Esileht Beebi ja mitmikud Millal tekib päevaplaan imikule? Saan ise kuidagi kaasa aidata?

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Millal tekib päevaplaan imikule? Saan ise kuidagi kaasa aidata?

Postitas:

Tere!
Laps mõned päevad üle kuu vana. Ma pole siiani täheldanud mingit korrapära tema ärkvel- ja magamisaegade vahel. Ehk puudub päevaplaan. Millal see neile tekib? Saan ise kuidagi kaasa aidata?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte enne 3 kuud kuni aastat 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.02 13:34; 13.02 13:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahjaa, teemasse ka. Rutiini tekitamine ja öö- ja päevaunne mineku erinevana hoidmine aitab kaasa, aga lõpuks oleneb ikka sellest, millal keha hakkab tsükliliselt melatoniini tootma öö-päevarütmi tekkeks. (Enne 3. elukuud ei pruugi tita ööl ja päeval üldse vahetki teha, mingist rütmist rääkimata.) Seni proovige alguses tekitada rutiin ööunega ja las päeval uinub siis, kui on väsinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.02 13:34; 13.02 13:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu neljal lapsel pole enne seitsmendat elukuud tekkinud mingit rutiini. Sealt edasi kuidas kellelgi, osadel ei tekkinudki enne kolmandat eluaastat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saad muidugi ise kaasa aidata. Kirjuta paari nädala jooksul üles kõik söökide, unede kellaajad. Tee tabel ja näed ära, et tegelikult on lapsel rütm. Olin ise samasuguse küsimuse ees kui laps oli kuune. Umbes kuuaega kirjutasin üles ja tegin skeemi, et aru saada, millest meie päev koosneb. Nii sain teada, et laps magas enamvähem samadel aegadel, õhtuse magamamineku aeg on siiani sama. Sain selgeks, millal on võimalik kodus midagi teha ja millal mitte ehk millal tuleb last toita või magama panna. Alguses tundub tüütu lisategevus aga minul oli sellest palju abi.
Loomulikult pead olema valmis edaspidi graafikusse muudatusi tegema kuna päevaunede kordi jääb vähemaks või on laps võimeline kauem üleval olema.
Kui sul on olemas raamat \”Nututa uni\”, siis seal on juttu kuidas seda kõike teha. Üldiselt see raamat meile ei sobinud aga see osa oli kasulik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina proovin teha iga õhtu vanni ühel ja samal kellaajal, ehk siis kell 9 õhtul vann. Kuna laps on RP peal siis sööb ta enamvähem iga 3t tagant, siit tulebki reziim. ehk siis nende 3t vahel püüan teda ka magama panna, kuigi magab ta päeval suht halvasti..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpselt ei mäleta, umbes 3kuuselt tekkis kindel päevaplaan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on mõlema lapsega aidanud kaasa kindel ööunne mineku kellaaeg. Ööuned on enam-vähem samad pikad nagunii ja unede vahe ka enam-vähem samapikk. Selle põhjal saabki aidata kaasa lapse päevakava paika panemist. Meie peres on see juhtunud umbes 2-4 kuu paiku.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.02 17:41; 14.02 02:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul ka mõlema lapsega algusest peale reziim olnud. päeval käisin jalutamas enam vähem samal ajal, siis oli teatud arv tunde üleval, jälle magas umbes samal ajal, peale magamist sõi jne. ööunne läksid mõlemad suht kindlal ajal, see küll on muutunud, aga siis on kujunenud lihtsalt uus päevakava.
minu meelest on kindel reziim väga hea, esiteks lapsele,teiseks saad siis ka käike planeerida, sest tead umbeski, millal laps magab, millel sööb.
aga alustuseks jah, hakka söögiaegu üles kirjutama….siis kujuneb kõik iseenesest

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jeebus, ma siiamaani ootan, et tekiks mingigi päevaplaan lapsele. Olen 11 kuud kohusetundlikult kõike üles kirjutanud, püüdnud samal ajal magama panna jne, aga võin selle kõigega kukele minna. Ma ei ole MITTE MINGIT mustrit näinud või seaduspära tabanud, millal ta magab või kui kaua. Mõni päev magab 20 minutit kogu päeva peale, mõni päev 3 x 2 tundi. Ma pikisilmi ootan, et millal tibi lõpuks mingilgi määral ettearvatavalt käituma hakkaks, et võiks näiteks loota, et hommikul saab koguni kuueni magada jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisele: su viga ehk ongi selles, et sa üritad liiga palju. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.02 17:41; 14.02 02:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil tekkis umbes poole aastaselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Beebi ja mitmikud Millal tekib päevaplaan imikule? Saan ise kuidagi kaasa aidata?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.