Esileht Beebi ja mitmikud Millal Te hakkasite toitma mõlemast rinnast?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Millal Te hakkasite toitma mõlemast rinnast?

Postitas:

Selline küsimus ongi, et laps saab varsti 2-kuuseks, siiamaani sai kõhu täis ühest rinnast per kord. Nüüd tundub et jääb väheks või siis piima mul on vähem kui enne.Annan ühe toidukorral mõlemad rinda. Millal Teil laps hakkas sööma mõlemast rinnast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei ole vaja mingil kindlal ajal üle minna mõlemast rinnast toitmisele. mis minu lastesse puutub, siis esimene sai rinda 1a2k, teine on 7k ja siiani valdavalt ainul rp-l ja mingit mõlemast rinnast toitmist pole kummagagi olnud (v.a üksikud erandjuhud). las laps aga imeb ja tekitab endale piima juurde. sul mitte ei jää piima vähemaks, vaid laps kasvab ja piimavajadus suureneb ja just tema saab seda ise juurde tekitada – sinu asi on normaalselt süüa, juua ja puhata, emapiimatarkust lugeda ja end mitte mingitest alusetutest müütidest kallutada lasta

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen andnud ainult ühte rinda ühel söögikorral.Pole kunagi mõlemat andnud,3 rinnalast on mul olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tundub, et on vähe piima või et laps ei saa kõhtu ühest rinnast täis, siis võib põhjus olla lihtsalt selles, et on nn piima tellimise periood. Laps ju kasvab, nii et las ta saab tihedamini rinda. Kui ühel söögikorral mõlemast rinnast toita, siis on oht, et saab mõlemast ainult lahjat eelpiima.

Mul oli hoopis vastupidin olukord, et alguses piim tekkis rinda hästi aeglaselt (3 nädalat jändsin iga söögikord kaalumisega ja andsin süstlast rpa-d juurde). Laps oli väikse sünnikaaluga ega jaksanud ka eriti rinda imeda, nii et söötsin nii, et alguses ühel rinnal u 15-20 min, siis teisel, et mõlemat rinda stimuleerida ja et piim ikka tekiks. Kui ta oli u 3-kuune, siis hakkas söögikorral saama ainult ühte rinda ja nii on see siiamaani (laps 8,5-kuune).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei teadnudki, et mõlemast ei või ühel söögikorral anda 🙁 Ma päris tihti annan. Laps 3-nädalane.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Tere!

Ehkki traditsiooniliselt soovitatakse toita ühel toidukorral ühest, teisel toidukorral teisest rinnast, ei ole imetamise edukuse seisukohalt määrav, kas laps sööb ühest rinnast või kahest. On õige, et tõenäolisemalt jõuab laps järelpiimani, kui ta on ühel rinnal pikemalt. Kuid alati ei ole laps ühe rinnaga rahul. Siis tuleb anda täiesti julgelt teist rinda ning järgmisel korral alustada sellest rinnast, millest laps sõi viimati. Kui on raskem periood suhtluses lapsega, näiteks muutuvad õhtud raskeks, tuleb last ühelt rinnalt teisele panna korduvalt, kasvõi õhtu läbi.
On lapsi, kes söövad alati ühest rinnast, on lapsi, kes söövad alati kahest. On lapsi, kes mingil perioodil söövad kahest rinnast ning pärast pöörduvad tagasi ühe rinna juurde (või suunab ema). Kõik need on täiesti OK variandid.
Kui laps saab rinda vastavalt oma vajadusele (vaba graafikuga) ning teda toidetakse alati, kui ta soovi avaldab, ei ole tegelikult ohtu, et laps saab vaid eelpiima. Ta saab igasugust piima, sest kui kõht jääb tühjemaks, on ka söögivahe väiksem.
Mõnusat imetamist!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Aeg ajalt sööb ka päeval mõlemast rinnast. Õhtuti, aga alati mõlemast ja nii juba paar nädalat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Beebi ja mitmikud Millal Te hakkasite toitma mõlemast rinnast?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.