Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mille eest raha küsite

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Mille eest raha küsite

Postitas:
Kägu

Kivike küünele salongis maksab raha. Iga nõuanne ja idee peaks raha maksma. Ka parimale sõbrale esitatakse arve. Kus on sinu piir, millest edasi enam tasuta ei tee?

0
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kivike küünele salongis maksab raha.

Ei maksa. See on küünte hoolduse ja lakkimise hinnas, kasvõi 20 kivi.

+2
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Teenusehind sisaldab kohvi, kuid iga kivi lisatasu eest.Pealinn.

0
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellist piiri ei olegi, sest ma ei tee midagi erialast tasuta. Olen inglise filoloog ja eelmises elus töötasin õpetajana. Kuna ma olen ka üldiselt tõlkimises osav ja kiire, siis oli tööle asudes alguses pidevalt probleem, et kolleegid teiste ainete õpetajad või ka lihtsalt tuttavad üritasid igal kevadel toppida oma sugulaste, sõprade ja muidu igasugu lehma lellepoegade lõputööde kokkuvõtteid mulle tõlkida.

Ülikoolis on ju selline kena eeldus, et kõrghariduse omandanud spetsialist on kompetentne, kui suudab oma teadustööd tutvustada ka vähemalt ühes levinud võõrkeeles. See käib lihtsalt kõrghariduse juurde. Samuti on kohustuslik kasutada töös võõrkeelseid allikaid. Seega on teoreetiliselt täiesti võimatu, et ülikoolist väljub diplomiga inimene, kes ei valda omaenda eriala võõrkeeles. Ja mis mõte sel olekski, tänapäeval pole ilma võõrkeeleoskuseta kõrgharidusega muhvigi teha.

Praktikas see aga millegipärast ei toimi, jõuavad neil seal lõputöö kirjutamiseni mingid eksemplarid, kes ei suuda omaenda uurimistööd üheski võõrkeeles kokku võtta. Ja arvavad siis, et täiesti ok on küsida tutvuste kaudu endale nt šokolaaditahvli või aitähi eest tõlketöid. Halloooo? See on akadeemiline pettus, sa pead ülikooli lõpetamiseks ISE oskama piisaval tasemel vähemalt üht võõrkeelt, see on osa eriala omandamisest. Kui ei oska, siis pole sa piisavalt pädev diplomi saamiseks.

Ja siis tulevad tädid küsimusega, et oi, kas sa saaksid noort inimest AIDATA.  Sest õpetajad ju laulavad, tantsivad, löövad trummi ja kasvõi ehitavad tuumapomme, kõik puha tasuta. Mis mõttes sa ei tee, sa ju OSKAD? Issand, no aga tal pole keeleannet, ta ju õppis MATEMAATIKUKS!

Kuna ma töötasin paralleelselt ka tõlkijana, oli mul umbes hindadest ülevaade ja hakkasin tähemärkide arvu järgi hinda ütlema. Milline häbematus, kujutad ette, KÜSIB RAHA selle väikese asja eest!

Siis hakkasin lihtsalt ütlema, et kevadel on õpetajatel palju tööd, pole kohe üldse aega. Vähehaaval jõudis kohale, et minu käest pole mõtet lunida, aga küllap nad endale kellegi leidsid ja teeseldud võõrkeeleoskusega oma tööd esitatud said.

+16
-9
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma käin ka Tallinnas. Varbad 45 eurot.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellist piiri ei olegi, sest ma ei tee midagi erialast tasuta. Olen inglise filoloog ja eelmises elus töötasin õpetajana. Kuna ma olen ka üldiselt tõlkimises osav ja kiire, siis oli tööle asudes alguses pidevalt probleem, et kolleegid teiste ainete õpetajad või ka lihtsalt tuttavad üritasid igal kevadel toppida oma sugulaste, sõprade ja muidu igasugu lehma lellepoegade lõputööde kokkuvõtteid mulle tõlkida.

Ülikoolis on ju selline kena eeldus, et kõrghariduse omandanud spetsialist on kompetentne, kui suudab oma teadustööd tutvustada ka vähemalt ühes levinud võõrkeeles. See käib lihtsalt kõrghariduse juurde. Samuti on kohustuslik kasutada töös võõrkeelseid allikaid. Seega on teoreetiliselt täiesti võimatu, et ülikoolist väljub diplomiga inimene, kes ei valda omaenda eriala võõrkeeles. Ja mis mõte sel olekski, tänapäeval pole ilma võõrkeeleoskuseta kõrgharidusega muhvigi teha.

Praktikas see aga millegipärast ei toimi, jõuavad neil seal lõputöö kirjutamiseni mingid eksemplarid, kes ei suuda omaenda uurimistööd üheski võõrkeeles kokku võtta. Ja arvavad siis, et täiesti ok on küsida tutvuste kaudu endale nt šokolaaditahvli või aitähi eest tõlketöid. Halloooo? See on akadeemiline pettus, sa pead ülikooli lõpetamiseks ISE oskama piisaval tasemel vähemalt üht võõrkeelt, see on osa eriala omandamisest. Kui ei oska, siis pole sa piisavalt pädev diplomi saamiseks.

Ja siis tulevad tädid küsimusega, et oi, kas sa saaksid noort inimest AIDATA. Sest õpetajad ju laulavad, tantsivad, löövad trummi ja kasvõi ehitavad tuumapomme, kõik puha tasuta. Mis mõttes sa ei tee, sa ju OSKAD? Issand, no aga tal pole keeleannet, ta ju õppis MATEMAATIKUKS!

Kuna ma töötasin paralleelselt ka tõlkijana, oli mul umbes hindadest ülevaade ja hakkasin tähemärkide arvu järgi hinda ütlema. Milline häbematus, kujutad ette, KÜSIB RAHA selle väikese asja eest!

Siis hakkasin lihtsalt ütlema, et kevadel on õpetajatel palju tööd, pole kohe üldse aega. Vähehaaval jõudis kohale, et minu käest pole mõtet lunida, aga küllap nad endale kellegi leidsid ja teeseldud võõrkeeleoskusega oma tööd esitatud said.

Ei leia küll, et igal erialal võõrkeele vaba mittevaldamine selle omandatud eriala väärtust kuidagi kahandaks. See on mingi uuema aja trend. Vanasti oli täiesti ok emakeeles teadustöid teha, tänapäeval on pigem selle korrektse valdamisega probleem.

+12
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ükskõik millist oma erialast teenust osutan, esitan arve. Ka oma parimatele sõpradele. Eriala on lihtsalt selline, et iga milliliiter ja gramm on arvel ja kontrollitav seerianumbrite kaupa. Kui need samad sõbrad toodavad midagi mulle meelepärast, siis ostan ka raha eest. Ei taha mingeid sina-mulle-mina-sulle suhteid, kunagi ei tea, kes nagu kellelegi võlgu peaks olema.

+11
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul endal puuduvad oskused midagi sellist teha, mille eest raha küsida. Aga sõbranna on masinkuduja, ehk siis see ongi tema töö. Minu jaoks on täiesti selge, et kui ta mulle paari kindaid koob, siis ma maksan selle eest. Miks peaks ta minu jaoks tasuta töötama, see oleks ju jabur?

+10
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõike, mis erialasse puutub, teen tasu eest. Suvalisi pisiteenuseid teen tasuta.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen jurist. Sõpradele-sugulastele teen asju tasuta.

+8
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma pole kivide hinnast õrna aimugi, aga kui ma nende paigaldusega tegeleks, siis ma eeldaksin küll, et kui ma nad ka tasuta paigutan, siis kivikesi ise ma ometi oma raha eest ostma ei pea.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma pole kivide hinnast õrna aimugi, aga kui ma nende paigaldusega tegeleks, siis ma eeldaksin küll, et kui ma nad ka tasuta paigutan, siis kivikesi ise ma ometi oma raha eest ostma ei pea.

Kivid kivideks, kuid miks anda näiteks terviseteemas tasuta nõu, mõni teeb lausa tasuta toitumisnõustamist. Kas need ei ole kõik rahategemise võimalused. Miks seda infot tasuta rahva sekka visata. Ütlengi, iga salongi kivike maksab, miks inimesi tasuta nõustada, aidata. Kas inimene tuleks juhtida inimese juurde, kes raha oskab küsida. Näiteks õigusalased küsimused.

+2
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kivid kivideks, kuid miks anda näiteks terviseteemas tasuta nõu, mõni teeb lausa tasuta toitumisnõustamist. Kas need ei ole kõik rahategemise võimalused. Miks seda infot tasuta rahva sekka visata. Ütlengi, iga salongi kivike maksab, miks inimesi tasuta nõustada, aidata. Kas inimene tuleks juhtida inimese juurde, kes raha oskab küsida. Näiteks õigusalased küsimused.

Ei viitsi elus iga liigutust ja nõuannet rahaks arvestada, meeldib lihtsalt inimesi aidata.

+10
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kivid kivideks, kuid miks anda näiteks terviseteemas tasuta nõu, mõni teeb lausa tasuta toitumisnõustamist. Kas need ei ole kõik rahategemise võimalused. Miks seda infot tasuta rahva sekka visata. Ütlengi, iga salongi kivike maksab, miks inimesi tasuta nõustada, aidata. Kas inimene tuleks juhtida inimese juurde, kes raha oskab küsida. Näiteks õigusalased küsimused.

Kivid on täiesti mittevajalikud asjad, kui mõni tahab maksta, las maksab. Toitumisnõu on sageli vaja ka vaesematel inimestel, kel niigi iga sent arvel, see pole luksusteenus. Ja need, kel raha piisavalt ( mitte foorumi anonüümne plädin oma kujutletavast varandusest) käivad ka erakliinikutes haritud spetsialistide juures, mitte ei usalda anonüümset foorumit. Pluss on ka väga häid teadusartikleid olemas. Kui keegi tahab aidata, teha vabatahtliku tööd on see ju väga tänuväärne ja viitab pigem väärikusele, haritusele ja toredale, heale inimesele.

Aga äriga seotud teenuseid poolmuidu või ilma rahata osutada mingitele väikeärimeestele, nahhaalsetele sugulastele, kõvadele ärimuttidele vms. pole tõesti mingit mõtet. Varem või hiljem s*tutakse sulle hinge “tänutäheks”.

+10
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei leia küll, et igal erialal võõrkeele vaba mittevaldamine selle omandatud eriala väärtust kuidagi kahandaks. See on mingi uuema aja trend. Vanasti oli täiesti ok emakeeles teadustöid teha, tänapäeval on pigem selle korrektse valdamisega probleem.

Nõus sinuga. See ennastimetlev tõlkija on enesekiitusega tublisti üle võlli pannud.

+8
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tasuta nõustamine ja info jagamine on üks viisidest, kuidas endale rohkem müüke saada. Näiteks toitumisnõustaja võib anda igal pool head nõu, et kasutage toitumisnõustajaid, see päriselt ka aitab! Või siis näiteks teha tasuta seminar, kus räägid selle probleemi lahendamisest, millega sina tegeled, täpselt selle maani, et ostke minu teenust, kui tahate lõpuni lahendust teada saada. Annad sammud 1-3, aga sammud 5-6 on juba tasulised. Inimesed, kes on juba investeerinud oma aega ja sind tasuta kuulanud ehk suhte moodustanud, on suurema tõenäosusega ostjad kui täiesti võõrad, kes sinu lahendusest või sinu nime esimest korda näevad.

+8
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei usu, et haritud inimesel selline kriminaalne tutvusring oleks. Minul küll ei ole.

0
-13
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja siis tulevad tädid küsimusega, et oi, kas sa saaksid noort inimest AIDATA. Sest õpetajad ju laulavad, tantsivad, löövad trummi ja kasvõi ehitavad tuumapomme, kõik puha tasuta. Mis mõttes sa ei tee, sa ju OSKAD? Issand, no aga tal pole keeleannet, ta ju õppis MATEMAATIKUKS!

No mis siin võõrkeeleoskusest, nad teesklevad ka emakeeleoskust. Aga mõistagi tellivad nad toimetamise ja ingliskeelse kokkuvõtte ikkagi raha eest. Vastavates FB gruppides igal kevadel näha. See sinu eelmine elu pidi olema üpris ammu vist.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks see olenebki erialast ning mida sa selle erialaga hiljem teha tahad. Sul ei pruugi olla huvi akadeemilise või teaduskarjääri vastu ja leiad erialase töö, kus selliseid nõudeid ei ole ning saad end vabalt sellega ära elatada. Sellisel juhul vaba võõrkeeleoskus ei pruugi tõesti olla väga oluline.

Kuid võõrkeeleoskus ja erialase võõrkeele mõistetes orienteerumine ei ole samad asjad. Viimane on oluline osa ka eriala omandamisest ning selleks ei pea vabalt suhtlustasandil võõrkeelt oskama. Tudengid peavad olema võimelised otsima erialaseid allikaid ja neid oma töödes (ka emakeelsetes) kasutama ehk olema kursis oma eriala arengutega. Õppematerjalid ja erialased teadustööd on enamasti rahvusvahelises teaduskeeles ehk inglise keeles ning neid ei pruugi olla üldse eesti keelde tõlgitud. Seega võib öelda, et kui sa ülikooli lõpetades erialast võõrkeelt ei valda, siis ei ole sa ka suutnud oma eriala vajalikul tasemel omandada.

Iga diplomitöö juurde kuuluv võõrkeelne lühikokkuvõte töö sisust ei pea tingimata sisaldama spetsiifilisi erialaseid termineid vaid piisab ka lihtsamalt ümbersõnastatud tekstist. Kui inimene ei ole ülikooli lõpetades võimeline isegi seda ise tegema, siis kahju küll, aga omandatud eriala ei pruugi talle ka nii väärtuslik olla, kui ta arvab. Eks see selgub tööturul.

Enamikel erialadel on eesti teadlastele siiski võõrkeeleoskus ning suhtlemine ja koostöö teiste välismaiste teadlastega ülioluline. Teadustööd on sageli rahvusvahelised ning avaldatakse ühiselt tunnustatud teadusajakirjades hoolimata sellest, millise emakeelega iga teadlane on.

Vanasti elasime suletud ühiskonnas, kus eriti lääneriikide teadlastega suhtlemine ja teadusalane koostöö oli piiratud. Kuid kui tööd vene keeles ehk võõrkeeles ei teinud, siis ei teadnud sellest keegi peale sinu kodumaa teadlaste ning see ring oli väga väike. Ilmselt siiski lasti ikka tõlkida oma paremad palad, et mingitki koostööd teadlastega teha.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei usu, et haritud inimesel selline kriminaalne tutvusring oleks. Minul küll ei ole.

Mina ei ole tsiteeritu, aga tahaks küsida, miks kriminaalne? Aa, et vajab juristi abi? Ma ennast küll kriminaaliks ei pea, aga minul on vaja olnud juriidilist e õigusalast abi seoses ettevõttest lahkunud osanikega, päranditeemades, maaküsimustes, pankrotistunud v muul viisil ettevõttele võlgu jäänud koostööpartnetite, tarnijatega jm.

Kui ma ise sellises valdkonnas töötaks, siis ilmselt nii helde tasuta nõu poolest ei oleks, küll aga tulenevalt tööspetsiifikast võin paari-kolme lausega abivajajat juhendada küll. Pikemalt mitte, sest töö ajal pole võimalik ja peale tööd on oma aeg, mil ma püüan tööasjadest eemale hoida.

+12
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Paar testamenti, kinnisvara ost-müük, KÜ teemad, parkimistrahv, tulu deklareerimine, varalahusus, riigihangetel osalemine. Kõik väga kriminaalsed teemad jah.

+12
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Firmadele tasuta jur. abi jagada oleks küll totter. Luuletate ennast juristideks?

+1
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Firmadele tasuta jur. abi jagada oleks küll totter. Luuletate ennast juristideks?

Mina jagan oma lähedaste firmadele ka. Firma ei ole vaid Swedbank või Tallink. Firma on ka venna väike ehitusfirma või isa talu.

Mina nõustan oma lähedasi tasuta küll. Nad ei kasuta seda ära ja aitavad mind vajadusel ka vastu.

+7
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Totter? Ma olen nt 5 a maksuametis töötanud ja 4 a maksuseadusi kirjutanud. Ma võin unepealt või napsusena ka vastavat nõu anda. Või nt olen mitmeid aastaid olnud ise KÜ juhatuses ja asjad endale selgeks teinud. Asi nüüd sõpradele nõu anda.

+8
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

sellisest kommentaarist loen välja, et ilmselt pole sa ise eriti haritud

+6
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina teen hea meelega erialast tööd tasuta. Täpsustan ka. Minu töö koosneb laias joones võttes kahest osast – konsultatsioon koos vajaduste ja võimaluste (välja)selgitamisega ning teise osana kogu selle värgelduse praktiline teostus. Suurima heameelega kuulan inimestelt minu töö alaseid küsimusi ja muresid, annan nõu, näitan üldjoontes ette erinevad võimalused, toon välja ohupunktid jne. See on nagu võitva lotopileti ostmine. Mul ju endal ka huvitav, kui küsitakse midagi, mis ammu pole teemaks olnud.

Kui nad siis seda teist poolt ehk nö asja ennast ka ei taha, olen taaskord kuulates erinevaid küsimusi enda sees selle kraami kõik kaheksandat tuhandet korda läbi mõelnud, leidnud mõne punkti, mida pean tulevikus selgemini väljendama jne.

Kui ta aga tahab seejärel minult seda asja ennast ka, siis ma ju teenin.

Kui ta võtab minult saadud teadmised ja läheb konkurendi juurde, siis mis teha. Kuigi 95% juhtudest nad ei lähe, sest juba on ju usaldus võidetud. Mina olen neile rääkinud ausalt, mis on minult selle värgelduse ostmise eelised ja puudused. Mis on selle konkurendi tugevus või selles asjas minu puudus. Olen talle kõik rääkinud, millised jutupunktid minu konkurentide suust on häma ja mis on tõde. Ta teab juba kõiki karisid. Tunneb ära manipuleerimise, sest ma räägin talle, et kui keegi ütleb sulle seda (mis iganes see pole), siis ta valetab. Mis on ka tõde. Kui seda väidab, siis valetab, sest see pole tehniliselt võimalik. Ta ei leia sellist ausust kuskilt mujalt, SEST mu konkurendid ju ei tea, et klient teab kogu seda halli ala ja seda, kus midagi varjatakse. Konkurent võib jutustada, silm punane peas, aga klient saab juba aru, et eheheheee, nüüd on täpselt see olukord, mida Kägu ehk mina kirjeldas, millega nad püüavad klienti ära moosida pooltõega. Varem või hiljem tuleb ta minu juurde. Isegi kui vahepeal proovib konkurenti.

On võtnud ka viis aastat, aga siis on tulnud ja ohanud, et lubadused ja reaalsus, eriti lõpptulemus ei jooksnud kokkku ja ta oleks pidanud mind uskuma.

Kui mina tema vajadusi rahuldavat värki pakkuda ei saa, siis ütlen ka ausalt. Aususe, kiiruse, korrektsuse ja tasuta konsultatsioonidega jõuab kaugele.

+3
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen nt 5 a maksuametis töötanud ja 4 a maksuseadusi kirjutanud.

Meenub korteri üürimise lugu. Korteriomanik töötas maksuametis ja teadis ka kõiki maksuseadusi. Üüriraha tahtis mustalt. Mustale üürile oli oma hind. Ametlikule üürile nõudis raha juurde. Et võin öelda küll, et olen toetanud musta majandust. Teiseks, salongides on kaks hinda, on kviitungihind ja on ilma kviitungita hind.

Kas teie olete ka musta majandust sponsoreerinud?

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, juba 20 aastat tagasi. Ostsin Tartus maksuametnikult korteri ja üleandmise ajaks olid kõik vähegi liikuvad asjad ära võetud, isegi WC seinalt paberihoidja lahti murtud.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Meenub korteri üürimise lugu. Korteriomanik töötas maksuametis ja teadis ka kõiki maksuseadusi. Üüriraha tahtis mustalt. Mustale üürile oli oma hind. Ametlikule üürile nõudis raha juurde. Et võin öelda küll, et olen toetanud musta majandust. Teiseks, salongides on kaks hinda, on kviitungihind ja on ilma kviitungita hind.

Tulu deklrareerimine toimub järgmine aasta. Kas isik deklareeris siis midagi, kasutas maksuvabastusi vms, sina ei tea.

Ehk sina ei maksa mustalt, sina maksad kokkulepitud hinda. Mis on täiesti korrektne ja seaduslik. Mis juhtub edasi,  pole sinu teada.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei. Kui naturaalmajanduse väikevormi mitte lugeda. Stiilis, et mina koon sulle oma koera villast paar paari sokke, sa teed mulle vastu hunniku suitsukana.

+1
0
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mille eest raha küsite