Esileht Beebi ja mitmikud millal võib alustada keefiri, jogurti ja piimaga

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: millal võib alustada keefiri, jogurti ja piimaga

Postitas:

Millal võiksin alustada keefiri, maitsestamata jogurti ja piima andmisega?
kas see võiks olla sobilik amps õhtuooteks?
Laps rp.-l.

kohupiim?

Mitte ei saa sotti nendest piimatoodete andmisest. Palju kirjutatakse, et enne 1 eluaastat ei ole soovitav ja samas on perearstilt saadud söögitabelis, et 8-elukuu harjutus periood.

Kui hiljem alustada, kas siis laps allergiliseks selle toote vastu ei muutu sest pole harjunud?

Mis te arvate, kirjutan, et kuulata erinevaid arvamusi põhjendustega. Nii ja naa- kõik oodatud arvama:-)

leiame kuldse kesktee.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 19:09; 16.01 22:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohupiim mitte enne 1-aastaseks saamist, keefiri ja maitsestamata jogurt alates 9. elukuust, s.t. kui laps on saanud 8-kuuseks. Lehmapiim alles teisel eluaastal.
Asi pole mitte allergias, vaid nt kohupiimas on nii kontsentreeritud valk, et lapse neerudele on see liiga suur koormus ja võib kahju teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina hakkasin 4 kuust andma maitsestamata jogurtit, 7-8 kuust keefiri ja pudru tegin 10 kuuselt juba poe piimaga. 6-78 kuuselt sai juba banaanikreemi ja virsiku jogurtit.
Mõlemad lapsed väga terved olnud ja tervete hammastega.
vanasti said lapsed juba ka pelae sündi lehmapiima ja elavad ikka kõrge eani, ajagu arstid mis tahavad. Kuid uusi asju tuleks anda ikka hommikupoole, et näha lapse reaktsiooni ja talumist uue asjaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina suurendaksin veelgi eelkirjutanu piirvanuseid:
Üldiselt on normiks, et hapendatud piimatooted – keefir jogurt peale lapse 10-kuuseks saamist ja kohupiim, juust ning värskepiimatooted peale aastasekssaamist.

Kui hiljem alustada, siis on just suurem tõenäosus, et talumatust ei esine. Tegemist ei ole allergiaga kui laps läheb liiga varase aine andmisest gaasilitama või täpiliseks. See on talumatus. Allergia on eluaegne haigus. Sellest ei kasvata välja.
Allergiliseks Su laps sellest ei lähe, kui ootad kuni ta soolestik kindlalt on valmis uut toiduainet töötlema, ära karda.

Selgituseks mõiste \”harjutamine\” kohta toidu mõttes. Me ei harjuta lapse seedesüsteemi kui see ei ole piisavalt valmis arenenud. Siis me koormame seda. Ja koos sellega koormame kogu tema keha. Võõra ja (keha meelest) sobimatuga asub sool võitlusse. Siis tekkivadki karedad põsed, gaasivalud jmt. Sellises seisus ei saa soolestik ka areneda. Seega lükkame edasi tema küpsust antud toitu vastu võtta.

Teine asi on, kui ta on kindlalt valmis ja me harjutame lapse maitsemeelt. Tema sisikond seedib kenasti, laps on rõõmus, vaevusi ei esine.

P.S. Sellist arvamust esineb hästi palju (ka arstide hulgas paraku), et mida varem alustada uute ainete pakkumist, seda varem on laps valmis toitu omastama. Tegelikkuses on asi vastupidine – me oleme pärssinud arenguprotsessi seedimise koormamisega ja valmisolek on hilisem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keefir või maitsestamata jogurt u 9k (mõnel lapsel juba 8k, mõnel alles 10k)

Piim ettevaatlikult pärast 1a saamist (ka pudrud keetsin alla 1a veega).

Kohupiim u 1a6k või hiljemgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina hakkasin 4 kuust andma maitsestamata jogurtit, 7-8 kuust keefiri ja pudru tegin 10 kuuselt juba poe piimaga. 6-78 kuuselt sai juba banaanikreemi ja virsiku jogurtit.
Mõlemad lapsed väga terved olnud ja tervete hammastega.
vanasti said lapsed juba ka pelae sündi lehmapiima ja elavad ikka kõrge eani, ajagu arstid mis tahavad. Kuid uusi asju tuleks anda ikka hommikupoole, et näha lapse reaktsiooni ja talumist uue asjaga.[/tsitaat]

Kui vanad on need lapsed? 30 aastat on juba täis?
Esimene verstapost neerupuudulikkuseks.

Ei saanud vanasti lapsed peale sündi lehmapiima. See on lausvale.
100 aastat tagasi said lapsed kuni nad ise lusikat hoidma hakkasid, rinnapiima. Nõukogude ajal keedeti tummi kui rinnapiima ei jätkunud ja RPAd poes hetkel ei olnud. Jah, olid ka siis asendajad – Malõsh ja Maljutka. Esimene esimesel poolel aastal, teine teisel.
Ja tõsi, leidus ka neid, kes süüdimatult toorest lehmapiima jootsid. Aga praegu on ka neerusiirdamistele meeletud järjekorrad. Loodame, et 20 aasta pärast on olukord parem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina andsin keefiri juba 6 kuuselt ,aga vahepeal.
Enam pole tükk aega andnud, jogurtit ka mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jutt või asi, et vanasti lehmapiima ei antud! Nii minu vanaema, ema kui vanatädi on rääkinud, kuidas juba varakult mindi üle lehmapiimale, sest polnud aega tissitada-töö vajas tegemist. Mulle tuli üllatusena ka see, et mina olin saanud juba 3-kuuselt lehmapiima. Lisatoitu hakati ka varem andma kui praegu ja kohe said lapsed kahvliga pusustatud toitu, piimaga keedetud mannaputru jne. Ometi on meie põlvkond ikka kõvasti tervem, kui iga järgnev põlvkond. Inimesed jäävad aina mannetumateks, allergilisemateks ja juba lapsed on paksud. Okei, oma osa on loomulikult ka säilitusainetes, ebatervislikus toitumises, õhu saastes ja paljudes muudes tegurites, mida meie vanavanemate/vanemate ajal polnud. Kuid mind kuidagi häirib see jutt, et enne teatud vanust ei tohi seda ja teist anda. Vanasti polnud suurt kuskilt nõu küsida, polnuid internetti, foorumeid, ei saatnud arstid iga asja pärast lapsi võimlema, massaazi ja neuroloogi juurde. No ja ei tea mina , et see põlvkond nüüd hirmus haige oleks vms. Pigem siiski vastupidi. Mulle tundub siit foorumit lugedes aina rohkem, et tänapäeva emad ei oska ilma foorumi abita enam istuda ega astuda ka.
Sai nüüd pisut teistmoodi postitus, ärge pahandage:)))

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 21:39; 15.01 22:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]jutt või asi, et vanasti lehmapiima ei antud! Nii minu vanaema, ema kui vanatädi on rääkinud, kuidas juba varakult mindi üle lehmapiimale, sest polnud aega tissitada-töö vajas tegemist. Mulle tuli üllatusena ka see, et mina olin saanud juba 3-kuuselt lehmapiima. Lisatoitu hakati ka varem andma kui praegu ja kohe said lapsed kahvliga pusustatud toitu, piimaga keedetud mannaputru jne. Ometi on meie põlvkond ikka kõvasti tervem, kui iga järgnev põlvkond. Inimesed jäävad aina mannetumateks, allergilisemateks ja juba lapsed on paksud. Okei, oma osa on loomulikult ka säilitusainetes, ebatervislikus toitumises, õhu saastes ja paljudes muudes tegurites, mida meie vanavanemate/vanemate ajal polnud. Kuid mind kuidagi häirib see jutt, et enne teatud vanust ei tohi seda ja teist anda. Vanasti polnud suurt kuskilt nõu küsida, polnuid internetti, foorumeid, ei saatnud arstid iga asja pärast lapsi võimlema, massaazi ja neuroloogi juurde. No ja ei tea mina , et see põlvkond nüüd hirmus haige oleks vms. Pigem siiski vastupidi. Mulle tundub siit foorumit lugedes aina rohkem, et tänapäeva emad ei oska ilma foorumi abita enam istuda ega astuda ka.
Sai nüüd pisut teistmoodi postitus, ärge pahandage:)))[/tsitaat]
Ei pahanda – põlvest põlve edasi antud \”traditsioon\” anda enneaegselt sobimatuid toite, mis muud. Seda ei paranda. Samamoodi annab arvatavasti oma imikule lehmapiima sinu laps.
Meie suguvõsas sellist viga ei ole tehtud ja meie lapsed on terved kui purikad – ei allergiaid ega muid tõbesid.

P.S. Aga oma arvamust oleks võinud avaldada ka ilma miinustamata, sest iseenesest räägin sama juttu, mida kõik tunnustatumad lastearstid. Ja ma usun, et nad ei ole seda oma peaga välja mõelnud vaid eelnenud on ikka põhjalikud uuringud, mille ümberlükkamiseks ei Sinul ega Su lugupeetud emal, vanatädil ega vanaemal pole piisavalt kvalifikatsiooni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps hakkas lisatoitu, ise tehtud püreesid saama 3 kuuselt, andsin proovida ja kohe hakkas sööma ilusti, 4 kuuselt lisasin hommikuti banaanija maitseta jogurti, see ta lemmik siiani. samal ajal hakkas saama lõnati kana ja tatart. Laps suure söömaga, samas hea ainevahetusega, oli ka suure sünnikaaluga. MIngeid allergiaid pole tal ilmnenud.Hetkel oleme pudeli piima saanud rinna asemel poolteist nädalat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 22:08; 15.01 22:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks nende põhjalike uuringutega on ka nii, et ühed tõendavad üht, siis aastate pärast tulevad teised ja lükkavad selle ümber. Meie lapsed kui nad omakorda lapsed saavad, kindlasti võtavad kritiseerida ka meie praeguseid, nende jaoks siis juba iganenud kasvatus-ja toitmismeetodeid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 21:39; 15.01 22:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Eks nende põhjalike uuringutega on ka nii, et ühed tõendavad üht, siis aastate pärast tulevad teised ja lükkavad selle ümber. Meie lapsed kui nad omakorda lapsed saavad, kindlasti võtavad kritiseerida ka meie praeguseid, nende jaoks siis juba iganenud kasvatus-ja toitmismeetodeid. [/tsitaat]

Kiidan mõistliku jutu eest! Pole ammu midagi nii tarka siit lugenud, tavaliselt ikka kritiseeritakse ja ussitatakse siin:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 22:08; 15.01 22:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii, mina siis esialgu otsustasin nii, et eile õhtu proovisin natsa keefiri ja põsed läksid punaseks ja kuivaks. Mõtlesin, et ikkagi ei kiirusta piimatoodetega, aega on selle kiire asjaga:)

Zy, aitäh julgustamaks. Ma olin pisut pelglik just sellepärast, et äkki lapsel tekib talumatus kui liiga hilja saab. Vanem generatsioon utsitab, et laps peab kõike aegsasti saama muidu hiljem ei taha v on allergiad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 19:09; 16.01 22:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Nii, mina siis esialgu otsustasin nii, et eile õhtu proovisin natsa keefiri ja põsed läksid punaseks ja kuivaks. Mõtlesin, et ikkagi ei kiirusta piimatoodetega, aega on selle kiire asjaga:)

[/tsitaat]
Jah. Teie laps veel piimatooteid ei talugi. Tunnuseks just needsamad punased karedad põsed.
Olge ka edaspidi, paari (või enama) kuu pärast keefiriga katsetamisel hästi ettevaatlikud! Võimalik, et reaktsioon on veel sama.
Talumatust lehmapiimavalgule esineb väikelaste seas väga palju. Enamasti aga möödub see kui laps on üle aasta vana. Mis tähendab seda, et niikaua tuleb oodata ja ebasobivat toiduainet mitte veel menüüsse võtta.

//ja see ei ole mitte mingi uue aja \”haigus\”. Vanasti nimetati neid põski \”ilusateks punasteks terve lapse põskedeks\”, olen kuulnud 😛 – säh sulle siis… nüüd on välja tulnud, et sugugi mitte päris nii.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Beebi ja mitmikud millal võib alustada keefiri, jogurti ja piimaga

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.