Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Mille vastu lasete vastsündinut vaktsineerida ja millest keeldute?

Näitan 25 postitust - vahemik 31 kuni 55 (kokku 55 )

Teema: Mille vastu lasete vastsündinut vaktsineerida ja millest keeldute?

Postitas:

Iga vanema enda otsustada mida ta pooldab või mõtleb.
Haiguste leviku vähenemine vaktsiinide arvele panna on nüüd küll väga vale. Inimeste olme, hügieen jms näitajad on kordi paranenud võrreldes 50 a taguse ajaga. Ja lisaks, kui haigestuvad ka vaktsineeritud, siis kuidas te väidate et just vaktsineerimine takistab haiguste levikut?

Kõige mugavam on teemasse üldse mitte süveneda ja valimatult lasta oma lastele vaktsiine süstida!
Igaksjuhuks mainin ära et ei ole vaktsineerimise vastane, küll aga tuleb seda teha valikuliselt st vastavalt vajadusele.
Ja need kes räägivad et nad on vaktsineeritud. Palun vaadake millal ja mis sagedusega teile süste tehti ning siis võrrelge seda praegu toimuvaga. Minu ravikaardi järgi tehakse lastele praegu 3x rohkem igasuguseid süste!
Ja niipalju kui ma olen ka oma laste arstiga rääkinud siis revaktsineerimine on tegelikult mõttetu kui ei teata kas ja kui palju inimese organismis antikehasid on. Ja tegemist on täiesti tavameditsiini pooldava perearstiga!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millised haigused on tagasi tulnud, sest inimesed ei soovi vaktsineerida?
Viimased lastehalvatuse juhud olid muideks vaktsiinist tekkinud tüsistused. Pole kuulnud, et see oleks haigusena tagasi tulnud. Läkaköha on minu tutvusringkonnas põdenud vaid vaktsineeritud inimesed.
Tänapäeva trend, kui nii saab öelda, on mitte vaktsineerimise vastu olla, vaid lähtuda vaktsineerimisel oma lapsest. Kui see tähendab nihutatud vaktsineerimiskava, ei ole see mingil juhul samane vaktsineerimata jätmisega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.01 21:23; 26.01 21:27; 27.01 09:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lasen lapsele teha/anda kõik ettenähtud vaktsiinid arsti poolt soovitatud ajal. Ma usun, et vaktsineerimata jätmine on ohtlikum kui vaktsineerimine.[/tsitaat]

Vaktsineerimine ei tohiks olla usuküsimus, vaid teadmise küsimus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.01 21:23; 26.01 21:27; 27.01 09:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina uurisin selle K vitamiini kohta ja leidsin netist kui ma ei eksi siis Rootsi teadlaste statistika vastsündinute kohta kes said K vitamiini süsti,kes said tilgad ja kes üldse ei saanud midagi. Beebide surmade ja sisemiste verejooksude koha pealt oli juhtgrupp need, kes üldse seda ei saanud. Teisel kohal siis need, kes said K vitamiini vedelikuna ja viimasel need, kes süstina. Uurisin veel ja otsustasin, et lasen selle oma lapele teha. Lasingi. Vaktsiine sünnitusmajas teha ei lasknud, tuberkuloosi sai ta 1,5 kuuselt. Edasi plaanipäraselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Millised haigused on tagasi tulnud, sest inimesed ei soovi vaktsineerida?
Viimased lastehalvatuse juhud olid muideks vaktsiinist tekkinud tüsistused. Pole kuulnud, et see oleks haigusena tagasi tulnud. Läkaköha on minu tutvusringkonnas põdenud vaid vaktsineeritud inimesed.
Tänapäeva trend, kui nii saab öelda, on mitte vaktsineerimise vastu olla, vaid lähtuda vaktsineerimisel oma lapsest. Kui see tähendab nihutatud vaktsineerimiskava, ei ole see mingil juhul samane vaktsineerimata jätmisega.
[/tsitaat]

Lihtsalt infoks. Sinu tutvuskonnas ma küll ei ole, aga läkaköha põdes mu vaktsineerimata laps eelmisel aastal. Lisaks põdesin ise ka. Ma ise ka vaktsineerimata, st viimati lapsena vaktsineeritud, aga see ilmselt enam ei toimi.

Ma tean päris mitmeid vaktsineerimata lapsi, kes on läkaköha põdenud. Mitmest perest.

Lisan siia, et sellegipoolest ei kahetse ma oma lapse vaktsineerimata jätmist. Samuti ei tea ühtki, kelle vaktsineerimata laps oleks põdenud ja kes kahetseks, et vaktsiin tegemata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.01 20:20; 25.01 22:11; 26.01 10:33; 27.01 00:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina uurisin selle K vitamiini kohta ja leidsin netist kui ma ei eksi siis Rootsi teadlaste statistika vastsündinute kohta kes said K vitamiini süsti,kes said tilgad ja kes üldse ei saanud midagi. Beebide surmade ja sisemiste verejooksude koha pealt oli juhtgrupp need, kes üldse seda ei saanud. Teisel kohal siis need, kes said K vitamiini vedelikuna ja viimasel need, kes süstina. Uurisin veel ja otsustasin, et lasen selle oma lapele teha. Lasingi. Vaktsiine sünnitusmajas teha ei lasknud, tuberkuloosi sai ta 1,5 kuuselt. Edasi plaanipäraselt.[/tsitaat]
Tore, et keegi ikka leidis põhjenduse, mis K-vitamiin on ning milleks seda tehakse:) Ma juba vaatasin, et inimesed on täiesti ogaraks läinud siin. Ma siiski lisan igaks juhuks ühe lingi ka. Ärge nüüd pange pahaks, et see teadusartikkel, mitte \”naised-saunas-rääksid-jutt\”:P
http://www.eestiarst.ee/static/files/063/vastsyndinute_hiline_hemorraagilinetobi_ehk_hiline_k-vitamiini_defitsiidist_pohjustatud_verejooks._kirjanduseylevaade_ja_haigusjuhu_kirjeldus.pdf

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]aprillilill kirjutas:[/small]
[tsitaat]võib olla rumal küsimus, tunnistan, et pole ennast selle vaktsineerimise teemaga väga kurssi viinud, aga kas on ka teaduslikult tõestatud, et vaktsiinidest võib saada tõsiseid tervisekahjustusi või on tegemist pigem oletustega ja konkreetsel lapsel oleksid teatud probleemid välja löönud ka ilma vaktsineerimiseta? [/tsitaat]

Kõige ligem koht kust alustada on vaktsiiniga kaasas käiv infoleht tüsistste kohta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 02:26; 27.01 02:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaktsineerimise kõrvalnähtusid ja tüsistusi ja ka negatiivset mõju on ka uuritud, kuid millegipärast need teaduslikud dokumendid ei sobi kunagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 02:26; 27.01 02:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Vaktsineerimise kõrvalnähtusid ja tüsistusi ja ka negatiivset mõju on ka uuritud, kuid millegipärast need teaduslikud dokumendid ei sobi kunagi. [/tsitaat]

Muidugi mitte – need on kallutatud materjal ju 🙂 Need ei ole tõiseltvõetavad jne. Millegipärast on vaktsiinide pimesi kummardajad veendunud, et ainult nende seisukohtadega nõustuv materjal on õigete teadlaste poolt tehtud.
Ma ei mõista, miks on nii raske uskuda, et ka vaktsiinidest loobumine või valikuline vaktsineerimine on teadlikud ja põhjendatud otsused, mitte jonn või moega kaasaskäimine.
Huvitav on ka see, et räägitakse vaktsiinidest, aga kas tegelikult teatakse, mis on nende vaktsiinide nimed? Kui hakkan rääkima asjadest nimega Engerix-B, Pentaxim, Priorix, Hiberix, siis see tundub paljudele nagu uued tegelased Asterixi multifilmist.
Muudest rohtudest rääkides kasutame ju nimesid. Kui aga nime ei tea, siis ei saa ka uurida infot kõrvaltoimete kohta. Isegi kõige lihtsamat infolehte ei leia märksõnaga \”tuberkuloosi vaktsiin infoleht\”.
BCG Vaccine SSI esimene manustamise reegel on, et seda ei tohi manustada teadaoleva ülitundlikkuse korral vaktsiini mistahes koostisosa suhtes. Kas te teate, kas teie kolmepäevasel lapsel on tundlikkust selliste koostisosade suhtes?
Naatriumglutamaat
Lahusti Diluted Sauton SSI:
Magneesiumsulfaat
Dikaaliummonofosfaat
L-aspargiinmonohüdraat
Raudammooniumtstraat
Glütserool (85%)
Sidrunhappe monohüdraat

Kogu info on võetud sellesama vaktsiini infolehelt, mitte kuskilt äärmuslaste kodukalt.

Ütlen veel, et mina vaktsineerin, aga samuti meile sobival ajal. Aga nagu mulle ei meeldi pimesi vaktsiinide vastased, ei meeldi mulle ka pimesi pooldajad, kes julgevad teisiti tegutsejaid nimetada kõiksugu nimedega ja mängivad märtreid (umbes nii, et teie saate süstimata jätta, sest meie lapsed on vaktsineeritud – lasete liugu ja kasutate ära). Oma peaga peab mõtlema ja mõistma, miks me midagi teeme. Igaks juhuks pimesooleoperatsiooni me ei tee, kuigi sellega kaotataks igasugune võimalus pimesoolepõletiku tekkeks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.01 21:23; 26.01 21:27; 27.01 09:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hetkel on tõesti nii, et igal riigil on väga erinev immuniseerimiskava, seega kui loota riigi kava õigsusele ja arvata, siis tasub kõigepealt mõelda, et millise riigi oma siis kõige õigem on.

Oma lapsed pole K-vit saanud, kuna pole olnud riski rühmas, pole olnud näidustust. Lapsed pole ka vaktsiine saanud. D-vitamini pole samuti saanud. Arstid alati imestanud, kuna lapsed väga hea tervisega. Üks laps sündis kevadel, teine talvel. Polnud mingit vahet. Rahhiit ei teki lihtsalt põhjusel, et saab vähe D-vitamiini. See võib tekkida paljude asjade koosmõjul. Vähe õues (või kui, siis pakitud vankrisse nii kaetult, et nägu ei saa taevastki näha), vähesest liikumisest lapsega, lapse ainevahetusprobleemidest, ema stressist, C-vit puudusest jne).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Need teemad ajavad ka mind segadusse. Ma ei tea mida teha ja miks ma peaksin midagi tegemata jätma kui nii on ette nähtud.
Kuidas saab vanem õppida oma lapse organismi tundma õppima???? Tundub suht utoopiline…Laps saab ju rinnapiima alguses..allegiatest ei saa suurt juttu olla.
Esimene laps vaktsineeriti nii kuis vaja…4 kuuselt tuli atoopiline dermatiit, allergiaid ei tuvastatud.Nüüdseks laps 3a ja AD annab jägi- kasvab välja(see juba 2 viimast aastat üsna heas korras olnud, nüüdseks vaid nahk vahel kare ja paar punast kohta harva). Neid lugusid lugedes mõtlen, et ehk seegi vaktsiinist aga ma ei taha ega suuda seda uskuda…see ei ole loogiline minuarust et tehakse vaktsiinid mis ette nähtud ja siis mõnel lööb välja…Pigem arvan et asi selles et laps sai vaid 3 kuud rinnapiima.
Nüüd teise lapsega ei teagi mis peale hakat…. [/tsitaat]

See pole uskumise ja arvamise koht. Tegelikult tuleb enne iga ravimi tarvitamist (ka vaktsiini korral) läbi lugeda infoleht (mida arst aga lugeda ei anna) kus on kirjas vastunäidustused ja võimalikut kõrvaltoimed. Samuti kõrvaltoimed mille korral kordusvaktsiini teha ei tohi. Infolehe leiad siit http://www.sam.ee – ravimiregister – otsingusse immuniseerimine või vaktsiini nimi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]aprillilill kirjutas:[/small]
[tsitaat]võib olla rumal küsimus, tunnistan, et pole ennast selle vaktsineerimise teemaga väga kurssi viinud, aga kas on ka teaduslikult tõestatud, et vaktsiinidest võib saada tõsiseid tervisekahjustusi või on tegemist pigem oletustega ja konkreetsel lapsel oleksid teatud probleemid välja löönud ka ilma vaktsineerimiseta? [/tsitaat]

Jah on ja nende esinemisel on korduvvaktsiin keelatud, aga perearst ei ütle seda. Ise pead lugema, aga infolehte sulle ei anta. Eelmisesse postitusse panin lingi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Rabakana kirjutas:[/small]
[tsitaat] Kui aga saab ületatud vaktsineerimata inimeste kriitiline piir, siis on haigused suurte ja koledate puhangutena naksti tagasi. [/tsitaat]

Kust sa selle info võtad? Korrutad vaid teiste järgi?

Kas oled neidnud VÄHEMALT ÜHE uurimistöö, mis seda ümberlükkamatult tõestab?
Olen seda tõsiselt otsinud, aga ei ole leidnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Shira kirjutas:[/small]
[tsitaat]Saan aru, et D-vitamiini küsimus oli veidi sarkastiline. D-vitamiiniga see lugu, et [/tsitaat]

Aga tead, mina hakkasin seda hiljuti ise võtma ja suurtes kogustes – sedasama beebide oma. Tegi imet minu enesetundega ja külmetusest sain 1 päevaga jagu 🙂
Kas titale annan, et tea veel (ta ju saab seda minult ka), aga ise tarvitan küll hoolega

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Swanni kirjutas:[/small]
[tsitaat] Ma siiski lisan igaks juhuks ühe lingi ka. Ärge nüüd pange pahaks, et see teadusartikkel, mitte \”naised-saunas-rääksid-jutt\”:P
http://www.eestiarst.ee/static/files/063/vastsyndinute_hiline_hemorraagilinetobi_ehk_hiline_k-vitamiini_defitsiidist_pohjustatud_verejooks._kirjanduseylevaade_ja_haigusjuhu_kirjeldus.pdf
[/tsitaat]

Väga kahtlustäratavalt agressiivne pähemäärimine.. Siiani ei ole leidnud põhjust miks K-vit. keelduda, aga see jutt siin on küll veider…

Hea lause tekstist:
\”..kas üldtunnustatud meetodi rakendamata jätmine on aktsepteeritav vaid juhul, kui see on eluohtlik või kahjustab oluliselt patsiendi tervist.

aktsepteeritav?
Kas mitte just arst ei peaks üldtunnustatud protseduuri tegemata jätma kui see ohustab konkreetse patsiendi tervist???
Ehk on näpukas 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]789456 kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Shira kirjutas:[/small]

Aga tead, mina hakkasin seda hiljuti ise võtma ja suurtes kogustes – sedasama beebide oma. Tegi imet minu enesetundega ja külmetusest sain 1 päevaga jagu 🙂
Kas titale annan, et tea veel (ta ju saab seda minult ka), aga ise tarvitan küll hoolega[/tsitaat]

D-vitamiin on iseenesest väga hea vitamiin, aga nagu ütlesin – seda oleks vaja looduslikus vormis. Samuti peaks uurima, kas konkreetsel lapsel oleks seda lisaks vaja ja kuidas tema organism omastab beebide vitamiini.

Tõsi – kui väsimus, tujukus ja pidevad tõved kimbutavad, tuleb d-vitamiin kasuks. Kel võimalus, võiks seda käia koos lastega kuskil soojal maal hankimas. Mõnusa päikese käest siis 🙂 Teistele soovitan leida parimaid toidulisandeid. Reeglina ei ole laiatarbekaup parim. Retseptiga allergikute omad on andnud paremaid tulemusi ja vähemalt mingil ajal oli Soomes niisama saada päris hea beebide D-vitamiin.

Minu beebi sünnib aprillis-mais ja seega vähemalt esialgu plaanime rohket õuesolemist (võimalikult palju vankrita) ja seega saab ehk ilma sünteetilise d-vitamiinita.Vajadusel näen ka parema meelega varianti, et mina võtan ja läbi rinnapiima saab ka laps.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]789456 kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Swanni kirjutas:[/small]

Väga kahtlustäratavalt agressiivne pähemäärimine.. Siiani ei ole leidnud põhjust miks K-vit. keelduda, aga see jutt siin on küll veider…

Hea lause tekstist:
\”..kas üldtunnustatud meetodi rakendamata jätmine on aktsepteeritav vaid juhul, kui see on eluohtlik või kahjustab oluliselt patsiendi tervist.

aktsepteeritav?
Kas mitte just arst ei peaks üldtunnustatud protseduuri tegemata jätma kui see ohustab konkreetse patsiendi tervist???
Ehk on näpukas :)[/tsitaat]
Hei, kuskohas täpselt sulle haridus anti, et sa ei oska teadusartiklil ja reklaamtekstil vahet teha? See artikkel on just tüpselt ÜLEVAADE K-vitamiini defitsiidist põhjustatud verejooksude kohta. Selles artiklis ei \”moosita\” kedagi süsti tegema, vaid tuuakse välja statistika, milline on tõenäosus verejooksuks, kui sa otsustad ennetava süsti tegemata jätta. Ja see kontekstist välja rebitud tsitaat, mille sina leidsid – seal ei räägita ju üldse mitte K-vitamiinist, vaid Võlaõigusseadusest ning arutletakse, kas oleks hoopis otstarbekas süst teha ka ilma vanema nõusolekuta. Lisan siia terve tsitaadi:
\”Üldtunnustatud ravist loobumine seab meditsiinitöötaja alati raske eetilise ja õigusliku dilemma ette. Artiklis käsitletud juhul austasid meditsiinitöötajad lapsevanemate otsustusõigust ning nende soovi mitte manustada lapsele profülaktiliselt K-vitamiini ning lapse õigus kasutada tänapäevaseid meditsiiniteenuse vahendeid oma tervise kaitseks jäi tagamata. Kohtute seisukoht juhtudel, kus lapsevanemate soovist lähtuv ravimata jätmine viib kohese ja raske tagajärjeni, on prognoositav, kuid pole seda juhtudel, kus prognoos ei ole nii selge ja tegu on harva esineva ning erinevas raskusastmes realiseeruda võiva tüsistuse ärahoidmiseks rakendatava tahtevastase ravi- või ennetusmeetodiga. Õiguseloojad ei ole määratlenud täpsemalt, millisest hetkest algab lapse huvide ilmne kahjustamine ja kas ka üldtunnustatud meetodi rakendamata jätmine on aktsepteeritav vaid juhul, kui see on eluohtlik või kahjustab oluliselt patsiendi tervist, või haarab see suuremas mahus tervise mõistega seotud huvisid. Meditsiinis realiseeruvad riskid on alati teatud tõenäosusega ja lävi, millest alates tõenäosus muutub ilmselt kahjustavaks, ei ole teada.\”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma sügavalt austan emasid, kes on viitsinud vaktsiinide mõjud endale selgeks teha. Selle tulemusena nad loomulikult väldivad igasugu vaktsiine.

Nagu siin eespool keegi just kirjutas, et vastavalt vaktsiini infolehele on tuberkuloosi vaktsiini manustamine keelatud kui lapsel on naatriumglutamaadi suhtes ülitundlikkus.
Naatriumglutamaat on teiste sõnadega E621. Tänapäeval on sellest vast kõik kuulnud. Väga palju on inimesi, kes seda ei talu. Üks näiteks on mu enda absoluutselt vaktsineerimata laps. Õnneks on taibanud seda ka toiduainetetööstus ja järjest rohkem on müügil toitu, millesse ei ole lisatud maitsetugevdajat nimega E621 – suured kirjad peal lausa.

Nüüd mõelge sellele – kui isegi selle naatriumglutamaadi sisseSÖÖMINE põhjustab väga paljudel inimestel tõsiseid allergiaid, siis mis õigusega seda SÜSTITAKSE vastsündinutesse? Ilma igasuguste eelnevate analüüsideta…!

Sama jutt puudutab kõiki neid lisaaineid, mida vaktsiinid sisaldavad. Rääkimata vaktsiinides sisalduvatest haigustekitajatest, mis tänaseks päevaks on inimkonnas ammuilma edasi arenenud ja vanade vaktsiinide tegelik kaitsevõime on seetõttu äärmiselt madal. Seda on tunnistanud ka meie epidemioloogid. Jah, paljud vaktsiinid on vananenud, nendes kasutatavad rakukultuurid on osadel juhtudel lausa 1950-ndatest pärit. See meie \”puhastatud\” atsellulaarne läkaköha vaktsiin oli mujal Euroopas kasutusel juba 1980-ndatel.

Aga siin ongi see mõtlemiskoht – kas vastutada oma lapse tervise eest ise või usaldada ravimitootjaid? Ja ärge kujutage ette, et riik mõtleb vaktsiinides sisalduva peale 🙂 Vastavalt sellele, kuidas WHO ette kirjutab ja kuipalju riigil raha on, nii need vaktsiinid seal kalendris ka seisvad. USAs liiguvad vaktsiiniäris oluliselt suuremad rahad kui Eestis, seadused on teised ja loomulikult on seal kalender-vaktsiine ka kaks/kolm korda rohkem.

Huvitav, kui meie alla 2-aastaste laste vaktsineerimiskalendrisse lisataks veel ka pneumokoki vaktsiin, rotaviiruse vaktsiin, tuulerõugete vaktsiin, meningokoki vaktsiin, A-hepatiidi vaktsiin ja gripivaktsiin nagu USAs?
http://www.cdc.gov/vaccines/recs/schedules/downloads/child/0-6yrs-schedule-pr.pdf

Kas te need ka kõik laseksite lapsele sisse süstida?

Muide USA-s on iga kolmas laps käitumishäiretega ning rahvastiku keskmine IQ kukub iga aastaga.

Ühesõnaga…Tark õpib teiste vigadest, loll enda omadest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks muutub see vaktsineerimise teema järjest segasemaks.
Oma esimesel lapsel (pojal) lasin teha kõik vaktsiinid plaanipäraselt, ei osanud kartagi, et midagi halba võiks juhtuda. Pojal ei esinenud kunagi kõrvalmõjusid, ei tekkinud ka kunagi palavikku. Kuid 1aasta ja 2 kuuselt tekkis järsku leukeemia, ja 21 päeva hiljem teda enam ei olnud. Kõik juhtus väga väga kiiresti, 2 keemiaravi ja tekkis sepsis (see oli nüüd siis juba 2 aastat tagasi. ). Nüüd kui õnnestus uuesti rasedaks jääda laenutasin vaktsiinide raamatu. Ja oma õuduseks leidsin sealt peatüki, kus räägitakse, et vaktsiinide tõttu on hakanud suurenema laste leukeemia juhud. Kas meil oli see kokkusattumus või tõesti vaktsiinide koostisosad kogunesid ja kogunesid ja tekkis leukeemia. Pole enne kuulnud, et 1 kuuga vähk võtab. Enne oli täiesti terve poiss. Oli ka enne ju vereproove võetud, kuna raud oli madal. Ja proovid olid korras. Nii järsku see tekkiski.
Kui uus pisike sünnib siis ma ei tea mida teha. Rääkisin ka perearstiga oma hirmust. Tema loomulikult väitis, et ei tohi vaktsiine tegemata jätta. Ja et need ei kahjusta organismi loomulikku immuunsustaset ja nende tegemata jätmine võib hullemini kätte maksta. See ajab lihtsalt nii segadusse. Kuna tekitab õudust, et mis siis kui jäin oma pojast ilma vaktsiinide tõttu… appi. lihtsalt ei tea mida teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiisu, ma olen üpris kindel, et su pisikesesest ei saanud ingel vaktsiinide tõttu. Need võisid olla mingi väike tegur mitmete asjaolude kokkulangemise juures. Ma ei tea täpselt, millisest raamatust käis jutt ja kui hästi on ära tõestatud leukeemia ja vaktsiinide vaheline seos. Tean, et paljud haigused on hoogustunud ka muudel põhjustel – inimesed rikuvad ise oma tervist, söök on täis mõttetuid lisaaineid, üldine saastatus on päris suur jne. Paljud uuringud, mis on tehtud USAs, jätavad mind täiesti külmaks, sest sealne eluviis on paljuski kõhedusttekitav (jah, seal ka igasuguseid inimesi küll), aga suuresti ei taheta probleeme seostada enda tegevusega. Lihtsam on leida mõni väline süüdlane.

Ma ei leia, et mul oleks õigust öelda teistele, mis on õigem käitumisviis. Iga inimene peaks ise otsuseni jõudma lähtuvalt oma elust. Ütlen nüüd, mida ma VIST sinu olukorras teeks, aga ära võta seda täieliku tõena.
Sünnitusmajas ei teeks ma esialgu ühtki vaktsiini. Püüaksin leida perearsti, kes tutvuks põhjalikult venna haiguslooga ja lähtuvalt sellest teeks ka pisibeebile võimalikud uuringud tema organismi eripärade kohta. Geneetiliselt on lapsed omavahel seotud ja äkki tuleb geneetilistest uuringutest välja mingi riskitegur, mis aitaks otsustada kõige õigema käitumisviisi.

Vaktsiine jõuab teha. Tehtud vaktsiini tagasi võtta ei saa. Nende kahe asja vahel peab leidma parima kesktee. See ei ole üldse lihtne ja raske on leida kõrvale spetsialisti, kes tõesti arutab ning tahab leida konkreetsele lapsele sobivaimat.
Ole tubli, Kiisu. Ehk said pisut mõtteid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitähh vastuse eest. See andis tõesti mõtlemisainet. Kuna pärast poja kaotust käisime mõlemad mehega geneetiku juures, kus muidugi selgus, et meil kõik Ok ja konkreetselt meie läbi nad uurida ei saand, kas leukeemia risk meilt. Aga võib-olla saab koos lapsega minna sinna ja teha uuringuid. Nemad on ka meie looga kursis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiisu,

googeldades leidsin ühe lapsevanema kirja, kus ta kirjeldab nagu sinu lapsega juhtunut:
http://www.whale.to/v/mmr10.html
Kuus nädalat peale 1-eluaasta süsti (leetrid-mumps-punetised), haigestus laps leukeemiasse. Inglismaa arstid nõustusid, et see vaktsiin oli tõenäoliselt päästik, mis ülekoormas lapse immuunsüsteemi ja vallandas leukeemia.

Muide tootja (Merck) infolehel on ka märkus, et leetrid-mumps-punetised vaktsiin on vastunäidustatud patsientidel, kellel esineb muutusi verepildis (sealhulgas leukeemia, lümfoomkid jne). Ja selle vaktsiini üks kõrvaltoimetest on leukotsüstoos.
http://www.merck.com/product/usa/pi_circulars/m/mmr_ii/mmr_ii_pi.pdf

Samuti on see vaktsiin (nagu teisedki) vastunäidustatud, kui perekonnas on olnud immuunpuudulikkust.

Ma ei tea, minule on pilt selge. Loodetavasti te enam sama viga ei tee.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Mean Kitty kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kiisu,

googeldades leidsin ühe lapsevanema kirja, kus ta kirjeldab nagu sinu lapsega juhtunut:
http://www.whale.to/v/mmr10.html
Kuus nädalat peale 1-eluaasta süsti (leetrid-mumps-punetised), haigestus laps leukeemiasse. Inglismaa arstid nõustusid, et see vaktsiin oli tõenäoliselt päästik, mis ülekoormas lapse immuunsüsteemi ja vallandas leukeemia.

Muide tootja (Merck) infolehel on ka märkus, et leetrid-mumps-punetised vaktsiin on vastunäidustatud patsientidel, kellel esineb muutusi verepildis (sealhulgas leukeemia, lümfoomkid jne). Ja selle vaktsiini üks kõrvaltoimetest on leukotsüstoos.
http://www.merck.com/product/usa/pi_circulars/m/mmr_ii/mmr_ii_pi.pdf

Samuti on see vaktsiin (nagu teisedki) vastunäidustatud, kui perekonnas on olnud immuunpuudulikkust.

Ma ei tea, minule on pilt selge. Loodetavasti te enam sama viga ei tee.

[/tsitaat]

Sinu postitus oleks väga kena olnud, kui oleksid viimase lause ära jätnud. See oli õel.
Kiisu – see ei olnud teie viga. Sa poleks seda elus ette näha saanud.
Ikkagi tuleb välja ju seesama, mida ma rääkisin. Ainult vaktsiin ei olnud selle põhjustajaks, vaid üheks teguriks. Just seetõttu on oluline, et lapsi uuritaks rohkem ja suhtutaks neisse kui indiviididesse, mitte kui keskmistesse olenditesse, kelle puhul kehtivad alati samad reeglid ja ettekirjutused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Natuke õelust on seal jah. Aga las siis olla, kui kellelegi see meeldib. Karm tõde on see ju nagunii, kellegi märkused seda ei muuda. Vähemalt sain teada, millest kindlasti peaks eemal hoidma. Aitähh selle eest.
Pojal ei olnud enne probleeme ega muutusi verepildis, et oleks pidanud seda süsti mitte tegema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mind häirib vaktsiinide juures ongi see, et on teatud vastunäidud, allergiad jne, mis puhul ei tohi teha, kuid kes neid uurib enne? Ikka nagu konveieri liinil, kõigile ühe pulga järgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 31 kuni 55 (kokku 55 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Mille vastu lasete vastsündinut vaktsineerida ja millest keeldute?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.