Esileht Ilu ja tervis millal võib noor tüdruk tampoone kasutama hakata

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: millal võib noor tüdruk tampoone kasutama hakata

Postitas:

Tere,

Millal soovitada tütrele tampoone. Tütar 14, päevad algadid 11a. Tanpoonidest on teadlik, aga olen öelnud, et need on suuremate tüdrukutele. No nüüd ta päris suur juba. Millal ta võiks proovida. Millal hakkasid teie tütred tampoone kasutama?

Mäletan, et ise hakkasin kasutama u 17-18, siis kui mul juba ka peika oli:)

Mäletan, et proovisin ka kunagi varem 14-15 (kui olin veel süütu) ja ei saanud siis sellega hakkama ja tundus valus/õudne. Kas neitsid saavad üldse tampoone kasutada?

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi saavad neitsid tampoone kasutada. Hakkasin neid kasutama teismelisena kohe kui “päevad” algasid. Natuke harjutamist ja saab selgeks. 1-2 korda ei õnnestunud, aga kui nipi kätte sai, polnud enam muret ja elu palju lihtsam ja mugavam nendega kui sidemetega. Ei jää ära ujumine ega miski. Tampoonide kasutamine ei küsi vanust ega süütust või mitte süütust. Kõik saavad kasutada.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tütar on ka juba miski 13-aastaselt neid kasutanud, omal algatusel. Mina soovitasin talle alguses hügieenisidemeid, kuna omadest kogemustest mäletan, et neitsina mul küll kuidagi ei õnnestunud tampooni sisse toppida, valus ja ebamugav. Aga tütrel paistab et on õnnestunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps 14, juba üle aasta kasutab mini-tampoone. Ise kangesti tahtis, ju koolis teised rääkisid, kui mugav see on.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.10 08:02; 09.10 10:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise kasutasin kohe kui päevad algasid, ei saa aru, miks enne vahekorda ei soovitata tampoone. Vahekorra (st peenise) ja tampooni suurust ei saa omavahel ju võrreldagi, kuidas need omavahel seotud peaksid olema?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tütar 12 ja tahtis ka. Ostsin need minid nii aplikaatoriga kui ilma. Tütar ütles, et nii valus ja ebamugav ning loobus. Proovis mitu korda ja vaatas youtubeist paigaldamise videoid. Ju siis ei saanud veel hakkama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kah ei saanud süütuna tampoonide kasutamisega hakkama, valus ja ebamugav oli.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutasin süütuna. Algul aplikaatoriga, aga hiljem ka ilma. Aplikaatoriga on lihtsam paigaldada. Algus võtabki harjumist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aplikaatoriga tampoome võib olla mugavam paigaldada, aga need on teistsugused, Tampaxi omad venivad välja ja on ebamugavad, OB omad aga ei ole libeda pinnaga (tavaline vatt). (ob aplikaatoriga tampoone müüakse Prismas)

Soovitaksin proovida libeda pinnaga minitampoonidega esialgu, näiteks Ob Comfort mini. Või siis OB Night normal, kui on suurem voolus. Night versiooni minina ei tehta. Aga nendel on tampooni peal lisaks paremini libisev kate.

Kui päevad on sellised, et verd on vähe, siis ongi tampooni raskem paigaldada. Ja kui see tampoon jääbki poolenisti kuivaks, st pole midagi eriti imada, siis on seda vastik välja võtta, vanusest olenemata.

Kui voolus on vähene, siis ei ole mõtet tampoonidega jamada. Aga kui kasutada, siis pinna poolest on kõige mugavamad ikkagi OB-tampoonid, olen kõiki erinevaid meie kaubandusvõrgus saadaval olevaid proovinud. Osasid tanpoone ongi väga ebamugav kasutada. Ühtlasi tuleb vastavalt voolusele valida õige suurusega tampoon, ma ostan alati mitu erinevat pakki, vahepeal on vaja mul lausa super plussi kasutada, aga alguses ja lõpus siiski ka normalit ja mini. Tampoonide jaoks on mul kosmeetikakott, kuhu need erinevad kõik sisse valan, neid karpe ei pea kuskile vannituppa üles rivistama, tampoonid on ka märgistatud (super ja normal on suht sarnased, minit superplussiga muidugi sassi ei aja).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul hakkasid päevad 14-aastaselt ja esialgu kasutasin sidemeid. Sel ajal sidemed ei olnud veel tiibadega ja üldiselt ikka lekkisid. Proovisin ka tampoone ja esimesed olidki aplikaatoriga. Need läksid õigesse kohta ehk siis piisavalt sügavale. Algselt viga seisneski selles, et tampooni ei pannud täiesti lõppu, vaid vahepeale ja siis oligi valus, kui see hakkas väljapoole nihkuma.
Aga näiteks mina jäingi sidemete peale ja siiani ei salli tampoone. Kodus on olemas ja teatud juhtudel kasutan, aga ikkagi ma tunnen neid enda sees ja see tunne ei ole mõnus. Niigi on alati selline tunne, et sisikond tuleb tupe kaudu välja päevade ajal. Mulle näiteks ei sobinud ka Nuvaring.
Oma laps on 11 ja temal vast nii pea päevad ei alga. Aga kui algavad, lasen tal endal valida. See, et mulle tampoonid ei meeldi ei tähenda, et need talle ei peaks meeldima. 14-aastaselt võib neid loomulikult kasutada. Mõni tüdruk on veel 20ntateski neitsi. Ega siis seepärast tampoonid kasutamata jää.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole tegelt kursis, kas menstruaalanumat saab süütuna kasutada. Aga kui saab, kaalub see tampoonid ilmselt iga kell üle. (Mul tulid juba külmavärinad, kui meenus ja lugesin siin seda kuiva tampooni väljatõmbamise juttu…)

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aplikaatoriga tampoome võib olla mugavam paigaldada, aga need on teistsugused, Tampaxi omad venivad välja ja on ebamugavad, OB omad aga ei ole libeda pinnaga (tavaline vatt). (ob aplikaatoriga tampoone müüakse Prismas)

Soovitaksin proovida libeda pinnaga minitampoonidega esialgu, näiteks Ob Comfort mini. Või siis OB Night normal, kui on suurem voolus. Night versiooni minina ei tehta. Aga nendel on tampooni peal lisaks paremini libisev kate.

Kui päevad on sellised, et verd on vähe, siis ongi tampooni raskem paigaldada. Ja kui see tampoon jääbki poolenisti kuivaks, st pole midagi eriti imada, siis on seda vastik välja võtta, vanusest olenemata.

Kui voolus on vähene, siis ei ole mõtet tampoonidega jamada. Aga kui kasutada, siis pinna poolest on kõige mugavamad ikkagi OB-tampoonid, olen kõiki erinevaid meie kaubandusvõrgus saadaval olevaid proovinud. Osasid tanpoone ongi väga ebamugav kasutada. Ühtlasi tuleb vastavalt voolusele valida õige suurusega tampoon, ma ostan alati mitu erinevat pakki, vahepeal on vaja mul lausa super plussi kasutada, aga alguses ja lõpus siiski ka normalit ja mini. Tampoonide jaoks on mul kosmeetikakott, kuhu need erinevad kõik sisse valan, neid karpe ei pea kuskile vannituppa üles rivistama, tampoonid on ka märgistatud (super ja normal on suht sarnased, minit superplussiga muidugi sassi ei aja).

Väga õige jutt. Tampoonidega ongi see häda, et need imavad kogu niiskuse endasse, ka selle, mis tupe loomulikuks niiskusetasemeks vajalik. Seetõttu pole need ehk kõige parem valik väga noorele, kellel tsükkel alles kujuneb. Kui TA laps on juba kolm aastat päevadega pidanud elama, siis vast ikka juba võib proovida, aga las jah esialgu proovib neid libedama pinnaga ja väiksemaid, ja põhiline just, et suruks piisavalt sügavale. Esimsetel kordadel kiputakse ikka liiga välja jätma, sest tundub ju võimatu või vale kuidagi suruda liiga sügavale.Aga nagu õpetusedki ütlevad, õige on nii, et seda enda sees ei tunneks.
Samas on tänapäeval sidemed ikka kordades mugavamad kui “vanal heal nõukaajal” ja kui ikka tampoonidega hakkama ei saa, siis on sidemetaga vägagi ok.

Muuseas, küsimus teadjamatele – kas praegusel ajal peavad tütarlapsed ka päevade ajal kohustuslikus ujumistunnis osalema?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.10 09:41; 10.10 10:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muuseas, küsimus teadjamatele – kas praegusel ajal peavad tütarlapsed ka päevade ajal kohustuslikus ujumistunnis osalema?

Kui vanem kirjutab tõendi, võib muidugi mistahes tunnist puududa. Või kirjutad nii, et palun vette mitte saata. Kui laps ise ütleb õpetajale päevade kohta, ei pea nad muidugi vette minema. Tavaliselt istuvad pinkidel basseini ääres. Mina alguses kirjutasin tõendi, nüüd ajab laps ise asja joonde.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.10 08:02; 09.10 10:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tütar kasutab aplikaatoriga tampoone päevade algusest saadik, st alates 12.eluaastast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pervert küsib ja kanad vastavad lahkelt. Kas te aru ei saa, et siin on üks karva- ja päevadeperevert (või on neid isegi mitu), kes teeb aeg- ajalt teemasid stiilis- kui vanalt hakkasid teie tütred tampoone kasutama ja kui vanalt hakkasid karvad kasvama/ raseerima.
Esineb mures emmena ja ilmselt lööb pihku teie vastuseid lugedes. Miks te talle küll vastate ja tema haiget uudishimu rahuldate?

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pervert küsib ja kanad vastavad lahkelt. Kas te aru ei saa, et siin on üks karva- ja päevadeperevert (või on neid isegi mitu), kes teeb aeg- ajalt teemasid stiilis- kui vanalt hakkasid teie tütred tampoone kasutama ja kui vanalt hakkasid karvad kasvama/ raseerima.

Esineb mures emmena ja ilmselt lööb pihku teie vastuseid lugedes. Miks te talle küll vastate ja tema haiget uudishimu rahuldate?

Jah, see käekiri on üsna sarnane ja need teemad aja jooksul ka korduvad. Emad, ärge kirjutage nii detailselt! Mõelge, milleks peaks keegi täpselt uurima, millal teie lapsel päevad hakkasid? Arutleda tampoonide kasutamise tehnilise külje üle saaks ju ka ilma selleta ja kindlasti saab oma tütrele nõu anda ilma sellise infota teiste laste kohta.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.10 09:20; 10.10 10:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, isegi kui on pervo, siis tõesti infot vajavad inimesed saavad ju ka vajaliku teabe kätte. Pealegi, ma pole selgeltnägija, et peaksin aru saama, millal on tegemist mingi erivajadusega kirjutajaga ja millal normaalse ühiskonnaliikmega. Terve see foorum on täis teemasid, mille abil mõned võivad oma rahulduse kätte saada. Jätame siis üldse foorumi tegemata?

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.10 09:41; 10.10 10:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, isegi kui on pervo, siis tõesti infot vajavad inimesed saavad ju ka vajaliku teabe kätte. Pealegi, ma pole selgeltnägija, et peaksin aru saama, millal on tegemist mingi erivajadusega kirjutajaga ja millal normaalse ühiskonnaliikmega. Terve see foorum on täis teemasid, mille abil mõned võivad oma rahulduse kätte saada. Jätame siis üldse foorumi tegemata?

Jutt ei käi ju kõigist teemadest, aga mis puudutab lapsi, siis selles osas võiks tõesti hetke järgi mõelda enne intiimsete detailide postitamist.
Sinu postitus oli selles mõttes OK, et ei viidanud konkreetsele (enda) lapsele, vaid jagasid üldist infot.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.10 09:20; 10.10 10:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Bioloogiaõpikust mäletan, et neitsinahka on kolme tüüpi, pildid olid kõrval. Kõige levinum on selline, et nahk on ainult äärtes ehk keskel on suur auk; teine variant, et on nahas on augud ja kolmas, kõige vähemlevinud on selline, et nahk on 100% ees ja üleni kinni (sel juhul ei pääse päevade veri välja ja arst peab naha sisse augu tegema). Ehk enamik tüdrukuid saavad vabalt tampoone kasutada ka enne süütuse kaotamist.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See oleneb konkreetselt sinu tütre kehast. Enamasti saab süütuna kasutada, kuid on õnnetuid erandeid (anatoomilised eripärad), kelle hulka kuulun ka mina.
Kasutasin esimest korda tampooni 20-aastaselt, kui olin juba oma mehega ligi aasta koos olnud. Mul oli väga valus, kuigi ma polnud muidugi enam süütu ning tegemist oli minitampooniga.
Eelnevalt oli süütust väga keeruline kaotada. See võttis mitu kuud proovimist ning palju valu. Alguses ei läinud isegi sõrmeots sisse. Loomulikult pöördusin ka arsti poole.
Väga hea, et mul vanemates klassides ujumistunde polnud. Tampoone mitte mingi valemiga kasutada saanud poleks ning õrnas eas oleks ikka väga jube olnud kõigile öelda, et on päevad. Ma ei tea, mida need vaesed tüdrukud teevad, kes on sunnitud ujuma, kuid ei ole võimelised tampoone kasutama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See oleneb konkreetselt sinu tütre kehast. Enamasti saab süütuna kasutada, kuid on õnnetuid erandeid (anatoomilised eripärad), kelle hulka kuulun ka mina.

Kasutasin esimest korda tampooni 20-aastaselt, kui olin juba oma mehega ligi aasta koos olnud. Mul oli väga valus, kuigi ma polnud muidugi enam süütu ning tegemist oli minitampooniga.

Eelnevalt oli süütust väga keeruline kaotada. See võttis mitu kuud proovimist ning palju valu. Alguses ei läinud isegi sõrmeots sisse. Loomulikult pöördusin ka arsti poole.

Väga hea, et mul vanemates klassides ujumistunde polnud. Tampoone mitte mingi valemiga kasutada saanud poleks ning õrnas eas oleks ikka väga jube olnud kõigile öelda, et on päevad. Ma ei tea, mida need vaesed tüdrukud teevad, kes on sunnitud ujuma, kuid ei ole võimelised tampoone kasutama.

Meil omal ajal ja ka praegu minu lastel on koolis ujumistunnid ainult 1.-2. klassis. Just hakkasin mõtlema, et äkki sellepärast ongi.Ma ise olen küll igati tampooniusku, aga lapsena (ja mõnikord ka praegu veel) oli ikka voolus nii jube, et mul oleks seal basseinis 10 minutiga vererada taga olnud, teisel päeval kindlasti. Sidemetega on reaalselt vereklombid mööda sääri alla jooknud, nii et jumal tänatud, et meil ujumistunde polnud. Kehalisest ka ei võtnud osa sel ajal, sest iga liigutus ja pingutus pani vereklimbid voolama, isegi minestasin aeg-ajalt verekaotusest.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Ilu ja tervis millal võib noor tüdruk tampoone kasutama hakata