Esileht Kodunurk Millega peseta laste õueriideid?

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Millega peseta laste õueriideid?

Postitas:
Kägu

Kasutan Mayeri väidetavalt neutraalset pesupulbrit, pesen 40 kraadiga, aga puhtaks ei lähe eriti hästi (sopp, tolm jne) ja luitunuks jätab ka. Teistelt saadus asjad näevad tihtipeale välja nagu uued – kuni nad siis meie juures pesumasinast läbi käivad… Ahjaa, topin ka kuivatisse, kuna meil suhteliselt niiske ja ei kuiva ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toko või nikwax pesugeeliga ja minu teada ei tohi õueriideid kuivatis kuivatada, rikub veepidavuse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mayeri Sensitive pulber, õueriiete pesu vastava programmiga (40*C) ja 15 aasta jooksul olen kõik puhtaks saanud. Kombekad kasutuses mitmel lapsel järjest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen ka hädas. Kasutan spetsiaalseid õueriiete geele, kuid riided lihtsalt ei lähe puhtaks. Ma ei tea, kuidas minu laps end nii ära määrida suudab. Ostsin uue kombeka ja pidin pesema juba vähem kui nädala pärast  kuid plekid ei tulnud välja, kuigi eelpesuks lisasin vedelat rohelist seepi ka ja põhipesu siis õueriiete geeliga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt mõnes perekonnas ongi selline needus. Nii on ka pluusidega jne – saan kelleltki teise ringi riideid, mis on väga korralikud, aga meie kodus muutuvad need kohe kaltsudeks. Tuleb vist leppida.

Ahjaa, üks suur abivahend on mul küll plekkide vastu: sapiseep! Selle asjanduse leiutaja peaks saama mingi kodupidamise Nobeli auhinna.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen lahendanud selle probleemi nii, et ei osta heledaid ühevärvilisi asju õueriieteks. Halli-pruunikirju, rohelise-hallikirju, sinise-mustakirju jne. Õnneks mul poisid, tüdrukule võibolla ei sobiks sellised toonid.

Mina kasutan Holmenkol Textile wash’i. Minu meelest peseb see paremini kui Toko ja pole nii intensiivse lõhnaga. Eriti määrdunud kohad (nt varrukaotsad) nühin enne pesu geeliga kokku ja lasen 15 min seista.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mayeri Sport Wash geeliga, see uus heleroheline pakend on üleriiete pesuks mõeldud. Kangemad plekid saan Fairyga kätte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enne pesu sai plekid kas sapiseebi või natukese nõudepesuvahendiga kokku määritud ja ühtki jäävat plekki minu mäletamist mööda ei jäänud. Pesugeeliks kas tavaline TriBio või Mayeri geel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mayeri Sport Wash geeliga, see uus heleroheline pakend on üleriiete pesuks mõeldud. Kangemad plekid saan Fairyga kätte.

Hmm, tõesti nüüd kiri et säilitab veekindlust. Peab vist uut spordipesu vahendit otsima hakkama, sest tavalisi trenniriideid küll veekindlaks muuta ei taha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sapiseep toimib hästi aga ka see rikub vetthülgava kihi.
Äkki on asi hoopis pesumasinas?

Mu poiss oli ka ikka paras sopakoll aga isegi ilma pesuvahendita, 20-30 kraadiga ja kiirpesuga läksid püksid/kombekad puhtaks.
Vahendina kasutasin Bio Luvil Sport geeli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen hoidnud eraldi trööpamise riided ja viisakamad ja pesta üritanud nii harva kui võimalik. Kunagi lasteaias keegi kommenteeris poriseid lapsi, et pole midagi, emme paneb õhtul riided pesumasinasse ja saab jälle puhtaks – sellist iga mustakssaamise järel pesemist minu südametunnistus küll ei lubaks, õudne raiskamine. Aga see tähendas jah, et need trööpamise riided ilma põhjaliku sapiseebi vm plekieemaldajaga nühkimiseta puhtaks ei läinud. Ilmselt kulutas see nühkimine veekindlat kihti maha küll, aga sellegipoolest jäi laps nendega kuivemaks, kui meie omal ajal nõukaaegsete lasteriietega. No ja peale selle olen lapse õueriided alati valinud sellist värvi, kust mustus võimalikult vähe välja paistaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arieli kapslitega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Kodunurk Millega peseta laste õueriideid?