Esileht Kodunurk Millal taimed õue, kasvuhoonesse?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Millal taimed õue, kasvuhoonesse?

Postitas:
Kägu

Viimase nädalaga on kõik mehiselt kasvu visanud – tomatid, kabatškid, lilletaimed. Kas viite juba kasvuhoonesse katteloori alla või hoiate veel toas – lubatakse mingit soojalainet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb sellest, milline kasvuhoone sul on, ja natuke sellest ka, kas sinu elukohas on pigem külmem või soojem kliima (Eesti lõikes on vahed sees küll). Muidugi hiliseid öökülmi võib tulla igal pool veel juuni algul. Ja mis liiki lilled need sul on.

Muidu ma paneks küll juba kasvuhoonesse, kui mul toas suured taimed oleks, aga ei istutaks veel maha, et saaks evakueerida, kui väga suurt öökülma lubatakse. Ma ise kavatsen tänavu osta mõne tomatitaime ja seda veel tegema ei kiirusta, mu kasvuhoone ei hoia nii hästi sooja. Kabatšokke ei ole ka veel külvanud, sest need lähevad mul avamaale. Aga võiks vist nüüd külvata kah.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eesti on väike, aga siiski piisavalt suur, et istumisaeg või varieeruda kahe nädala võrra. Kasvuhoones hakkavad mul varsti maasikad õitsema, nt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul seni kõik toas. Olen liiga laisk, et taimedega edasi-tagasi joosta või kattelooridega jaurata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millal Tallinnas rõdule lilled (ostan ehituspoest taimed) võiks istutada? Kui mõnel päeval üle 10 kraadi ongi, siis pea alati on suur külm tuul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eesti on tõesti suurem kui arvata võiks. Ma olen juba Lõuna-Eestis 2 korda muru pidanud niitma, samas ema Põhja-Eestis ootab, et natukenegi rohelisemaks hakkaks minema.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millal Tallinnas rõdule lilled (ostan ehituspoest taimed) võiks istutada? Kui mõnel päeval üle 10 kraadi ongi, siis pea alati on suur külm tuul.

Oleneb täiesti sellest, mis lilli sa sinna tahad. Muidugi kui rõdu on väga tuulele avatud, siis näiteks väga õrnade õitega ripplilli sinna üldse ei soovitaks. Aga võõrasemad oleks näiteks võinud juba ammu panna. Tegelikult vaata, mis linnahaljastuses juba istutatud on – neil ongi parasjagu õige aeg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

võõrasemad oleks näiteks võinud juba ammu panna.

Ei taha enam võõrasemasid, kuigi on ilusad, siis nende lõhn ei ole eriti meeldiv.

Õitsevadki mul nüüd välililled toas, uus reaalsus. Kahju neid välja 6 kraadise tormi kätte lõdisema viia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õitsevadki mul nüüd välililled toas, uus reaalsus. Kahju neid välja 6 kraadise tormi kätte lõdisema viia.

No aga kirjuta ka, mis lilled need sul on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen lillevõhik. Kas petuunia, puispetuunia, lobeelia, raudürt võivad õues olla praegu? Pelargoonid, roosbegooniad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen lillevõhik. Kas petuunia, puispetuunia, lobeelia, raudürt võivad õues olla praegu? Pelargoonid, roosbegooniad?

Mina mitmed nendest eile istutasin II korruse rõdule, nii hull torm oli, et muld tahtis käest ära lennata. Vaatasin ilmateadet, et paremat ka tulemas ei ole ja lillhernes hakkas juba kardinat mööda üle ronima. Täna on kõik elus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen lillevõhik. Kas petuunia, puispetuunia, lobeelia, raudürt võivad õues olla praegu? Pelargoonid, roosbegooniad?

Oleneb, kus sa elad ja kas istutad päris maha või kuskile kõrgemale. Lobeelia ja raudürt välja arvatud, kardavad need kõik väikseidki miinuskraade, nii et päris maha veel ei istutaks. Või siis nii, et oleks võimalik hiliste öökülmade puhul katta. Muidu päeval on ilmad nende jaoks juba piisavalt soojad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ÖÖkülmi võib ka juunis tulla. Sel aastal on pigem teemaks pidev jahedus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Kodunurk Millal taimed õue, kasvuhoonesse?