Esileht Ilu ja tervis Milleks on mõeldud mahlapaast?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Milleks on mõeldud mahlapaast?

Postitas:

Mul üks tuttav teeb päris mitu korda aastas mingit mahlapaastu. Kuskilt tervisepoest ostab mingi paastu komplekti. Tema teeb ilmselt seda valedel põhjustel, et kaalust alla saada, aga niipalju kui näinud olen siis see toimib ju nii lühiajaliselt. Ikka on tal punu ees ja tagumik lai. Ta on ise rääkinud, et peale kolmandat sünnitust kaal üldse ei alane ja see paast ongi tal ilmselt mingi kiire lühiajaline lahendus.
Kas see tervist ei riku kui lürpida nädal aega mingeid mahlasid?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.10 09:15; 01.10 09:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul üks tuttav teeb päris mitu korda aastas mingit mahlapaastu. Kuskilt tervisepoest ostab mingi paastu komplekti. Tema teeb ilmselt seda valedel põhjustel, et kaalust alla saada, aga niipalju kui näinud olen siis see toimib ju nii lühiajaliselt. Ikka on tal punu ees ja tagumik lai. Ta on ise rääkinud, et peale kolmandat sünnitust kaal üldse ei alane ja see paast ongi tal ilmselt mingi kiire lühiajaline lahendus.

Kas see tervist ei riku kui lürpida nädal aega mingeid mahlasid?

Ei juhtu nädalaga midagi peale paari kilo kaotamise. Soovitan teistele ka. Ülekaalu kaotamine on alati positiivne – ükskõik, kuidas seda kaotatakse. Kas mahlapaastu või dieediga. Parem ikka normaalkaalus olla, kui ülekilode käes. Ülekaal rikub palju rohkem tervist, kui ükskõik milline paast.

Ta viimane kord tegi 14p seda paastu ja oma sõnade järgi kaotas 9kg. Kuid tal ongi see kaotatud kaal alati tagasi tulnud. Sellepärast ma mõtlengi, et kui tervislik see sellisel juhul on?
Kunagi aastaid tagasi ta käis normaalkaalulisena ka paastulaagris. Tagasi tuli siis värises ja kondid klõbisesid nagu luukerel… aga varsti juba olid kaotatud kilod topelt tagasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.10 09:15; 01.10 09:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paastuda tasub aeg-ajalt ka lihtsalt tervise parandamiseks. See kilode kadumine on boonuseks neile, kel selle teemaga probleem. Aga paastuda tasuks siiski meditsiinilise järelvalve all.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paastumine on kasulik. Mahlast saab energiat piisavalt ja vitamiine ka küllaldaselt. Enamasti tuleb peale dieedi lõppu “kaal tagasi” sellepärast, et põhiline on olnud veekaotus (inimene ei söö kahjulikke aineid, soola jms paastu ajal) ja muidugi koguneb vesi hiljem uuesti. See ei tähenda, et paast oleks olnud kasutu, tervisele on sel ikka hea mõju. Lihtsalt liiga pikalt ei tohi paastuda, et ei tekiks valgu- ja rasvapuudus. Süsivesikuid saab mahladest piisavalt, aga valku ja rasva, mida organism ka vajab, mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.10 16:20; 08.10 21:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paastumine on kasulik. Mahlast saab energiat piisavalt ja vitamiine ka küllaldaselt. Enamasti tuleb peale dieedi lõppu “kaal tagasi” sellepärast, et põhiline on olnud veekaotus (inimene ei söö kahjulikke aineid, soola jms paastu ajal) ja muidugi koguneb vesi hiljem uuesti. See ei tähenda, et paast oleks olnud kasutu, tervisele on sel ikka hea mõju. Lihtsalt liiga pikalt ei tohi paastuda, et ei tekiks valgu- ja rasvapuudus. Süsivesikuid saab mahladest piisavalt, aga valku ja rasva, mida organism ka vajab, mitte.

Palun too konkreetsed põhjused, miks paastumine “kasulik” on

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mahlapaastu kasulikkuses kahtlen (fruktoosi- ehk suhkrupaast pole just teab mis optimaalne lahendus), aga päris ehk tegeliku paastu kasulikkus on teaduse viimane sõna ju – autophagy, üks jaapanlane sai selle eest hiljuti lausa Nobeli preemia:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3328387/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega siis keegi mahlapaastu ometi puuviljadega tee?! Ikka peet ja kapsas, ei usu, et need nüüd nii kohutavalt fruktoosi sisaldavad, et kohe suhkrupaastuks peaks nimetama..

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.10 16:20; 08.10 21:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks paastuga paraneb üldine enesetunne. Organism puhastub parasiitidest, jääkainetest jne. Väike kaalukaotus on ainult boonuseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teen mahlapaastu kiiretel aegadel kui ei taha aega raisata söögi tegemise peale. Lihtsam on kasutada mahlapressi või blenderit. Ja mahlaks lähevad ikka juurviljad, köögiviljad. Vähem marjad ja puuviljad.
Tihti teen ka nõges, võilill, kuuseokkad. Kõige lihtsam ja kõige kasulikum.

Lisaks aja kokkuhoiule on mul mahlapaastu ajal ka palju rohkem energiat.

Mahlapaastu oluline osa peaks olema ka palju liikumist ja parem kui värskes õhus. Nii puhastub keha kiiremini mürkainetest ja ei teki uimasust vms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Ilu ja tervis Milleks on mõeldud mahlapaast?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.