Esileht Kodunurk Millega saab wc poti puhtaks

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Millega saab wc poti puhtaks

Postitas:

Uurin siit, enne kui uue ostan, et ehk on võimaliksi millegagi wc pott puhtaks saada. Meil on väga roostene vesi ja ott seest oranzikas + katlakivi. Tavalised brefid ja muud vahendid ei aita, panin ka äädika, sidrunhappe, sooaga likku, ikka mitte midagi paremaks ei läinud. Coca cola veel proovimata. Millega veel võiks proovida puhastada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahaks ka teada, sest pole mitte ühtegi vahendit leidnud, mis aitaks allpool veepiiri olevat katlakivi eemaldada.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Sooda ja äädikas korraga potti. Ainuke tõesti tõhus asi, mida olen kohanud.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellega on see paha teema, et pead altpoolt kõik kuivaks tõstma.
Siis, kuivale, mõjuvad kõik tuntud vahendid üsna hästi.

Kuivaks tõstad kulbiga vms, pärast seda enam muuks asjaks kasutada ei taha.
Kuigi, vesi on puhas. Aga see mõte…

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain ühe VÄGA katlakivise poti puhtaks nii, et kallasin mitu päeva järjest õhtul potti terve suure pudeli (1,5 või 2 l, mis nad on) äädikat ja lasin seista öö läbi. Potti enne ei kuivatanud, mingit vett sealt välja ei tõstnud. Hommikul nühkisin wc harjaga niipalju puhtamaks kui sain (kivi eraldus tükkidena) ja õhtul uuesti äädikas sisse. Kordasin protseduuri vast 3-4 korda. Uskumatu, aga pott sai lõpuks täiesti lumivalgeks ja läikivaks.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina panen veekeetjasse 3-4spl sidrunhapet 1,5l vee kohta, lasen keema (saan ka veekeetja nii puhtaks) ja selle keeva vee valan wc potti, lasen 2-3h seista ja siis teen harjaga üle. Nii olen alati puhtaks saanud ja enamasti teen 1-2korda kuus seda.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Fosforhappega. Nt. https://www.cordeline.ee/toode/paradescaler-kalgieemaldaja/

Mul pole veel ükski asi sellega puhtaks saamata jäänud. Isegi ülirõvedad “mägede” vannid saab hea tahtmise juures puhtaks kui üleöö likku jätta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koristusfirmadel on happega pesu. Saavad poti puhtaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Roostejäljed tekivad siis, kui pott lekib peale vee tõmbamist.
Ma olen ametilt koristaja ja kuna meie pott, enne meid eelmisel omanikul aastaid lekkis, ei ole mina mitte ühegi happe ega vahendiga seda potti puhtaks saanud.
Aitab vaid vahetus ja lekke kõrvaldus.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina panen veekeetjasse 3-4spl sidrunhapet 1,5l vee kohta, lasen keema (saan ka veekeetja nii puhtaks) ja selle keeva vee valan wc potti, lasen 2-3h seista ja siis teen harjaga üle. Nii olen alati puhtaks saanud ja enamasti teen 1-2korda kuus seda.

No tubli! Ime, et sul keraamika veel terve on. Külma keraamika peale keeva vett valada on ikka tase omaette.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehituspoodides on profikeemia. Sealt küsige.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.07 19:53; 30.07 21:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pruugi saadsgi. Ma ühe poti pidin välja viskama

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh, käest ära wc on mu tänase päeva teema, tegin just ämma juures ta wc-poti valgeks ja säravaks. Muud pole vaja, kui et Mayeri katlakivieemaldi. Mul on viieliitrine kanister, mingist puhastusvahendite poest ostetud. Valasin paar teeklaasitäit potti, otse vee sisse, tunnikese oli leos seal, siis lihtsalt wc-harjaga puhastasin ja katlakivi, rooste ja räme must kiht(toru keerukohta oli tekkinud) olid haihtunud.
Arvan, et see ei pea tingimata Mayeri oma olema ja küllap Bauhofid/K-Rautad müüvad samuti sellist kraami, tõenäoliselt väiksemas koguses.
Mul on kodus hästi lubjane vesi, seega on katlakivieemaldi üks põhivahendeid juba ammu, wc toimib tõesti hästi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahaks ka teada, sest pole mitte ühtegi vahendit leidnud, mis aitaks allpool veepiiri olevat katlakivi eemaldada.

Palju sa äädikat panid? Isgi paksu katlakivi saab äädikaga ära. Pane igaks juhuks siis liiter äädikat 2-3ks tunniks potti, kaas peale, seisma. Meil oli kolides uues kohas ikka väga kole paks katlakivi kihy. Leotasin kõigega, aga kui äädikat panin, siis esimese korraga tuli palju tükke lahti, peale teist korda oli pott puhas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eesti toode Sanit F, eemaldab nii rooste kui katlakivi

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äädikas on kõige odavam. Kui ikka 3-4 õhtut järjest üle valad, siis pole võimalik, et katlakivi ei lahustu. Edaspidi kasutad paar korda nädalas nt Harpicut. Ei oota ära, et pott nähtavalt mustaks läheks, vaid regulaarselt üle 3-4 päeva hõõrudki vahendiga kokku, käid paarikümne minuti pärast harjaga üle, nii ta valgena püsibki. Kui äravoolutoru servi ei saa harjaga puhtaks, pane kummikinnas kätte ja tõmba nõudekäsnaga üle – nühkida pole vaja, ainult käsn vastu panna.
Ka meil on väga roostene vesi, pott on hoitud täiesti valgena juba 13 aastat just setet ennetades, mitte tagajärgedega tegeldes.
Aga esimesest suuremast kivist aitab äädikas lahti saada kindlalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui oled poti eelnevalt harjaga ära kraapinud, siis need jäljed võtavad mustuse eriti hästi kinni. Ise seda tüüpilist wc harja uue poti juures enam ei kasuta. Kummikindad kätte ja tavalise nuustikuga.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uurin siit, enne kui uue ostan, et ehk on võimaliksi millegagi wc pott puhtaks saada. Meil on väga roostene vesi ja ott seest oranzikas + katlakivi. Tavalised brefid ja muud vahendid ei aita, panin ka äädika, sidrunhappe, sooaga likku, ikka mitte midagi paremaks ei läinud. Coca cola veel proovimata. Millega veel võiks proovida puhastada?

Kui sa kavatsed nagunii uue osta, mis mõttega siis seda vana veel puhastada????

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uurin siit, enne kui uue ostan, et ehk on võimaliksi millegagi wc pott puhtaks saada. Meil on väga roostene vesi ja ott seest oranzikas + katlakivi. Tavalised brefid ja muud vahendid ei aita, panin ka äädika, sidrunhappe, sooaga likku, ikka mitte midagi paremaks ei läinud. Coca cola veel proovimata. Millega veel võiks proovida puhastada?

Kui sa kavatsed nagunii uue osta, mis mõttega siis seda vana veel puhastada????

Sellise ajuga on sul vist küll raske elada?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uurin siit, enne kui uue ostan, et ehk on võimaliksi millegagi wc pott puhtaks saada. Meil on väga roostene vesi ja ott seest oranzikas + katlakivi. Tavalised brefid ja muud vahendid ei aita, panin ka äädika, sidrunhappe, sooaga likku, ikka mitte midagi paremaks ei läinud. Coca cola veel proovimata. Millega veel võiks proovida puhastada?

Kui sa kavatsed nagunii uue osta, mis mõttega siis seda vana veel puhastada????

Sellise ajuga on sul vist küll raske elada?

IRW

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.07 19:53; 30.07 21:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eesti toode Sanit F, eemaldab nii rooste kui katlakivi

Peate vist ikka silmas Sanit-M?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellega on see paha teema, et pead altpoolt kõik kuivaks tõstma.

Siis, kuivale, mõjuvad kõik tuntud vahendid üsna hästi.

Kuivaks tõstad kulbiga vms, pärast seda enam muuks asjaks kasutada ei taha.

Kuigi, vesi on puhas. Aga see mõte…

Ah!? Puhas?
Kohutav…

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina panen veekeetjasse 3-4spl sidrunhapet 1,5l vee kohta, lasen keema (saan ka veekeetja nii puhtaks) ja selle keeva vee valan wc potti, lasen 2-3h seista ja siis teen harjaga üle. Nii olen alati puhtaks saanud ja enamasti teen 1-2korda kuus seda.

Kas keev vesi potti külma potti lõhki ei löö?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mina sain ühe VÄGA katlakivise poti puhtaks nii, et kallasin mitu päeva järjest õhtul potti terve suure pudeli (1,5 või 2 l, mis nad on) äädikat ja lasin seista öö läbi. Potti enne ei kuivatanud, mingit vett sealt välja ei tõstnud. Hommikul nühkisin wc harjaga niipalju puhtamaks kui sain (kivi eraldus tükkidena) ja õhtul uuesti äädikas sisse. Kordasin protseduuri vast 3-4 korda. Uskumatu, aga pott sai lõpuks täiesti lumivalgeks ja läikivaks.

Nojah. Oleksid sa enne potist vee välja tõstnud (tühi limonaadipudel ja lõpus käsn) siis kuiva poti puhul poleks vaja olnud mitu õhtut ja 3-4 korda seda teha. Oleksid ühekorraga korda saanud.

Mul oli ka üürikas umbes sentimeetripaksune katlakivikiht potis. Kuivatasin ära. Kallasin katlakivile pudeltäie suvalist katlakivieemaldajat (saadaval kõikides toidupoodideski) ja paari tunni pärast tõstsin katlakivi suurte tükkidena välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.k-rauta.ee/p/wc-poti-lubjakirme-eemaldusvahend-mellerud-1-l/3oze

Ainuke vahend, millega olen wc potid puhtaks saanud. Lasen mõne minuti seista ja siis nühin wc-harjaga üle.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sanit M, saadaval suuremates jaekettides. Pole veel mingi rooste sellega puhastamata jäänud. Pudelikene maksab ca euro ja kulub üsna vähe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Kodunurk Millega saab wc poti puhtaks

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.