Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Millal teatate tööandjale…

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Millal teatate tööandjale…

Postitas:

Lisaks veel küsimus, et kui dekreeti minnakse umbes 2 kuud enne oletatavat sünnitähtaega, siis mõned emmed otsustavad siiski kuu kauem tööl käia. Kas sellest on mingi majanduslik kasu? Kas samal ajal saab ka siis dekreediraha, kui töötad ja saad palga?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 21:12; 19.01 22:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rasedus-sünnituspuhkusele(dekreeti) on võimalik jääda kõige varem 70 päeva enne sünnituse tähtaega ja kõige hiljem 30 p enne tähtaega. Ise valid, kas 70, 69, 68…31 või 30p enne tähtaega.
Kõigil juhtudel saad sünnitushüvitist(dekreediraha) 140 p eest.

St ei, need kes lähevad hiljem vormistavadki dekreedi hiljem, mitte ei tööta edasi dekreedis olles (dekreedi aja eest töötasu saada ei tohi, tegu ju töövõimetusega).

Kui tervis ok siis rahaliselt kasulikum on minna alles 30p enne tähtaega, sest
*nii saad kauem palka
*nii teenid välja rohkem puhkust (töötamise ja töövõimetusperioodi st ka dekreedi eest koguneb puhkust, lapsehoolduspuhkuse eest mitte)
*nii on laps VH lõppedes kõige vanem:
minnes juba 70p enne jääb pärast sünnitust u 70p dekreeti ja 435p VH, laps VH lõppedes 1a4k
aga
jäädes alles 30p enne jääb 110p +435p, laps 1a6k

küsi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud vastamast. Väga kasulik info… ma ise pole veel pikemalt süvenenud, kuna selleni veel palju aega :), aga lühiülevaateks täiesti ammendav.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 21:12; 19.01 22:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga tööandjale plaanisin teatada kui 12n täis on. Ei saanud temaga kuidagi jutule (tal kiire või mul kiire pidevalt) ja asi venis. Lõpuks rääkisin 15n.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööandjana tahaksin oma töötaja rasedusest võimalikult varakult teada – siis saab vajadusel tema tööd ümber korraldada ja jõuab dekreetimineku ajaks uue inimese leida.

Ise rasedana aga üritan rasedust varjata LVU tulemuse selgumiseni … on jah natuke kaksikmoraal, aga hetkel olen sedasi otsustanud.

Kui kõik lapseootusega läheb hästi, siis koju jään 30 päeva enne tähtaega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna minu tööandja on ka minu sõbranna, siis polnudki võimalik oma rõõmu varjata 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ütlen ka siis kui välja hakkab paistma. Loodan, et enne LVU vastuse saamist ei hakka. Dekreeti plaanin minna 30p enne tähtaega – 1 kuu palk on ikkagi suurem kui 1 kuu dekreediraha 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mitte enne öelda kui 12 nädalat, ehk see ohtik aeg möödas. Pärast, kui juhtub, et ära kukub, siis hakka veel selgitama ja neid kaastunde avaldusi kuulama. Pole vaja enne teatada. Kui 12n täis on ülemusel küll aega, et tööd ümber planeerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ütlesin kohe, kui ise teada sain. Siis olid töökaaslased mõistvamad, kui iivelduse tõttu tusane, vaikne olin ja tahtsin privaatsust.
Selle ohtliku aja teemasse suhtun nii, et ei plaaninud oodata selle mõõdumiseni. Kui midagi peakski juhtuma, siis on töökaaslased samuti mõistvamad ja lähedased saavad ju toeks olla. Aga mõistan ka neid, kes tahavad teatamisega oodata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina rääkisin ka suht varakult, sest lihtsalt nii paha oli olla kogu aeg, iiveldasin ja oksendasin. Pidin ju kuidagi välja vabandama, miks hiljaks tööle jään jne, enne seda jõudsin alati ilusti õigeks ajaks. Lihtsalt ei saanud vetsupoti äärest minema:) Ja samamoodi hoidsin omaette,kuna nii paha oli,et polnud jaksu suhelda lihtsalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahtis ka peale 12 nädalat öelda aga ülemus sai aru juba 9 nädalal, kuigi ma ei käitunud imelikult ega jooksnud wc vahet. Ja siis pididn juba ära rääkima 🙂 õnneks kõik ok 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütlesin 15. nädalal. Esialgu ainult juhatajale, et ta saaks uue töötaja leidmisele mõtlema hakata, kuna teadsin, et lihtne ei saa see olema. Niikuinii otsiti juba lisaks sama ala inimest, aga soovijaist ei olnud seni kedagi asjalikku võtta olnud, nüüd aga tuli ühe asemel kahte inimest otsima hakata.

Töökaaslastele ütlesin 17. nädalal. Venitasin asjaga, kuna seljataga oli katkenud rasedus ja ei julgenud väga kellelegi rääkida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Millal teatate tööandjale…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.