Esileht Ajaviite- ja muud jutud Millega vaktsineerimisvastased põhjendavad…

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 91 )

Teema: Millega vaktsineerimisvastased põhjendavad…

Postitas:
Kägu

Üks selgitus: “Vaktsineerimine ei tööta täpselt nii nagu pahatihti arvatakse – saad süsti ja oled immuune ülejäänud elu. Reaalsuses on 100% vaktsineeritutest olemas ehk nii 70% toimiv immuniteet. Põhjuseks see, et osadel ei arene välja immuunsust, osadel vananeb jne. Kuid ka see 70% on piisav, et kuidagi ühiskonda jõudnud haigustekkitaja ei leviks kulutulena. Kui aga efektiivselt vaksineeritute osakaal langeb mingist maast allapoole võib mõni pikema peiteajaga haigus nakatada juba väga paljusid ehk tekitada epideemia.
Kui nendega midagi ette ei võeta on lihtsalt aja küsimus, millal suurem kogus laipu taga. Siinjuures võivad ohvriteks olla ka sina või mina, kes oleme korralikult vaktsineerinud, kuid ei tea, kas ka haigusetekitaja suhtes edukalt.”

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teina laps sai vaktsiinist tüsistused ja on täna raske puudega.

Ei usu. Tõesta seda väidet, et vaktsiini tõttu on puudega. See on ainult sinu arvamus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eilne arsti jutt vaktsineerimisest on täna ka Õhtulehes tasuta loetav:
https://tervist24.ohtuleht.ee/940617/arst-lukkab-umber-muudid-leetritest-see-ei-ole-ohutu-lastehaigus?fbclid=IwAR3a-_nMeUIAwXJXkSyN-5XqJJ0Bp_a7wUUOYH0-PaBiTMX2RbJtMmt3b-g

Muuhulgas käsitletakse seal laialt levinud väidet, et laps sai vaktsiini ja on nüüd raske puudega.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ei usu. Tõesta seda väidet, et vaktsiini tõttu on puudega. See on ainult sinu arvamus.

See ei ole minu arvamus, vaid kahe eriarsti oma. Mina ei oma sellist teadlikkust, et neile vastu vaielda või omast peast lapsele diagnoose loopida.
Kui tohib, siis ma ei hakka oma lapse haiguslugu siia avalikult üles riputama, tõestamaks anonüümsele käole midagi, millest ta nagunii kuulda ei taha.
Loodan, et sul ei tule sarnase teemaga elus kokku puutuda. Ma tean omast käest, kui hea tunne on milleski veendunud olla, aga vahel võib kukkumine olla vägagi valus ja peale seda jäävad ainult kahtlused ja enesesüüdistused. Ja kordan – minu puhul pole tegu vaktsiinivastasega, ma usun, et suures plaanis on vaktsineerimine oluline. Aga väikseses plaanis näen oma pere isiklikku tragöödiat ja siis ei tundugi kõik enam nii mustvalge.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

See ei ole minu arvamus, vaid kahe eriarsti oma. Mina ei oma sellist teadlikkust, et neile vastu vaielda või omast peast lapsele diagnoose loopida.

Kui tohib, siis ma ei hakka oma lapse haiguslugu siia avalikult üles riputama, tõestamaks anonüümsele käole midagi, millest ta nagunii kuulda ei taha.

Loodan, et sul ei tule sarnase teemaga elus kokku puutuda. Ma tean omast käest, kui hea tunne on milleski veendunud olla, aga vahel võib kukkumine olla vägagi valus ja peale seda jäävad ainult kahtlused ja enesesüüdistused. Ja kordan – minu puhul pole tegu vaktsiinivastasega, ma usun, et suures plaanis on vaktsineerimine oluline. Aga väikseses plaanis näen oma pere isiklikku tragöödiat ja siis ei tundugi kõik enam nii mustvalge.

Jajah, aga mina jällegi oskan lennata ja tunnen ingleid. See on kõik puhas tõsi, seda on kaks spetsialisti kinnitanud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

On küll probleemiks. 100 aastat tagasi oli peredes palju lapsi. Isegi kui pooled nakkushaiguste tõttu ära surid, siis 4-5 last jäi ikka ellu. Tuttava suguvõsas suri 4-st lapsest 2 (kõigest kahepäevase vahega) – noh, tol ajal ikka juhtus. Ülejäänud kaks last õnnestus täisealiseks kasvatada (üks jäi küll hiljem maailmasõjas kadunuks). Minu vanaema kaotas oma kaks õde (difteeria möllas II maailmasõja ajal), vennad jäid ellu. Tol ajal eriti reisimas ei käidud (sageli ei mindud kodukülast kaugemalegi), aga haigused ikka levisid.
Tänapäeval aga levivad need lennuki lendamise kiirusel. Meil ju võivad olla raskemad haigused likvideeritud, aga käib keegi reisil (ja nagu siit foorumist lugeda saab, peetakse reisimist inimõiguseks) ja toob jälle nakkuse kohale.

Sada aastat tagasi ei olnud arstiabi mitte kõikjal saadaval. Elu oli karm ja tööd pidi tegema, et mitte nälga jääda. Polnud kellelgi seal aega vedeleda ja rahus põdeda. Ka oli tol ajal inimestele veel teadmata, kuidas haigustekitajad tegelikult levivad. Rahuajal võis kogu küla pühapäeviti kirikusse kokku tulla ja seal suheldi ikka näost-näkku. Usun ka, et kõrtsides vaevalt tol ajal sellist puhtust peeti nagu meil praegu EU nõuab. Samuti ei liikunud uudised sellise kiirusega nagu praegu.

Sõjaaja inimese elu ja kombeid ei pea õigupoolest kujutlemagi, on ju hästi teada, missugustes tingimustes inimesed elavad, kui rahu ei ole.

Praegu on meil võimalik leevendada haigussümptomeid. Me saame kontrollida haiguse kulgu ja inimese olukorda. Pealegi on inimesed sedavõrd teadlikuks muutunud, et jooksevad juba 39-kraadise palavikuga EMO-sse Tamiflu järele. Ei ole enam palju neid inimesi, kes ei teaks, millised on enam levinud viirushaiguste sümptomid või millise enesetunde juures tuleks koheselt asuda end ravima-turgutama või millal arstiabi otsida.
Laste surmadele aitas sada aastat tagasi ilmselt kaasa seegi, et polnud keset talve võtta kuskilt organismi tugevdavaid toidulisandeid-vitamiine (kui mitmekesine see igapäevane toitki oli?) ja kõrges palavikus lapse jooma sundimine ei pruukinud ka alati vilja kanda. Praegu saab sellisel juhul minna haiglasse tilga alla ja vähemalt vedelikupuudus ei saa eluohtlikuks. Haigetele tehakse rutiinselt vereanalüüse ja hoitakse haiguse kulul terav silm peal. Milliseid ravimeid olid tol ajal taluperes nii igapäevaselt võtta, loodusravi kõrval?

Ma ei õhuta kedagi mitte vaktsineerima, aga minu enda loogika ütleb, et kui haigestun mina või mu laps, siis ravida saan (või üritadagi) ravimitega, elustiiliga, kasvõi palvetega. Kui ravim ei sobi, siis selle tarvitamise saab lihtsalt lõpetada. Sellist ravimit, mis paarikordsel sihipärasel tarbimisel suudaks puuet tekitada või isegi tappa, ei ole mina veel enda käes hoidnud. Neid võib olla, aga ma ei ole sellisega kokku puutunud, õnneks.
Sisse süstitud ainet, pealegi väga tugevatoimelist (peab see ju immuunsüsteemi korralikult ära lollitama) paraku enam tagasi võtta ei saa.
Ma ei kahtle, et vaktsineerimise idee on olnud igati üllas, ma ei kahtle, et need töötavad (enamasti). Aga ühiskonnas on sel teemal rahutukstegevalt palju hirmu ja sellist müra, mis teeb ettevaatlikuks. See idee ei ole täna enam nii üllas, arvan mina.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

On küll probleemiks. 100 aastat tagasi oli peredes palju lapsi. Isegi kui pooled nakkushaiguste tõttu ära surid, siis 4-5 last jäi ikka ellu. Tuttava suguvõsas suri 4-st lapsest 2 (kõigest kahepäevase vahega) – noh, tol ajal ikka juhtus. Ülejäänud kaks last õnnestus täisealiseks kasvatada (üks jäi küll hiljem maailmasõjas kadunuks). Minu vanaema kaotas oma kaks õde (difteeria möllas II maailmasõja ajal), vennad jäid ellu. Tol ajal eriti reisimas ei käidud (sageli ei mindud kodukülast kaugemalegi), aga haigused ikka levisid.

Tänapäeval aga levivad need lennuki lendamise kiirusel. Meil ju võivad olla raskemad haigused likvideeritud, aga käib keegi reisil (ja nagu siit foorumist lugeda saab, peetakse reisimist inimõiguseks) ja toob jälle nakkuse kohale.

Sada aastat tagasi ei olnud arstiabi mitte kõikjal saadaval. Elu oli karm ja tööd pidi tegema, et mitte nälga jääda. Polnud kellelgi seal aega vedeleda ja rahus põdeda. Ka oli tol ajal inimestele veel teadmata, kuidas haigustekitajad tegelikult levivad. Rahuajal võis kogu küla pühapäeviti kirikusse kokku tulla ja seal suheldi ikka näost-näkku. Usun ka, et kõrtsides vaevalt tol ajal sellist puhtust peeti nagu meil praegu EU nõuab. Samuti ei liikunud uudised sellise kiirusega nagu praegu.

Sõjaaja inimese elu ja kombeid ei pea õigupoolest kujutlemagi, on ju hästi teada, missugustes tingimustes inimesed elavad, kui rahu ei ole.

Praegu on meil võimalik leevendada haigussümptomeid. Me saame kontrollida haiguse kulgu ja inimese olukorda. Pealegi on inimesed sedavõrd teadlikuks muutunud, et jooksevad juba 39-kraadise palavikuga EMO-sse Tamiflu järele. Ei ole enam palju neid inimesi, kes ei teaks, millised on enam levinud viirushaiguste sümptomid või millise enesetunde juures tuleks koheselt asuda end ravima-turgutama või millal arstiabi otsida.

Laste surmadele aitas sada aastat tagasi ilmselt kaasa seegi, et polnud keset talve võtta kuskilt organismi tugevdavaid toidulisandeid-vitamiine (kui mitmekesine see igapäevane toitki oli?) ja kõrges palavikus lapse jooma sundimine ei pruukinud ka alati vilja kanda. Praegu saab sellisel juhul minna haiglasse tilga alla ja vähemalt vedelikupuudus ei saa eluohtlikuks. Haigetele tehakse rutiinselt vereanalüüse ja hoitakse haiguse kulul terav silm peal. Milliseid ravimeid olid tol ajal taluperes nii igapäevaselt võtta, loodusravi kõrval?

Ma ei õhuta kedagi mitte vaktsineerima, aga minu enda loogika ütleb, et kui haigestun mina või mu laps, siis ravida saan (või üritadagi) ravimitega, elustiiliga, kasvõi palvetega. Kui ravim ei sobi, siis selle tarvitamise saab lihtsalt lõpetada. Sellist ravimit, mis paarikordsel sihipärasel tarbimisel suudaks puuet tekitada või isegi tappa, ei ole mina veel enda käes hoidnud. Neid võib olla, aga ma ei ole sellisega kokku puutunud, õnneks.

Sisse süstitud ainet, pealegi väga tugevatoimelist (peab see ju immuunsüsteemi korralikult ära lollitama) paraku enam tagasi võtta ei saa.

Ma ei kahtle, et vaktsineerimise idee on olnud igati üllas, ma ei kahtle, et need töötavad (enamasti). Aga ühiskonnas on sel teemal rahutukstegevalt palju hirmu ja sellist müra, mis teeb ettevaatlikuks. See idee ei ole täna enam nii üllas, arvan mina.

Pikk jutt, s..t jutt. Mina eelistan iga kell varianti, et nii mina kui minu lapsed ei pea ränka (ja tänapäeval suure tõenäosusega välditavat) nakkushaigust põdema ega ravima. Need on nii rasked haigused, et vaevalt siin mingi ravimi “paarikordsest sihipärasest kasutamisest” piisab. Muidugi on neid, kellel erinevatel põhjustel on vaktsineerimine vastunäidustatud, kuid need on vähesed erandid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

https://www.postimees.ee/6521575/lakakohasse-haigestunud-imik-viibib-lastehaiglas-raskes-seisus

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida tähendab – “vaktsineerimise mõte pole enam nii üllas”?
Igal ajal on haigustesse surnud ennekõike kõige nõrgemad: väikelapsed, vanurid ja põdurad. Mis tööd need ätid ja imikud tegid sada aastat tagasi, et polnud aega põdeda?
Loe nende läkaköhasse jäänud laste kohta uudiseid – kahene ja seitsmene on haiglaravil ja vastsündinu üliraskes seisus. Kas paistab haigusena, mille ravib vitamiini võtmine või kasvõi palvetamine? Vanasti kohtusid inimesed korra nädalas kirikus ja pisikud levisid paremini kui tänapäeval? Kuigi meil on lasteaiad, koolid, ühistransport ja kaubanduskeskused? Naiivne ja eluvõõras jutt.
Vaktsiinis on üliväike kogus haigustekitajat. Mis kohutav asi seal neid raskeid puudeid tekitab?
See, mis tänapäeval probleeme tekitab, on kontrollimatu info kiire levik. Kas sa seda oled mõelnud, kellele on kasulik vaktsiiniteemaliste vandenõude levitamine? Neile, kes selle pealt teenivad. Enamik jaburuste levitajatest on neile lihtsalt kasulikud tööriistad. Hirm on tugev instinkt, millel mängida, kui seda natuke tagant torkida pseudoteadusega (kas või see väljamõeldis autismi kohta), siis on tulemus käes. Kõikjal on inimesed, kelle arvates on nende laps puudega, sest teda vaktsineeriti. Või levitavad usinalt juttu, et nad teavad kedagi sellist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esimene laps sai kõik vaktsiinid kalendri kohaselt. Graafikus alustas ka teine laps, kelle käitumine ühe vaktsineerimise järel muutus. Kolmas sündis sellise vahega, et eelmise probleemid olid suurimas hoos ning lihtsalt ei julgenud imiku vaktsineerimist isegi alustada. Otsus sündoi sündis koostöös perearstiga, kes tegelikult igati riiklikku vaktsineerimiskava pooldab, kuid konkreetselt juhul soovitas loobuda. Ma ei oska otsida ega otsigi endale mingit õigustust. Kui poolelijäänud vaktsineerimiskavaga laps minu silmis piisavalt tugev on, võtame vaktsiinide teema uuesti ette. Ise olen vaktsineeritud nõuka-aegse kava kohaselt ja täiskasvanuna on tehtud ka kõik ette nähtud kordusvaktsiinid.
Kui mina oleks sünnitanud saja aasta eest, oleksin esimesel sünnitusel ühes lapsega surnud. /Meditsiini tänamise koht/
Talupered olid toona suured ja kogu fertiilse ea oli naispool enamasti kas rase või imetav. Lapsi, eriti nõrgema tervisega, ei pandud sageli hingekirjagi enne mingit vanust. Ja lastesse suhtumine oli samuti teistsugune – pigem nähti neis talutööde tegijat kui silmarõõmu ja nagu eespool kirjutati – ravi ja ravimid olid samuti võrreldes nüüdisaegsete võimalustega primitiivsed.

Please wait...
Postitas:
Kägu

!

See pere, kelle laps läkaköha tõttu mõned nädalad tagasi haiglas oli (!), ei ole mingi vaktsineerimisvastane. See on järjekordne meedia poolt esitatud vale, et lugu paremini müüks. Nooremal lapsel kahtlustati läkaköha (aga ei leidnud kinnitust), ühel lapsel see ka oli ja ta viibis kolm päeva haiglas arstide jälgimise all ja jäi haiglasse vanemate soovil, mitte seetõttu et ta seis väga raske oleks olnud. Kõik selle pere lapsed on saanud kohustuslikud vaktsiinid.

Läkaköha vaktsiini tõhusus on vaid kuni 85%, seega pole mingi ime, et aeg-ajalt ka vaktsineeritud selle üles korjavad. Üks pere niimoodi alatult valedega vankri ette rakendada on tüüpiline Tuuli Jõesaare tase ning teda on sel põhjusel mitmel korral ka ASN kaevatud ning võit saavutatud. http://www.asn.org.ee/asn_lahendid.php?action=view&num=626

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Aga see imik ON praegu haiglas ju. Sama pere lapsed on PRAEGU läkaköhas. Ja kõik kolm last on vaktsineerimata. Väike vanuse ja suuremad vanemate otsuse tõttu. Kas meedia on sinu väitel kõik selle välja mõelnud? Big Pharma ei lase vanematel öelda, kuidas päriselt on? Anda ka arstidele luba oma juttu kinnitada?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esimene laps sai kõik vaktsiinid kalendri kohaselt. Graafikus alustas ka teine laps, kelle käitumine ühe vaktsineerimise järel muutus. Kolmas sündis sellise vahega, et eelmise probleemid olid suurimas hoos ning lihtsalt ei julgenud imiku vaktsineerimist isegi alustada. Otsus sündoi sündis koostöös perearstiga, kes tegelikult igati riiklikku vaktsineerimiskava pooldab, kuid konkreetselt juhul soovitas loobuda. Ma ei oska otsida ega otsigi endale mingit õigustust. Kui poolelijäänud vaktsineerimiskavaga laps minu silmis piisavalt tugev on, võtame vaktsiinide teema uuesti ette. Ise olen vaktsineeritud nõuka-aegse kava kohaselt ja täiskasvanuna on tehtud ka kõik ette nähtud kordusvaktsiinid.

Kui mina oleks sünnitanud saja aasta eest, oleksin esimesel sünnitusel ühes lapsega surnud. /Meditsiini tänamise koht/

Talupered olid toona suured ja kogu fertiilse ea oli naispool enamasti kas rase või imetav. Lapsi, eriti nõrgema tervisega, ei pandud sageli hingekirjagi enne mingit vanust. Ja lastesse suhtumine oli samuti teistsugune – pigem nähti neis talutööde tegijat kui silmarõõmu ja nagu eespool kirjutati – ravi ja ravimid olid samuti võrreldes nüüdisaegsete võimalustega primitiivsed.

Lastesse püüti mitte liigselt kiinduda, sest nakkushaigused olid väga laastava mõjuga. See, et lapses nähti tulevast talutöö tegijat, oli loomulik. Kui pole töökäsi, siis on näljasurm. Kui lähtuda sellest, et laps oli vanematele ka vajalik, siis oli tema elu ju veel palju väärtuslikum.
Pigem paneb kulmu kergitama, et 21. sajandil on nii mõnelegi lapsele arstiabi kättesaamatu vanemate lolluse tõttu, mida võimendab suur vabadus teha oma lapsele ükskõik kui kahjulikke otsuseid ja loomulikult internetis levivad lood.
Kas talurahvas oleks arsti usaldamise asemel jootnud oma lapsele kloori? Kas talurahvas sünnitas ilma mõne targema moorita samast külast, st maksimaalse võimaliku abita? Kas talurahvas uskus, et raudrohutee aitab igat tüüpi kurguhäda, ka difteeria vastu? Ei, sellised “mõtted” on ikka tänapäevasel emmel, kes kiidab, et temale on laps silmarõõm. Laps on tegelikult teine inimene, kelle eest vanem vastutab. Osa vastutusest võiks olla allikakriitilisus. See, mis kristallimüüja netis levitab, pole ühel pulgal arsti jutuga. Pole ka teie lapse huvides, sest kristallimüüjal ei ole teadmisi, mille abil terviseprobleeme hinnata. Maagiline mõtlemine on lubatav vaid seni, kuni sellega ei hakata inimesi kahjustama, takistades vajalikku ravi ja ennetust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaktsineerimisotsus ei tohiks olla hirmu pärast tehtud otsus.

Ja huvitav, mis juhib mittevaktsineerijate tegevust? Mingi meeletu teadlikkus? Samamoodi hirm.

Minu meelest peaks põhimõttelistel mittevaktsineerijatel olema häbi pidevalt leelotada, kuidas nemad enda lapsi “ei mürgita” ja ikka rõõmsalt edasi elavad. Niipaljukestki siis ei taipa, et nende heaolu ja suhteliselt väike tõenäosus haigestuda on võimalik paljuski just tänu nendele “mürgitatud” lastele. Kui enamus hakkaks mõtlema ja käituma nende moodi ja need rasked haigused taas epideemiatena valla pääseksid, muudaksid nad õige kähku oma meelt, enam kui kindel. Niikaua, kui kõik on hästi, võib muidugi rõõmsalt ette kujutada, kuidas haigestumise korral saab aga muudkui jälgida, rohtu võtta, haiglas tilga all olla… Kui su laps reaalselt olekski sellises olukorras, siis vaevalt see kõik nii lihtne ja ilus oleks. Ja sellest mõtteviisist ei saa ma ka aru, et vaktsineerimine tänapäeva meditsiini osana on nii kahtlane-nii kahtlane, aga kui vaja rasket haigust ravida, on seesama meditsiin nii õige asi ja omal kohal. Ei mingeid vandenõusid ega midagi. Ma saaks aru, kui mittevaktsineerija panustakski ka haigestumise korral ainult loodusravile ja organismi enda vastupanuvõimele, vot see oleks loogiline põhimõttekindlus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga see imik ON praegu haiglas ju. Sama pere lapsed on PRAEGU läkaköhas. Ja kõik kolm last on vaktsineerimata. Väike vanuse ja suuremad vanemate otsuse tõttu. Kas meedia on sinu väitel kõik selle välja mõelnud? Big Pharma ei lase vanematel öelda, kuidas päriselt on? Anda ka arstidele luba oma juttu kinnitada?

Tunnen seda pere väga lähedalt ning kinnitan, et ainus asi mida meedia selle loo puhul välja EI mõelnud, on tõsiasi et haiglas oli läkaköhas laps. Kõik muu on tõepoolest väljamõeldis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tunnen seda pere väga lähedalt ning kinnitan, et ainus asi mida meedia selle loo puhul välja EI mõelnud, on tõsiasi et haiglas oli läkaköhas laps. Kõik muu on tõepoolest väljamõeldis.

Oot, millisest loost sa räägid siis?
2-nädalasest imikust, kes oli “vanemate soovil” kolm päeva haiglas?
Või 3-aastasest lapsest, kelle puhul terviseamet kinnitas, et vaktsineerimata ja läkaköhas?
https://tervist24.ohtuleht.ee/940749/terviseamet-kinnitab-3aastane-vaktsineerimata-laps-haigestus-lakakohasse
https://leht.postimees.ee/6521910/arstid-kahtlustavad-vastsundinul-lakakoha
Võibolla ikkagi esitad ise väljamõeldisi. Mis su eesmärk on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oot, millisest loost sa räägid siis?

2-nädalasest imikust, kes oli “vanemate soovil” kolm päeva haiglas?

Või 3-aastasest lapsest, kelle puhul terviseamet kinnitas, et vaktsineerimata ja läkaköhas?

https://tervist24.ohtuleht.ee/940749/terviseamet-kinnitab-3aastane-vaktsineerimata-laps-haigestus-lakakohasse

https://leht.postimees.ee/6521910/arstid-kahtlustavad-vastsundinul-lakakoha

Võibolla ikkagi esitad ise väljamõeldisi. Mis su eesmärk on?

Need kõik on erinevad versioonid ühest ja samast perest. Samuti see eelnev artikkel, mis siia teemasse pandi. Pere üks laps oli haiglas mitu nädalat tagasi ja see laps on vaktsineeritud nagu pere teisedki lapsed. Noorimal lapsel ei olnud läkaköha ja haiglas ta peale sündi viibinud pole, keskmine laps jäeti haiglasse vanemate soovil ja veetis seal vaid kolm päeva. Ükski laps polnud raskes seisus. Meedia on nüüd mitu nädalat hiljem mingi infokillu saanud, iga väljaanne leierdab seda omal moel ja erinevalt, pere enda käest pole keegi fakte küsinud ja haiguslugu ei ole ükski väljaanne näinud. Ilmselt mõni pahatahtlik hooldustöötaja vms on 100eur eest vihje andnud ühele väljaandele ja teised võtavad ka, mis võtta annab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Need kõik on erinevad versioonid ühest ja samast perest. Samuti see eelnev artikkel, mis siia teemasse pandi. Pere üks laps oli haiglas mitu nädalat tagasi ja see laps on vaktsineeritud nagu pere teisedki lapsed. Noorimal lapsel ei olnud läkaköha ja haiglas ta peale sündi viibinud pole, keskmine laps jäeti haiglasse vanemate soovil ja veetis seal vaid kolm päeva. Ükski laps polnud raskes seisus. Meedia on nüüd mitu nädalat hiljem mingi infokillu saanud, iga väljaanne leierdab seda omal moel ja erinevalt, pere enda käest pole keegi fakte küsinud ja haiguslugu ei ole ükski väljaanne näinud. Ilmselt mõni pahatahtlik hooldustöötaja vms on 100eur eest vihje andnud ühele väljaandele ja teised võtavad ka, mis võtta annab.

Ma ei poolda vaktsineerimata jätmist, kuid veel vähem pooldan valetamist, vassimist ja rahvaga manipuleerimist. Kui väidad, et tead seda pere lähedalt ja kogu info on vale, miks sa siis asja suure kella külge ei pane? Või raviarst ka valetas, et neil on läkaköha? Palun, kui tõesti on artikkel vale, pane õigus maksma. Vastasel juhul tuleb sind valetamises süüdistada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui minu pere kohta nii põhimõttelist valet levitataks (vaktsineerimisvastased haigestusid läkaköhasse), siis ei jätaks ma asja mingil juhul nii ega oleks vait nagu kult rukkis. Kui keegi pole vaevunud mult fakte küsima, siis teeksin need ise teatavaks. Tundub kahtlane, et kõik päris nii on, nagu kirjutad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Niisiis ligikaudu 2500 last läkakoha ja järelikult ka teetanuse vastu vaktsineerimata, on ikka inimestel julgust.

Läkaköhasse haigestuvad ka vaktsineeritud inimesed, aga seda nimetatakse siis väga harva läkaköhaks. Leitakse köhale muu põhjus. Ja “ravitakse” seda.

Ma ise ei ole põdenud läkaköha, ükski minu vaktsineerimata lastest ei ole seda veel põdenud, aga me ei karda seda. Mitte rohkem kui teisi liikvel olevaid viirushaigusi, mille vastu ei ole vaktsiine. Tõeliselt raske on see haigus päris pisikestele, kes ei saa ka vaktsiinile loota, sest see on vaktsineerimiskalendris alles alates 3. elukuust.

Kuidas on võimalik, et aastaks 2019 on ajaloost hästi tuntud ja paljudel sisuliselt igasuguse arstiabita (100 aastat tagasi taludes jne) läbi põetud lastehaigused puhutud ühiskonnas nii tohutuks probleemiks? Need, kes vaktsineerivad, usuvad, et on pääsenud peaaegu kindlast surmast tänu vaktsineerimisele ja usuvad tõsimeeli, et mittevaktsineerijad mängivad oma laste eludega ruletti… Massihüsteeria, ei muu. Kellegi jaoks peab see olema kohutavalt kasulik.

Ma ei väida, et halbade asjaolude kokku langemisel võivad need haigused tõesti tähendada surmaotsust, aga kindlasti ei anna see põhjust oma laste süstemaatiliseks mürgitamiseks. Vaktsineerimisotsus ei tohiks olla hirmu pärast tehtud otsus. Ära surra võib ka silmale nähtamatu kriimustuse saastumisel teatud bakteritega. Igasuguseid asju juhtub.

Meie saame lapsevanematena hoolitseda selle eest, et meie laste immuunsus toimib tugevana, peame andma neile võimaluse rahulikult põdeda ja terveneda, peame toitma neid päris toiduga, andma neile võimaluse olla palju õues ja vähem toas, õpetama neid hoolitsema elementaarse hügieeni eest jne. Ja otse loomulikult ei ole tarvis lapsi vedada kaugetesse eksootilistesse sihtkohtadesse, kui nende immuunsus selleks veel valmis ei ole.

“Ilma arstiabita “läbipõdemisest” niipalju (tsiteerin):
“Eesti rahvusliku liikumise tegelane ja arst Friedrich Reinhold Kreutzwald pidas oma 1857. aastal esmakordselt ilmunud raamatus täiesti loomulikuks, et kuuendik elusalt sündinutest sureb rinnalapsena ja palju veel enne täisikka jõudmist „nenda, et pool jagu inimesi lapse eal enne neljateistkümne aasta vanust mulda läheb.“
Kuuendiku elussündinute surm esimesel eluaastal oli Eestis reaalsus veel 1897. aastal.
Suurimad tapjad olidki tollal nakkushaigused: esmajoones lapsi ohustavad leetrid, sarlakid, aga ka laia vikatiga tõmbavad haigused nagu koolera, tüüfus ja difteeria. Seetõttu oli rinnalaste suremus kuni Esimese maailmasõjani suurem linnades kui maapiirkondades”

Minu lapsed on vaktsineeritud. Mittevaktsineerijaid lapsevanemaid ma hukka ei mõista. Aga tõttöelda ei mõista ka. Eriti neid, kes toovad argumendina ära selle, et vanasti olla lapsed mängeldes ja ilma arstiabita nakkushaiguseid läbi põdenud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui minu pere kohta nii põhimõttelist valet levitataks (vaktsineerimisvastased haigestusid läkaköhasse), siis ei jätaks ma asja mingil juhul nii ega oleks vait nagu kult rukkis. Kui keegi pole vaevunud mult fakte küsima, siis teeksin need ise teatavaks. Tundub kahtlane, et kõik päris nii on, nagu kirjutad.

Pere on selle teemaga juba pöördunud ASN poole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Päevalehes on selle teema värvikas edasiarendus, hästi “nunnu” youtube video läkaköhas imikust (mida suudavad vaadata vast ainult sadistid), valeandmeid ääreni täis.
Kui selle “kolme läkaköhas” lapsega perega on asi tõepoolest nii nagu räägid sina ja MITTE nii nagu esitavad Postimees ja Päevaleht (ja sealt delfi jne), siis mina esitaks esiteks kaebuse ja nõuaks selt reporterilt otse ja päriselt loo ümbertegemist ning vabandamist! JA päris häälekalt, mida nad istuvad ja lasevad seda valet levitada…
Praegusel hetkel on tehtud sellest loost vaktsineerimisvastane hull pere, kelle lapsed kannatavad läkaköha all ja VASTSÜNDINU ehk see paarinädalane on PRAEGU haiglas raskes seisus!
Kui sina ütled, et haiglas oli kolmeaastane vanemate soovil jälgimisel paar päeva ja tema oli ainuke, kel läkaköha dignoos oli, et 2 vanemat last on vaktsineeritud (sh ka haige laps, noorim ei saagi olla, sest läkaköha 1. vaktsiini saab kolmekuuselt) ja tegelikult raskes seisus pole keegi.
Kuidas siis on?!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaktsiinis on üliväike kogus haigustekitajat. Mis kohutav asi seal neid raskeid puudeid tekitab?
See, mis tänapäeval probleeme tekitab, on kontrollimatu info kiire levik. Kas sa seda oled mõelnud, kellele on kasulik vaktsiiniteemaliste vandenõude levitamine? Neile, kes selle pealt teenivad. Enamik jaburuste levitajatest on neile lihtsalt kasulikud tööriistad. Hirm on tugev instinkt, millel mängida, kui seda natuke tagant torkida pseudoteadusega (kas või see väljamõeldis autismi kohta), siis on tulemus käes.

Mina ei väida, et haigustekitaja üksi pahandust teeb. Põhilise laksu annavad vaktsiinides sisalduvad lisaained.

Sa pole kordagi võtnud endale hetke ja mõelnud, mis tegelikult võis vallandada vaktsiinipaanika? Arvadki, et lihtsalt ühel heal päeval läks hulk lapsevanemaid kogu planeedil järsku lolliks ja “avastas”, et (teatud) vaktsiinid kahjustavad nende lapsi?
Emad, kes veedavad oma rinnalastega peaaegu iga hetke, kes tunnevad oma last läbi ja lõhki, lihtsalt kujutlevad, et ühel hetkel miski muutus ja laps ei ole enam endine? Täiesti juhuslikult seni tublisti arenenud lastel areng pidurdub ja/või avalduvad kroonilised haigusseisundid, autoimmuunhaigused?

Ma küsin siis, kas nende vanemate jaoks, kes enda elu lõpuni peavad hooldama ja toetama oma beebieas puude saanud last, on üldse vahet, kas tema laps on lõppeks vaktsineeritud või ei? Kui läheneda loogikaga, et see, mida paljud vanemad loevad vaktsiinikahjustuseks võib tõesti olla vaid halb geenikomplekt või muu (n. keskkonnast tulenev) mürgistus. On sinu kui üksikisiku jaoks tegelikult üldse mingit vahet, miks keegi (teine) on ratastoolis või näiteks hädas astmaga? Või oled sa mõnikord mõtisklenud selle üle, miks meie lapsed on üha nõrgemad ja haigemad iga järgnevas põlvkonnas?

Mina ei vaktsineeri oma lapsi põhjusel, et ma olen näinud seda, kuidas mu (esik)laps vaktsiinidele reageeris. Ma ei pea praegu vajalikuks tuua näiteid, ma lihtsalt ütlen, et 20-aastase emana ma ei tulnud selle pealegi, et midagi nii rutiinset nagu seda on lapse vaktsineerimine võiks minus 30-aastasena esile kutsuda tugeva ärrituse ja hirmu.

Ma ei vaktsineeri nooremaid lapsi ja ma ka ei karda enam olla vaktsiinivastane. Ma kartsin alguses väga. Võta ette lehekülg vaktsiin.ee, seal on vaktsineerimine mähitud roosamannasse ja mittevaktsineerimine põhimõtteliselt surmaotsus. Võtab ikka aega, enne kui oled võimeline end sellest lahti raputama.

Aga ma tean veel väga paljusid tervist ohustavaid tegevusi ja harjumusi, mis on reaalselt ohtlikumad kui mittevaktsineerimine. Relvavabadus. Suitsetamine. Alkoholi ja narkootikumide tarvitamine. Ravimite üleannustamine. Ühekülgne toitumine. Olematu kehaline koormus. Liigne kehaline koormus. Vedelikupuudus. Kehvad hügieeniharjumused. Katkised hambad. Töötamine kemikaalidega. Kodutus. See nimekiri on lõputu! Sealjuures – mitte ükski sellest nimekirjast ei ole suutnud tekitada ülemaailmset paanikat… Isegi aafriklaste joogiveepuudus ei ole eestlaste südamele sedavõrd lähedal kui on sealsed suured epideemiad, mis meid reaalselt ohustavat. Need epideemiad on küll reeglina vallandunud peale massivaktsineerimisi. Aga see osa infost läheb juba kõrvust mööda, sest vaktsineerimata jätmine on suurem oht ühiskonnale kui vedelikupuudusesse surevad aafrika beebid. Või AIDSi surev narkomaan. Või end 300-kiloseks õginud ameeriklane. Või oma ema näkku tulistanud 4-aastane. Milline see sinu ühiskond siis õigupoolest on?!

Ma ei tahtnud uskuda vaktsiinivastaseid. Mõista, et oled oma last kahjustanud, on emale põrmustav. Keegi teine ei vastuta mu lapse elu eest, ainult mina! Ja ma ebaõnnestusin. Mind lollitati, ma tegin seda mängu kaasa heauskselt ja sain kõrvetada. Paljud ei saa. Enamus ei saa. Aga seda saad teada peale proovimist. Enne ei ole seda võimalik kuidagi hinnata.
See on nagu kanepisuitsetamine – on leitud, et teatud osal inimestest tekitavad juba esimesed katsetused psühhoosi ja võib vallanduda skisofreenia. Mina ei mängi seda mängu, ma ei katseta.

Te räägite karjaimmuunsusest. Nagu te teaksite, mis see on ja kas selline nähtus tegelikult eksisteerib. Te ütlete, et minu terved, kuid vaktsineerimata lapsed püsivad tervena tänu teie ohvrile. On see ohver? Kas te siis ise ei usugi, et vaktsiinid on ohutud ja õigupoolest lapse organismile lausa vajalikud? Või siiski kahtlete? Olete siis isegi märganud, et teie tänane laps ei ole enam see, kelle sünnitusmajast koju tõite?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Palju tühja kõmisevat juttu.
Ei, ükski beebi ei jää selliseks nagu sünnitusmajast koju tuues. See on normaalne areng.
Ei, vaktsineerimine ei põhjusta ei massilisi epideemiaid, massilisi invaliidistumisi ega autismi. Mitte ühtegi asja neist. See, et sa usud vastupidist, on märk sinu uskumuste, mitte reaalse maailma kohta.
Jah, vaktsineerimine on kasulik nii minu lastele (juhul, kui neil immuunsus tekib, st nad pole harvaesinevad erandid) ja ühiskonnale, sest nad on osa karjaimmuunsusest. See omakorda kaitseb ka neid, sest ka vaktsineeritu võib haigestuda. See kaitseb neid, keda ei tohi vaktsineerida – näiteks vähihaigeid lapsi. Kas te neile mõtlete, vaktsineerimisvastased? Või ei hakka, sest esiteks on meedia nad välja mõelnud, ja teiseks on liiklusõnnetused ja suitsetamine ja kole toit, nii et mis vahet, kas nõrga immuunsüsteemiga laps saab näiteks läkaköha? Teie ju teate, et see pole mingi haiguski ja seda ravib taimetee koos positiivse mõtlemisega.
Jah, ma saan kõigist neist asjadest aru, ja kindlasti paremini kui sina.
Loe enda harimiseks arst-residendi mõistlikku, argumenteeritud juttu. Hüsteerilised ülespuhutud tühjad loosungid ja kõmisevad küsimused ei ole debatt. Nendega ei öelda midagi, need on sisutud.
Kui sa tahad arutleda, siis esita faktid ja arukad põhjendused.

Astma, mille sa tõid näiteks, ei ole kuidagi seotud vaktsineerimisega. Kuidas sa üldse tuled selle peale, et neid asju seostada? Või võrrelda astmat ratastoolis olemisega? Enamik vaktsineerimise kõrvalnähtusid on süstikoha punetus ja väike palavik samal õhtul.

Aafrika veepuudus, relvade kättesaadavus Ameerikas või eluohtlik rasvumine Ameerikas ei olegi meie probleemid. Meil on oma probleemide – nt terviseteemaliste lolluste levitamine haavatava kontingendi hulgas (jällegi vähihaiged ja ka paljud noored emad).

Meil muide on suitsetamisega edukalt võideldud juba pikka aega. Suitsetajaid on kordades vähem kui 90ndatel. Tervisliku toidu kampaaniad on kõikjal meie ümber. Puuvili on koolides tasuta. Soe toit koolis muide ka. Meil ei ole igaühel relva kodus, ammugi ei mängi nendega väikelapsed.

Kas sa elad mingis oma reaalsuses?
Kui sinu kodukohas tuleb leetripuhang, siis see on sinu reaalne probleem. Mitte see, mis toimub Aafrikas või Ameerikas. Aga kui tahad rääkida nendest kohtadest, siis mida sa teed, et võidelda veepuudusega Aafrikas või haiglase rasvumisega Ameerikas? Kui mitte midagi, siis oleks mõistlikum anda oma panus ūhiskonda, kus sa elad.

Tänapäeva lapsed on haigemad (kui on) sellepärast, et kaasaegne meditsiin suudab päästa need, keda veel sajandi eest poleks päästnud ka ime.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Päevalehes on selle teema värvikas edasiarendus, hästi “nunnu” youtube video läkaköhas imikust (mida suudavad vaadata vast ainult sadistid), valeandmeid ääreni täis.

Kui selle “kolme läkaköhas” lapsega perega on asi tõepoolest nii nagu räägid sina ja MITTE nii nagu esitavad Postimees ja Päevaleht (ja sealt delfi jne), siis mina esitaks esiteks kaebuse ja nõuaks selt reporterilt otse ja päriselt loo ümbertegemist ning vabandamist! JA päris häälekalt, mida nad istuvad ja lasevad seda valet levitada…

Praegusel hetkel on tehtud sellest loost vaktsineerimisvastane hull pere, kelle lapsed kannatavad läkaköha all ja VASTSÜNDINU ehk see paarinädalane on PRAEGU haiglas raskes seisus!

Kui sina ütled, et haiglas oli kolmeaastane vanemate soovil jälgimisel paar päeva ja tema oli ainuke, kel läkaköha dignoos oli, et 2 vanemat last on vaktsineeritud (sh ka haige laps, noorim ei saagi olla, sest läkaköha 1. vaktsiini saab kolmekuuselt) ja tegelikult raskes seisus pole keegi.

Kuidas siis on?!

Nüüd juba väidetakse et vastsündinu haiglas raskes seisus? Nad ei tea ise ka enam, mida kokku valetavad. Igas väljaandes erinev versioon.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Töötan haiglas ja aeg-ajalt panevad inimesed ikka imestama küll. Meil ka vahel satuvad inimesed, kes ise tulevad haiglasse oma hädadele leevendust saama, tulevad opile. Ja siis kui on vaja teha mingit protseduuri või võtta ravimit, siis teatavad, et nemad pole tavameditsiini usku ja arstid ei tea midagi ning toetavad ainult ravimifirmasid. Milleks siis üldse tulla? Istugu kodus ja joogu ravimteesid edasi. Sama seostub ka vaktsiinidega, ravimifirmade vandenõud jms on teemaks. Aga kui on juhtunud halvasti? Kas siis kõlbab meditsiin? See on ju ikka seesama meditsiin mida niivõrd laidetakse? Kas siis on seda vaja?
Lugesin eile, et üks vaktsiinivastastest võrdles lastehalvatust kerge gripiviirusega! No tõesti, on neil inimestel aimu millest nad räägivad?
Seda pooldan küll, et nõrgema immuunsusega inimestele ei tohiks vaktsiine teha, kas siis geneetiliselt nõrgemad, või mõne viirushaiguse tunnustega. Ongi perekondi kus ollakse tihti haigustega hädas, siis mina ka ei teeks. Minu lastele ja mulle on vaktsiinid tehtud.Lastele tegin vaktsiine valdavalt suvel, siis kui oli üsna kindel, et mingit viirushaigust algamas ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma mõtlen, et kõik need vaktsiinivastased, kes usuvad, et arstid valetavad neile ja kõik on üks suur vandenõuteooria, kuidas teil muidu meditsiinisüsteemiga lood on? Sünnitate ainult kodus ja infarkti ravite ka ise käepäraste vahenditega, sest arstid ju nagunii teevad kõik, et teid maha tappa?

Please wait...
Postitas:
Kägu

10-aastane laps võib haigust ju kergemalt põdeda, aga ta võib nakatada imikut, keda pole veel vaktsineeritud või eakaid ja neile on see haigus eluohtlik. Seetõttu ongi oluline teatud viirused vaktsineerimisetega elimineerida. Mitte vaktsineerimisega suurendame imikute surmasid.

Kellele mõjub vaktsiin halvasti…, mis kujutab endast nõrgestatud viirust, siis tõenäoliselt vaktsineerimata lapsena ei elaks ta selle viiruse põdemist üle. Ta on geneetiliselt nõrgem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõikidelt vaktsiinivastastelt tuleks haigekassa kaart ära võtta. Las ravivad ennast lepateega.
Loodan väga, et mõni vaktsineerimata ja seetõttu haigeks jäänud laps oma fanaatikutest vanemad selle lolluse eest kohtusse annab, nagu USAs juba juhtunud on.

Üleüldse oleks aega hakata piirama igasugu lamemaalaste, nn. ravitsejate ja sensitiivide tegevust, ka need kivikeste müüjad, kes rahvast teadlikult petavad. Selliseid tüüpe tuleks paljastada ja levitada teaduslikku maailmavaadet.
Ka religiooni esindajaid ei tohiks käsitleda autoriteetidena eetika küsimustes.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kellele mõjub vaktsiin halvasti…, mis kujutab endast nõrgestatud viirust, siis tõenäoliselt vaktsineerimata lapsena ei elaks ta selle viiruse põdemist üle. Ta on geneetiliselt nõrgem.

Tõenäoliselt poleks ta sellesse kunagi haigestunud.
Mina arvan, et enne vaksineerimist tuleks selgitada välja ohud jne. Nagu eelmine kommentaator kirjutas, et tema ei vaksineeriks, kui lapsed pidevalt haiged. Aga vaksineeritakse ka neid ning ei hoiatata ohtude eest.
Võib tõesti jääda mulje, et autism jne on vaktsiini tüsistus, kui peale vaksineerimist on laps haige ja hakkab taandarenema. Samas me ei tea, kas see laps oleks ka ilma vaktsiinita taandarenenud. Äkki oli vaktsiin lihtsalt sütik? Nagu on kanep väidetavalt sütikuks skisofreenia avaldumisele?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 91 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Millega vaktsineerimisvastased põhjendavad…