Esileht Koolilaps Millega tegelevad teie noorema vanuseastme koolilapsed suvevaheajal?

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Millega tegelevad teie noorema vanuseastme koolilapsed suvevaheajal?

Postitas:

Ma ei suuda otsustada, mida ja kuidas lapsele korraldada, et ta vaheaeg oleks huvitavam kui koduümbruses mängimine ja raamatute lugemine. Mul endal on puhku alles augusti keskelt ja sinnani tuleks oma varateismelisele mingit tarka tegevust leida. Jah, ta läheb suvel kahte laagrisse, üks vahetult peale Jaanipäeva ja teine 8 nädalat hiljem (viimane on poolkohustuslik), kuid rohkemates laagriteks rahakott vastu ei pea. Vanavanemaid, kelle juurde saata, ka pole. Laps ise tahaks tööd teha, kuid on selleks, et saada, kasvõi töö-puhkelaagrisse, mõned aastad liiga noor.
Kuidas olete teie lahendanud ära pika suvevaheaja (väike)linnas elaval lapsel, kellel ei ole võimalik suuremat osa suvest veeta vanavanemate juures või lastelaagrites?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.06 18:41; 01.06 20:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul poiss 10aastane. Lastelaagritesse ta keeldub minemast, vanaema(d) ja vanaisad kahjuks surnud. Elame päev ja nädal korraga. Püüan silma peal hoida, mingit toitu varuda, tean ta sõpru. Muretsen muidugi, aga midagi teha pole. Vahest saab ta mõneks päevaks mõne sõbra maakoju ja siis võtan vastu tema sõpru meie maakodus, aga jah, see kõik oleneb meie töögraafikutest nädala sees. Raske on, aga mis parata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on kooliaeg piisavalt tegus ja pingutust nõudev, et suvi on üsna vaba. Saab ennast maha laadida ning ka ise endale tegevuste leidmise oskust tuleb arendada. Muidu ongi varsti nii, et kui midagi vanematel ette korraldatud ei ole, väidetakse, et “igav”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi ei ole selles, et tal puuduks oskus endale tegevust leida, vaid selles, et tal on kalduvus sattuda pahandustesse ja mul ei ole mingit soovi taaskord ühistule maksta ta “sõprade” korraldatud jamade eest trahvi. Üle-eelmisel suvel sain tänu “sõpradele” üle 200€ eest rahakotti kergendada: “sõpradel” tuli mõte, et veekindla markeriga on hirmus äge seinad täis joonistada ja nii ma siis sain, kogu 5 korruse ulatuses, maksta kinni värvi ja maalritööd.
Ei ole just lõbus niigi kitsast eelarvest leida sellist lisaraha…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.06 18:41; 01.06 20:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vean neid pea iga päev randa ujuma. Siis mängivad nad klaverit, annan neile nuputamisülesandeid, loevad raamatuid, istuvad arvutis, sõidavad ratastega ringi, mängivad aias, käivad sõpradega mängimas, viibivad vanavanemate juures (korduvalt suve jooksul aga lühiajaliselt). Siis peavad nad natuke koristamisel aitama, nõusid pesema, natuke rohima ja marju korjama (ei ole orjamist, mõned korrad kuus kuni pool tundi korraga). Lisaks jääb päris palju sellist aega kui nad peavad ise endale tegevusi välja mõtlema.
Ei ole raske, mulle meeldib kui lastel on suvevaheaeg. Neile ka meeldib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Koolilaps Millega tegelevad teie noorema vanuseastme koolilapsed suvevaheajal?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.