Esileht Koolilaps millal see streik peaks olema?

Näitan 5 postitust - vahemik 61 kuni 65 (kokku 65 )

Teema: millal see streik peaks olema?

Postitas:
Kägu

RE: millal see streik peaks olema?

Paraku pean viimase kommenteerijaga nõustuma. Paljud õpetajad ei ole suutnud muutunud oludega kohaneda. Maailm meie ümber ja ka lapsed on muutunud, neilt ei saa nõuda enam sellist pimesi õpetaja kummardamist ja suu ammuli kuulamist. Infokanalid ona lastele varajasest lapsepõlvest kättesaadavad, st, et ka õpetja peab end pidevalt täiendam, olemaks laste silmis usaldusväärne. Meie koolisüsteemi häda on kuiv faktipõhisus, õppekava ei võimalda arutelu ja loovust. Seda aga lapsed vajavad ja soovivad. Nii ongi mõlemad pooled rahulolematud, sellest konfliktid. Õpetajad süüdistavad lapsevanemaid, et ise te ei oska oma lapsi kasvatada ning mida te meilt selle väikese palga eest tahate?! Puhkate välismaal, sõidate uhkete autodega… aga mina… Haritud inimene ei hakka võrdlema meie õpetajate töötasu riikidega, kus see on advokaadi jt selliste ametite järel… meie riigil ei ole selliseid võimalusi. Vaadake parem enda ümber, palju on lapsi, kes ei saa tulla kaasa teatrisse, ekskursioonile, kelle püksitagumik on viledaks kulunud või koolilõuna ainus soe toidukord. Kas hakkame võrdlema meie lapsetoetusi teiste riikidega? Või nende laste vanemate palkasid õpetajate palgaga… Uskuge, paljud neist vanematest on samuti kõrgkoolid lõpetanud nagu õpetajadki ja teevad päevast päeva tööd, saamata väärilist tasu või suvel mitmeks kuuks puhkusele. Isegi ületunde teevad need vanemad, kukuvad õhtul väsimusest voddisse, kuulates läbi une lapse kurtmist, kuidas õpetaja kedagi jälle koolis alandas… Ei ole neil vanematel võimalik kellelegi öelda, et minu tööaeg lõpeb siit ja peale seda ma teie lastest enam midagi kuulda ei taha! Aga sellise suhtumisega õpetajaid tuleb üha juurde ja sellistele ei ole küll mingit palgatõusu vaja. Erasektoris jäädakse sellise suhtumisega tööst lihtsalt ilma!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Lihtsalt poistega

Viimane Kägu, mitut õpetajat sa isiklikult tunned?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Paraku pean viimase kommenteerijaga nõustuma. Paljud õpetajad ei ole suutnud muutunud oludega kohaneda. Maailm meie ümber ja ka lapsed on muutunud, neilt ei saa nõuda enam sellist pimesi õpetaja kummardamist ja suu ammuli kuulamist. Infokanalid ona lastele varajasest lapsepõlvest kättesaadavad, st, et ka õpetja peab end pidevalt täiendam, olemaks laste silmis usaldusväärne. Meie koolisüsteemi häda on kuiv faktipõhisus, õppekava ei võimalda arutelu ja loovust. Seda aga lapsed vajavad ja soovivad. Nii ongi mõlemad pooled rahulolematud, sellest konfliktid. Õpetajad süüdistavad lapsevanemaid, et ise te ei oska oma lapsi kasvatada ning mida te meilt selle väikese palga eest tahate?! Puhkate välismaal, sõidate uhkete autodega… aga mina… Haritud inimene ei hakka võrdlema meie õpetajate töötasu riikidega, kus see on advokaadi jt selliste ametite järel… meie riigil ei ole selliseid võimalusi. Vaadake parem enda ümber, palju on lapsi, kes ei saa tulla kaasa teatrisse, ekskursioonile, kelle püksitagumik on viledaks kulunud või koolilõuna ainus soe toidukord. Kas hakkame võrdlema meie lapsetoetusi teiste riikidega? Või nende laste vanemate palkasid õpetajate palgaga… Uskuge, paljud neist vanematest on samuti kõrgkoolid lõpetanud nagu õpetajadki ja teevad päevast päeva tööd, saamata väärilist tasu või suvel mitmeks kuuks puhkusele. Isegi ületunde teevad need vanemad, kukuvad õhtul väsimusest voddisse, kuulates läbi une lapse kurtmist, kuidas õpetaja kedagi jälle koolis alandas… Ei ole neil vanematel võimalik kellelegi öelda, et minu tööaeg lõpeb siit ja peale seda ma teie lastest enam midagi kuulda ei taha! Aga sellise suhtumisega õpetajaid tuleb üha juurde ja sellistele ei ole küll mingit palgatõusu vaja. Erasektoris jäädakse sellise suhtumisega tööst lihtsalt ilma![/tsitaat]

Jah, meie koolisüsteem on küllaltki piirides kinni ja faktipõhine, kuid mina näen selles ainult positiivset. Ning nii palju kui mina olen koolides käinud, on arukas ja diskussioonivõimeline laps olnud alati õpetajatele rõõmuks. Kuid rõhk peaks siinkohal olema sõnal \”arukas\”. Tänapäeval selliseid lapsi eriti ei kohta. Enamasti on need, kes õpetajat \”pimesi ja suu ammuli\” ei kuula rumalad nagu lauajalad, segavad kaasõppurite tööd, ei austa oma õpetajat ja hauguvad vastu.
Nii et ikkagi saab kõik alguse kodust. Kui kodus vanemad suhtuvad õpetajasse kui mingisse alamakstud madala astme spetsialisti, siis sama suhtumine tuleb läbi lapse ka kooli.
Mulle meeldib, kui koolis on karm kord. See kasvatab lapses distsipliini. Kool ei peagi olema mingi lollimängimise koht. Kui su lapsele koolis ei meeldi, siis õpeta teda kodus, pole probleemi. Ning kui sa seda ei suuda, siis vähemalt austa natukenegi neid, kes sinu lapsega töötavad ning hari oma last, et tundide ajal ei lõhverdata pinginaabriga ning et mõnikord on targem oma suumulk kinni hoida, et targem välja paista.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Paraku pean viimase kommenteerijaga nõustuma. Paljud õpetajad ei ole suutnud muutunud oludega kohaneda. Maailm meie ümber ja ka lapsed on muutunud, neilt ei saa nõuda enam sellist pimesi õpetaja kummardamist ja suu ammuli kuulamist. Infokanalid ona lastele varajasest lapsepõlvest kättesaadavad, st, et ka õpetja peab end pidevalt täiendam, olemaks laste silmis usaldusväärne. Meie koolisüsteemi häda on kuiv faktipõhisus, õppekava ei võimalda arutelu ja loovust. Seda aga lapsed vajavad ja soovivad. Nii ongi mõlemad pooled rahulolematud, sellest konfliktid. Õpetajad süüdistavad lapsevanemaid, et ise te ei oska oma lapsi kasvatada ning mida te meilt selle väikese palga eest tahate?! Puhkate välismaal, sõidate uhkete autodega… aga mina… Haritud inimene ei hakka võrdlema meie õpetajate töötasu riikidega, kus see on advokaadi jt selliste ametite järel… meie riigil ei ole selliseid võimalusi. Vaadake parem enda ümber, palju on lapsi, kes ei saa tulla kaasa teatrisse, ekskursioonile, kelle püksitagumik on viledaks kulunud või koolilõuna ainus soe toidukord. Kas hakkame võrdlema meie lapsetoetusi teiste riikidega? Või nende laste vanemate palkasid õpetajate palgaga… Uskuge, paljud neist vanematest on samuti kõrgkoolid lõpetanud nagu õpetajadki ja teevad päevast päeva tööd, saamata väärilist tasu või suvel mitmeks kuuks puhkusele. Isegi ületunde teevad need vanemad, kukuvad õhtul väsimusest voddisse, kuulates läbi une lapse kurtmist, kuidas õpetaja kedagi jälle koolis alandas… Ei ole neil vanematel võimalik kellelegi öelda, et minu tööaeg lõpeb siit ja peale seda ma teie lastest enam midagi kuulda ei taha! Aga sellise suhtumisega õpetajaid tuleb üha juurde ja sellistele ei ole küll mingit palgatõusu vaja. Erasektoris jäädakse sellise suhtumisega tööst lihtsalt ilma![/tsitaat]

Tule tagasi tänasesse päeva, mitte ära ela oma kooliajas. Sülearvuti on paljude ôpetajate töövahend. Ôpetajad täiendavad ennast pidevalt nädalavahetuseti, oma vabast ajast. Lisaks reaalsele tunnisviibimisele toimub tundide ettevalmistamine, materjalide kokkupanemine, tööde parandamised, järelaitamised, eksamite eelsed konsultatsioonid, ainekomisjonid, koosolekud.
Koolis arutatakse kolleegide vahel ôpilastest, kel mingeid probleeme vôi raskusi ja vôimalustest kuidas neid aidata. Laps, kelle käitumine on järsku muutunud jääb ôpetajale silma, sest neil on aastate jooksul kogemusi sadade lastega. Justkui hea arst, kes sümptomite avaldudes teab ôiget diagnoosi panna. Kool hoiab tegelikult silma peal lastel ja sekkub kui asi kahtlane. Hea ôpetaja sekkub.

Selleks, et neid häid ôpetajaid jääks veelgi rohkem kooli on vaja neid toetada. Lapsevanemana on sul vôimalik:
– vôtta 3 vaba päeva,
– Vôtta välja kasutamata puhkusepäevi,
– paluda lähedaste pereliikmete,vanavanemate abi,
– teha kokkuleppeid klassikaaslaste vanematega
– vôtta lapsed tööle kaasa

Ma ei ole ôpetaja, aga mu lastel on head ôpetajad. Mina toetan neid. Streigi kuupäevad on ette teada, lihtsalt on vaja veidi planeerida.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Näitan 5 postitust - vahemik 61 kuni 65 (kokku 65 )

Esileht Koolilaps millal see streik peaks olema?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.