Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mille eest pean mina, kui üürnik, maksma?

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Mille eest pean mina, kui üürnik, maksma?

Postitas:

Tere!
Pealkiri on ehk pisut valesti sõnastatud, aga ei suutnud paremat ka välja mõelda.
Olukord siis selline – üürime perega korterit minu sugulase käest. Lepingut meil ei ole, sest korter on hetkel ka müügis. Mul tekkis aga arusaamatus, kas igakuised hooldus- ja remonditasud peab maksma omanik või üürnik? Sama arusaamatus on siugtoru tasuga. Kuna see oli juba enne meie sissekolimist katki – st., et on täiesti külm – siis oleks ju loogiline, et seda maksab korteri omanik või kuidas? See siugtoru summa on 7¤, mis pole küll teab mis suur, aga siiski. Eelmises üürikorteris ei maksnud me ei remonditasusid ega hooldustasusid. Mulle tundub, et maksame igakuiselt üle 20 ¤ rohkem, kui peaksime. Või kuidas see asi siiski on, oskab keegi nõu anda?
Tänud!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 18:00; 21.01 18:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siinkohal ei ole ühest reeglit. Olen oma korterit välja üürinud aastaid ning seoses turu tõusu ja langusega on tehtud üürilepingud aastate vältel olnud väga erinevad. Ühes lepinngus oli kirjas, et Üürnik maksab lisaks üürimaksele vaid vee, elektri ja gaasi eest. Samas viimane Üürnik tasub lisaks üürimaksele absoluutselt kõik kommunaalarvel olevad summad (ka. remondifond)+ vee ja elektri eest.
Ehk siis tegelikult on Üürnikul kohustus tasuda selle eest mis lepingus on kirjas.

Soovitan siiralt vaatamata sellele, et tegemist on sugulasega võtta paber ja pliiats ning panna täpselt kirja mis on Sinu kui Üürniku ja tema kui Üürileandja kohutused, sest selliseid vaidluseid võib aja jooksul tekkida veelgi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.01 18:06; 21.01 18:15; 21.01 21:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

neis asjus sugulastega mehkendamine on üldse kõige halvem variant. ikka peab paberile kõik kirja panema, muidu ei saa.

mis on siugtoru?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan!
Siugtoru on vannitoas see S-kujuline toru, mis peaks idee järgi kuum olema ning vannituba soojana hoidma, aga meil see ei toimi. See ongi see kõige suurem küsimärk, sest miks peaksin ma maksma millegi eest, mis ei toimi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 18:00; 21.01 18:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult ei ole KÜ poolt vaadatuna vahet kas antud siug toimib või mitte, sest arve esitatakse omanikule igal juhul. Meil on majas mitu korda antud teema tõstatatud, sest osad on selle enda vannitoast eemaldanud (ka. mina), aga üheskoos on ikkagi jõutud kokkuleppele, et kuna kogu majas selle tarvis vett köetakse ja tsirkulatsioon toimub, siis tuleb tasuda kõigil võrdselt.
Tegelikult võib samastada seda sellega, et keegi on keskküttega korteris radiaatorid seinalt eemaldanud ja nõuab, et ta üldkütte eest tasuma ei pea kuna tal need sooja ei anna või on rikkis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.01 18:06; 21.01 18:15; 21.01 21:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on ka üürnik, tema maksab kogu kommunaal arve mis ühistu esitab(sisaldab remondifondi, hooldu, haldus, jne) plus üüriraha. Kui minu üürnik poleks sellise tingimusega nõus olnud siis oleks üüriraha selle võrra suurem olnud.
Loodan´, et said aru mis ma mõtlen. Siug tee ise korda ja võta üüri rahast maha või lase korda teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 18:27; 21.01 18:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on ka üürnik, tema maksab kogu kommunaal arve mis ühistu esitab(sisaldab remondifondi, hooldu, haldus, jne) plus üüriraha. Kui minu üürnik poleks sellise tingimusega nõus olnud siis oleks üüriraha selle võrra suurem olnud.
Loodan´, et said aru mis ma mõtlen. Siug tee ise korda ja võta üüri rahast maha või lase korda teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 18:27; 21.01 18:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tegelikult ei ole KÜ poolt vaadatuna vahet kas antud siug toimib või mitte,[/tsitaat]

Tegelikult ei saaks ega tohiks olla sellist varianti, et siugtoru on külm. Sellisel juhul peab ta olema püstikust lahti ühendatud. Üldjuhul on siugtorud paigaldatud kuuma tarbevee tagasijooksule ja kui püstikule ühendatud siugtoru on külm siis tsirkulatsioon ei toimu ja kraanist tuleb kuuma vett hirmkaua oodata ning samale püstikule opaigaldatud teised siugtorud on samuti külmad. Ja kui tõesti kusagil on siugtorude jaoks omaette püstik, siis ka sel juhul tsirkulatsiooni puudumisel on terve püstiku siugtorud külmad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Siinkohal ei ole ühest reeglit..[/tsitaat]

kui lepingus eraldi kokku lepitud midagi ei ole, siis on reegel küll.

Lisaks üüri maksmisele peab üürnik kandma muid üüritud asjaga seotud kulusid (kõrvalkulud) üksnes juhul, kui selles on kokku lepitud. Kõrvalkuludeks on tasu üürileandja või kolmanda isiku teenuste ja tegude eest, mis on seotud asja kasutamisega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuidas te kokku leppisite?
VAhet ju pole kas maksad vastavalt üürikviitungile (sh remondifondi jms) ntx 200euri + jooksvad kulud. Või leppisite kokku et maksad üüri 200 euri +jooksvad kulud. Kokkuvõttes sama ju??
Üürin ise ka sugulasele ja tema maksab täpselt selle mis üürikviitungil on (sh on ka veekulu ja remondifond) +elekter.
Mittetöötava siugtoru eest maksmine on küll ebaõiglane.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina üürin korterit, ja lepingus on kirjas et pean maksma vee , elektri ja prügi eest(kütet pole, on puuküttega kortert), aga lepingus seda kirjas pole et pean ka maksma ka hooldustasa, aga arve tuleb ikka selle kohta…nii palju kui olen mina sellest tuttavate ja sõpradega rääkinud siis on kõik olnud arvamusel et selle peaks maksma korteri omanik, sest kui mina peaks ära kolima siis miks ma peaks maksma raha tühja, ja selle aja jooksul kui mina olen seda korterit üürinud siis pole siis midagi tehtud aga seda arvet pean maksma ikka…kus on siis loogika et seda peaks mina maksma kui seda pole mu lepingud???

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

selle siugtoru teemal peate/võite sõdida ühistuga mitte omanikuga. Kuna seda te õigel ajal teinud ei ole, st. arve on esitatud ja see tuleb maksta. Üürnikul loomulikult!!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 21:14; 22.01 02:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult taandub ikkagi kõik selle peale, et tasuda tuleb selle alusel mis lepingu sõlmimisel kokku lepiti ja kirja pandi. Ehk siis Teemaalgatajal soovitan siiski sugulasega ühel päeval maha istuda ja kirjalik kokkulepe sõlmida, sest lõppkokkuvõttes on lihtsam nii mõlemale kui täpselt asjad paberil fikseeritakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.01 18:06; 21.01 18:15; 21.01 21:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis need hoolduskulud siis on? Mida need sisaldavad, et need nagu ei peaks üürnikusse puutuma? Ja kas need on siis mingid üüratud summad?

Meie ühistul tähendab hoolduskulu koristamist, suvel muru niitmist ja talvel lume lükkamist. Igakuiselt 6 eur. See on ju otseselt üürniku poolt tarbitav hetkeline teenus. Samamoodi nagu prügivedu vms?

Ma ausalt öeldes poleks selle peale tulnudki, et kui korteri peaks välja üürima, et see oleks siis minu kohustus seda maksta hoopis… jälle targem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sellise roti tõstaksin kohe tänavale, elagu kuuse all – seal ei ole hoolduskulusid ja siugtoru! On ikka igasuguseid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 21:14; 22.01 02:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte keegi ei üüriks oma korterit välja ilma sellelt tulu saamata.Mis iganes sinna lepingusse kirjutada tuleb summa ikka üürnikule üks,maksad kõik arved mis on korteriga seotud.Üürileandja ei hakka küll peale maksma et tema korteris keegi lihtsalt elaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mille eest pean mina, kui üürnik, maksma?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.