Esileht Ilu ja tervis Millal tegelikult Corona jõudis?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Millal tegelikult Corona jõudis?

Postitas:

Oleme sõpradega teemat palju arutanud, aga uuriks veel arvamusi. Oleme päris kindlad, et viirus oli Eestis juba ammu enne kui tulid võrkpallurid vms.

Nt ise tulime jaanuari keskel reisilt Tenerifelt. Kolmandal päeval päeval peale naasmist jäime terve perega haigeks. Aga kuna polnud sellist juttugi, et võiks olla koroona, teste ei tehtud ammugi, siis kes ütleb, et me seda ei põdenud. KÕIK sümptomid olid olemas. Kuna ka paljud tuttavad põdesid tol ajal, siis oleme üsna kindlad, et see oli juba laialt levinud.

+8
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 13:02; 08.04 11:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahah.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on juba mingi massiline enesepettus “küll ma olen läbi põdenud, mul ju oli kurguvalu ja palavik x nädalat tagasi, nüüd pole enam midagi karta”. Nagu muid viirusi poleks enam olemas, mis iga jumala talvel haigusi tekitavad?! Hiinas käisite karjaga jaanuari või? Siis ehk olekski loogiline, muidu võid seda juttu vanaema kassile rääkida.

+13
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 18:09; 08.04 12:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli eelmise aasta (2019) jaanuaris päris kõva nohu, olin 3 päeva haiguslehel, siis tuli õnneks nädalavahetus. Aaa, ja enne seda nohu käisin Välismaal. Ma olen kindel, et see oli koroona ja nüüd on mul antikehad ilusti olemas ja karta pole tõesti mitte midagi.

+6
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.04 13:31; 07.04 16:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jajah, kindlasti oli see juba ammu laialt levinud, lihtsalt kuna keegi ei teadnud, et see on koroona, siis nad ka ei surnud sellesse.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jajah, kindlasti oli see juba ammu laialt levinud, lihtsalt kuna keegi ei teadnud, et see on koroona, siis nad ka ei surnud sellesse.

Kusjuures, ilma naljata- paljud on kindlasti haiglates (või kasvõi kodus või hooldekodus) surnud oma varasemate haiguste ägenemisse, millele lisandusid infektsiooninähud ja kus gripitest oli negatiivne ja mingit tekitajat ei tuvastatud. Arvad, et selliseid ei ole olnud? On, ilmselt palju.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.04 13:31; 07.04 16:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mäletan, et oli aasta 2017, kui mul oli väga ränk köha, palavik, väsimus ja toidu maitset ega lõhna ei tundnud. Ma olen ka kindel, et see oli koroona…

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus ma seda öelnud olen, et kui läbi põetud, siis enam pole ohtu? Loomulikult istume 4. nädalat terve perega kodus. Minu jutu point oli see, et haigus jõudis Eestisse palju varem kui need esimesed teadaolevad juhtumid.

Meil oli hotellis terve turismibussitäis hiinlasi (passi ei küsinud, aga vähemalt pilusilmad olid).

Kusjuures hingamisraskused on minul ja mu 14-aastasel pojal siiani, sportimisel lööb eriti välja.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 13:02; 08.04 11:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Antikehade test on täiesti olemas ja kasutatakse paljudes maades, kuipalju see eraisikule tellitav on, ei tea, nõutud kaup nähtavasti hetkel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 18:09; 08.04 12:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võibolla teemaalgatajal oli koroona, a võibolla mitte. Ka muud nö külmetushaigused on endiselt olemas: A-gripp, B-gripp ja teised.
Itaalias tehtud uurimuse järgi oli seal enne koroona puhangut ebatavaliselt kõrge kopsupõletikku surnute arv. Võimalik, et seal oli haigus enne, kui teati, mis see on. Kui vanainimene sureb kopsupõletikku, siis on see üsna tavaline nähtus.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu teismeline laps oli eelmine suvi kuu aega meeletus köhas, lõpuks näitas röntgen kopsupõletikku, kuigi vereproov põletikku ei näidanud. Samal ajal olid veel kaks tuttavat last kopsupõletikus. Kokku nad polnud puutunud.
Kas haigus levis juba siis.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu teismeline laps oli eelmine suvi kuu aega meeletus köhas, lõpuks näitas röntgen kopsupõletikku, kuigi vereproov põletikku ei näidanud. Samal ajal olid veel kaks tuttavat last kopsupõletikus. Kokku nad polnud puutunud.

Kas haigus levis juba siis.

Mul oli mitu aastat tagasi kahepoolne kopsupõletik kõrge palaviku, kohutava köha ja väsimuse, hingamisraskustega. Äkki mul oli hoopis koroona, mitte see haigus, mis mul lõpuks pärast mitmeid uuringuid ja kuid diagnoositi.*

*Iroonia. Päris lolliks ei maksa ka ikka minna oma koroonaga.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu teismeline laps oli eelmine suvi kuu aega meeletus köhas, lõpuks näitas röntgen kopsupõletikku, kuigi vereproov põletikku ei näidanud. Samal ajal olid veel kaks tuttavat last kopsupõletikus. Kokku nad polnud puutunud.

Kas haigus levis juba siis.

Mul oli mitu aastat tagasi kahepoolne kopsupõletik kõrge palaviku, kohutava köha ja väsimuse, hingamisraskustega. Äkki mul oli hoopis koroona, mitte see haigus, mis mul lõpuks pärast mitmeid uuringuid ja kuid diagnoositi.*

*Iroonia. Päris lolliks ei maksa ka ikka minna oma koroonaga.

Mul oli ka 1995. aastal palavikuga kopsupõletik. Raudselt koroona.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna hommikul siis ERR-i uudis, et USA-s avastati lahkamise tagajärjel inimesed koroonaga, kes olid surnud veebruari alguses. Arvestades seda, et USA-sse jõudis koroona ametlikult mitu nädalat peale Euroopat, võib vaid oletada, millal see tegelikult juba Euroopas oli. Ilmselt kuskil detsembris-jaanuaris on täiesti reaalne.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleme sõpradega teemat palju arutanud, aga uuriks veel arvamusi. Oleme päris kindlad, et viirus oli Eestis juba ammu enne kui tulid võrkpallurid vms.

Nt ise tulime jaanuari keskel reisilt Tenerifelt. Kolmandal päeval päeval peale naasmist jäime terve perega haigeks. Aga kuna polnud sellist juttugi, et võiks olla koroona, teste ei tehtud ammugi, siis kes ütleb, et me seda ei põdenud. KÕIK sümptomid olid olemas. Kuna ka paljud tuttavad põdesid tol ajal, siis oleme üsna kindlad, et see oli juba laialt levinud.

Kas tekkis mure, et teema hakkab vaibuma ja ei räägitagi ainult sellest? Peksaks siis õige vahtu uuesti üles.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viirus avastati umbes 90 aastat tagasi. Lindudel. Inimestel 60 aastat tagasi. Nii et võimalik, et oleme kenasti mingis vormis seda kõik põdenud. Covid19 on viiruse uus vorm ja see sai alguse ikkagi eelmise aasta lõpus. Jaanuaris reisinud ja samade tunnustega põdenud inimesed võisid tegelikult vabalt selle saada. Kuna sellel ajal veel ei tehtud teste, läks kõik gripi alla. Kas selle läbipõdemisega ka immuunsus saadi, ei oska vastata. Viimased uuringud seda ei kinnita.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

käisin detsembri alguses Bolognas koolitusel, kuhu tulid kokku inimesed üle maailma.
Koroonalaadses haiguses olin jaanuari alguses.
Minult said raskelt kulgeva hingamisteede nakkuse sõbranna ja tema lapsed. Minu perest keegi teine ei jäänud, 80 aastase ämma juures käisime ka korduvalt, ei jäänud temagi….õnneks muidugi.
Arvan, et ei olnud koroona.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga aasta on päris vastikuid hingamisteede põletikke. Koroona sümptomid pole midagi erilist ja enneolematut. Ja viiruslik kopsupõletik pole ka mingi imeasi. 40% keskkõrvapõletikestki on viiruslikud, kuigi arstid kirjutavad keskkõrvapõletikuga alati laia spektriga antibiootikumi, mis viiruse vastu ju ei aita (mingeid analüüse haigustekitaja määramiseks ei tehta, mõni noor ja rumal resident ehk teeb, enne kui ta korrale kutsutakse).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Ilu ja tervis Millal tegelikult Corona jõudis?