Esileht Kodunurk Mille järgi valida tolmuimejat?

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Mille järgi valida tolmuimejat?

Postitas:

Tundub, et vana annab kohe-kohe otsad, imemisvõimsust enam pole ja eks ta eakas juba ole ka.
Millist tolmuimejat soovitate? Tolmukotiga, tolmukotita, kui võimas peaks olema? Mis tähendab HEPA filter ja milleks see hea on? Mida veel tolmuimeja ostmisel jälgida?

Peres 2 pikakarvalist kassi, 5 inimest (teismeline, väikelaps, beebi, ema, isa), põrandad laminaaditud, leidub tekstiilkattega mööbliesemeid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli vana tolmuimeja 2200 W, uus on 1800 W. Ei saa aru küll, et viimasel võimu väheks jääks. Suvilas on 1600 W hästi algeline masin ja võimsuse osas ei ole mul ka sellele mingeid etteheiteid.

Hepa filter peaks kindlasti olema, see nimelt võtab tupp tagasi paisatavast õhust ka kõige peenema tolmu välja. Vanal masinal meil seda ei olnud ja kui uue hepa filtriga masina kasutusele võtsime, oli vahe ikka väga märgatav. Jälgi ka seda, kas masina filtrid on ainult vahetatavad või ka pestavad ning kui ainult vahetatavad, siis kui tihti neid vahetama peaks ja kui palju kaalumisel olevale masinale sobivad uued maksavad ning kas see hind sulle sobib.

Vanal masinal oli tühjendatav tolmupaak, uuel on ühekordsed tolmukotid, viimased tunduvad mulle oluliselt mugavamad. Meie masinal samas komplektis kaasas ka 1 korduvkasutav kott ja hästi hea, et ka see igaks juhuks varuks.

Vanal oli pult käepidemel, uuel ei ole ja ma absoluutselt ka ei igatse seda (olemas küll kõige prostam mehaaniline libisev \”luuk\”, mille saab 1 näpuga lahti lükata, kui kardin näiteks torusse peaks sattuma, siis laseb kohe lahti).

Vanal oli tohutu hulk igasugu imevigurotsikud, mida ma kunagi ei kasutanud. Uuel lisaks tavalisele laiale põrandaotsikule ainult 1 pisike lisaotsik, millel 2 olekut, kas harjaga tekstiilide puhastamiseks või hari peitu keeratult nurkade jaoks. Minu jaoks täiesti piisav, neid imeerinevaid vanu ei kasutanud kunagi.

Vanal oli selline peen kõver vars (oleks pidanud kergendama keeruliste kohtade ja mööblialuste puhastamist, no mina aru ei saanud, et oleks sirgest palju mugavam olnud) ja kui sinna juhtus midagi kinni jääma, oli jube jant ummistuse likvideerimisega. Nüüd sirge vars ja see mure vähem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võimsus pole oluline, nagu eespool juba öeldakse. Vali hinna järgi. Või värvuse järgi. Enam-vähem samakaua peavad vastu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Kodunurk Mille järgi valida tolmuimejat?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.