Esileht Kodunurk millega du¨inurk katlakivist puhtaks saada?

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: millega du¨inurk katlakivist puhtaks saada?

Postitas:

Mul on kodus ülikare vesi. Veekeetjat peab ka ca 2 nädala tagant puhastama, et tassi sisse tükikesi ei tuleks.
Du¨inurga põranda lasksime sisse kolides ehitada tumedadest plaatidest. Need näitavad nüüd aga seda katlakivi väga välja. Seinad said õnneks heleda plaadiga. Segistid muidugi ka juba pärast üht du¨i all käimist inetud. Ei jõua ju kogu aeg ka kuiva rätiga üle käia. Aga just see põrand kõige kehvem, sest sinna jääb alati veidi vett ja see siis ladestub.

Üks variant on vist see äädikas + sooda. Kuigi see enam väga hästi ei toimi meil. Oleme asja liiga hulluks lasknud.

Äkki keegi teab soovitada mõnda profisarja keemiat? Kust seda saab? Või mis teil aitab? Küllap ma pole ainuke sellise probleemiga. Ei taha isegi mõelda, mida see vesi veel meie pesumasinale ja nõudepesumasinale teha võib..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.05 09:12; 30.05 14:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sidrunhape. Põrand niiskeks, raputa ühtlaselt peale, lase toimida, küüri. Sidrunhappega eemaldatakse isegi paksemaid katlakivikihte keedukannudes üliedukalt.

Miks veepehmendusfiltrit pole paigaldanud kui probleem on nii hull?
Fixtec näiteks pakub täisteenust koos vee analüüsiga http://www.fixtec.ee/est/joogi-ja-tarbevesi/veepehmendusfilter

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.05 09:19; 30.05 09:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Armas aeg, jälle keegi, kel keemiatunnid vahele puha jäänud. Kui sa segad sooda ja äädika, ei saagi mingit erilist efekti oodata! neid peab ikka eraldi kasutama. Sooda rasva lõhustamiseks ja abrasiivina, äädikas katlakivi lahustamiseks.

Soovitan kõigepealt äädikaga leotada ja siis Beckmanni küürimiskiviga üle käia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka minu kodus väga katlakivine vesi. Veekeetjat pean iga nädal äädikavega korra keetma. Vannitoa põrandal kasutan just seda oranzi korgiga cillitit. Minu arvates väga hästi puhastab. Pihustad märjale põrandale ja lased 10 minutit toimida.
http://www.goodhousekeeping.com/cm/goodhousekeeping/images/x4/ghk-cillit-bang-lgn.jpg

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kasutan valget punase korgiga cillitit (lime and rust). See võtab ülihästi katlakivi ära leotamata ja nühkimata. Pead ainult lapiga puhtaks tõmbama. Äädikat ma ei kasuta üldse kodus kuna see haiseb öökima ajavalt. Keemia aitab alati.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.05 10:10; 29.05 13:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ka minu kodus väga katlakivine vesi. Veekeetjat pean iga nädal äädikavega korra keetma. Vannitoa põrandal kasutan just seda oranzi korgiga cillitit. Minu arvates väga hästi puhastab. Pihustad märjale põrandale ja lased 10 minutit toimida.
http://www.goodhousekeeping.com/cm/goodhousekeeping/images/x4/ghk-cillit-bang-lgn.jpg%5B/tsitaat%5D

Aga millega eemaldada vanni ja keraamilise plaadi vahesid ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina kasutan valget punase korgiga cillitit (lime and rust). See võtab ülihästi katlakivi ära leotamata ja nühkimata. Pead ainult lapiga puhtaks tõmbama. Äädikat ma ei kasuta üldse kodus kuna see haiseb öökima ajavalt. Keemia aitab alati. [/tsitaat]
Sama siin. Vahend on vedel, läbipaistev ja meeldiva lõhnaga. Soovitan sul proovida. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sama siin. Vahend on vedel, läbipaistev ja meeldiva lõhnaga. Soovitan sul proovida. :)[/tsitaat]

Minul haiseb küll kloori järgi kuid igal juhul meeldivam kui äädikas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.05 10:10; 29.05 13:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavalise katlakivi eemaldajaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Aga millega eemaldada vanni ja keraamilise plaadi vahesid ?[/tsitaat]
Mina olen teinud soodaga ja hambaharjaga hõõrudes. Sooda valgendab hästi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.05 09:19; 30.05 09:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kontsentreeritud fosforhape, müügil profi-puhastusvahendite poodides. Võtab igasuguse katlakivi väga hõlpsasti maha. Soovitan. Näiteks see vahend: http://www.s-rt.de/230-thickbox_default/para-kalkl%C3%B6ser.jpg
Ei haise oluliselt ega midagi. Plaadivahed saab ka puhtaks.
Tallinnas pakub Cordeline, http://www.cordeline.ee

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovisin siis seda valget punase korgiga Cillitit – rust and lime. Ja wow. Kohe hakkab katlakiviga reageerima ja tõesti on võimalik võrdlemisi lihtsalt ka paksust kihist lahti saada. Aitäh soovituse eest!

Ja tänan ka viimast soovitajat. Kunagi tahaks ka selle profisarja oma ära proovida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.05 09:12; 30.05 14:51;
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Kodunurk millega du¨inurk katlakivist puhtaks saada?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.