliku palga maksmiseks (paraku riigilt abi, et ametinimetuse muutumisel kasvatajast õpetajaks oleks ka rahaline kate kas või puhkusegi pikendamisel, palgast rääkimata…seda pole)
Meil saavad ka 25- 30a staaziga õpetajad lasteaias nooremõpetaja palka (-15%, kui pole kõrgharidust).

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]et siis lapsed lähevad kooli-lasteaeda, kus kasvatajad on kohal, aga nende eest ei hoolitse? Mis oleks selle mõte? Küsimus pole ainult palgas, vaid selles, et kasvatajad teevad ebaproportsionaalselt palju tööd sellise palga eest. Sina seda muidugi ei mõista, sest sinu lapsed on ju hoitud ja hoolitsetud … teiste poolt. Ära ole kuri, võta ka kolm vaba päeva ja ole OMA lastega koos, see polegi nii hirmus.
Oletagem, et ühel päeval vahetavad kõik lasteaiakasvatajad ametit või lähevad pensionile. Kes siis hädas on – nemad või sina, kelle lapsed pidevalt teiste inimeste hoole all viibivad (ringid, laagrid, vanavanemad)? Kas lasteaiad on selleks, et lapsi hoida või lapsed selleks, et saaks lasteaedu üleval pidada?
[/tsitaat]

Küsimusi tekitab kasvatajate väidetav suur töökoormus? Meie lastaeaias oli nii – hommikune kasvataja tuleb 7.30 ja lahkub siis, kui lapsed magama pannakse, kell 13.00 umbes, õhtune siis 13.00 alustab ja kell 17.00 umbes lõpetab. Tööaeg seega 5 tundi? Kuigi lasteaed lahti 7.00-19.00, ega siis kasvatajad kõik kell 7 hommikul tule ja vastavalt 19.00 lähe. Tegelikkus on see, et varahommikul ja õhtupoolikul passib lapsi üks või kaks kasvatajat terve aia peale ja lapsed kõik ühte tuppa kokku pandud. On harjutud, et ega keegi kell 7 ikka ei too ja lõpuni ei hoia ju ka. Paraku on inimesi, kes töötavad kella kuueni ja ei jõua kuidagi enne 18.30-18.45 lapsele järgi. Oh neid hävitavaid pilke siis, laps ja kasvataja juba ammu riides, maja pime jne, kuigi tööpäeva lõpuni ju veel pool tundi aega? Kui tööpäev kestab 5 tundi, siis oleks ju patt palga üle nuriseda, kui saab täispalga eest iga päev 2-3 tundi vähem tööd teha. Mis ülekoormusest me räägime? Kõik pühad-nädalavahetused vabad ja suvel 2 kuud puhkust, prii söök – privileege ju küll ja rohkem. Kindlasti ei ole nii igas lasteaias, aga minu isiklikud kogemused seda tõsiasja paraku näitavad. Inimesed teistel töökohtadel ei saa suvalisel ajal tulla-minna, kujutage ette, kui lähete arsti juurde, kelle vastuvõtt näiteks kella 18.00-ni, aga kell 15.00 on uks kinni, või kauplusesse? Ja kolme vaba päeva ei saa ka kuidagi võtta, kui, siis palgata, aga kuna palk niigi väike, siis ei mängi kuidagi välja.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

viimane kägu- oled sa nende õpetajate lepinguid näinud? tõenäoliselt pole neil töökoormuseks sugugi täiskoormus vaid mingi 0,75-0,9, sellest ka lühemad tööpäevad ja otse loomulikult sõltub siis ka palk sellest

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]see on jama. Mul on lasteaialapsed ja võin neid koju jättes, ise kodus neid valvates ka töökoha ohtu seada. Tore kui õpetajad palka juurde saavad, aga mina üksikemana kaotan töö. Mul ei ole kedagi hoida võtta.[/tsitaat]

Aga siis võtadki lapsed tööle kaasa. Tööandja on eeldatavasti streigist kuulnud?

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 65 )

Esileht Koolilaps millal see streik peaks olema?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.