Esileht Väikelaps millega/kuidas mängivad 4-5aastased üksi?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: millega/kuidas mängivad 4-5aastased üksi?

Postitas:

Minu 4aastane tütar lihtsalt ei oska endale üksi tegevust leida. Ma ei oska ka teda enam kuidagi suunata ja näen, et igavlebki kodus pidevalt, kui just ma ise ei viitsi temaga peitust või tagaajamist mängida.

Nukkudega ta ei mängi – talle küll meeldivad igasugused printsessid ja merineitsid jne, aga ta lihtsalt hoiab neid käes, rollimänge ei mängi. Ka lasteaiast olen uurinud, et kas teiste laste eeskujul nt mängumajaga mängib – ei mängi.

Puzzlede vastu ei tunne erilist huvi al 2a, va juhul kui mina panen kõrval teist puzzlet kokku.

Viimasel ajal tahab, et värviraamatuid värviksime koos. ta värvid ja joonistab hea meelega, aha jälle tahab et mina ka kõike sama teeksin. Aga ma ei jõua ju koguaeg. Eriti nt, kui nt ta on nohuselt aiast kodus ja ma üritan siis veidike tööd teha.

Meil on magnetklotsid, lego duplod, lego friens, täheklotsid, erikujulised puidust klotsid – ühegagi neist ta pikalt ei mängi, erilist huvi ei paku.

Muidugi meeldib talle, kui raamatuid talle loen, aga ma sooviks just leida midagi, mida ta üksi ka teeks. Ma ei oska niimoodi lambist ka mingit “träni” koju kokku osta, millega jälle ei mängita pärast kahte nädalat.

Ma ei saa ka öelda, et ta oleks täiesti fantaasiavaene – oskab mõelda igasuguseid tegevusi, mida koos teiste pereliikmetega mängida, aga sellist üksi mängimise oskust ei ole.

Või tulebki leppida, et kõik inimesed ei oskagi üksi endale tegevust leida?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanem laps mängis selles vanuses palju legodega. Muidu rohkem joonistas ja meisterdas midagi plastiliinist.

Noorem mängis peamiselt pet shopidega või siis muude väikeste jubinatega, ehitas neile kodu ja mängis eri tegelaste rolle seal nendega. Mõnikord mängis üksi lihtsalt mõne kaisukaga, päris pikalt asjatas üksi ja rääkis lastetoas omaette mänguasjadega.

Mõlemad olid 4-5-aastaselt sellised, et mõtlesid palju mänge juba ise välja. Kui varem pidin mingi suuna kätte andma, siis selles vanuses hakkasid üksi mängima. Mõnikord oli nö publikut vaja, kui nt kingakarbist teleka tegid ja mängult seal uudised lugesid või saateid tegid vmt mängude juures, aga muidu said ise kuskilt oma ideed. Näiteks kui olime hiljuti arstil käinud, siis sellele järgnes kodus arstimäng.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul vanem nokitseja, noorem rollimängumängija (väga palju sünteesib raamatusüzheedest), aga üksi mängivad mõlemad hästi. Universaalset polegi, tuleb see miski üles leida, mis köidab, ja alguses natuke täie tähelepanuga kaasa mängida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka vanem laps pigem selline nokitseja, armastab konstrueerimis- ja strateegiamänge. Noorem (kohe 5aastane) on rollimängulaps. Tundide kaupa võib noorem mängida plastiliini või limaga, aga ka kaisukate või muude figuuridega multikate süžeesid ja nende edasi arendusi. No ja muidugi telefonis/tahvlis mängiks ilmselt hommikust õhtuni ja õhtust hommikuni takkapihta, kui ma lubaks. Aga see on ainult preemiaks meil ja väga piiratud ajaga.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 5sel oleneb tujudest. On poiss. Värviraamatuid eelistab koos värvida ja ma teen seda hea meelega, sest mulle meeldib.

Tahvlis veedaks ka ilmselt 3/4 päevast, kui ma laseks.

Kui ta üksi mängimise lainele satub, siis lähevad käiku nii legod, autod kui ka igasugu pisikesed figuurid. Ja mängul on täitsa sisu olemas ja peab asjadega päris pikki dialooge.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

5-ne poiss. Kui mänguks parasjagu idee on olemas (näiteks pätt ja politsei) siis sobivad 2 suvalist asja mida saab nendeks kehastada. Olgu võiks 2 kustukummi.

Enamasti läheb isemängimiseks siis kui enne pool tundi igavuse üle vingutud ja mul ei ole aega/jaksu taga tegeleda (ja ka ühtegi ekreeniga seadet ei anna).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul ka laps pidevalt kaasab mind oma tegevustesse, kohati n-ö segab jah, sest ma ei saa muidu kodus midagi tehtud, aga omaette on vaid multsi vaadates või veidi joonistades, värvides.
Üldiselt ta vajab sul lihtsalt seltsi.
Täiesti mõistan.

Ma veidi alguses paar mintsi mängin temaga, lähen rolli kaasa ja siis taandun, õnneks läheb siis mänguga mõnda aega ise edasi. Ja nii iga järgneva tegevusega, hakkame koos näiteks joonistama jne..taandun varsti. Tee proovi.
Oma tegevusi tehes ka suhtlen temaga, siis ta ei tunne ennast kõrvalejäetuna.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil 5-aastane poiss mängib legodega, kineetilise liivaga ja mõnikord lõikab ja kleebib paberist mingeid multikatest nähtud võlurelvi ja kaitsekilpe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu neljane tüdruk nukkudega ei mängi, talle ei meeldi nukud.
Legodega mängib.
Multikategelased meeldivad, neid oleme ka ostnud.
Raamatuid lehitseb.
Väga meeldib joonistada, maalida, värvida ja meisterdada. Olen tal lubanud ka kleepida ja lõigata.
Puslet paneb vahel kui ise talle soovitan.

Üksi mängimisega probleemi pole, kuigi eelistab ka pigem kellegagi koos mängida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Väikelaps millega/kuidas mängivad 4-5aastased üksi?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.