Esileht Kodunurk Millega viimistleda aiamaja põrandat,

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Millega viimistleda aiamaja põrandat,

Postitas:

kas värviga, lakiga või õliga? Jagage kogemusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina eelistan õli või värvi. Kui lakk kuskilt kulub pead kogu laki maha võtma, et uuesti lakkida, üsna tüütu. Lisaks koorub mõni lakk ruttu kui niiskem on…st talvel aiamaja ei küta ju.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma läheks ehitusmaterjalide poodi ja küsiks, millist vahendit nad soovitavad just sinu põranda materjalile. Värvimine oleks mu jaoks kõige viimane variant. Aiamaja ja värvitud põrand … kuidagi kummaline tundub.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õliga jahmerdad iga aasta. Korralik põrandalakk ei tule kuhugi maha, kui põranda üle ei ujuta ja nädalaks vesi laudadele püsima ei jää. Igavestiei püsi muidugi midagi. Kuiom kahju lakitud pinnal jalatsitega käia pane vaibad maha siis ei kriibi lakki ära nii kiirelt ja ei tule kulunud rada sisse.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.07 19:37; 22.07 01:31; 22.07 22:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina eelistan õli või värvi. Kui lakk kuskilt kulub pead kogu laki maha võtma, et uuesti lakkida, üsna tüütu. Lisaks koorub mõni lakk ruttu kui niiskem on…st talvel aiamaja ei küta ju.

Ma eelistaks samuti õli.

Muideks, paljud inimesed ilmselt ei tea, et korralik õli ongi tegelikult värv; AINULT selle vahega, et värv jääb pinnale, aga õli on nö. sisse imbuv värv.

Ja mida seal ikka igal aastal selle sisseimbunud värviga (loe õliga) jahmerdada on?
No ok, paari kolme aasta tagant tõmbad korra üle, sest ta välja tõesti paksu kihti ei jäta.
Enne õli kannatab ta isegi tavalise peitsiga mingisse tooni ajada ja siis õlitada. (kui juba õlis endas tooni pole)
Aiaputka jaoks väga hea.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.07 20:32; 22.07 13:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu valiks oleks:
1.õli – imbub sisse nagu eelnevad käod märkisid, võib valida toonitud õli kui soovid tumedamat põrandat. vajalik õlitada esimesel ja teisel aastal, edaspidi kui rohkemkäidavasse kohtadesse kulumine tekib
2.värv – suhteliselt hea katvusega (valiks pigem mingi õlipõhise)
3.lakk – pigem ei valiks, eriti kui osa aega kütmata või märgade välisjalanõudega mõnikord käid.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina eelistan õli või värvi. Kui lakk kuskilt kulub pead kogu laki maha võtma, et uuesti lakkida, üsna tüütu. Lisaks koorub mõni lakk ruttu kui niiskem on…st talvel aiamaja ei küta ju.

Ma eelistaks samuti õli.

Muideks, paljud inimesed ilmselt ei tea, et korralik õli ongi tegelikult värv; AINULT selle vahega, et värv jääb pinnale, aga õli on nö. sisse imbuv värv.

Ja mida seal ikka igal aastal selle sisseimbunud värviga (loe õliga) jahmerdada on?

No ok, paari kolme aasta tagant tõmbad korra üle, sest ta välja tõesti paksu kihti ei jäta.

Enne õli kannatab ta isegi tavalise peitsiga mingisse tooni ajada ja siis õlitada. (kui juba õlis endas tooni pole)

Aiaputka jaoks väga hea.

See on täielik jama! ÕLI EI OLE VÄRV EGA LAKK! Täiesti erinevad tooted ja täiesti erinev pinna katmine. Õli puhul toimub puidu struktuuri tihendamine. Värvi ja laki puhul pinna katmine. See sügavus, mis lakk ja värv puitu imbub on mõõdetav mikronites. Kui ei usu tee proovitüki suvalise puulatile ja peale kuivamist/ sisseimbumist sae pinnatöödeldud kohast puulatt läbi ning vaata otsast kihte, kui sügaval mingi asi on imbunud.
Pole vaja mingite rumalate müügimeeste juttu levitada ja asjatundmatutele jama ajada.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.07 19:37; 22.07 01:31; 22.07 22:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on täielik jama! ÕLI EI OLE VÄRV EGA LAKK!

Sinuga on nii tore vaielda, sest just nimelt sina räägid rumalat müügimehe juttu, aga mina räägin asja SISUST.

Proovin lühilausetega.
Selge on see, et see puitukaitsevahendi nimetus – ÕLI – tekitab tavainimeses segadust. (ka mul kunagi ammu tekitas)

Kõik ju teavad, mis on õli: see on toiduõli, mootoriõli, õmblusmasina õli jne.
Ja see õli, millega puitu töödeldakse, ei ole selles mõttes õli. Ei ole nii, et õlitad ära ja ta määrib su ka 100 aasta pärast ära.
Ei määri.
Päevalilleõliga puitu töödeldes see jääbki eluaeg rasvaseks.
Puiduõliga mitte, sest ta kuivab lõpuks ära.

Selles mõttes ta ongi pigem nagu värv, mis samuti kuivab ära. AGA ta ei ole selles mõttes nagu värv, et jääb pinnale, vaid ta imbub puitu sisse.
Ja see ongi põhjus, miks teda ei nimetata mitte “puitu sisse imbuvaks värviks”, millest keegi ei saaks aru, vaid ÕLIKS.

Aga SISULISELT ta on siiski värv.
Kas sa said natukenegi aru?

PS. Ma ei müü ühtegi õli ega värvi ega midagi, olen tavatarbija. Seega, rahune maha ja ära karju inimeste peale, kes asju loogiliselt ja lihtsalt lahti seletavad.
Mis siis, et sina selle peale varem kunagi tulnud ei ole.

……………

Kui sa ikka veel aru ei saanud, siis võta kaks lauajuppi ja õlita ühte neist pärisõliga, sobib näiteks oliivõli, seesama 5W-30 või siis ka suvaline lukuõli.
Teist lauajuppi õlita hea puiduõliga.
Las mõlemad seisavad paar nädalat.

Siis proovi käega, kumb su kätt katsumisel õliseks teeb, kas esimene või see teine lauajupp.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.07 20:32; 22.07 13:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on täielik jama! ÕLI EI OLE VÄRV EGA LAKK!

Sinuga on nii tore vaielda, sest just nimelt sina räägid rumalat müügimehe juttu, aga mina räägin asja SISUST.

Proovin lühilausetega.

Selge on see, et see puitukaitsevahendi nimetus – ÕLI – tekitab tavainimeses segadust. (ka mul kunagi ammu tekitas)

Kõik ju teavad, mis on õli: see on toiduõli, mootoriõli, õmblusmasina õli jne.

Ja see õli, millega puitu töödeldakse, ei ole selles mõttes õli. Ei ole nii, et õlitad ära ja ta määrib su ka 100 aasta pärast ära.

Ei määri.

Päevalilleõliga puitu töödeldes see jääbki eluaeg rasvaseks.

Puiduõliga mitte, sest ta kuivab lõpuks ära.

Selles mõttes ta ongi pigem nagu värv, mis samuti kuivab ära. AGA ta ei ole selles mõttes nagu värv, et jääb pinnale, vaid ta imbub puitu sisse.

Ja see ongi põhjus, miks teda ei nimetata mitte “puitu sisse imbuvaks värviks”, millest keegi ei saaks aru, vaid ÕLIKS.

Aga SISULISELT ta on siiski värv.

Kas sa said natukenegi aru?

PS. Ma ei müü ühtegi õli ega värvi ega midagi, olen tavatarbija. Seega, rahune maha ja ära karju inimeste peale, kes asju loogiliselt ja lihtsalt lahti seletavad.

Mis siis, et sina selle peale varem kunagi tulnud ei ole.

……………

Kui sa ikka veel aru ei saanud, siis võta kaks lauajuppi ja õlita ühte neist pärisõliga, sobib näiteks oliivõli, seesama 5W-30 või siis ka suvaline lukuõli.

Teist lauajuppi õlita hea puiduõliga.

Las mõlemad seisavad paar nädalat.

Siis proovi käega, kumb su kätt katsumisel õliseks teeb, kas esimene või see teine lauajupp.

Näha on , et sa pole ise midagi proovinud. Kui siis ainult seent toksida. Õliga.
Nn. Puiduõli valad siis ka põrandale laiali ja ootad kuni ära imbub või ikkagi kaabid kokku ülejäägi ja pühid ja pühid ja pühid kuni pind ei ole õline?
Olgu siis sinu jaoks see õli värv aga tegelikult võidmis tahes õliga puitu töödelda. Mingil hetkel nad kõik enam ei määri ja on kas puitu imbunud või vihma poolt maha pestud või riietega ära hõõrutud. Põranda puhul siis sokkidega.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.07 19:37; 22.07 01:31; 22.07 22:28;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Kodunurk Millega viimistleda aiamaja põrandat,