Esileht Ajaviite- ja muud jutud Millega vaktsineerimisvastased põhjendavad…

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 91 )

Teema: Millega vaktsineerimisvastased põhjendavad…

Postitas:
Kägu

Loomi ka vaktsineeritakse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sada aastat tagasi ei olnud arstiabi mitte kõikjal saadaval. Elu oli karm ja tööd pidi tegema, et mitte nälga jääda. Polnud kellelgi seal aega vedeleda ja rahus põdeda. Ka oli tol ajal inimestele veel teadmata, kuidas haigustekitajad tegelikult levivad. Rahuajal võis kogu küla pühapäeviti kirikusse kokku tulla ja seal suheldi ikka näost-näkku. Usun ka, et kõrtsides vaevalt tol ajal sellist puhtust peeti nagu meil praegu EU nõuab. Samuti ei liikunud uudised sellise kiirusega nagu praegu.

Sõjaaja inimese elu ja kombeid ei pea õigupoolest kujutlemagi, on ju hästi teada, missugustes tingimustes inimesed elavad, kui rahu ei ole….

sul endal ei ole häbi oma rumalust demonstreerida??? tänapäeva globaliseeruvas maailmas levivad viirused ulmeliselt kiiresti võrreldes sada aastat tagasi olnud ajaga. piisab kui mõni gripihaige jalutab suurde rahvusvahelisse lennujaama ja lendab teise riiki. koheselt on meeletu hulk nakatunuid. viirus on võimeline paari päevaga aasiast ameerikasse ja euroopasse levima. lisaks on igal hetkel kuskil maailmas sõda toimumas, suurem osa maailma rahvastikust elab ebasanitaarsetes tingimustes, hullematesd tingimustes kui see sinu sada aastat kõrtsis ja kirikus käija. sellest sa tupsuke saad aru, et uudised levivad tänapäeval kiiremini, aga see mitte kohe pähe ei mahu, et nakkused levivad ka kordi kiiremini…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

piisab kui mõni gripihaige jalutab suurde rahvusvahelisse lennujaama ja lendab teise riiki. koheselt on meeletu hulk nakatunuid.

Gripihaiged käivadki ju ringi. Ei ole seal mingeid meeletuid hulki haigestunuid. Mida lollust. Kas piinlik ei ole sellist jama kirjutada?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Palju tühja kõmisevat juttu.

Ei, ükski beebi ei jää selliseks nagu sünnitusmajast koju tuues. See on normaalne areng.

Ei, vaktsineerimine ei põhjusta ei massilisi epideemiaid, massilisi invaliidistumisi ega autismi. Mitte ühtegi asja neist. See, et sa usud vastupidist, on märk sinu uskumuste, mitte reaalse maailma kohta.

Jah, vaktsineerimine on kasulik nii minu lastele (juhul, kui neil immuunsus tekib, st nad pole harvaesinevad erandid) ja ühiskonnale, sest nad on osa karjaimmuunsusest. See omakorda kaitseb ka neid, sest ka vaktsineeritu võib haigestuda. See kaitseb neid, keda ei tohi vaktsineerida – näiteks vähihaigeid lapsi. Kas te neile mõtlete, vaktsineerimisvastased? Või ei hakka, sest esiteks on meedia nad välja mõelnud, ja teiseks on liiklusõnnetused ja suitsetamine ja kole toit, nii et mis vahet, kas nõrga immuunsüsteemiga laps saab näiteks läkaköha? Teie ju teate, et see pole mingi haiguski ja seda ravib taimetee koos positiivse mõtlemisega.

Jah, ma saan kõigist neist asjadest aru, ja kindlasti paremini kui sina.

Loe enda harimiseks arst-residendi mõistlikku, argumenteeritud juttu. Hüsteerilised ülespuhutud tühjad loosungid ja kõmisevad küsimused ei ole debatt. Nendega ei öelda midagi, need on sisutud.

Kui sa tahad arutleda, siis esita faktid ja arukad põhjendused.

Astma, mille sa tõid näiteks, ei ole kuidagi seotud vaktsineerimisega. Kuidas sa üldse tuled selle peale, et neid asju seostada? Või võrrelda astmat ratastoolis olemisega? Enamik vaktsineerimise kõrvalnähtusid on süstikoha punetus ja väike palavik samal õhtul.

Aafrika veepuudus, relvade kättesaadavus Ameerikas või eluohtlik rasvumine Ameerikas ei olegi meie probleemid. Meil on oma probleemide – nt terviseteemaliste lolluste levitamine haavatava kontingendi hulgas (jällegi vähihaiged ja ka paljud noored emad).

Meil muide on suitsetamisega edukalt võideldud juba pikka aega. Suitsetajaid on kordades vähem kui 90ndatel. Tervisliku toidu kampaaniad on kõikjal meie ümber. Puuvili on koolides tasuta. Soe toit koolis muide ka. Meil ei ole igaühel relva kodus, ammugi ei mängi nendega väikelapsed.

Kas sa elad mingis oma reaalsuses?

Kui sinu kodukohas tuleb leetripuhang, siis see on sinu reaalne probleem. Mitte see, mis toimub Aafrikas või Ameerikas. Aga kui tahad rääkida nendest kohtadest, siis mida sa teed, et võidelda veepuudusega Aafrikas või haiglase rasvumisega Ameerikas? Kui mitte midagi, siis oleks mõistlikum anda oma panus ūhiskonda, kus sa elad.

Tänapäeva lapsed on haigemad (kui on) sellepärast, et kaasaegne meditsiin suudab päästa need, keda veel sajandi eest poleks päästnud ka ime.

Kirjutan kahe käega su kommentaarile alla. Minu lapsed (kõik praeguseks põhikooliealised) on vaktsineeritud, kusjuures ma ei ole seda kordagi teinud nö pimesi, vaid alati kaalutletult. Beebi- ja väikelapseeas lükkasin paari vaktsineerimist ka teatud põhjustel edasi, kuid sobival ajal said needki tehtud. Samuti ajastasin sarnaselt ühe eelneva vastajaga vaktsineerimised võimalusel alati suvisele perioodile, kui pole viirushaigusi ja organism tervem ja vastupidavam. Jah, igasugune meditsiiniline sekkumine on seotud riskidega, nii ka vaktsineerimine. Kuid siin tulebki arvesse võtta, kas ja kui suurelt sellest tegevusest saadav potentsiaalne kasu kaalub üles võimalikud kahjud. Minu silmis pole vaktsineerimine mingi ohverdus.

Ma olen ka 100% veendunud, et kõik põhimõttelised mittevaktsineerijad muudaksid ülikiiresti oma meelt, kui need rasked haigused taaskord suurte epideemiatena möllama hakkaksid. See pole mingi ulme ega teoreetiline oht, vaid reaalsus meie endi mitte väga kaugest minevikust. Kuniks enamus inimesi vaktsineerib, on see tõenäosus muidugi väike. Ja ma siiralt loodan, et sellist olukorda ei teki, kus mu väide reaalselt tõestust leiab.

Niikaua, kui endal suurt probleemi pole, on tõesti peamisteks murekohtadeks näiteks kodutus ja katkised hambad. Ma ei väidagi, et need nähtused pole probleem, meie heaoluühiskonnas muidugi on.
Kuid paljud nakkushaigused (ja epideemiad), mis tänapäeval vaktsiinidega välditavad, on neist siiski võrreldamatult hullemad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

piisab kui mõni gripihaige jalutab suurde rahvusvahelisse lennujaama ja lendab teise riiki. koheselt on meeletu hulk nakatunuid.

Gripihaiged käivadki ju ringi. Ei ole seal mingeid meeletuid hulki haigestunuid. Mida lollust. Kas piinlik ei ole sellist jama kirjutada?

Kas sa ei saa üldse aru, mis sinu ūmber toimub, elad mingis oma väljamõeldud maailmas?
Gripp on raskete tüsistustega haigus, mis on ka väga nakkav. Igal aastal põeb seda suur hulk inimesi, nõrgemad on haiglaravil ja kõige nõrgemad surevad.
Gripp ei ole natuke nohu, see on üks teine viirus.

See on ikka uskumatu, milliseid täiskasvanuid meie hulgas on. Aga lollus ongi ju piiritu nähtus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kellele mõjub vaktsiin halvasti…, mis kujutab endast nõrgestatud viirust, siis tõenäoliselt vaktsineerimata lapsena ei elaks ta selle viiruse põdemist üle. Ta on geneetiliselt nõrgem.

Tõenäoliselt poleks ta sellesse kunagi haigestunud.

Mina arvan, et enne vaksineerimist tuleks selgitada välja ohud jne. Nagu eelmine kommentaator kirjutas, et tema ei vaksineeriks, kui lapsed pidevalt haiged. Aga vaksineeritakse ka neid ning ei hoiatata ohtude eest.

Võib tõesti jääda mulje, et autism jne on vaktsiini tüsistus, kui peale vaksineerimist on laps haige ja hakkab taandarenema. Samas me ei tea, kas see laps oleks ka ilma vaktsiinita taandarenenud. Äkki oli vaktsiin lihtsalt sütik? Nagu on kanep väidetavalt sütikuks skisofreenia avaldumisele?

Kes need “meie” on? Teadlased teavad, et vaktsineerimine ei ole autismi sütik ja ei ole autismiga üldse kuidagi seotud. Seda on pärast vastava vale avaldamist mõnekümne aasta eest põhjalikult uuritud.
Autism ei ole nakkushaigus, mida saab sisse süstida.
Kuskil Facebooki grupis levitatavad teooriad ei tähenda, et “meie” ei tea. Inimkond teab vaktsiinide kohta palju ja kui sina indiviidina ei tea, peaksid küsima targematelt (arstid, teadlased).
See “meist” rääkimine on samal pulgal oma arvamuste esitamine sellena, mida “rahvas” tahab.
Samuti on üldistav vale see,et vaktsineeritakse kõiki ja ei hoiatata ohtude eest. Parasjagu haiget last (palavik, väga äge köha või nohu) ei vaktsineerita. Last, kellel on selline haigus, millega üldse ei tohi vaktsineerida, ei vaktsineerita üldse. Perearstil on olemas kõik lapse terviseandmed. Neist on näha, kas tegemist on terve või haige imikuga.
Kõrvalnähtude eest samuti hoiatatakse. Mul on mitu kooliealist last, kõik vaktsineeritud (mõni samuti viirushaiguse tõttu mõnikord veidi hiljem). Ei ole vaja levitada neid valesid, et perearst, kes algul näeb imikut kord kuus, esiteks ei tea temast midagi ja teiseks ei hooli.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Gripp on raskete tüsistustega haigus, mis on ka väga nakkav. Igal aastal põeb seda suur hulk inimesi, nõrgemad on haiglaravil ja kõige nõrgemad surevad.

Ma tean väga hästi, mis on gripp. Tean ka seda, et seda põeb igal aastal väga palju inimesi. Ei ole päris nii, et läheb gripihaige lennujaama ja kogu lennujaama nakatunud. Sellele lollusele viitan sinu hüsteetilises kommentaaris. Tõenäoliselt puutume me kõik igal aastal mõne gripihaigega kokku. Aga ei nakatu lihtsalt. Mul käis kolleeg seagripis nädal aega tööl. Enesetunne oli kehv ja tehti testid – seagripp. Keegi ei nakatunud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõrvalnähtude eest samuti hoiatatakse.

Minu laps sai kõik vaktsiinid nii kätte, et kõrvalnähtudest ei räägitud sõnagi. Ei ole vaja siin rääkida, et hoiatatakse. Nii imikuna haiglas, kui hiljem perearsti juures.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Paljud haigused on viitsütikuga pommid, mis ei avaldu ju kohe peale sündi. Kõigil neil haigustel on geneetilised eelsoodumused. Üks suistetaja haigestub noorelt kopsuvähki, teine suitsetaja elab 100-aastaseks. Raske ju öelda, kui mingi terviseprobleem tekkis peale vaktsineerimist, et see ei oleks ilma vaktsineerimata välja löönud või et ilma vaktsineerimata haigestude a la leetritesse, poleks sel lapsel samad tüsistused tekkinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida rohkem vaktsineerimata lapsi, seda rohkem haigused levivad. Siin pole midagi vaielda.

Vaktsiinivastsed ütlevad, et mis siis – las haigestuvad, las põevad. Nad aga ei arvesta asjaolu, et seda nooremalt lapsed haigestuvad, mida levinumad need viirused meie keskkonnas on. Imik ja 5-aastane laps aga on väga erineva vastupanuvõimega. Imiku puhul on eluaegsed tüsistused või surm väga tõenäolised.

Teine teema on eakamad, kes neid viiruseid kergemini üles korjavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See pere, kelle laps läkaköha tõttu mõned nädalad tagasi haiglas oli (!), ei ole mingi vaktsineerimisvastane. See on järjekordne meedia poolt esitatud vale, et lugu paremini müüks. Nooremal lapsel kahtlustati läkaköha (aga ei leidnud kinnitust), ühel lapsel see ka oli ja ta viibis kolm päeva haiglas arstide jälgimise all ja jäi haiglasse vanemate soovil, mitte seetõttu et ta seis väga raske oleks olnud. Kõik selle pere lapsed on saanud kohustuslikud vaktsiinid.

Läkaköha vaktsiini tõhusus on vaid kuni 85%, seega pole mingi ime, et aeg-ajalt ka vaktsineeritud selle üles korjavad. Üks pere niimoodi alatult valedega vankri ette rakendada on tüüpiline Tuuli Jõesaare tase ning teda on sel põhjusel mitmel korral ka ASN kaevatud ning võit saavutatud. http://www.asn.org.ee/asn_lahendid.php?action=view&num=626

Kuidas siis ikkagi on, ma ei saa selle looga rahu. See juhtum on igas lehes juba, igal pool on vähe erinevad andmed, isegi sotsiaalministeeriumin facebooki lehel on delfi jutuke esimene!

KAs on tegu hullu vaktsineerimisvastase perega, kelle kolm last on nüüd läkaköhaga haiglas, imik raskes seisundis (kuigi isegi Postimees ikka ütles, et tegelikult neist kahel läkaköha ei diagnoositud ja keskmine laps oli kolmeaastane, kellel diagnoos kinnitust leidis).
Terviseamet muide kinnitab, et kolmeaastane oli vaktsineerimata! “Terviseameti kinnitatud andmetel on läkaköhasse haigestunud kolmeaastane laps. Laps oli läkaköha vastu vaktsineerimata. ” (õhtulehe allikas, nojah) See “arstide hoole all” võib tähendada ka lihtsalt seda, et nad käisid uuringutel ja andsid analüüse, mitte pole haiglaravil.

Või on tegu tavalise perega, kelle lastel on nõuetekohased vaktsineerimised tehtud ja kellel see kolmene (lasteaia)laps kogemata ikkagi läkaköhaviiruse koju tõi, vastsündinud väiksema juurde. Ka vaktsineeritud lapsed haigestuvad ja selle halva õnne vastu ei saa tõepoolest midagi parata ometi ega peret süüdistada. Imik ei saagi olla vaktsineeritud, sest esimene läkaköhavaktsiin tehakse kolmekuuselt. Ja siin väidetakse, et laps ei ole enam ammu haiglas, et ta jäi üldse lihtsalt jälgimisele kolmeks päevaks ja keegi pole “raskes” seisundis olnudki.

Niiet siis kes selles loos valetab ikkagi, see meie siin esinev “perele lähedalseisev isik” või meedia?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

See pere, kelle laps läkaköha tõttu mõned nädalad tagasi haiglas oli (!), ei ole mingi vaktsineerimisvastane. See on järjekordne meedia poolt esitatud vale, et lugu paremini müüks. Nooremal lapsel kahtlustati läkaköha (aga ei leidnud kinnitust), ühel lapsel see ka oli ja ta viibis kolm päeva haiglas arstide jälgimise all ja jäi haiglasse vanemate soovil, mitte seetõttu et ta seis väga raske oleks olnud. Kõik selle pere lapsed on saanud kohustuslikud vaktsiinid.

Läkaköha vaktsiini tõhusus on vaid kuni 85%, seega pole mingi ime, et aeg-ajalt ka vaktsineeritud selle üles korjavad. Üks pere niimoodi alatult valedega vankri ette rakendada on tüüpiline Tuuli Jõesaare tase ning teda on sel põhjusel mitmel korral ka ASN kaevatud ning võit saavutatud. http://www.asn.org.ee/asn_lahendid.php?action=view&num=626

Kuidas siis ikkagi on, ma ei saa selle looga rahu. See juhtum on igas lehes juba, igal pool on vähe erinevad andmed, isegi sotsiaalministeeriumin facebooki lehel on delfi jutuke esimene!

KAs on tegu hullu vaktsineerimisvastase perega, kelle kolm last on nüüd läkaköhaga haiglas, imik raskes seisundis (kuigi isegi Postimees ikka ütles, et tegelikult neist kahel läkaköha ei diagnoositud ja keskmine laps oli kolmeaastane, kellel diagnoos kinnitust leidis).

Terviseamet muide kinnitab, et kolmeaastane oli vaktsineerimata! “Terviseameti kinnitatud andmetel on läkaköhasse haigestunud kolmeaastane laps. Laps oli läkaköha vastu vaktsineerimata. ” (õhtulehe allikas, nojah) See “arstide hoole all” võib tähendada ka lihtsalt seda, et nad käisid uuringutel ja andsid analüüse, mitte pole haiglaravil.

Või on tegu tavalise perega, kelle lastel on nõuetekohased vaktsineerimised tehtud ja kellel see kolmene (lasteaia)laps kogemata ikkagi läkaköhaviiruse koju tõi, vastsündinud väiksema juurde. Ka vaktsineeritud lapsed haigestuvad ja selle halva õnne vastu ei saa tõepoolest midagi parata ometi ega peret süüdistada. Imik ei saagi olla vaktsineeritud, sest esimene läkaköhavaktsiin tehakse kolmekuuselt. Ja siin väidetakse, et laps ei ole enam ammu haiglas, et ta jäi üldse lihtsalt jälgimisele kolmeks päevaks ja keegi pole “raskes” seisundis olnudki.

Niiet siis kes selles loos valetab ikkagi, see meie siin esinev “perele lähedalseisev isik” või meedia?

Arvestades seda, et igas väljaandes on erinev versioon, ei tea nad ise ka. Jääb mulje, et üks väljaanne kuulis kusagilt midagi ja luuletas ülejäänu juurde ning teised selle tuules ei saa ka müüvat teemat kajastamata jätta. Tegelikku versiooni ei saa me ilmselt kunagi teada, kuna pole siiani nähtud et ükski ajakirjanik vabandaks valede eest. Parimal juhul ilmub paberlehes pisikene õiend, mida keegi isegi ei märka.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma tean väga hästi, mis on gripp. Tean ka seda, et seda põeb igal aastal väga palju inimesi. Ei ole päris nii, et läheb gripihaige lennujaama ja kogu lennujaama nakatunud. Sellele lollusele viitan sinu hüsteetilises kommentaaris. Tõenäoliselt puutume me kõik igal aastal mõne gripihaigega kokku. Aga ei nakatu lihtsalt. Mul käis kolleeg seagripis nädal aega tööl. Enesetunne oli kehv ja tehti testid – seagripp. Keegi ei nakatunud.

Ahah. Et kuna gripp ei niida niimoodi nagu keskajal katk, siis ei ole midagi ohtlikku? Tohib tööl käia ja puha, kuigi enesetunne on kehv.
Lood inimestest, kes grippi surevad, on Big Pharma ja nende käsilaste valed kindlasti.
Loomulikult on just need, kelle arvates on gripp midagi tõsist ja lõpeb nõrgematele surmaga, “hüsteerikud”. Sest tegelikult on see ju enamvähem sama, mis nohu.
Muidugi ei olnud ka see katk keskajal midagi erilist. See kolmandik või mõnes kohas isegi pool inimestest, kes positiivsemalt mõtles, jäi ju elama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõrvalnähtude eest samuti hoiatatakse.

Minu laps sai kõik vaktsiinid nii kätte, et kõrvalnähtudest ei räägitud sõnagi. Ei ole vaja siin rääkida, et hoiatatakse. Nii imikuna haiglas, kui hiljem perearsti juures.

Sinu last ei kontrollitud sünnitusmajas pärast sündi? Ei tehtud kindlaks, kas ta ikka on normaalne, terve, ajaline vastsündinu? Perearst ei hinnanud tema arengut vähemalt kord kuus, ei järeldanud sellest, et tegu on terve, normaalse lapsega, keda tohib vaktsineerida? Ja enne süsti tegemist päriselt ka ei öelnud keegi kunagi, et süstikoht võib veidi punetada, samal päeval võib tõusta palavik?
Milliseid ulatuslikke ja invasiivseid uuringuid peaks sinu meelest tegema tavalisele imikule, et teda tohiks immuniseerida?

Please wait...
Postitas:
Kägu

hah. Et kuna gripp ei niida niimoodi nagu keskajal katk, siis ei ole midagi ohtlikku? Tohib tööl käia ja puha, kuigi enesetunne on kehv.

Proovi nüüd aru saada, mida ma kirjutasin. Loe kolm korda uuesti, kui ajju muudmoodi ei jõua. Mina ei ole andnud hinnangut gripi ohtlikusest. Kommenteerin sinu väidet, et kui lennujaamas on gripihaige, siis haigestub kogu lennujaam. Ei ole väitnud, et tohib käia tööl. Lihtsalt inimene käis tööl, kuna ta ei teadnud, et tal on gripp. Samas see gripp ei nakka nii kergelt nagu sa siis hüsteeriat külvad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sinu last ei kontrollitud sünnitusmajas pärast sündi?

Jälle kirjutad mööda. Mina vastasin kommentaatorile, kes väitis, et arstid teavitavad kõrvalnähtudest. Minu lapse arst ei teavitanud kordagi ühestki kõrvalnähust. Samuti ei tehtud seda haiglas.
Mõttetu on vaielda inimesega, kes ei loe vastuseid, vaid lahmib suvaliselt mingit oma peas välja mõeldud teksti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

hah. Et kuna gripp ei niida niimoodi nagu keskajal katk, siis ei ole midagi ohtlikku? Tohib tööl käia ja puha, kuigi enesetunne on kehv.

Proovi nüüd aru saada, mida ma kirjutasin. Loe kolm korda uuesti, kui ajju muudmoodi ei jõua. Mina ei ole andnud hinnangut gripi ohtlikusest. Kommenteerin sinu väidet, et kui lennujaamas on gripihaige, siis haigestub kogu lennujaam. Ei ole väitnud, et tohib käia tööl. Lihtsalt inimene käis tööl, kuna ta ei teadnud, et tal on gripp. Samas see gripp ei nakka nii kergelt nagu sa siis hüsteeriat külvad.

See väide, et nakatub kogu lennujaam, oli sinu enda oma. Mitte keegi teine ei ole seda öelnud.
Gripp on nakkushaigus, raskelt kulgev haigus ja võib tuua kaasa surmavad tüsistused. Igal aastal haigestub suur hulk inimesi grippi, ka meil Eestis. Igal aastal surevad neist kõige nõrgemad, ka meil Eestis. Selle kohta on olemas statistika. Need on faktid. Milline osa sinu ajus sellest moondub “hüsteeriaks”?

Statistika gripi leviku ja suremusnäitajate kohta:
https://www.vaktsineeri.ee/haigused-ja-vaktsiinid/haigused/gripp

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jälle kirjutad mööda. Mina vastasin kommentaatorile, kes väitis, et arstid teavitavad kõrvalnähtudest. Minu lapse arst ei teavitanud kordagi ühestki kõrvalnähust. Samuti ei tehtud seda haiglas.

Mõttetu on vaielda inimesega, kes ei loe vastuseid, vaid lahmib suvaliselt mingit oma peas välja mõeldud teksti.

Arstid teavitavadki patsienti võimalikest kõrvalnähtudest. Ka süstikoha punetus ja palavik on kõrvalnähud. Need on tavalised kõrvalnähud. Ka rahutus ja nutt on tavalised kõrvalnähud, sest süsti saamine on ebameeldiv.
Peaaegu kõigil inimestel on lapsed. See, et sinule ei öeldud haiglas või perearsti juures, et süstikoht võib punetama hakata, on sinu väide. See võib olla tõsi, võib olla vale. Võibolla sa ei mäleta, võibolla sa ei saanud aru, et ka hoiatus võimaliku palaviku kohta on jutt kõrvalnähust. Sinu kogemus ei kehti väitena, et “meil ei hoiatata kedagi” ja “arstid ju ei räägi”.

Katsu mõelda natuke üldisemalt kui enda isiklik kogemus, kui sa esitad üldistavaid väiteid laste, lapsevanemate või arstide kohta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Arstid teavitavadki patsienti võimalikest kõrvalnähtudest. Ka süstikoha punetus ja palavik on kõrvalnähud. Need on tavalised kõrvalnähud. Ka rahutus ja nutt on tavalised kõrvalnähud, sest süsti saamine on ebameeldiv.

Peaaegu kõigil inimestel on lapsed. See, et sinule ei öeldud haiglas või perearsti juures, et süstikoht võib punetama hakata, on sinu väide. See võib olla tõsi, võib olla vale. Võibolla sa ei mäleta, võibolla sa ei saanud aru, et ka hoiatus võimaliku palaviku kohta on jutt kõrvalnähust. Sinu kogemus ei kehti väitena, et “meil ei hoiatata kedagi” ja “arstid ju ei räägi”.

Katsu mõelda natuke üldisemalt kui enda isiklik kogemus, kui sa esitad üldistavaid väiteid laste, lapsevanemate või arstide kohta.

Tegelikult on see probleem, et lapsevanemaid ei teavitata piisavalt. Peale nende paari kõige sagedasema kõrvalnähtu esineb ju ka muid, ka neist peaks siiski teavitama, või kuidas? Mul vanemad lapsed on vaktsineeritud väljaspool Eestit ja seal tõesti anti iga kord iga vaktsiini kohta kaasa korralik infoleht, seni ei saa aru, miks seda Eestis teha ei võiks.
Muuseas ühelgi mu lastest pole mitte kordagi olnud kerget süstekoha punetust ega palavikku pärast vakstineerimist, see-eest aga paistetas kõige nooremal pärast viisikvaktsiini saamist terve käsi õlast näppudeni üles. See oli ikka üsna jube ja ehmatav, samas teadaolev ja küllaltki sagedane kõrvalmõju selle vaktsiiniga – aga tõesti ei hoiatatud muu kui süstekoha punetuse ja palaviku eest! Ainus põhjus, miks ma lapsega kohe kuhugi ei tormanud, oli see, et laps ise oli rõõmus ja rõõsa, aga jälgisime teda hoolega küll.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegelikult on see probleem, et lapsevanemaid ei teavitata piisavalt. Peale nende paari kõige sagedasema kõrvalnähtu esineb ju ka muid, ka neist peaks siiski teavitama, või kuidas?

Täpselt. Võimalik, et täna on olukord juba parem, aga tõesti ei teavitatud kümneid aastaid tagasi. Võib-olla arstid teavitavad täna juba korralikult. Tuleks harida lapsevanemaid nende kõrvalnähtude osas, et lapsevanemad saaksid teavitada arsti kõrvalnähu esinemisest. Aga kui lapsevanem ei ole isegi kuulnud kõrvalnähtudest, siis ei oska nad ka sellele tähelepanu pöörata. Seadusandlus on järelikult puudulik. Kui ravimil on infoleht, millel kirjas kõrvalnähud, siis miks ei anta igale vaktsiinisaajale kaasa samasugust infolehte. Kuna seadus seda ei nõua, siis seda ei tehta? Miks ei ole sellist seadust vastu võetud? Praegu käib siin vaidlus teemal – aga minu lapse arst teavitas, aga minu oma ei teavitanud. Seda tagantjärgi tõestada ei saa keegi. Andku paberkandjal info allkirja vastu. Siis ei saa keegi väita, et pole teavitatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegelikult on see probleem, et lapsevanemaid ei teavitata piisavalt. Peale nende paari kõige sagedasema kõrvalnähtu esineb ju ka muid, ka neist peaks siiski teavitama, või kuidas? Mul vanemad lapsed on vaktsineeritud väljaspool Eestit ja seal tõesti anti iga kord iga vaktsiini kohta kaasa korralik infoleht, seni ei saa aru, miks seda Eestis teha ei võiks.

Muuseas ühelgi mu lastest pole mitte kordagi olnud kerget süstekoha punetust ega palavikku pärast vakstineerimist, see-eest aga paistetas kõige nooremal pärast viisikvaktsiini saamist terve käsi õlast näppudeni üles. See oli ikka üsna jube ja ehmatav, samas teadaolev ja küllaltki sagedane kõrvalmõju selle vaktsiiniga – aga tõesti ei hoiatatud muu kui süstekoha punetuse ja palaviku eest! Ainus põhjus, miks ma lapsega kohe kuhugi ei tormanud, oli see, et laps ise oli rõõmus ja rõõsa, aga jälgisime teda hoolega küll.

Mul on jälle vastupidine kogemus. Minu lapsi on nüüd mõnda aega vaktsineeritud Rootsis ja pole kordagi antud mingit infolehte. Iseasi, et ma seda ei vajagi, olen vaktsiinide kasulikkuses veendunud ja kursis, et süstekohas võib tekkida punetus jne. Minu lastel pole küll kordagi olnud mingit kõrvalnähtu nagu palavik vmt, aga kui ka oleks, siis meelt heitma see mind ei paneks, sest ma tean, et see on palju suurema kahju ärahoidmiseks.

Tegelikult on vaktsineerimisvastased kõige suuremad argpüksid. Pisike punetus, paistetus või palavik ajab nad meeleheite piirile; samas raske ja tüsistustega kulgev haigus, nagu gripp, difteeria vmt on nende meelest kergesti ärahoitav ja ravitav. Mina arvan seda, et seni kuni omal (või lapse) nahal kogenud ei ole, seni ei usuta ja kardetakse mingit tundmatut ohtu. Ainult et milles need lapsed süüdi on, et nemad vanemate tegematajätmiste tõttu peavad kannatama…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegelikult on see probleem, et lapsevanemaid ei teavitata piisavalt. Peale nende paari kõige sagedasema kõrvalnähtu esineb ju ka muid, ka neist peaks siiski teavitama, või kuidas?

Täpselt. Võimalik, et täna on olukord juba parem, aga tõesti ei teavitatud kümneid aastaid tagasi. Võib-olla arstid teavitavad täna juba korralikult. Tuleks harida lapsevanemaid nende kõrvalnähtude osas, et lapsevanemad saaksid teavitada arsti kõrvalnähu esinemisest. Aga kui lapsevanem ei ole isegi kuulnud kõrvalnähtudest, siis ei oska nad ka sellele tähelepanu pöörata. Seadusandlus on järelikult puudulik. Kui ravimil on infoleht, millel kirjas kõrvalnähud, siis miks ei anta igale vaktsiinisaajale kaasa samasugust infolehte. Kuna seadus seda ei nõua, siis seda ei tehta? Miks ei ole sellist seadust vastu võetud? Praegu käib siin vaidlus teemal – aga minu lapse arst teavitas, aga minu oma ei teavitanud. Seda tagantjärgi tõestada ei saa keegi. Andku paberkandjal info allkirja vastu. Siis ei saa keegi väita, et pole teavitatud.

Kui sa kõrvalnähtu isegi ei märka, siis järelikult see ei häiri sind või seda pole olemas.
Kui märkad kõrvalnähtu, siis helistad perearstikabinetti ja küsid nõu. Mina näiteks küsisin nõu, kui mu lapsel tuberkuloosisüsti koht pikalt mädanes (kauem kui keskmine või “normaalne”). See ei olnud kuidagi ohtlik ja ma ei seosta seda näiteks sellega, et hiljem diagnoositi samal lapsel astma. Enne selle teema lugemist ei tulnud mulle pähegi, et keegi võiks neid asju üldse seostada. Tuberkuloosisüsti koht muidugi lõpuks armistus ära.
Kui teil on imiku või suurema lapsega probleem ja helistate perearstikeskusse, kas teile siis ei selgitata asju, ei anta nõu?
Jah, võiks seadusega kohustada kõik perearstid infolehtesid paljudama ja jagama. AGa võib kohustada lapsevanema seadusega lugema neidsamu infolehti internetist. Või võib neid ilma seadusetagi lugeda. Või ilma seaduseta küsida perearstilt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on jälle vastupidine kogemus. Minu lapsi on nüüd mõnda aega vaktsineeritud Rootsis ja pole kordagi antud mingit infolehte. Iseasi, et ma seda ei vajagi, olen vaktsiinide kasulikkuses veendunud ja kursis, et süstekohas võib tekkida punetus jne. Minu lastel pole küll kordagi olnud mingit kõrvalnähtu nagu palavik vmt, aga kui ka oleks, siis meelt heitma see mind ei paneks, sest ma tean, et see on palju suurema kahju ärahoidmiseks.

Tegelikult on vaktsineerimisvastased kõige suuremad argpüksid. Pisike punetus, paistetus või palavik ajab nad meeleheite piirile; samas raske ja tüsistustega kulgev haigus, nagu gripp, difteeria vmt on nende meelest kergesti ärahoitav ja ravitav. Mina arvan seda, et seni kuni omal (või lapse) nahal kogenud ei ole, seni ei usuta ja kardetakse mingit tundmatut ohtu. Ainult et milles need lapsed süüdi on, et nemad vanemate tegematajätmiste tõttu peavad kannatama…

Vabandust, mina ei ole vaktsineerimisvastane, mu lapsed on kõik vaktsineeritud, k.a iga-aastane gripivaktsiin.

Aga
1. Tegu ei olnud mingi pisikese punetuse või paistetusega – lapsel oli terve käsi üles paistetanud nagu sardell. Tal oli pikkade varukatega särk seljas, mida oli võimatu seljast ära võtta, kuna käsi oli nii paistes. Laps oli kõhn, võin julget öelda, et paistes käsi oli ca kaks korda jämedam kui teine, normaalne käsi. Ja seda terves ulatuses, k.a randmest ja peopesast, kuigi süsti sai õlavarde. Ei punetanud, vastupidi – täiesti valge oli (vähemalt see osa, mis näha oli (ranne ja käelaba), süstekoha kohta ei tea, kuna särki ei olnud turse tõttu võimalik eemaldada).
Lugedes siitki, millistel põhjustel lapsevanemad EMOsse pöörduvad, siis arvan, et enamik tormaks midagi sellist nähes kohe lapsega kohale. Ma ei imestaks, kui sinagi läheks, aga kui pole kogenud, siis on muidugi hea heietada “pisikesest paistetusest”.

2. Probleem ongi selles, et mind ei hoiatatud ette, et midagi sellist võib juhtuda ja mida sellisel juhul teha ja kuidas käituda. Kust mina pean ette teadma, kas selline asi piirdub ainult ühe käega või võib edasigi levida ja lapse seisund järsku halveneda? Kust peaks inimene üldse teadma, et see on seotud vaktsiiniga ja lapsel ei ole mingi muu haigus, trauma, allergia vms?

3. Seda infot ma ju tahangi, et mida ja kui kaua ära kannatada ja millal on siiski vaja lapsele abi otsida. Kui nt vaktsiini peale tekib anafülaktiline šokk, siis ikka otsid lapsele abi või ka “meelt ei heidaks”, sest süst ju “palju suurema kahju ärahoidmiseks”?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Igaüks, kes pole praegu rahul sellega, kuidas tema perearst informeerib sagedastest kõrvaltoimetest ja annab nõu, mis teha, peaks tegema ettepanekud oma perearstikeskuses. Ütlema, kuidas peaks teavitus toimuma (infolehed, vestlus, midagi muud?). Kui asi on peamiselt väheses suhtluses, siis seda saab ju parandada. Perearst on kindlasti huvitatud patsientide hirmude vähendamisest ja sellest, et inimene saaks aru, mis ja kuidas. Ta ei pruugi teada, mis on patsiendi jaoks probleem. Rääkige, küsige, andke nõu, mida muuta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui märkad kõrvalnähtu, siis helistad perearstikabinetti ja küsid nõu. Mina näiteks küsisin nõu, kui mu lapsel tuberkuloosisüsti koht pikalt mädanes (kauem kui keskmine või “normaalne”).

Kõrvalnähtudest tuleb arsti alati teavitada. Olenemata sellest, kas see on väike või suur kõrvalnäht. Kui inimene ei tea milline võib olla kõrvalnäht, siis ta ei oskagi vaktsiini ja nähtu kokku viia. See teavitus ongi eestis väga vilets. Selle teavitamise alusel tulebki infolehele kõrvalnähtude info. Kui keegi ei teavita, siis polegi kõrvalnähte.
Võib-olla on eestlastel mingi geen, mistõttu neile ei sobi konkreetne vaktsiin. Aga see info ei liigu. Sest lapsel mädaneb käsi, aga vanem arvab, et see tavaline asi ning arsti ei informeeri. Sellist teksti on raske isegi kommenteerida…”mädanes”…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui märkad kõrvalnähtu, siis helistad perearstikabinetti ja küsid nõu. Mina näiteks küsisin nõu, kui mu lapsel tuberkuloosisüsti koht pikalt mädanes (kauem kui keskmine või “normaalne”).

Kõrvalnähtudest tuleb arsti alati teavitada. Olenemata sellest, kas see on väike või suur kõrvalnäht. Kui inimene ei tea milline võib olla kõrvalnäht, siis ta ei oskagi vaktsiini ja nähtu kokku viia. See teavitus ongi eestis väga vilets. Selle teavitamise alusel tulebki infolehele kõrvalnähtude info. Kui keegi ei teavita, siis polegi kõrvalnähte.

Võib-olla on eestlastel mingi geen, mistõttu neile ei sobi konkreetne vaktsiin. Aga see info ei liigu. Sest lapsel mädaneb käsi, aga vanem arvab, et see tavaline asi ning arsti ei informeeri. Sellist teksti on raske isegi kommenteerida…”mädanes”…

Aga ometi asusid innukalt kommenteerima?
Ma helistasin perearstikabinetti ja küsisin, kui kaua peaks süstikoha paranemine kestma. Milline osa siit oli “mitteinformeerimine”? Millisest osast jäi mulje, et vanem ja/või perearst ei viinud vaktsineerimist ja reaktsiooni kokku? Milline osa sellest reaktsioonist on ränk ja eluohustav või üldse kuidagi väga kahjulik ja paha? Sõna “mäda” ei peaks päris hulluks ajama.
Vaktsiini eesmärk on tekitada immuunsus. Kas sa arvad, et kui süstikoht paranes keskmiselt kauem, siis immuunsust ei tekkinud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Igaüks, kes pole praegu rahul sellega, kuidas tema perearst informeerib sagedastest kõrvaltoimetest ja annab nõu, mis teha, peaks tegema ettepanekud oma perearstikeskuses. Ütlema, kuidas peaks teavitus toimuma (infolehed, vestlus, midagi muud?). Kui asi on peamiselt väheses suhtluses, siis seda saab ju parandada. Perearst on kindlasti huvitatud patsientide hirmude vähendamisest ja sellest, et inimene saaks aru, mis ja kuidas. Ta ei pruugi teada, mis on patsiendi jaoks probleem. Rääkige, küsige, andke nõu, mida muuta.

Jah, ma olen seda juba teinud, aga tundub, et probleem on laialdasem ja vajaks süsteemsemat lahendust. Seda enam, kui kurdetakse, et inimesed loevad Internetist ja usuvad igasugust jama, võiks ju ametlik informatsioon olla kergemini kättesaadav. Just selle eesmärgiga, et inimesed teeksid informeeritud otsuseid ja julgeks oma lapsi vaktsineerida!
Aga saan ma aru, et sinu meelest siis süstekoha punetus ja mõõdukas palavik on lapsevanemate jaoks tavaliselt probleemiks, aga nt terves ulatuses tursunud jäse on enamiku jaoks siis tühine?
Mulle on infolehti lugedes jäänud siiski mulje, et tõsisemad ja sekkumist vajavad kõrvalmõjud on just need, mis harvem esinevad, teavitatakse aga ainult kõige sagedasematest ja kõige tühisematest. Nii juhtubki, et muude korral sageli kas reageeritakse teravalt üle (mõnel juhul lausa keeldutakse edaspidi vaktsineerimast) või jäetakse õigel ajal abi otsimata. Teadmatus, kuidas reageerida, on alati probleem!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina näiteks küsisin nõu, kui mu lapsel tuberkuloosisüsti koht pikalt mädanes (kauem kui keskmine või “normaalne”).

Kust sa teadsid, kui kaua on keskmine või “normaalne”? Mu vanimal lapsel ka mädanes kaua, lõpuks hakati seda isegi ravima, aga kuhugi ma ei helistanud küll selleks – laps sai selle süsti alla aastasena ja siis oli neid arstivisiite ju nagunii iga kuu või paari tagant. Millalgi arst ise otsustas ülevaatuse käigus, et nüüd vajaks juba ravi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jajah, aga mina jällegi oskan lennata ja tunnen ingleid. See on kõik puhas tõsi, seda on kaks spetsialisti kinnitanud.[/quote]

Ja see on lausa 10 spetsialisti poolt kinnitatud, et Sina küll normaalne ei ole. Häbi! “Äravihka

Please wait...
Postitas:
Kägu

Arst ütles, kui pikk on süstikoha normaalne paranemisperiood (lõplik armistumine võib võtta mitu kuud). Minu lapsel oli see periood pikem, arst jälgis teda, aga ravi vajalik ei olnud ja kõik sai lõpuks korda.
Üleni paistes käega oleksin kindlasti läinud arsti juurde – esimeses järjekorras küll perearsti juurde. Minu jaoks ei oleks see tühiasi ja ma ei oskaks sellist kõrvaltoimet oodata. Mind rahustaks, kui perearst lapse üle vaataks ja kinnitaks, et asi möödub.

See aga, et mäda tuberkuloosivaktsiini süstikohal on midagi, mida nimetada dramaatiliselt “käe mädanemiseks”, on nagu teine äärmus. Kui sellisel inimesel on vistrik, kas siis “nägu mädaneb” ja peaks minema EMOsse?

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 91 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Millega vaktsineerimisvastased põhjendavad…